Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

19 minut temu, Rega napisał:

 Jesteś wszystkim co najgorsze na tym forum, a ponad to jesteś człowiekiem bez honoru...

Wybaczcie koledzy, ale ta nagonka na kolegę jest po prostu nieprzyzwoita. Niektórych z Was znam osobiście i wiem, że jesteście sympatycznymi ludźmi, więc tym bardziej jestem tym podłamany. Proszę nie idźcie tą drogą. Mało to ancymonków było i jest na forum. Ta naparzanka jest zdecydowanie zbyt jednostronna. Piętnujmy zachowania, a nie ludzi.

Bolą oczy i serce.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubakk napisał:

Jak ktoś kogoś nie chce czytać to wrzućcie go do ignora i tyle - super opcja na forum

Nie da się - wciska swoje zdanie wszędzie i każdemu... Nachalnie i bez mydła, oczywiście zachowując pozory kultury, sugerując jednocześnie że 90 procent tu piszących to naiwni idioci słyszący coś czego nie ma... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN - nigdzie i nigdy nie rościłem sobie praw do bycia prominentnym forumowiczem.To tylko i WYŁĄCZNIE Twoje insynuacje. A jeśli nie odczuwasz , że jesteś TU persona non grata to Twój problem. Zdanie Krafta, pomimo szacunku jakim Go darzę, w tym temacie uważam za bardzo na wyrost w stosunku do Ciebie. Podtrzymuję swoje zdanie - jesteś TU jak ,,wrzód na d....e. i NIKT Cię tu nie potzebuje. Miej odrobinę honoru i odejdź.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Proponuję powstrzymać się od dalszego pisania w tym temacie. Kilka rundek już było. Nic merytorycznego się nie już pojawi. Odpuście. Szkoda nerwów i dobrego imienia. Naprawdę.

Nooo. Jeden forumowicz juz "pokazał" co potrafi. A szkoda bo miałem go za "spoko goscia" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kraft napisał:

Wybaczcie koledzy, ale ta nagonka na kolegę jest po prostu nieprzyzwoita

Jaka nagonka, sam się prosi, nawet tutaj musiał wjechać z tematem kabli.

Rozumiem, że jesteście po jednej stronie, on nie słyszy różnic w kablach, Ty we wzmacniaczach....

50 minut temu, Kraft napisał:

Mało to ancymonków było i jest na forum.

Też  znam jednego ancymonka 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Zachęcam Cię, abyś się dogłębniej zapoznał z istotą mojej propozycji, wówczas unikniesz wyciągania błędnych wniosków

Nie mnie to oceniać, a od tego jest administracja i zapewne zweryfikuje wszystkie propozycje i podejmie decyzję.

Nie sądzę, abym pomylił się przy wyciąganiu wniosków, ponieważ swoje już pokazałeś w swojej działalności na FORUM.

Za błędy niestety się płaci i uwierz mi, że wiem to jak chyba nikt inny tutaj.

P.S. Teraz wracam do oglądania drugiej połowy meczu: Belgia - Holandia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Aprox napisał:

Przecież życie jest proste - jedni słyszą, drudzy nie, jedni wygrzewają a drudzy nie - to po jakiego marnować czas na drążenie i udowadnianie swoich racji ...niech każdy robi to na co ma ochotę z dużą dawką wyebania na opinie uważających inaczej - wolna wola.

Tak być powinno jak napisałeś , jest to najmądrzejszy wg. mnie wpis w tej dyspucie. 

 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

 Mnie i tak już mało kto lubi przez  wymądrzanie się

Przesadzasz , masz psa lub kota ? Zwierzęta są z natury bardziej tolerancyjne ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

System jeszcze niewprowadzony, a prawo nie działa wstecz. 😄

Korzystając z tego że nie działa, powiem że na razie średnio to mi wygląda. Offtopicu tu od groma mimo że puszczałem raport. No nic zobaczymy. 

Użytkownicy tego forum mają sporo do nauczenia się w temacie "życia forum". Kto ich nauczy jak nie obsługa? Mnie i tak już mało kto lubi przez  wymądrzanie się 😂

A ja Cię lubie, bo ,,wymądrzasz,, (cytat) się w bardzo kulturalny sposób. Ja starałem się przez kilka lat, ale teraz juz zaczyna nerwów ,,brakowac,,. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2022 o 10:24, Redakcja AUDIO napisał:

Finezyjna uwaga, czy możesz przetłumaczyć to na język polski uwzględniający szacunek do tego, do kogo się zwracasz i pojęcia jak "kultura osobista"? Wszak o tym tu między innymi rozmawiamy.

Niebawem odniosę się do pozostałych wpisów. 

