Skocz do zawartości

Zmiana audio do niezbyt dużego pokoju


EdiSk8

Recommended Posts

Witam, ostatnio kupiłem LG OLED C1 48' do pokoju 4m na 2.20m. Telewizor jest zamontowany na uchwycie na ścianie, z kanapy będzie ok 1.5m - 1.7m.
TV jest podpięty pod PC kablem HDMI 2.1. PC - Gigabyte B660 Gaming X DDR4, I5 12400f, 16GB DDR4 3600MHz, RTX 3070. LG również spełnia rolę monitora, siedząc na krześle przed biurkiem odległość +/- 1m. 
Aktualnie posiadam stare głośniki Genius 5.1 sw-hf 5.1 5000, które są podpięte kablem Jack 3.5 mm (TV) - RCA (subwoofer). Gdy głośniki są włączone, a nic nie leci w każdym głośniku słychać delikatne buczenie, które mnie irytuje, dlatego myślę nad wymianą audio, pytanie co będzie lepszym rozwiązaniem do takiego zestawu i metrażu pokoju? Głośniki aktywne? wzmacniacz + głośniki podstawkowe/podłogowe? soundbar z Dolby Atmos i DTS: X?
Do podpięcia będzie TV LG OLED C1, PC i słuchawki ISK HD9999, które na ten moment są podpięte bezpośrednio do zintegrowanej karty dźwiękowej, której brakuje mocy aby napędzić te słuchawki. Dużym plusem byłoby połączenie bezprzewodowe ze smartfonem gdy nie będę włączał TV lub PC aby posłuchać tylko muzyki. Sprzęt do zróżnicowanej muzyki, filmy i seriale z Netflix, gry. Budżet ok 2.5k. 

Myślałem nad takimi rozwiązaniami:
1. Edifier S2000MKIII 
https://www.edifier.pl/product-pol-136-Edifier-S2000MKIII.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=f6f4872b-9d47-a867-518d-24fef0f610f0
2. Tannoy Reveal 502 + Topping MX5 albo TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2
https://sklepmuzyczny.pl/produkt/48132-tannoy-reveal-502.html?utm_source=ceneo_link&utm_medium=ceneo_medium&utm_campaign=ceneo&ceneo_cid=df4748ed-61b1-28a1-3743-1b2484fe73b8
https://www.q21.pl/topping-mx5-czarny.html?gclid=Cj0KCQjw1tGUBhDXARIsAIJx01l_bdcI4wqsCXStVCYnuXLv1h12vW0FeycuHhVsWMH3w22LwCx_EeIaAlSnEALw_wcB
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/amplitunery-i-wzmacniacze-av/amplituner-taga-harmony-htr-1000cd-v-2-srebrny?gclid=Cj0KCQjw1tGUBhDXARIsAIJx01k_pOBv8vlQGXs3hPE19POuofVE2F8uaXyQLIj9Yran8Zf43K9OXIoaApgCEALw_wcB
3. Soundbar SONY HT-G700
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-sony-ht-g700-czarny
4. Soundbar SAMSUNG HW-Q700A
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-samsung-hw-q700a-en?utm_medium=linktxt&utm_campaign=2022.05&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=1774714

Co byście proponowali w tym budżecie? macie jakieś inne propozycje? 
Dodaję parę zdjęć jak to u mnie wygląda:

IMG_20220515_092218.jpg

IMG_20220516_182903.jpg

IMG_20220516_182801.jpg

IMG_20220516_182817.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny aktywne tanie jak Magnat.

Tannoy Reveal to też monitor aktywny nie potrzebujesz do niego wzmacniacza. Z tym że to monitora który gra mało kinowo więc on do TV się średnio nadaje. Gra bardzo liniowo. To zdecydowanie odsłuch muzyki dla osoby ceniącej zdecydowanie neutralność.

Magnat doda dynamiki.

