Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

5 minut temu, Fafniak napisał:

Naprawdę polecam oddać w ręce autorów tematów możliwość blokowania użytkowników.

Może nie zwróciłeś uwagi , ale w większości przypadków tematy " kablarskie" zakładają nowi użytkownicy, którzy po paru wpisach znikają a ......." karawana jedzie dalej" .

Czy naprawdę nie można sobie odpuścić te wszystkie dywagacje co i jak będzie ? Wdróżmy założenia w życie , a potem dyskutujmy co poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl tak bezdennie glupi jakby redakcje przejeli politycy PiSu. Promuje najnizsze zachowania i najgorsze skurwysynstwo. W krotkim czasie dobije forum i zamieni je w zombie. Nic tylko pogratulowac "geniuszowi" ktory na to wpadl, ale moze po prostu chcial upodobnic to miejace do siebie? Zarcie mozgow i tak nie przywroci wlasnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

Moim zdaniem użytkownik nie jest od bawienia się w moderatora. Użytkownik nie zwraca uwagi innemu, nie moderuje. Użytkownik może raportować, a od zwracania uwagi i moderowania jest moderator. 

To nie jest zabawa w moderatora. Uprawnienia są przypisane tylko do założonego tematu. Efekt? Brak tarć w temacie. To wszystko. Twoje 

5 minut temu, J4Z napisał:

użytkownik nie jest od bawienia się w moderatora. Użytkownik nie zwraca uwagi innemu, nie moderuje.

Wynosi sztucznie problem na wyższy poziom, zupełnie nieadekwatny.

Powiem tak - są farby które powodują że sikanie i malowanie po ścianach budynków jest nieefektywne ;) - to są drogie rozwiązania ale skuteczne. Tutaj mamy sytuację braku kosztów.

Albo inaczej - lepiej polać chałupę środkiem zabezpieczającym przed ogniem niż potem gasić pożar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Pomysl tak bezdennie glupi jakby redakcje przejeli politycy PiSu. Promuje najnizsze zachowania i najgorsze skurwysynstwo. W krotkim czasie dobije forum i zamieni je w zombie. Nic tylko pogratulowac "geniuszowi" ktory na to wpadl, ale moze po prostu chcial upodobnic to miejace do siebie? Zarcie mozgow i tak nie przywroci wlasnego. 

Finezyjna uwaga, czy możesz przetłumaczyć to na język polski uwzględniający szacunek do tego, do kogo się zwracasz i pojęcia jak "kultura osobista"? Wszak o tym tu między innymi rozmawiamy.

Niebawem odniosę się do pozostałych wpisów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Może nie zwróciłeś uwagi , ale w większości przypadków tematy " kablarskie" zakładają nowi użytkownicy, którzy po paru wpisach znikają

I to że znikają, jest jakąś bolączką Twoją lub właściciela forum? Czy dobrze rozumiem, że "idealnym świecie", widząc (tylko) jakie pięęęęękne brzmienia potrafią mieć różne kable, tacy użytkownicy zaraziliby się hobby, jakim jest audio, a może nawet udałoby się ich przerobić na audiofilów juniorów-stażystów? Bo rozumiem, że kadra się starzeje, a zainteresowanie audio-homeopatią w ostatnich latach tak bardzo spadło, że młodego narybku praktycznie nie ma. I kto podtrzyma tradycję wygrzewania kabli i głośników??

A może jest właśnie tak, że nowi użytkownicy znikają, bo widzą że wciska im się tu ordynarny kit? Kable jaśniejsze, ciemniejsze, bardziej dociążone, bardziej detaliczne, bardziej wygładzone, bardziej wrażliwe... Granie kabli cyfrowych, zasilających, ethernetowych (?!!). I myślą sobie: "Serio??? Co oni tu palą?? To nie dla mnie". Czy to możliwe Mariusz? Jak lubisz mówić: nie można tego wykluczyć.