Moge. W czasach cholernie galopujacego, chorego totalitaryzmu, wpadanie nie pomysl by punktami oceniac ludzi, nie dawac im szansy na porozumienie miedzy soba, promowac donosy i raporty to idee bardzo zle i szkodliwe. Mam nadzije , ze z tego zrezygnujecie. To czy ktos przesadzi tak naprawde niech pozostanie oceną czlowieka, ale bez autoratyzmu i tym podobnych obledow. 

Lubie to miejsce i szczerze Was prosze : odpuscie z tym bo je po prostu zniszczycie, albo stworzycie mechanizm pozwalajacy je zniszczyc.

Ludzie maja prawo do emocji, wkurwienia, zlosci i bledow. Musza sami umiec z tego wybrnac. Zdaje sobie sprawe z tego, ze czasem wobec niektorych zachowan mozna czuc sie bezsilnym. Trudno, tak juz w zyciu bywa. 

Mam dwie corki, na ulicy jest osmiro dzieci. Patrze jak sie bawia. Czasem sie pokloca, obraza na siebie, nagadaja glupot. Nauczylem sie nie interweniowac, nie ingerowac - rano awantura a w poludnie juz bawia sie razem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromBorg napisał:

Mam dwie corki, na ulicy jest osmiro dzieci. Patrze jak sie bawia. Czasem sie pokloca, obraza na siebie, nagadaja glupot. Nauczylem sie nie interweniowac, nie ingerowac - rano awantura a w poludnie juz bawia sie razem. 

A jaka zdolność radzenia sobie z odmiennym zdaniem w przyszłości! Bezcenne nauki... pozdr. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, FromBorg napisał:

W czasach cholernie galopujacego, chorego totalitaryzmu, wpadanie nie pomysl by punktami oceniac ludzi, nie dawac im szansy na porozumienie miedzy soba, promowac donosy i raporty to idee bardzo zle i szkodliwe

Tak funkcjonuje wiele for, nie tylko audio i nikt z tego nie robi problemu.

Tu nie chodzi o ocenianie ludzi i dobrze o tym wiesz, nie sprowadzaj tego do jakiegoś totalitaryzmu.

 

54 minuty temu, FromBorg napisał:

Ludzie maja prawo do emocji, wkurwienia, zlosci i bledow

Czyżby?

Czyli, co? Mogę obrazić Ciebie, twoją matkę lub kogokolwiek bliskiego, a Ty uznasz to za mój wkurw i powiesz,: no dobra popełnił gość błąd?

Dobre sobie.

57 minut temu, FromBorg napisał:

Mam nadzije , ze z tego zrezygnujecie.

A ja wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że w końcu to zacznie funkcjonować. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Ludzie maja prawo do emocji, wkurwienia, zlosci i bledow. Musza sami umiec z tego wybrnac.

Ma rację, bo mają. A Ty @DiBatonio dokładasz sam:

18 minut temu, DiBatonio napisał:

Czyli, co? Mogę obrazić Ciebie, twoją matkę lub kogokolwiek bliskiego, a Ty uznasz to za mój wkurw i powiesz,: no dobra popełnił gość błąd?

To wkurw od razu objawia się obrażaniem kogoś? Bierzesz wszystko do siebie, od każdego. No, w większości przypadków każdy ma rację, ale wyluzuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, no_i_fajnie napisał:

To wkurw od razu objawia się obrażaniem kogoś? Bierzesz wszystko do siebie, od każdego. No, w większości przypadków każdy ma rację, ale wyluzuj :)

Ty powinieneś wiedzieć najlepiej.

Wrzucić zrzut co wysłałeś mi na PW?

Nie, nie wyluzuję !

Jak napisałem po powrocie na to forum, że jest tu trochę Januszy, to była wielka obraza majestatu.

A teraz chcesz to przyrównać do gróźb karalnych i pisaniem bzdur o mojej matce?

Jesteś ostatnią osobą, która powinna tutaj w tym temacie pisać. 

Nie brnij dalej w tą dyskusję ze mną, najlepiej w ogóle się do mnie nie odzywaj.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromBorg napisał:

Mam dwie corki, na ulicy jest osmiro dzieci. Patrze jak sie bawia. Czasem sie pokloca, obraza na siebie, nagadaja glupot. Nauczylem sie nie interweniowac, nie ingerowac - rano awantura a w poludnie juz bawia sie razem. 

Słabe porównanie, a niektóre osoby naprawdę tu przesadzają, po prostu nie ten kaliber. Mamy też kobiety na Forum i już widać, że coraz mniej się udzielają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2022 o 17:07, tomek4446 napisał:

napisz coś sensownego o audio , wnieś jakiś wkład własny, a potem dopiero zajmij się zmianami regulaminu. 