Ewentualnie kino oparte o mikro satelitki ale problemem byłby amplituner.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Budżet na kolumny aktywne jest trochę mały aby kupić coś na prawdę sensownego. Zdecydowanie lepszą opcją byłby zestaw stereo oparty albo na dynamicznym Toppingu MX5 lub muzykalniejszej HTR1000CD. W przypadku Toppinga dobrze zgrywają się Heco Aurora 300 natomiast do Tagi proponowałbym nieco dynamiczniejsze kolumny takie jak Magnat monitor supreme 202 lub Q Acoustic 3020i. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Kolumny aktywne tanie jak Magnat.

Tannoy Reveal to też monitor aktywny nie potrzebujesz do niego wzmacniacza. Z tym że to monitora który gra mało kinowo więc on do TV się średnio nadaje. Gra bardzo liniowo. To zdecydowanie odsłuch muzyki dla osoby ceniącej zdecydowanie neutralność.

Magnat doda dynamiki.

Ewentualnie kino oparte o mikro satelitki ale problemem byłby amplituner.

Piotr

 

Aktywne głośniki Magnat? ale jaki model byś polecił? minusem, że słuchawki dalej będą napędzane tylko zintegrowaną kartą dźwiękowa z płyty głównej, której brakuje mocy, na starej platformie używałem Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro, ta karta dźwiękowa radziła sobie świetnie pod moje słuchawki, niestety na nowej płycie głównej jej nie zamontuje. 
"problemem byłby amplituner"? co masz na myśli? domyślam się, że mój budżet, tak?

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Budżet na kolumny aktywne jest trochę mały aby kupić coś na prawdę sensownego. Zdecydowanie lepszą opcją byłby zestaw stereo oparty albo na dynamicznym Toppingu MX5 lub muzykalniejszej HTR1000CD. W przypadku Toppinga dobrze zgrywają się Heco Aurora 300 natomiast do Tagi proponowałbym nieco dynamiczniejsze kolumny takie jak Magnat monitor supreme 202 lub Q Acoustic 3020i. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Który wybór byłby lepszy? Topping MX5 czy TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2? Do tej ceny znajdę coś lepszego?  

Myślałem również nad TOPPING MX3, ale niestety jest niedostępny, jedynie używka wchodzi w grę + więcej pieniędzy na jakieś nowe głośniki podstawkowe. 

Heco Aurora 300 wydają się dość ciekawą propozycją, ale nie lepiej mieć bass reflex z przodu? Głośniki podłogowe nie wchodzą w grę do tak wąskiego pokoju? Myślałem nad Taga Harmony TAV-506F SE:
https://www.q21.pl/taga-harmony-tav-506f-se.html
Jeśli bym brał kolumny podstawkowe to razem ze standami wyszłoby podobnie cenowo, z tym, że raz siedzę na kanapie, a raz przed biurkiem, więc doradźcie. Na biurku byłoby ok 30cm szerokości z lewej i prawej strony telewizora na podstawkowe.   

Edytowano przez EdiSk8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzętu w tak niskim budżecie niema zbyt wiele a dodatkowo dochodzą problemy z dostępnością. Różnice w brzmieniu nakreśliłem ci wcześniej, poziom jakościowy tych urządzeń jest zbliżony i wyboru musisz dokonać sam. Jeśli możesz odwiedź nas w salonie to pokażemy ci oba sprzęty - ty wybierasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Pro grają słabo w swoim budżecie.

Loxije A30 + ELACi to dobry pomysł. Tu można by polować na promocyjne B6.2

14 godzin temu, EdiSk8 napisał:

Aktywne głośniki Magnat? ale jaki model byś polecił?

https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-monitor-active-2000-czarny-2-szt-.bhtml?gclid=Cj0KCQjw-daUBhCIARIsALbkjSanKnKKBw5ePbKA5NE6gGi7WmUhLd13GEJLyLgMvGquTnWAS-vV0dAaAqgpEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-multimonitor-220-czarny.bhtml?gclid=Cj0KCQjw-daUBhCIARIsALbkjSYwqRZGHC8gDXkGWyiR57VwGn6eM5_yAx6nSebd-i20gYWNQNxvr0AaAnEdEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

I to na prawdę dobre monitory aktywne.

Szczególnie te drugie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paul Atryda napisał:

AudioPro A26 ?

Lub Loxjie A30 + ELAC Debut 5.2 ?

