Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

29 minut temu, MariuszZ napisał:

Kolejne twoje powroty do tematu Regi będę traktował jako "trolling". 

Już czas wielki, bo za chwilę, gdzie się nie wejdzie będą ASRy, Amiry i biadolenie, że kolega @Rega i inni mają jakieś uprzedzenia do ASR.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dodałbym do definicji trollingu uparte wyśmiewanie innych, że mogą coś słyszeć oraz wmawianie że im są to omamy psychoakustyczne 😁 

Wysmiewanie innych ogólnie jest nie do przyjecia. Jednak jesli ktoś sugeruje by wziąć pod uwagę efekty psychoakustyczne moim zdaniem jest ok. I trolingiem nazywać nie można. Raczej chęcią niesienia pomocy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2022 o 13:56, MariuszZ napisał:

Nikt nie jest pod szczególną ochroną mimo, że masz takie wrażenie. System ostrzeżeń oficjalnie funkcjonuje od 09.06 i nikt jeszcze nie doświadczył punktów więc trudno pisać kogo ochraniamy, a kogo nie. Z ocenami zatem się wstrzymaj. Punkty będą dla wszystkich użytkowników bez wyjątków. Warunkiem jest nie przestrzeganie netykiety, w tym tych wypunktowanych naruszeń.

@MariuszZ To Twoja wypowiedź sprzed dwóch dni.

A tak wyglądało to dzisiaj w praktyce:

22 godziny temu, Wito76 napisał:

Bawimy się w jakąś dyplomację, etykietę, bierzemy bułkę przez bibułkę. Choć każdy kto to czyta i każdy kto tu pisze wie o co chodzi. Nazwijmy to wreszcie po imieniu. Chodzi o TomkaN i tę jego psychoakustykę która jest zwyczajnym trollowaniem tematów a sam TomekN jest forumowym trollem.

Nie ulega chyba wątpliwości, że wyzwanie kogoś od trolli wyczerpuje znamiona opisanego przez Ciebie naruszenia, w postaci "wyrażenia negatywnie oceniające rozmówcę, wyzwiska, [...] obrażające użytkowników forum."

Jestem użytkownikiem tego forum i mam prawo poczuć się czymś takim obrażony. Za to napisałeś będzie 10 pkt, a 10 pkt to ban na 2 dni.

Jedna @Wito76 nadal brak udział w dyskusji co mnie szczerze zaskoczyło, stąd moje pytanie dlaczego nie został należnie ukarany? 

Pozwolę sobie wkleić Twoją odpowiedź w całości:

14 minut temu, MariuszZ napisał:

Dostał 7 za prowokowanie. Jestem za stopniowaniem "kar" poza tym jestem rozdarty bo nie potrafię ocenić czy faktycznie Cię obraził czy tylko podsumował twoje działania, które jak sam napisałem wcześniej miały charakter trollowania wątków tematycznych związanych z "grającymi" przewodami, dakami czy wzmacniaczami. Pisząc wprost nazwał sprawy po imieniu i mimo, że może to "bolesne" dla Ciebie jest to taka jest moja decyzja. 

Pozdrawiam.

Czy teraz mogę już napisać oficjalnie, że wyrażane w tym wątku obawy o uznaniowość i rażącą stronniczość systemu ostrzeżeń potwierdziły się, już przy pierwszej okazji? Bo już chyba nie musimy się wstrzymywać z ocenami, że coś tu grubo jest nie tak...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyplenić z forum złe obyczaje naskakiwania z inwektywami na interlokutorów, należy przyjęte zasady ostrzeżeń stosować jednolicie wobec wszystkich. Wcześniej Mariusz pisał, że w przypadku kumulacji przewinień, agresor otrzyma ostrzeżenie o najwyższej punktacji. Już przy pierwszej okazji sam złamał tę deklarację.

Poza tym jego tłumaczenie się jest kuriozalne. Czy jeśli ja którąś z "osobistości" forum nazwałbym "zwykłym głupkiem bez szkoły", to Mariusz również będzie tak samo rozdarty w ocenie, czy na pewno jest to obraza, czy może raczej podsumowanie dotychczasowych wypowiedzi tej osobistości na forum? 😉 Już bardziej obrazowo tej stronniczości zarysować nie umiem. A stronniczość demotywuje wszystkich, bo skoro moderator może sobie oceniać wszystko dowolnie, to po co w ogóle te zasady...

