Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

Witajcie,

cieszę się, że Mariusz zamknął temat "Usuwanie konta", to samo planowałam i ja. Podpisuję się pod tym, co napisał, od siebie dodam kilka zdań. Nie mam jednak zamiaru moralizować, wszak wszyscy obecni są dorośli i opowiadają za swoje słowa i emocje. Warto mimo to pamiętać, że będąc częścią społeczności, wypada szanować jej pozostałych członków. Wy budujecie klimat tego forum i chyba każdy chce, żeby było to przyjemne miejsce do życia. 

Na tym forum mogą się wypowiadać wszyscy. Wiecie, do czego piję, więc nie będę się rozwodzić. Nie wiem, jak Wy, ale uważam, że przekonywanie na siłę do swoich poglądów do niczego nie prowadzi. No może oprócz zwykłych kłótni, a wiemy, jak one się potrafią kończyć. 

Proszę więc, abyście dali sobie przestrzeń do życia. Niech zasadą stanie się odpuszczanie. Czasem naprawdę nie trzeba przekonywać tych, którzy nie chcą być przekonani. Mówiąc obrazowo - czy próby dyskusji powinny zaczynać się prośbą, a miało to miejsce, żeby osoby o odmiennej opinii uszanowały dyskutantów i nie pojawiały się w wątku, bo i tak to nic nie da oprócz tego, że emocje sięgną zenitu? 

Odpuszczajcie i miejcie wyczucie. Mówię to zwyczajnie po ludzku, a nie jako człowiek-funkcja. Konflikty są i będą, ale są granice, więc proponuję, żeby Ci, których palce chcą wystukać na klawiaturze kolejną obelgę, policzyli do 10. 

Aby Wam i nam ułatwić życie, odpalamy system ostrzeżeń. Poniżej informacja, za jakie przewinienia będą przyznawane punkty karne i jakie będą skutki, gdy zaczną się one sumować. Być może wyjdzie w praniu, że należy dokonać zmian, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. A może macie pomysły, jakie jeszcze przewinienia powinny znaleźć się na liście? 

Przewinienia i punkty, jakie można zarobić:

Spamowanie: 1 
Pisanie nie na temat: 2 
Prowokacyjne wypowiedzi: 3 
Agresja słowna: 5
Obrażanie forumowiczów: 10

Skutki:

10 - ban 1 dzień
20 - ban 3 dni
30 - ban 7 dni
40 - ban 14 dni
50 - ban na czas nieokreślony

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. ale Moim zdaniem... Ważne jest by w każdym momencie gdy zaistnieje dane "przewinienie" pojawiła się np. @Redakcja AUDIO lub ktoś z "moderacji" i  wystawił punkty karne plus info ile już dany uzytkownik "nazbierał" (byłoby "to" świetnym "hamulcem" w dalszym wrzucaniu "niestosownych treści")  by później nie było jakiś "niedomowien" (uniknięcie niepotrzebnych spin - "a to za co dostałem") że w "tym i w tamtym temacie" pojawiło sie "to i tamto" i generalnie masz juz 50! Wiec Nara.... ! 

Taka moja sugestia nie będąca zadnym z powyższych;, chociaż zastanawiam sie czy to nie jest czasem "prowokacyjna wypowiedź" czyli  "3 punkty dla mnie" ? 🤔 

Ps: :(

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, J4Z napisał:

Czy jednak wliczamy w to linki do swoich ofert? Nadal nie ma tego w reg. ,a być powinno IMO. RoRo kiedyś napisał że to taka niepisana zasada. Albo zapisać albo olać i pozwolić.

Pozwolenia nie będzie - bo robi się często nagłe wychwalanie sprzętu który się posiada, a po miesiącu czy dwóch ogłoszenia o sprzedaży po wywindowanych cenach...
Nie piszę że wszyscy i zawsze, bo to zapewne jest mniejszość - ale na innych forach łatwa do zauważenia.

Po to jest GIEŁDA by tam wystawiać swoje ogłoszenia i tam można dawać linki, ew. można też napisać ofertę na PW do potencjalnie zainteresowanych...


Przy okazji i to już po raz kolejny:
1. Zgłoszenia nieodpowiednich zachować powinny zawierać krótki opis o co chodzi, a nie tylko sam link. Bo nie zawsze wiadomo o co chodzi....

2. Gdy ktoś jest w stanie "po spożyciu" to niech sobie odpuści logowanie i wpisy na Forum, lepiej poczekać do następnego dnia i na obniżenie poziomu alkoholu, bo nadal zdarzają się głupie wpisy które potem musimy usuwać (a teraz będą za to punkty karne). Więc stan po spożyciu" to nie jest dobre wytłumaczenie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz odnośnie punktacji i wybryków:
- za prowokacyjną stopkę też można oberwać karne punkty!
- za chamskie wiadomości na PW (bo i takie od kilku lat się zdarzają, na szczęście dość rzadko - ale co pewien czas dostajemy od Użytkowników informacje wraz z PrintScreen'em, że ktoś ich po chamsku napastuje) też punkty karne się należą.