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Loxije A30 wydaje się bardzo ciekawą opcją. Podłącze PC, TV, słuchawki i jest opcja bluetooth, a dodatkowo jest możliwość podpięcia subwoofera. Tylko nigdy nic nie zamawiałem z Amazon.Czy warto dopłacać ok 450zł do Topping MX5 albo TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2? Na plus, że są u nas w polskich sklepach. 

Co myślicie o jakiś podłogówkach? Czy jednak do mojego pokoju to zły pomysł? 

Głośniki aktywne też fajna sprawa, minusem jest to, że nie podłącze słuchawek. 

 

Edytowano przez EdiSk8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paul Atryda napisał:

AudioPro A26 ?

Lub Loxjie A30 + ELAC Debut 5.2 ?

Te audio pro a26 to porażka w swojej cenie . Elac b6.2 ( po 1k nowe już sa )  i loxije a30 albo aiyima d03 . Bardzo budzetowo ale całkiem dobrze to magnat supreme 202 i te same wzmacnicze

5 godzin temu, S4Home napisał:

Te magnaty  (220 ) sa fajne ale do muzyki . Do tv czy filmów się nie sprawdzają , gdyż nawet na minimlalnej nastawie basu dialogi sa niewyraźnie i przebasowione . Takie supreme 202 za to zupełnie coś innego , dialogi bardzo czyste i wyraźne

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli miałbym wybierać spośród tych dwóch opcji to zdecydowanie Loxjie A30 + ELAC Debut 5.2. Daje po prostu więcej możliwości i jakość dźwięku będzie niezaprzeczalnie wyższa. 
Z głośników aktywnych Magnata miałbyś Reference 3a ale byłaby to już wyższa cena. 

Czyli nie warto dopłacać ok 450zł do Topping MX5 albo TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2 względem Loxjie A30? 

 

Edytowano przez EdiSk8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EdiSk8 napisał:

Czyli nie warto dopłacać ok 450zł do Topping MX5 albo TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2 względem Loxjie A30? 

 

ten topping ma jedna wade - brak subout . mialem okazje porownac topppinga , loxije i aiyima .  Tak naprawde to wsyzstko gra bardzo podobnie , przewaga aiyima nad loxije jest wieksza moc i chyba przez to jest wrazenie ze dynamiczniej - topping wcale jakos lepiej nie gral

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robotnik napisał:

ten topping ma jedna wade - brak subout . mialem okazje porownac topppinga , loxije i aiyima .  Tak naprawde to wsyzstko gra bardzo podobnie , przewaga aiyima nad loxije jest wieksza moc i chyba przez to jest wrazenie ze dynamiczniej - topping wcale jakos lepiej nie gral

Minusem AIYIMA D03 względem Loxjie A30 jest brak możliwości podpięcia słuchawek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EdiSk8 napisał:

Minusem AIYIMA D03 względem Loxjie A30 jest brak możliwości podpięcia słuchawek. 

nie wiem , nie uzywam sluchawek tylko kolumny . ah aiyima podobno ma slabe abalogowe wyjscia - nie wiem ile w tym prawdy bo tylko po optyku testuje .  aha ma aptxhd  to tez na plus . naprawde nie rozumiem fenomenu  toppinga... jest duzo drozszy a dla mnie to wszystko brzmi tak samo . zmieniam kolumny i odrazu roznica , zmieniam wzmacniacze i trzeba sie doszukiwac roznic troche na sile :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, EdiSk8 napisał:

Czyli nie warto dopłacać ok 450zł do Topping MX5 albo TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2 względem Loxjie A30? 

 

Zależy czego się oczekuje od brzmienia. Loxjie A30 i Topping MX5 to podobna półka jakościowa. Taga Harmony HTR1000CD jest większym urządzeniem i na pewno stawiającym na większą muzykalność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robotnik napisał:

nie wiem , nie uzywam sluchawek tylko kolumny . ah aiyima podobno ma slabe abalogowe wyjscia - nie wiem ile w tym prawdy bo tylko po optyku testuje .  aha ma aptxhd  to tez na plus . naprawde nie rozumiem fenomenu  toppinga... jest duzo drozszy a dla mnie to wszystko brzmi tak samo . zmieniam kolumny i odrazu roznica , zmieniam wzmacniacze i trzeba sie doszukiwac roznic troche na sile :)

AIYIMA D03 gdyby miało wejście słuchawkowe to bym go zamawiał tak niestety odpada. 