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekN napisał:

Czy teraz mogę już napisać oficjalnie, że wyrażane w tym wątku obawy o uznaniowość i rażącą stronniczość systemu ostrzeżeń potwierdziły się, już przy pierwszej okazji? Bo już chyba nie musimy się wstrzymywać z ocenami, że coś tu grubo jest nie tak...

Ocenę możesz wyrazić jak również możesz czuć się urażony. Jednak decyzja ile punktów dla Wito za to słowo jest moja. Sprawa jest złożona bo z jednej strony jest twoje poczucie krzywdy, a z drugiej twoje wcześniejsze działania i ich ocena. Wito nie powinien Cię oceniać w taki sposób bo nie leży to w jego kompetencjach. Stąd tylko punkty za prowokację. 

5 minut temu, TomekN napisał:

to Mariusz również będzie tak samo rozdarty w ocenie, czy na pewno jest to obraza, czy może raczej podsumowanie dotychczasowych wypowiedzi tej osobistości na forum?

Jeżeli będzie taka sytuacja to na pewno zanim podejmę decyzję przemyślę dokładnie jak ocenić. Może będę rozdarty, a może nie. Zobaczymy ;) 

Koniec tematu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba a myślisz że w jakim celu Tomek wrócił na to forum? Albo wrócił albo przekazał konto Dzikowi styl obu Panów jest praktycznie identyczny. 

Trollowanke w najczystszej postaci i tyle.

Już kilka lat temu przy pierwszych podziałach forum jasno pisali użytkownicy że administracja jest za miękka bo chciała być otwarta i dobra dla każdego, teraz się to mści i ciężko jest wybrnąć z tej sytuacji. Na szczęście pogoda ładna, muzyka dalej brzmi jak brzmiała a i for jest sporo w sieci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wing0 napisał:

Już kilka lat temu przy pierwszych podziałach forum jasno pisali użytkownicy że administracja jest za miękka bo chciała być otwarta i dobra dla każdego, teraz się to mści i ciężko jest wybrnąć z tej sytuacji.

Po prostu przed założeniem konta powinna być jakaś weryfikacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Seba a myślisz że w jakim celu Tomek wrócił na to forum? Albo wrócił albo przekazał konto Dzikowi styl obu Panów jest praktycznie identyczny. 

Trollowanke w najczystszej postaci i tyle.

Już kilka lat temu przy pierwszych podziałach forum jasno pisali użytkownicy że administracja jest za miękka bo chciała być otwarta i dobra dla każdego, teraz się to mści i ciężko jest wybrnąć z tej sytuacji. Na szczęście pogoda ładna, muzyka dalej brzmi jak brzmiała a i for jest sporo w sieci. 

Nie jestem zwolennikiem stylu TomkaN. Ale to co pisze zwisa mi kalafiorem. Dopóki nie obraża mnie personalnie (a zdążyło mu się to raz 🙂) może pisać co tylko mu się podoba. Jest gdzieś podobno funkcja "ignora" (ja niestety nie potrafię jej znaleźć), z której przecież można skorzystać. Nie jestem też zwolennikiem systemu kar. Wiem, że będzie niestety tak, że to co jednym ujdzie na sucho, innym odbije się czkawką. Niestety, tutaj wpływ ma czynnik ludzki i nic na to nie poradzimy. 

Problem leży moim zdaniem gdzie indziej. Żadna z frakcji na forum nie chce ani odrobinę odpuścić. Powiedzieć "stop". Nie wiem czy mistrzem jest tutaj TomekN, ale na pewno jego działalność jest bardzo upierdliwa. Sam jestem sceptycznie nastawiony do pewnych rzeczy, ale wiem,  że w tym hobby ludziom przyjemność sprawiają różne "dziwactwa" i do póki nikt nie starają się mnie przekonać na siłę do swoich "przekonań", ja też nie staję okoniem. 