No i tu jest sedno. TomekN napisał na tym forum 1,2k postów. Z czego ogromny udział to właśnie napierd... się w  kwestii kabli. Taka misja życiowa, krucjata czy jak tam zwał. Co się pojawi nowy temat to znowu Tomkowa mantra o ABX, o tym że nikt nie udowodnił itd. A weź chłopaku chociaż raz doradź komuś jakie wybrać kolumny, CD, opowiedz jak gra Twój streamer, jakie masz doświadczenia, który sprzęt był fajny a który rozczarował itd. Po to jest to jest to forum.  Jak zobaczyłem tytuł tego tematu to pomyślałem sobie tak: pszczoła-miód, parasol-deszcz, system ostrzeżeń - kable. Skojarzyło mi się bezbłędnie. I rzeczywiście dyskusja głownie o tym (no i o TomkuN).

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

No i tu jest sedno. TomekN napisał na tym forum 1,2k postów. Z czego ogromny udział to właśnie napierd... się w  kwestii kabli. Taka misja życiowa, krucjata czy jak tam zwał. Co się pojawi nowy temat to znowu Tomkowa mantra o ABX, o tym że nikt nie udowodnił itd. A weź chłopaku chociaż raz doradź komuś jakie wybrać kolumny, CD, opowiedz jak gra Twój streamer, jakie masz doświadczenia, który sprzęt był fajny a który rozczarował itd. Po to jest to jest to forum.

Forum służy wielu rzeczom, nie tylko do doradzaniu. Służy też pogłębianiu wiedzy o audio np. przez wymianę opinii i argumentów. Zgadzam się, że ta wymiana argumentów nie musi zachodzić zawsze. I dlatego jest wiele tematów, a nawet całych podforów, w których w ogólne nie wypowiadam się (prawda? prawda!). W tych interesujących też mogę się nie wypowiadać, jeśli autor czytelnie oznaczyłby, że w danym wątku nie życzy sobie wypowiedzi obiektywistów.

A tymczasem w "otwartych" tematach wszystkie opinie powinny mieć równe szanse, a ich moc winna być mierzona siłą i wagą argumentów. Problem na ogół zaczyna się wówczas, gdy komuś kończą się argumenty lub jego argumenty okazują się słabe. Wówczas często traci nerwy i to niszczy jakąkolwiek dalszą dyskusję. Chciałbym, abyś wskazał w którym z 1,2k moich postów to mi puściły nerwy w jakiejś dyskusji.

A jeśli chodzi o samo doradzanie (nowicjuszom i pytającym), to akurat strzeliłeś kulą w płot, bo dość często to robię. Głównie na podforum Kino Domowe, czasami na Stereo. Doradzam np. kable, amplitunery. Czasami doradzam ustawienie kolumn KD. Czasami doradzam słuszną moim zdaniem metodologię wyboru / poszukiwania sprzętu. Czasami doradzam obiektywnie wiarygodne metody porównywania sprzętu. Jakiś wkład własny w forum. Nieduży, ale mam.

Nie doradzam zaś kolumn, bo moim zdaniem to sprawa bardzo indywidualna, a dodatkowo skomplikowana z uwagi wiele czynników (m.in. akustykę miejsca docelowego, możliwości korekcji, itd). Sam mam dość kontrowersyjną tutaj opinię sensowności wstępnej oceny brzmienia na podstawie pomiarów kolumny (Klippel) i wykresów dyspersji horyzontalnej i wertykalnej (najbardziej czytelne są dla mnie sferyczne), np. takie jak robi Erin z Erin's corner - mój lubiony recenzent kolumn.

Wybacz, że nie opisuję na forum swoich doświadczeń brzmieniowych dotyczących CD czy streamerów. CD-ka nie mam od chyba 20 lat - jest to przedmiot kompletnie nie będący w obszarze moich zainteresowań, bo już b. dawno przeszedłem na pliki, a potem jeszcze na streaming. Streamery mam, de facto nawet trzy, ale wszystkie "grają" (tzn. transportują cyfrowy sygnał w sieci IP na cyfrowy sygnał w interkonekcie) dokładnie tak samo - nie wiem co miałbym opisywać. Moje własne doświadczenia ze streamerami pokrywają się z doświadczeniami innych osób np. ASR. Wiem, że tutaj obowiązują inne opinie i na tym forum streamery mają brzmienie 😉, ale jakoś niespecjalnie garnę się do zabierania głosu w takich wątkach. Ciężko jest dyskutować z osobami, które słyszą rodzaj zasilacza, kondensatory czy nawet kable ethernet. Słyszą i już. A gdy się podniesie jakiś argument, że to mało prawdopodobne lub nawet niemożliwe, to się od razu puszczają im nerwy, a często wpadają w jakaś szaleńczą histerię. Niestety, sam byłeś kiedyś tego przykładem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...