Duża jest różnica między APT-X a APTX-HD? Zauważę różnicę? 

2 godziny temu, S4Home napisał:

To czy warto dopłacać to jest Twoja indywidualna sprawa.

To wzmacniacze podobnej, tej samej klasy. Więc budżet mógłbyś włożyć do kolumn a tu różnica będzie bardziej odczuwalna.

No chyba że w ogóle wzmacniacz uzywany?

Piotr

 

Też tak myślałem, więc najlepsza opcja to Loxjie A30 bo podłącze PC przez USB TV przez optyka, ma wejście słuchawkowe i Bluetooth + jakieś kolumny. 

Z używanych co byś polecił z wymagań, które musi spełnić? 

3 minuty temu, Q21 napisał:

Zależy czego się oczekuje od brzmienia. Loxjie A30 i Topping MX5 to podobna półka jakościowa. Taga Harmony HTR1000CD jest większym urządzeniem i na pewno stawiającym na większą muzykalność. 

Więc co lepiej? Loxjie A30 + droższe głośniki czy Taga Harmony HTR1000CD + tańsze głośniki? Co będzie lepszym rozwiązaniem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EdiSk8 napisał:

Więc co lepiej? Loxjie A30 + droższe głośniki czy Taga Harmony HTR1000CD + tańsze głośniki? Co będzie lepszym rozwiązaniem? 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ oba wzmacniacze prezentują inny charakter brzmienia i najlepiej byłoby posłuchać obu i wybrać ten, który jest Ci bliższy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, EdiSk8 napisał:

AIYIMA D03 gdyby miało wejście słuchawkowe to bym go zamawiał tak niestety odpada. 

Duża jest różnica między APT-X a APTX-HD? Zauważę różnicę? 

Też tak myślałem, więc najlepsza opcja to Loxjie A30 bo podłącze PC przez USB TV przez optyka, ma wejście słuchawkowe i Bluetooth + jakieś kolumny. 

Z używanych co byś polecił z wymagań, które musi spełnić? 

Więc co lepiej? Loxjie A30 + droższe głośniki czy Taga Harmony HTR1000CD + tańsze głośniki? Co będzie lepszym rozwiązaniem? 

Żebym usłyszał różnice to musze mieć jakość flaca itp i słuchać utworów po sobie . W innym przypadku wątpię żebym umiał odróżnić w ślepym teście . Wg mnie tanszy wzmacniacz i lepsze glosniki . Jak napisałem wyżej , zmieniam glosniki i odrazu słyszę różnice...a przy wzmacniaczach musze się na siłę doszukiwać , wazna jest raczej moc . Np loxije przed uf52 grał ciszej i trochę gorzej niz aiyima właśnie ze względu na moc.. a klipsch rp-600m które latwo napędzić bez różnicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ oba wzmacniacze prezentują inny charakter brzmienia i najlepiej byłoby posłuchać obu i wybrać ten, który jest Ci bliższy. 

 

16 godzin temu, robotnik napisał:

Żebym usłyszał różnice to musze mieć jakość flaca itp i słuchać utworów po sobie . W innym przypadku wątpię żebym umiał odróżnić w ślepym teście . Wg mnie tanszy wzmacniacz i lepsze glosniki . Jak napisałem wyżej , zmieniam glosniki i odrazu słyszę różnice...a przy wzmacniaczach musze się na siłę doszukiwać , wazna jest raczej moc . Np loxije przed uf52 grał ciszej i trochę gorzej niz aiyima właśnie ze względu na moc.. a klipsch rp-600m które latwo napędzić bez różnicy

Chyba, że zamówić oba i wybrać jeden po odsłuchu, a drugi na zwrot, a z używanych co byście polecili pod moje wymagania? Do podłączenia PC, TV, słuchawki ISK HD9999 i bluetooth. 

Edytowano przez EdiSk8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...