I ostatecznie trzecia opcja, moim osobistym zdaniem najbardziej prawdopodobna. Wiele osób traktuje takie miejsca czysto instrumentalnie. Nie jara ich bycie częścią jakiejś "społeczności", chcą tylko aby ktoś im szybko i bezpłatnie doradził jaki amplituner kupić i jakie głośniki. Ci mniej zorientowani również potrafią spytać o kable. Używają do tego forum internetowe a nie salon audio, bo liczą na przewagę "mądrości grupowej" nad swobodną manipulacją pojedynczych sprzedawców w salonie. Dostają to co chcieli tj. odpowiedź i znikają, bo po prostu mają inne ciekawsze rzeczy do roboty.

Ja wiem, że dla wielu z Was jest to NIE DO POMYŚLENIA, ale większość ludzi wcale nie chce w kółko gadać o sprzęcie audio. Szukają odpowiedzi / porad, kupują, podłączają i zrobione. A o forum już dawno zapomnieli. HA, niektórzy nawet zapominają po pierwszych dwóch-trzech odpowiedziach. Wątek dalej trwa, ale ich już nie ma, bo... dostali odpowiedź 💁‍♂️

I niczym tych ludzi nie zatrzymacie. Nawet jakby tu była 100% zgoda i wszyscy się nawzajem popierali, to te osoby i tak przyjdą i znikną. Jesteście (pardon: jesteśmy) wykorzystywani instrumentalnie do dostarczanie odpowiedzi i tyle. Plus dodatkowo S4Home i Q21 wykorzystują takie jednorazowe pytania do naganiania sobie nowych klientów. Tak to wygląda i nie czarujmy się, że jest inaczej.

Być może jest szansa na pozyskanie jakichś nowych członków aby forum nie "wymarło" ze starości, ale aby to się stało, to miejsce musiałoby się czymś wyróżnić na tle innych tego typu forów na polskim rynku. Np. większą akceptacją nowoczesnego / obiektywnego podejścia do audio. Bo jest 2022r. i ze względu na rozwój sprzętu oraz dostępnej o nim rzetelnej wiedzy, coraz mniej ludzi wierzy w działanie audio-placebo czy audio-homeopatii.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TomekN napisał:

I to że znikają, jest jakąś bolączką Twoją lub właściciela forum? Czy dobrze rozumiem, że "idealnym świecie", widząc (tylko) jakie pięęęęękne brzmienia potrafią mieć różne kable, tacy użytkownicy zaraziliby się hobby, jakim jest audio, a może nawet udałoby się ich przerobić na audiofilów juniorów-stażystów? Bo rozumiem, że kadra się starzeje, a zainteresowanie audio-homeopatią w ostatnich latach tak bardzo spadło, że młodego narybku praktycznie nie ma. I kto podtrzyma tradycję wygrzewania kabli i głośników??

Stary , powinieneś się leczyć i piszę to poważnie , z troską. Nadal nie wiem o co Ci chodzi i nawet już nie staram się zrozumieć.

Opuściłeś Forum z wielką pompą, coś jak odejście mesjasza obrażając wszystkich ,o zdaniu innym niż Twoje. Wracasz , pisząc dokładnie to samo co poprzednio i spotykasz się dokładnie z tą samą reakcją. Ile razy trzeba byś zrozumiał , że Twoje wywody nikogo nie interesują. Ile ? Napisałem Ci już kiedyś , jak się nie widzę na jakimś Forum , czy w jakimś towarzystwie to w nim nie uczestniczę , a nie wciskam się na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN

"Nie można tego wykluczyć" że masz troche racji, tylko Twój problem to nachalność i prześmiewczy tekst.

Ja nie wciskam kabla na 1-2tys na siłę, mówię/pisze by samemu spróbować, każdy solon za kaucją wypożyczy taki czy inny kabel i nie trzeba go od razu kupować, oddajesz a kasa wraca zas "słyszę" lub "nie słyszałem różnic" zostaje, każdy decyzje podejmie sam czy warto? a Ty na siłę wciskasz, że czy za 1-2tys nie ma różnicy, bo być jej nie moze, bo fizyka temu przeczy. 

Tak to już jest, że gdyby naukowcy zabetonowali się na prawa fizyki czy inne patenty, już nic by nie odkryli, ale na szczęście maja otwarty umysł i nie wykluczając niczego, wciąż odkrywają nowe rzeczy, metale itp itd.

