Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Panowie myślę, że komunikatów i wypominków do siebie nawzajem przekazaliście w tym wątku już wystarczająco. Proszę kończyć te offtopowe przepychanki i wzajemne się punktowanie za historyczne wpisy i zachowania. Od tej chwili będą punkty za pisanie nie na temat. Przypominam, że to miejsce na dyskusję o systemie ostrzeżeń. 

Pozdrawiam.

Mariusz, żeby pójść do przodu, musimy najpierw rozliczyć się z przeszłością 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Mariusz, żeby pójść do przodu, musimy najpierw rozliczyć się z przeszłością 😉.

Proszę Cie! Ty sie rozliczysz "wspominajac" a Mariusz to usunie bo to OT. I co? I juz? Po wszystkim? Zadowolony?

🤣

Napiszę inaczej.

Tymi wrzutkami (pewnych użytkowników) tanim kosztem "kupiliśmy" sobie informacje o tym z kim mamy do czynienia! W sumie relatywnie bardzo tanim kosztem hehe! I nie interesuje mnie juz jacy są  "w realu"!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

U nas Tomek (Dzik) bryluje w chamskim wmuszaniu swoich racji

@MariuszZ proszę o udzielenie ostrzeżenia 10 pkt za "wyrażenie negatywnie oceniające rozmówcę". Można przypisać wiele cech sposobowi prezentowania przeze mnie opinii (wytrwałość, upór), ale wypraszam sobie chamstwo.

Poza tym jako przedstawiciel administracji, który ma dostęp do adresów IP, mogłbyś w końcu RAZ NA ZAWSZE poinformować swoich kolegów, że ja i Dzik to dwie różne osoby. Bo mam wrażenie, że przez tego typu podejrzenia i insynuacje, skupia się na mnie agresja i nienawiść za dwie osoby 🙂 Nie żebym sobie z tym nie radził, ale chciałbym ustrzec kolegów przed popłynięciem w jeszcze większe opary absurdu. Z góry dziękuję.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczególnie przy zmiennym IP można sobie wiele posprawdzać. 

Bardzo często nagminnie i po chamsku swoje tezy forsujesz jest tego mnóstwo przykładów. To że udajesz świętoszka ostatnio niewiele zmienia bo i tak na każdym kroku słoma z butów wychodzi. Oj zobacz to już 20 pkt. A poniżej masz kolejne 10...

Mariusz może dawać ostrzeżenia czy bany komu chce. A widzę że ty będziesz pierwszym sygnalistą by pokazać administracji jakie to złe narzędzie wprowadziła. Mariusz daj mi Bana pokażesz maluczkim że nie tylko ci od pomiarów są dyskryminowani,może Tomeczkowi argumentu chwilowo brak ile że tylko on jest kamienowany.... Dziecinada. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekN to na pewno nie Dzik. Nie wiem, jak można ich nie rozróżniać. Fakt, mają podobne lub bardzo podobne poglądy na audio, ale wyrażają to w inny sposób.

@MariuszZ Dzik ma jakieś dłuższe wakacje, czy postanowił stąd odejść?

Jeśli można wiedzieć oczywiście...

Sorry za off-top, ale jak wspomniano tu już o Dziku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi777 napisał:

TomekN to na pewno nie Dzik. Nie wiem, jak można ich nie rozróżniać. Fakt, mają podobne lub bardzo podobne poglądy na audio, ale wyrażają to w inny sposób.

Maja bardzo zbliżony styl. Do tego po wakacjach przymusowych wstępuje w nich duch pozornego opanowania i robią się wyjątkowo mili, do czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Dzik ma jakieś dłuższe wakacje, czy postanowił stąd odejść?

Jeśli można wiedzieć oczywiście...

Dzik dostał bana ode mnie. Jako moderator nie miałem możliwości określenia czasu trwania więc wychodzi na to, że bezterminowego. Nikt nie przejawiał aktywności by to zmienić, a mogła tylko Administrator. Dlaczego nie ustalono terminu? Nie wiem. Może dlatego, że nie poprosiłem, a może że nikt nie był zainteresowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, na początku byłem nawet pozytywnie nastawiony do tego systemu kar. Ale obecnie wydaje mi się jednak, że to się nie sprawdzi. Nie wiem czy nie lepsze byłoby po prostu indywidualne podejście do każdego z "wykroczeń".

Szkoda też, że na forum coraz mniej wartościowych treści. A jak coś wartego uwagi to zainteresowanie nikłe. Przepychanek o pierdołach za to nie brakuje.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo oceniać. Zastanowić należy sie kiedy ostatnio ktoś z Nas wrzucił coś Wartosciowego, a ile razy "zapalnik"?!

Ps: zalogowani mogą sobie podejrzeć daną działalność o ile nie zostało ukryte przez moderatora ;) te "najwybitniejsze" wypowiedzi 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lpomis napisał:

Szkoda też, że na forum coraz mniej wartościowych treści.

To może ja na coś zwrócę uwagę ?