Niestety, poza upierdliwością Tomka mamy na forum też inny problem. Spora grupa doświadczonych audiofilii odmawia czerpania przyjemność zabawy w audio mniej  zamożnym osobom. Z doświadczenia i rozmów z tymi "maluczkimi" wiem, że spora ich część niestety wycofuję się z życia forum. Zdajmy sobie sprawę z tego, że forum, z założenia jest miejscem dzielenia się doświadczeniami i czerpania informacji a nie miejscem, gdzie na dzień dobry zostaniemy zgniojeni bo chcemy kupić toppinga a nie system za taczkę mamony. I tutaj taka drobna dygresja. Wczoraj dokonał żywota mój stary rower. A że lubię czasem pojechać sobie na wycieczkę z rodziną, udałem się do pobliskiego specjalistycznego sklepu i z pomocą sympatycznego sprzedawcy, wybrałem nowy sprzęt. Wiedziałem czego potrzebuję, do czego ma mi służyć rower i jaki budżet mam, więc wybór nie trwał zbyt długo. A że nie jestem zawodowym kolarzem, mądry sprzedawca nie wciskał mi czegoś, z czego i tak nie skorzystam. Myślę, że w przypadku audio, wiele osób postępuje podobnie do mnie. Ma określony budżet, wie do czego służyć ma sprzęt i z jaką intensywnością ma być eksploatowany więc na litość boską, nie starajmy się takich osób uszczęśliwiać na siłę. Jeśli ktoś zechce rozwijać tę pasję, zrobi to. Ale wierzcie mi, że są też osoby, które kupiwszy swój pierwszy system, olewają fora i cieszą się muzyką zamiast niepotrzebnie popadać w nerwice 😉

Podsumowując "WIECEJ DYSTANSU DO SIEBIE" 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom w stylu TomkaN czy Dzika w ogóle nie pozwoliłaby na założenie konta tutaj, i pisania tych swoich dyrdymałów na temat audio, psucia hobby szanownym członkom, które jest w zdecydowanej większości, spłycania tego jakże fascynującego świata audio do, o zgrozo! technicznych zagadnień, i co gorsze, obdzierania go z magii, aury, i tajemniczości. Won na ASR!

Troll mode off.

🤣

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jest gdzieś podobno funkcja "ignora" (ja niestety nie potrafię jej znaleźć)

Kliknij u góry na swój nick przy awatarze, to rozwinie Ci się menu, jak niżej. Wybierz zaznaczoną opcję i podaj forumowicza, którego chcesz ignorować. Polecam. :)

ignor.jpg

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Osobom w stylu TomkaN czy Dzika w ogóle nie pozwoliłaby na założenie konta 

Nie wiem po co ta ironia czy też sarkazm. Nie przeszkadzają mi poglądy Tomka ani Dzika, ale upór z jakim je forsują, są czasem naprawdę męczące. 

10 minut temu, Rafał S napisał:

Kliknij u góry na swój nick przy awatarze, to rozwinie Ci się menu, jak niżej. Wybierz zaznaczoną opcję i podaj forumowicza, którego chcesz ignorować. Polecam. :)

ignor.jpg

Dzięki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba ja się pytam ilu tu masz ludzi z doświadczeniem? To że Audiowit czasem wydaje się być niemiły wynika raczej z tego że po tylu latach tłumaczenia ma wywalone co z resztą widać po ilości wpisów. Po drugie czy ktoś proponujący kabel taki a taki napierdziela Cię w każdym temacie i w każdy możliwy sposób że masz go kupić bo jak nie to jesteś biedak? Gdzie Ci chamscy audiofile to nie do końca wiem, Tomek, Boguś, Roman? Oni na siłę wciskają ci Gryphony, Harmonixy za grubą kasę? No raczej nie. To taki mit stworzony przez pomiarowców że ci audiofile czyhają na nowych by im odrazu kabel za 200 tyś wcisnąć...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Nie wiem po co ta ironia czy też sarkazm. Nie przeszkadzają mi poglądy Tomka ani Dzika, ale upór z jakim je forsują, są czasem naprawdę męczące. 