Niestety, wbrew pozorom jesteś bardzo tępym urządzeniem, już zaprogramowanym bez odwrotu i w tej chwili nikt nie jest w stanie tobie pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

Stary , powinieneś się leczyć i piszę to poważnie , z troską. Nadal nie wiem o co Ci chodzi i nawet już nie staram się zrozumieć.

 

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Niestety, wbrew pozorom jesteś bardzo tępym urządzeniem, już zaprogramowanym bez odwrotu i w tej chwili nikt nie jest w stanie tobie pomóc.

@TomekN chyba trafiłeś w czułe miejsce, skoro tak odpisuja personalnie 😇

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, TomekN napisał:

I to że znikają, jest jakąś bolączką Twoją lub właściciela forum? Czy dobrze rozumiem, że "idealnym świecie", widząc (tylko) jakie pięęęęękne brzmienia potrafią mieć różne kable, tacy użytkownicy zaraziliby się hobby, jakim jest audio, a może nawet udałoby się ich przerobić na audiofilów juniorów-stażystów? Bo rozumiem, że kadra się starzeje, a zainteresowanie audio-homeopatią w ostatnich latach tak bardzo spadło, że młodego narybku praktycznie nie ma. I kto podtrzyma tradycję wygrzewania kabli i głośników??

A może jest właśnie tak, że nowi użytkownicy znikają, bo widzą że wciska im się tu ordynarny kit? Kable jaśniejsze, ciemniejsze, bardziej dociążone, bardziej detaliczne, bardziej wygładzone, bardziej wrażliwe... Granie kabli cyfrowych, zasilających, ethernetowych (?!!). I myślą sobie: "Serio??? Co oni tu palą?? To nie dla mnie". Czy to możliwe Mariusz? Jak lubisz mówić: nie można tego wykluczyć.

I ostatecznie trzecia opcja, moim osobistym zdaniem najbardziej prawdopodobna. Wiele osób traktuje takie miejsca czysto instrumentalnie. Nie jara ich bycie częścią jakiejś "społeczności", chcą tylko aby ktoś im szybko i bezpłatnie doradził jaki amplituner kupić i jakie głośniki. Ci mniej zorientowani również potrafią spytać o kable. Używają do tego forum internetowe a nie salon audio, bo liczą na przewagę "mądrości grupowej" nad swobodną manipulacją pojedynczych sprzedawców w salonie. Dostają to co chcieli tj. odpowiedź i znikają, bo po prostu mają inne ciekawsze rzeczy do roboty.

Ja wiem, że dla wielu z Was jest to NIE DO POMYŚLENIA, ale większość ludzi wcale nie chce w kółko gadać o sprzęcie audio. Szukają odpowiedzi / porad, kupują, podłączają i zrobione. A o forum już dawno zapomnieli. HA, niektórzy nawet zapominają po pierwszych dwóch-trzech odpowiedziach. Wątek dalej trwa, ale ich już nie ma, bo... dostali odpowiedź 💁‍♂️

I niczym tych ludzi nie zatrzymacie. Nawet jakby tu była 100% zgoda i wszyscy się nawzajem popierali, to te osoby i tak przyjdą i znikną. Jesteście (pardon: jesteśmy) wykorzystywani instrumentalnie do dostarczanie odpowiedzi i tyle. Plus dodatkowo S4Home i Q21 wykorzystują takie jednorazowe pytania do naganiania sobie nowych klientów. Tak to wygląda i nie czarujmy się, że jest inaczej.

Być może jest szansa na pozyskanie jakichś nowych członków aby forum nie "wymarło" ze starości, ale aby to się stało, to miejsce musiałoby się czymś wyróżnić na tle innych tego typu forów na polskim rynku. Np. większą akceptacją nowoczesnego / obiektywnego podejścia do audio. Bo jest 2022r. i ze względu na rozwój sprzętu oraz dostępnej o nim rzetelnej wiedzy, coraz mniej ludzi wierzy w działanie audio-placebo czy audio-homeopatii.

Nawet sobie nie wyobrażasz jak wielkie jest zainteresowanie audio. Szczególnie w Polsce. Tym prawdziwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

Stary , powinieneś się leczyć

 

37 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

jesteś bardzo tępym urządzeniem

 

Piękny popis szacunku do adwersarzy w wykonaniu najbardziej "prominentnych" członków tego forum!
Ale nie żywię urazy, naprawdę, nie obrażam się o byle co.