8 godzin temu, seba3002 napisał:

że komuś może sprawiać przyjemność słuchania muzyki na marantzu

No , Seba teraz to grubo pojechałeś ? 😂

Ja tam sobie organoleptycznie udowodniłem , że filtr Fn 2090-10-06 w mojej listwie prototypowej na wypasie ,z aluminiową obudową , gniazdami Furutecha , okablowaniem Supry , wytłumieniem matą aluminiowo - butylową , miedzianymi konektorami , działa identycznie jak w  podłączeniu pod plastikowy przedłużacz z MediaMarkt . Brakuje mi tych wszystkich eksperymentów. 

Wojtek masz rację , trzeba coś z tym zrobić !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy robią fajne rzeczy. Np. Kolega ktory zbudował obudowe od podstaw dla szerokopasmowki, (widzieliscie wypelnienie pianką w przestrzeniach bezposrednio nieaktywnych?),  ile tam dyskusji/propozycji, ocen czy nawet dobrego słowa? 

Niektorzy wolà "czatować w zaroślach" na jakiekolwiek wynurzenie pewnej 2-ki by tylko wrzucić, że są w błędzie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prywatnie jestem synem polonistki i w rodzinnym domu zawsze mama brylowała pod względem ilości cytatów i często się nimi podpierała. Utkwił mi w głowie taki jeden z V księgi Pana Tadeusza, ze spowiedzi Jacka Soplicy "Zły przykład dla Ojczyzny, zachętę do zdrady należało odkupić dobrymi przykłady, krwią poświęceniem się". 

O co chodzi? O system ostrzeżeń oczywiście. Skoro są kary to mogłyby być i nagrody a raczej możliwość rehabilitacji jak jakiś Jacek Soplica czy Kmicic. Nabroiłem, dostałem punkty, ale chcę je wymazać. Doradziłem coś komuś, wyprowadziłem z błędu, pożyczyłem jakiś gadżet na testy i za to mogłoby być wzorem innych forów symboliczne "Piwko" w znaczeniu "Pomógł mi". Coś na zasadzie matematyki/księgowości winien-ma. Punkty ujemne ale i punkty dodatnie, które bilansują się nawzajem. Bo w obecnym systemie w zasadzie możemy tylko zbierać, kumulować na koncie punkty ujemne i do emerytury pewnie człowiek ich nazbiera sporo i będzie wyglądał na forumowego bandziora. 

@MariuszZ Będzie jakaś możliwość usunięcia z czasem punktów karnych z konta? Co o tym myślisz?

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja tam sobie organoleptycznie udowodniłem , że filtr Fn 2090-10-06 w mojej listwie prototypowej

Co za telepatia, wczoraj mi się w googlach wyświetliła reklama tego filtru i naszło mnie by wywalić swojego Filtercona i spróbować tego Schaffnera. Już nawet mam go w koszyku i ... rozwaliłeś system :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pojawiły się od pewnych użytkowników komunikaty w różnych miejscach, że przewody to tylko z kompletu od producenta sprzętu bo kable "nie grają", listwy zasilające i filtry to naciąganie klienta bo Amir w pomiarach pokazał, wzmacniacze i daki to aby poprawnie skonstruowane więc po co bawić się biasem w A klasie lub rozkminiać czy kość AKM czy ESS skoro te i te transparentne są, a prawie wszystkie zmiany brzmienia wprowadzane przez listwy, przewody, zasilacze liniowe, filtry to efekty psychoakustycznych czarów to ilość uczestników audiofilskich dyskusji spadła. Zainteresowanie jest mniejsze. Jest to prawdopodobnie efektem nieustających przepychanek słownych. Tematy okołokablowe są trollowane.

Te komunikaty zniechęcają do pisania o wrażeniach słuchowych dotyczących dużej grupy sprzętu audio i akcesoriów nawet w zakładce Audiofile dyskutują. 

Tak jest jest we wszystkich wątkach tematycznych o kablach czy nawet wzmakach. Zaczyna się dyskusja i pojawiają się komunikaty w uproszczeniu o pomiarach, ślepych testach i psychoakustyce. Scenariusz rozmów jest znany i podsumować można jednym słowem. Awantura. 

System ostrzeżeń ma temu przeciwdziałać. To straszak w pewnym sensie jest ale dość skuteczny w mojej ocenie. Ma umożliwiać pisanie o wrażeniach słuchowych dotyczących chociażby zaślepek Cardasa bez obawy, że ktoś wpadnie w dyskusję wyśmiewając, proponując pięć razy ślepy test na koniec odsyłając do pomiarów Amira. 

Oczywiście jest wiele tematów mniej kontrowersyjnych o akustyce, muzyce jako takiej czy praktycznych poradnikowych dotyczących stereo czy kina ale nie zapominajmy, że forum to bardzo szerokie spektrum użytkowników i miejsce powinno być przyjazne dla wszystkich. 

Punkty tak jak napisałem już wcześniej miały być kasowane po konkretnym czasie z automatu i może do tego wrócimy ale na razie są bezterminowo przydzielane z opcją ręcznego ich odejmowania w przypadku gdy nazbiera się ich niebezpiecznie dużo, a kolekcjoner nie będzie swoimi wpisami utrwalał złych praktyk związanych z netykietą. 