Nie napisałem tego w kontekście Twojego wpisu, ot, taka ironia, jak zauważyłeś.

Co do funkcji ignorowania, bez obrazy, ale dla mnie to strasznie dziecinne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wing0 napisał:

Audiowit czasem wydaje się być niemiły 

Czasem? Proszę Cię. Naprawdę nie mam nic do Pana Witolda, i z tego co wiem prywatnie jest inną osobą ale wybacz, ja prywatnie go nie poznałem i jedyne zdanie jakie mogę mieć o nim to to wyrobione na podstawie forum. Może Tomek i Dzik są też prywatnie super ludźmi 😝

 

26 minut temu, Wing0 napisał:

wynika raczej z tego że po tylu latach tłumaczenia 

Po ilu latach i jakiego tłumaczenia? Z tego co widzę to Pan Witold jest tu raptem kila lat a nie zauważyłem, żeby np wzorem Mariusza starał się coś MERYTORYCZNIE tłumaczyć. Poza prywatnymi wiadomościami nie otrzymałem od Witolda NA FORUM żadnych merytorycznych odpowiedzi a pisanie otwarcie tekstów typu "jesteście głupi i nic nie wiecie" raczej nie jest tłumaczeniem. Wybacz więc, ale swoje zdanie mam. Kiedyś zresztą był na tym forum bardzo sympatyczny użytkownik John Doe vel Mamoń, który też chciał żeby Pan Witold podzielił się swoimi bogatymi doświadczeniami z pospulstwem - a jak się to zakończyło, wiedzą wszyscy. 

Dalej - nie znam Bogusława i nic do niego nie mam. Chociaż jego tekst o ucinaniu głów był dość...hmmm. Romana jednego i drugiego jak i Tomka znam z prywatnych rozmów. Jak każdy mają swoje wady, ale nie zauważyłem, żeby zdażyło im się jawnie obrażać innych. 

26 minut temu, Wing0 napisał:

Tomek, Boguś, Roman? Oni na siłę wciskają ci Gryphony, Harmonixy za grubą kasę?

Nie, oni nie. Ale zarówno na tym jak i na sąsiednim forum wielokrotnie spotkałem się z tekstami typu "jeśli masz sprzęt za - wpisz dowolną kwotę - nie wiesz nic o audio". Tak jakby to audio było dziedziną tak szlachetną, że trzeba życie i całe pieniądze świata za nią oddać 😏.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na pewno nie masz sprzętu za 60k, a jeśli już, to co najwyżej rodziców, hue hue hue"
"słuchasz muzyki na amplitunerze, więc nie wiesz o co come on w audio"
"już po samym ustawieniu widać, że to nie ma szansy grać"
"wybierasz sprzęt pomiarami / tabelkami więc nie masz swojego zdania i gustu"
"nie słyszysz różnic? może jesteś głuchy"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, Tomek mam sięgnąć do waszych wypowiedzi i cytatami zacząć rzucać? 

Seba fakt są na forach po obu stronach młoty z przerostem ambicji. 

U nas Tomek (Dzik) bryluje w chamskim wmuszaniu swoich racji, na innych forach robią to osoby od kabli, ale to są pojedyncze przypadki nie jest to regułą. Ja Ci podałem przykład osób z tego forum bo ja tu serio nie widzę jakiś nagminnej ekstremalnej audiofili ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wing0 napisał:

 ja tu serio nie widzę jakiś nagminnej ekstremalnej audiofili ;). 

I fajnie by było gdyby tak zostało. Nie musi się to też odbywać banowaniem kogokolwiek. Wystarczy, że jedna i druga strona zaakceptuje fakt, że inni myślą/czują/słyszą inaczej. No i fajnie by było gdyby Witold zaakceptował fakt, że komuś może sprawiać przyjemność słuchania muzyki na marantzu 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę, że komunikatów i wypominków do siebie nawzajem przekazaliście w tym wątku już wystarczająco. Proszę kończyć te offtopowe przepychanki i wzajemne się punktowanie za historyczne wpisy i zachowania. Od tej chwili będą punkty za pisanie nie na temat. Przypominam, że to miejsce na dyskusję o systemie ostrzeżeń. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...