Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

Witajcie! Mam okazję (jak nikt inny zresztą) po raz kolejny przekazać "z pierwszej" ręki kilka spostrzeżeń dotyczących działania systemu ostrzeżeń, co też od razu czynię 🙂 A było to tak:

800410815_Zrzutekranu2022-07-12o13_31_01.thumb.png.363c8ba0ec8f2034ba2c222f81124e0c.png

 

@MariuszZ, czy mógłbyś zdradzić jaki ukryty przekaz zawierała moja wypowiedź? Bo choć czasami rzeczywiście korzystam z metafor, to akurat między tymi 2 (słownie: dwoma) wierszami nie było żadnego ukrytego sensu. Napisałem wprost to, co chciałem przekazać. Tak normalnie, po męsku. Czego więc się tam dopatrzyłeś?

Obawiam się też, że chyba nie do końca wiesz co to znaczy agresja bierna. Gdyby stosować tak szerokie pojęcie, to w praktyce co trzeci (DOSŁOWNIE) post na tym forum mógłby być podciągnięty pod agresją bierną i skutkowałby 10 punktami + banem. Paradoksalnie, nawet Twoja własna reakcja winna być wówczas uznana za agresją bierną. No no niby wszystko ładnie wygląda - wskazałeś powód mojego przewinienia, a na wszelki wypadek nawet poddałeś swój osąd weryfikacji [*] przez Redakcję. Ale Twoje intencje były dla wszystkich "jasne". Zupełnie niepotrzebna reakcja, 10 punktów 😏
 

* - Wyobrażam sobie reakcję Oli na pytanie Mariusza, czy ma ona coś przeciwko banowi dla mnie za byle co, w wątku off-topic, na jakichś totalnych kresach forum:

 

Ale teraz uwagi bardziej techniczne:

Dnia 9.07.2022 o 10:28, MariuszZ napisał:

Tomkowi uzbierało się 27 pkt. Po 20 jest ograniczony dostęp do forum na 4 dni. 

Nie. Uciułałem zaledwie 17 pkt (7+10). Wcześniejsze 10 pkt są sprzed dnia uruchomienia systemu ostrzeżeń, o co zresztą sam tłumaczyłeś. Mimo chyba już trzech próśb o ich wyczyszczenie, nadal wesoło wiszą na moim koncie i jak widać nawet przedłużają mi terminy banów. Ile jeszcze razy mam się w tej sprawie przypominać? Ponadto, 7 punktom przyznanym mi 4 lipca, omyłkowo nie ustawiono terminu wygaśnięcia. To też wymaga poprawienia z Waszej strony.

@Redakcja AUDIO System z grupą Banned jest dobry tylko połowicznie. Dobry, bo faktycznie informuje nazwą grupy, że ktoś jest zbanowany. A zły dlatego, że jest ewidentnie manualny. Zabanowani jeszcze przez pewien czas są widoczni jako "Użytkownik", a w drugą stronę jest jeszcze gorzej - bo po expiracji bana automatycznego, nadal nie można korzystać z forum (bo - jak się domyślam - trzeba usera ręcznie wypisać z grupy Banned). Jak będziesz zajęta pracą albo na urlopie, to komuś może się przez to ban przedłużyć, o dzień, kilka dni, tydzień, czy o dwa. Jeśli ban na mieć długość "uznaniową" (bo tak jest w tej chwili), to po co ta całą szopka z systemem ostrzeżeń i taryfikatorem?

Jeśli wymagacie od użytkowników respektowania regulaminu np. w kwestii nie zakładania kont-dubli, to wypadałoby respektować też samemu ustalone przez siebie zasady. Powyżej 3 kwestie, w których te zasady łamiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MariuszZ napisał:

Pisałem już o tym wcześniej. Nie ma ostatecznej decyzji czy punkty będą kasowane z automatu czy ręcznie. Fakt, że masz część z terminem, a część bez niczego jeszcze nie przesądza więc proponuję cierpliwość. 

A to nie była decyzja?

