Skocz do zawartości

Cichy bas z subwoofera


mikas

Recommended Posts

Tydzień temu kupiłem H/K AVR 255 i do tego zestaw głośników JBL Northridge Cine. Więc po zakupie kabli i podłączeniu całego zestawu, włączyłem film i grę Killzone 2, można wtedy powiedzieć że mi szczęka opadła tak był bas z subwoofera. Bo do samej muzyki w stereo miałem zastrzeżenia. Potem postanowiłem skalibrować zestaw za pomocą mikrofonu i tak zostawiłem. Jeszcze w między czasie pytałem się na forum jak ustawić jeszcze głośniki by lepiej grały. Cały tydzień nie miałem czasu zabrać się za testowanie gdyż całymi dniami pracuję i wracałem o 23.00. Dzisiaj postanowiłem się z tym zestawem pobawić i co mnie zaskoczyło to że z suba idzie mało basu. Więc zacząłem zabawę a to ze zmianą ustawień a to kable, dałem mu nawet +10db ale wtedy bardziej buczał jak pod głosiłem. Wpadłem też na pomysł by zresetować H/K (wyłączyć i nacisnąć ok na 6s). Dzwię z suba po tym zabiegu jest nadal taki sam. Pomyślałem by pobawić się ustawieniami "Night Mode" i jak daję na Half i Full to bas jest taki sam jak na off. Wszystko mnie to bardzo dziwi bo mam w drugim pokoju zestaw logitecha Z5500 i tam bas aż poraża i słychać jak podłoga drży i szyby w drugim pokoju a tu go brak z suba. Więc już sam nie wiem czy taki był bas od początku czy coś się uszkodziło lub coś źle robie. Bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zachowanie suba jest jak najbardziej prawidłowe.Piszesz że w filmie było bardzo dobrze a w stereo nie.Przy słuchaniu muzyki głośniki frontowe wystarczały by obsłuzyć niskie tony.Jak sub bedzie potrzebny to sie sam włączy.Skalibruj jeszcze raz sprzet przy pomocy mikrofonu.I tak zostaw.Poczekaj az sie wyłączy a potem włącz myzykę i zrób trochę głosniej.Zobaczysz że się włączy.I tak ma być.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo rozgryzłem problem, podłączyłem zwykłe DVD + kable optyczny i basy wróciły teraz słychać je w żołądku icon_smile.gif Więc problem leży w moim podłączeniu HDMI w konsoli lub w samym ustawieniu PS3. Edytowano przez muzyczny_gość
prosze używać funcji 'odpowiedz'
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...