Jeszcze jest taka możliwość, że jak ktoś będzie przeginał, to za "recydywę" będzie zwiększona punktacja - nie tylko kierowcy mocniej obrywają w tym roku....🥴

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoRo napisał:

Kolejna rzecz odnośnie punktacji i wybryków:
- za prowokacyjną stopkę też można oberwać karne punkty!
- za chamskie wiadomości na PW (bo i takie od kilku lat się zdarzają, na szczęście dość rzadko - ale co pewien czas dostajemy od Użytkowników informacje wraz z PrintScreen'em, że ktoś ich po chamsku napastuje) też punkty karne się należą.

Jeszcze jest taka możliwość, że jak ktoś będzie przeginał, to za "recydywę" będzie zwiększona punktacja - nie tylko kierowcy mocniej obrywają w tym roku....🥴

Pozdrawiam

Brawo!

Czy wg tej punktacji po osiągnięciu jakiegoś limitu, będą bany z urzędu? 

Czy przewidujecie np. bany na tydzień, dwa dla ochłonięcia? 

Dziękuję z góry za odpowiedź. 

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Według mnie... obrażanie.

Tylko z tym obrażaniem, to też może być w drugą stronę, coś jak z art.196 kk

... I za byle tekst będą zgłoszenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tylko z tym obrażaniem, to też może być w drugą stronę, coś jak z art.196 kk

... I za byle tekst będą zgłoszenia. 

No bo to jest ewidentne że za byle tekst bedzie "dym". Już z wpisów zauważyć można, że przyczepić lub zle zinterpretować nie problem. Wczesniej były niezgodnosci w tematach, a teraz beda niezgodności o punktacje w niezgodnosciach w tematach ;) - ktoś coś zrozumiał? 😂😂😂

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

No bo to jest ewidentne że za byle tekst bedzie "dym". Już z wpisów zauważyć można, że przyczepić lub zle zinterpretować nie problem. Wczesniej były niezgodnosci w tematach, a teraz beda niezgodności o punktacje w niezgodnosciach w tematach ;) - ktoś coś zrozumiał? 😂😂😂

To już będzie problem moderacji i administracji, pewno będą nadinterpretacje czyiś wpisów, bo przecież każdy może się poczuć urażony z byle powodu.

Na przykład ostatnio ktoś poczul się obrażany jako Polak, że ktoś inny napisał, iż Polska jest śmietnikiem Europy. 😉

😁

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Przewinienia i punkty, jakie można zarobić:

Spamowanie: 1 
Pisanie nie na temat: 2 
Prowokacyjne wypowiedzi: 3 
Agresja słowna: 5
Obrażanie forumowiczów: 10

Skutki:

10 - ban 1 dzień
20 - ban 3 dni
30 - ban 7 dni
40 - ban 14 dni
50 - ban na czas nieokreślony

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

Czy te punkty karne będą widoczne w profilu ukaranego, jaki czas na wygaśnięcie wcześniej przyznanych punktów? 

Jak nie będą wygasać to w rezultacie prędzej, czy później ban na czas nieokreślony będzie wisiał nad każdym 🙂

Gdzieś jeszcze muszą być widoczne, żeby zbierając punkty można było zobaczyć i ocenić, czy nadchodzi ban 1 dniowy, czy 14 dniowy.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciano i wprowadzono punkty reputacji. Ale niejeden sie oburzył! Wiec usunieto. Teraz wchodzą punkty karne - nikt sie nie burzy.... ciekawe 🤔

15 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy te uzbierane punkty będą się "kasowały" po np. Roku od otrzymania, jak to ma miejsce w innych dziedzinach życia, czy też wiszą dożywotnio? 

 

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Czy te punkty karne będą widoczne w profilu ukaranego, jaki czas na wygaśnięcie wcześniej przyznanych punktów? 

Jak nie będą wygasać to w rezultacie prędzej, czy później ban na czas nieokreślony będzie wisiał nad każdym 🙂

@Redakcja AUDIO jak widać obojga Nas to interesuje a odp. Brak.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale się powstrzymałem, bo byłem ciekaw kto z forumowiczów w tym temacie będzie najbardziej aktywny?

I jak tam? Ciekawość została zaspokojona, czy jeszcze Czekamy na Innych 😇

?

2 godziny temu, PaVson napisał:

Coś mi się wydaję że Szefowa Ola jak i moderatorzy Będą mieli pełne ręce roboty 🤭

Nie tylko Szefowa i Moderatorzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hmm......

widziałem wpis Oli po publikacji i nawet zacząłem coś pisać, ale się powstrzymałem, bo byłem ciekaw kto z forumowiczów w tym temacie będzie najbardziej aktywny? .......

Wyczuwam jakąś ukrytą insynuację pod moim i nie tylko moim adresem.

Tak się składa, że jako użytkownik tego forum chciałbym rozwiać moje wątpliwości co do nowych zmian na forum, żeby później nie było jakiś niejasności. To takie dziwne?

Tego typu funkcje działają na forum obok i tam jest to czytelne co do działania tego typu kar, tutaj na razie są propozycje zbyt uogólnione, stąd nasze pytania.