Dnia 1.06.2022 o 22:10, Redakcja AUDIO napisał:

Punkty będą wygasać, będą :) 

Jeśli nie, to chciałbym abyście podjęli ostateczną decyzję. Jednolitą, która będzie obowiązywała wszystkich. Bo rozumiem że w chwili obecnej tylko ja mam przyznane punkty, które nie wygasają.

Czy w kwestii 10 punktów sprzed uruchomienia systemu też wymagana jest jakaś specjalna decyzja?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TomekN napisał:

Bo rozumiem że w chwili obecnej tylko ja mam przyznane punkty, które nie wygasają.

Czy w kwestii 10 punktów sprzed uruchomienia systemu też wymagana jest jakaś specjalna decyzja?

Dla przykładu u @Kraft punkt ostrzeżenia wisi od 2018 roku więc nie jesteś wyjątkiem. Jeżeli chodzi o twoje pierwsze 10 punktów to nie ze mną wyjaśniaj. Nie ja je przyznawałem i nie zamierzam ich "dotykać".  

 

29 minut temu, TomekN napisał:

A to nie była decyzja?

Taki był zamiar w dyskusji o punktach ostrzeżeń. Teraz plan się krystalizuje. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Dla przykładu u @Kraft punkt ostrzeżenia wisi od 2018 roku więc nie jesteś wyjątkiem. 

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Skoro tak, to znaczy, że drugi (przyznany przez Ciebie) mi już wygasł. Czyli wygasają, czy nie wygasają? A może, komu wygasają, a komu nie?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

To żeś wymyślił... 

To jest forum audio. Jak się komuś nie podoba że ktoś może słyszeć jednak, to nie jest to miejsce dla niego. 

Nie jest to też miejsce służące wyładowywaniu frustracji i wylewania ton pogardy wobec innych userow 

@J4Z oczywiście to nie to Ciebie, to ciąg dalszy tego co piszesz 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

To jest forum audio. Jak się komuś nie podoba że ktoś może słyszeć jednak, to nie jest to miejsce dla niego. 

To jest miejsce wyłącznie dla osób, które wygrzewają tweetera przez pół roku i słyszą inne brzmienie odwróconego kabla, tak? Bo widzisz, ja też mam sprzęt audio i też słucham muzyki. I każdy z nas ma inne podejście. Jeśli nie możesz się pogodzić z tym, że mogą być osoby o innym podejściu do audio, to może nie jest to miejsce dla Ciebie? Ja całkowicie akceptuje tę sytuację i potrafię spokojnie dyskutować z osobami o odmiennych przekonaniach? A Ty? Bo ostatnio wypowiadasz się głównie w ten sposób: przykład 1, przykład 2 - to nie służy dyskusji.
 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

Fakt, ja już odpadam.

Obiecanki, cacanki... Ileż to już razy widziałem z Waszych ust zapewnienia, że dacie sobie spokój? Tomek obiecywał, Wito obiecywał, nawet Ty dzisiaj pisałeś "bez odbioru". A jednak nie możecie dać mi świętego spokoju. Ciągle coś macie do powiedzenia, ciągle coś do dodania. A Don Junior komentuje każdy mój wpis, czasami każde zdanie, byle tylko się nie zgodzić 😄

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

O CZYM MAM DYSKUTOWAĆ ? Wpinam zgodnie ze strzałkami , wpinam odwrotnie i albo słyszę różnicę, albo nie.

A to forum tylko o zwidach (© you)? Bo myślałem, że o zjawiskach faktycznych też można porozmawiać. Myślę że nie jestem jedyną osobą na forum, która chętnie dowie się, czy kierunkowość kabli (zasilających, interkonektów, głośnikowych) może rzeczywiście występować (tj. być faktycznym zjawiskiem, zjawiskiem słyszalnym), czy to tylko mit / bzdura na resorach. To czy ktoś słyszy strzałki czy nie, nie ma tu żadnego znaczenia, bo "Personal experience is not an evidence".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że system punktów karnych możemy odłożyć ad acta. Obserwując to, co działo się na forum w ostatnim czasie widać, że powstał właściwie w jednym celu - pozbycia się z forum konkretnego użytkownika. To się już dokonało, więc... tyle w temacie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...