 

37 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja nie wciskam kabla na 1-2tys na siłę, mówię/pisze by samemu spróbować, każdy solon za kaucją wypożyczy taki czy inny kabel i nie trzeba go od razu kupować, oddajesz a kasa wraca zas "słyszę" lub "nie słyszałem różnic" zostaje, każdy decyzje podejmie sam czy warto? a Ty na siłę wciskasz, że czy za 1-2tys nie ma różnicy, bo być jej nie moze, bo fizyka temu przeczy. 

Ty mówisz / piszesz aby samemu spróbować, ale nigdy że na ślepo. Dlaczego? Dlatego że akurat Ty tak porównujesz sprzęt? Czy to nie jest wciskanie na siłę swojej metodologii, która ze względów psycho-akustycznych akurat jest bardzo zawodna?
Ja bynajmniej nie jestem przeciwny porównywaniu samemu na ucho, ale jak już, to na ślepo. Dlaczego? Bo nauka, wiedza, pomiary i eksperymenty praktyczne mówią, że nie ma słyszalnej różnicy. Porównania odsłuchowe na ślepo również mówią, że nie ma żadnej słyszalnej różnicy. Potrafię przedstawić sensowne argumenty stojące za moim twierdzeniem, a dodatkowo sugeruję rzetelny samodzielny test. To w sumie jedyna kwestia, która różni nasze stanowiska.

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TomekN napisał:

Ja bynajmniej nie jestem przeciwny porównywaniu samemu na ucho, ale jak już, to na ślepo. Dlaczego? Bo nauka, wiedza, pomiary i eksperymenty praktyczne mówią, że nie ma słyszalnej różnicy. Porównania odsłuchowe na ślepo również mówią, że nie ma żadnej słyszalnej różnicy. Potrafię przedstawić sensowne argumenty stojące za moim twierdzeniem, a dodatkowo sugeruję rzetelny samodzielny

😆😆😆😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2022 o 02:05, TomekN napisał:

Czy naprawdę społeczność forum jest tak słaba / wątła / mizerna / przewrażliwiona, że nie potrafi sobie poradzić w dyskusjach z odmiennym zdaniem raptem kilku (no bo ilu? 2? 4? 6? 8?) osób?

Sądzę, że forumowa społeczność spokojnie sobie poradzi z odmiennymi opiniami (dogryzacie i ubliżacie sobie wzajemnie i temu chyba nikt nie zaprzeczy), jednak (celowo?) nie zauważasz tego, że problem identyfikowany jest jeszcze w innym miejscu - a mianowicie w takim, że czasem FAKTYCZNIE garść osób chce pogadać o tym, że np. kable, o które wiecznie się zabijacie, słyszy. I chciałoby, żeby te 2,4,6,8? osób odpuściło. Co sprawia, że jest to trudne?

Jeśli uważasz, że poglądy i odczucia innych są Ci obce, znajdź na forum taką przestrzeń, w której się spełnisz. W tematach poradnikowych udzielaj się, ale pozwól pisać innym tam, gdzie nie chcą Cię czytać i to komunikują. Każdy Twoje zdanie zna. Wiem, że piszę "Ty", ale tyczy się to każdego. Są na forum tematy, w których - mówiąc obrazowo - fani BMW chcą rozmawiać o BMW, a nie słuchać o tym, że Mercedes jest lepszy. 

Jest to kwestia wyczucia i dobrej woli. Komunikacja to rzecz najistotniejsza i sądzę, że używanie stwierdzenia "audiofilski bullshit" sprawie nie służy. Podobnie jak - tu odniosę się do słów - @Fafniak- określenie "jesteś głuchy". Niemniej....

...cóż mogę Ci aktualnie powiedzieć ponad to, że jest to jedna z wielu uszczypliwości, nad których oceną można by się zastanawiać. Jestem pewna, że poradzimy sobie i z takim epitetem.