Poza tym administracja napisała, że jest otwarta na sugestie, zatem nasze pytania są pewną wskazówką dla Oli, tak myślę.

Proponuję dołączyć do stawiania pytań i wysuwania sugestii, żeby później nie było wątpliwości co do formy zmian i jej ewentualnych skutków.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Brawo!

Czy wg tej punktacji po osiągnięciu jakiegoś limitu, będą bany z urzędu? 

Czy przewidujecie np. bany na tydzień, dwa dla ochłonięcia? 

Dziękuję z góry za odpowiedź. 

Tylko z tym obrażaniem, to też może być w drugą stronę, coś jak z art.196 kk

... I za byle tekst będą zgłoszenia. 

 

Hihi, ciekawe co teraz czekało by mnie za kłótnie z Tobą, Panie kolego 🤪.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł sam w sobie jest dobry. W realizacje nie daje wiary, bo zacznie się zgłaszanie, screeny z PW itd, chore. Ktoś chce usunięcia konta i czeka x czasu, a np. taki @DiBatonio będzie teraz czekał, aż komuś, kto go obraził administracja wlepi karne punkty.

Oczywiście! Z drugiej strony myślę, że część osób się jakoś przystopuje (daje tu swój przykład), bo faktycznie czasami za dużo i niepotrzebnie.
Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Pomysł sam w sobie jest dobry. W realizacje nie daje wiary, bo zacznie się zgłaszanie, screeny z PW itd, chore. Ktoś chce usunięcia konta i czeka x czasu, a np. taki @DiBatonio będzie teraz czekał, aż komuś, kto go obraził administracja wlepi karne punkty.

Ty akurat wiesz coś na ten temat.

W odgrażaniu się na PW też, nie insynuuj mi swoich domysłów, nie wybielaj się i nie martw się o mnie, raczej pomyśl o sobie i zacznij się martwić, byś następnym razem nie popełnił takiego bubla jak ostatnio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DiBatonio napisał:

Wyczuwam jakąś ukrytą insynuację pod moim i nie tylko moim adresem.

Tak się składa, że jako użytkownik tego forum chciałbym rozwiać moje wątpliwości co do nowych zmian na forum, żeby później nie było jakiś niejasności. To takie dziwne?

Tego typu funkcje działają na forum obok i tam jest to czytelne co do działania tego typu kar, tutaj na razie są propozycje zbyt uogólnione, stąd nasze pytania.

Poza tym administracja napisała, że jest otwarta na sugestie, zatem nasze pytania są pewną wskazówką dla Oli, tak myślę.

Proponuję dołączyć do stawiania pytań i wysuwania sugestii, żeby później nie było wątpliwości co do formy zmian i jej ewentualnych skutków.

Pozdrawiam

 

Nie miałem nikogo konkretnego na myśli, nie sledze pisania na bieżąco, nie wiem kto z kim i dlaczego, jestem tylko z doskoku.

Powiem tak .... ja pytań nie mam, bo mam gdzieś ...... tą propozycje, jest ona opóźniona o lata świetlne, a dziś niechaj martwią się Ci którzy czują, że mogą podlegać pod punktacje. 

Moja rozmowa z Olą na temat troll (w liczbie "2-ch") odbyła się już dawno temu, mówiłem co trzeba zrobić by zachować spokój i harmonie tego forum, niestety ... "tolerancja" Admina i obietnice poprawy oraz trwająca bierność do dziś powodowały tylko zamykanie się kolejnych kont ciekawych użytkowników,      nasza koleżanka Aska? - nie pisze, mój kolega Marcin degster)? - konto zamknięte a takich osób jest więcej. Dziś w kwestii troili mamy dokładnie tą samą sytuacje jak poprzednio i co ... teraz punktacja??? teraz?  ................. Pisałem wcześniej i teraz to powtórzę ...  nie będę tolerował tolerowania trolli na forum, moje konto smiało mozna zamknąć.

To tyle sugestii ode mnie, upłynęło sporo wody i oprócz wybrania w końcu porządnego moderatora, trolle dziś znów podnoszą łeb do góry, czy ktoś je zetnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem :)

@Chyba Miro 84, @J4Z

Punkty karne mają być (przynajmniej tak mi podpowiada panel) widoczne, tak samo wszyscy będą widzieć/wiedzieć, za co je dostali.  Ja, Roman i Mariusz będziemy mieć też możliwość dodania notki do delikwenta. 

W ustawieniach oczywiście zaznaczę, po jakim czasie wszystko się wyzeruje. Za różne przewinienia różne czasy wygasania - dobry pomysł, tak zrobię :) 

Spamowanie mnie też uwiera i jeszcze to przemyślę, bo w sumie spam to obce, niezwiązane z tematem linki, a takie usuwamy wraz z kontami osób, które je dodają. 

@DiBatonio, jeśli ktoś uzbiera sobie odpowiednią liczbę punktów, bany będą od razu - od dobowego po ban na czas nieokreślony. 

Tego mi brakowało - trollowanie. Od wczoraj zastanawiałam się, jak skrótowo opisać jeszcze jedno ważne i brakujące przewinienie, a zapomniałam o podstawowym określeniu 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...