Dlaczego nie z automatu? Bo można by w praktyce dostać 10 pkt za ubliżanie i bana na 2 dni. Poczekać aż się wykasują punkty i znowu naubliżać. Poczekać. Naubliżać... Tego nie chcemy bo zgodnie z zasadami by było to na legalu. Można oczywiście to zmienić bo jest w opcjach, dobrać odpowiedni czas, obłożyć dodatkowymi warunkami. Przedyskutujmy to, a decyzję pozostawimy Administracji. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MariuszZ napisał:

ilość uczestników audiofilskich dyskusji spadła.

To dobrze, czy źle? Może nie wszystkie tematy warte są rozwijania. Może niektóre lepiej zakończyć na pierwszych postach? 

 

- Zobacz. To masz zdjęcia z kosmosu. Wyraźnie widać, że Ziemia jest okrągła.

- Faktycznie. Dziękuję Rima, że pokazałeś mi, że tkwiłem w błędzie. Marnowałbym tylko czas na bezsensowne rozważania.

 

Nie wiem, czy coś dobrego płynie z wiedzy o geografii, ale tym bardziej trudno mi sobie wyobrazić, żeby coś dobrego płynęło z niewiedzy (wiedzy fałszywej).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MariuszZ napisał:

Dlaczego nie z automatu? Bo można by w praktyce dostać 10 pkt za ubliżanie i bana na 2 dni. Poczekać aż się wykasują punkty i znowu naubliżać. Poczekać. Naubliżać... Tego nie chcemy bo zgodnie z zasadami by było to na legalu. Można oczywiście to zmienić bo jest w opcjach, dobrać odpowiedni czas, obłożyć dodatkowymi warunkami. Przedyskutujmy to, a decyzję pozostawimy Administracji. 

Dlatego warto np. ban na 2 dni lub 7 dni, a punkty wygasają po 1mies.

Wtedy po powrocie z bana po 2 dniach, czy tygodniu delikwent będzie się pilnować, żeby nie dostać kolejnej dawki punktów. 

Na sąsiednim  jakoś tak rozwiązali, że punkty gasną po 30 dniach lub trochę wiecej w zależności za co były przyznane.

Taka propozycja 😉

14 minut temu, Kraft napisał:

żeby coś dobrego płynęło z niewiedzy (wiedzy fałszywej).

Twoja "wiedza" jest twojsza i mniej falszywa?

Dobre sobie, pisze to ktoś, kto rezonanse obudowy chciałby mierzyć mikrofonem umik 1 zamiast akcelerometrem 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MariuszZ napisał:

to ilość uczestników audiofilskich dyskusji spadła. Zainteresowanie jest mniejsze. Jest to prawdopodobnie efektem nieustających przepychanek słownych. Tematy okołokablowe są trollowane.

Te komunikaty zniechęcają do pisania o wrażeniach słuchowych dotyczących dużej grupy sprzętu audio i akcesoriów nawet w zakładce Audiofile dyskutują. 

I tu trafiłeś w sedno. Sam kiedyś bardzo chętnie brałem udział w dyskusjach typu "Tania listwa zasilająca", można było normalnie popytać, podyskutować, wyciągnąć wnioski. Na podstawie takich dyskusji sam sobie zrobiłem dwie takie listwy w starych dobrych czasach i bez obaw człowiek pisał wtedy o listwach czy kablach. Teraz... żal patrzeć na takie tematy i zamiast merytorycznie jest najczęściej awantura, robienie idioty z doradzającego, heheszki i dla świętego spokoju, gdy ktoś pyta by doradzić mu kable to zwyczajnie się nie odzywam, choć akurat słuchałem tych o które "nowy" pyta. Forum traci na tym. Myślę że nie jestem jedyny, który wycofał się z wielu dyskusji w dziale "Niezbędne audiofilskie dodatki", bo zwykle trzeba swoją energię przekierować nie tam gdzie by się chciało. Częściej już piszę z kimś na privie niż publicznie. Miesiąc temu wrzuciłem opis 10 interkonektów, które testowałem i przyznam, że miałem duże obawy czy to zrobić. Pomyślałem, że wielu "normalnym" osobom to się przyda, ale z tyłu głowy miałem, że może będzie komentarz, bym skonsultował się z lekarzem lub farmaceutą skoro "słyszę". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kraft napisał:

- Zobacz. To masz zdjęcia z kosmosu. Wyraźnie widać, że Ziemia jest okrągła.

- Faktycznie. Dziękuję Rima, że pokazałeś mi, że tkwiłem w błędzie. Marnowałbym tylko czas na bezsensowne rozważania.

To przynęta? Przecież nawet dziecko wie, że Ziemia nie jest okrągła. 

To uproszczenie obrazujące niewiedzę kogoś komu wydaje się że wie bo widział zdjęcia Ziemi z kosmosu 😉

To offtop więc nie będzie ciągu dalszego. Proszę na temat systemu ostrzeżeń pisać. 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...