Liczę przede wszystkim na to, że w końcu przestaniecie sobie ubliżać i że nie będziecie się zapalać jak pochodnie.  Swoją drogą na ciekawy tekst ostatnio trafiłam w książce "My fajnopolacy". Mam Stankiewicza "Sztukę życia według stoików", więc postanowiłam kupić inną, która akurat zaczyna się od tego rozdziału. Niby oczywiste, a jednak... ?

https://piotrstankiewicz.pl/podpierdolka-polskim-small-talkiem/

System ostrzeżeń jest po to, żeby ułatwić wszystkim życie i utemperować osoby, które folgują zasadom pokojowej komunikacji. Będziemy się starali, żeby działał jak najlepiej. Może dzięki niemu Ci, którzy będą mieli ochotę się wyżyć na klawiaturze, tego nie zrobią. Naiwność? Życie pokaże. 

Ale idąc drogą "jaką metodą wybierzemy metodę głosowania" dojdziemy do absurdu. Z każdymi zasadami można dyskutować, wywracać sweter na lewą stronę, i w ten sposób stać w miejscu. Nie o to jednak chodzi. 

Nie o to chodzi, aby teraz spierać się to, pod który paragraf jaki wybryk podciągnąć i żeby to stało się sednem sprawy. Czy jeśli moderacja napisze, że kolega X jest agresywny, więc dostaje bana, będzie to czymś innym niż przyznanie ostrzeżenia? Nie, to będzie swoisty skrót myślowy i tak to widzę :) 

Serio liczę na Waszą dobrą wolę, bo kłody pod nogi można rzucać zawsze i przy każdej okazji. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu się ten pomysł podoba, ale spróbujmy.

Jeszcze musimy pogmerać w systemie punktacji, chcę, aby przed wtorkiem wszystko było omówione i czytelne. 

Nie będziemy wprowadzać ukrytych podforów.

Pozdrawiam i idę te punkty liczyć :) 
Ola

PS. @Chyba Miro 84 i @audiowit .................. 🥺 Ukrywam Wasze posty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Redakcja AUDIO napisał:

"Czy jest tu możliwy jakikolwiek ruch, który rozerwałby spiralę? Nie ma. I nieprzypadkowo nie ma, bo przekleństwo podpierdolki to czarny gambit, otwarcie, po którym nie ma dobrych posunięć. Sytuacja jest z góry przegrana, a każde zagranie złe."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Wszystko w Waszych rękach 😎

Przepraszam.... to ma być Żart? Bo coś nie "łapię" tego żartu 🧐

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie wiem po co? Niech wiszą...  Nasze super relacje 🤣 

Nie chciałem by usunieto wpisy, a jednak do tego doszło! Ktoś kogoś obraził? Nie zauważyłem. Za to zauważyłem ze ucierpiało dobre imie kolegi @audiowit!!!! Sam nieostroznie dobierał słowa na swoją niekorzyść. I odziwo zostało to "elegancko" ukryte. Żart. A wpis szanownej @Redakcja AUDIO po tym usunieciu , dołożył dodatkowo.

Ps: nie tylko ja to widzę, zapominamy chyba o tym wszyscy.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja AUDIO Pytanie kluczowe. Czy moja postawa w konwersacji z @audiowit była prawidłową?

Czy właśnie tak jak ja powinien zachowywać sie każdy w rozmowie?

18 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

dyskutujemy tu o czymś innym

Teraz akurat dyskutujemy o czymś zwiazanym z przyznawaniem kar, oraz szybkim zakonczeniu rozmowy z osobą próbującą obrażać.

Czyli w ramach tematu😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 🤦‍♂️ ...jestem na forum codziennie i patrząc na Wasze swary w kwestii kabli, drutów, wygrzewania, "podgrzewania" czy też "smażenia" przychodzi mi na myśl tylko jeden cytat z "Dnia świra" :

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Przecież życie jest proste - jedni słyszą, drudzy nie, jedni wygrzewają a drudzy nie - to po jakiego marnować czas na drążenie i udowadnianie swoich racji ...niech każdy robi to na co ma ochotę z dużą dawką wyebania na opinie uważających inaczej - wolna wola. A przy okazji to miłego weekendu Wam życzę i Wasze zdrówko pod ten piąteczek 😁🤘🥃

IMG_20220602_205307.jpg

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...