Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

A Ty nie rozumiesz, że je nie mam tego balansu?. Odsłuch to u mnie wynik równania a nie część składowa działania. Administracja wyraziła się jasno, pomiarowcom stanowcze nie, to forum audiofilskie.

28 minut temu, MariuszZ napisał:

Nikt nikomu nie broni korzystać z pomiarów i na tej podstawie budować system audio, a tym bardziej dyskredytować takich osób. Na forum audiofilskim jest miejsce dla każdego

Brednie. Weź sam siebie przeczytaj, cofnij się w czasie i spróbuj obiektywnie odnieść się do niewybrednych inwektyw na które w ogóle nie reagowałeś. Poczekaj... jestem Klakierem? A może migowego mam się nauczyć? 

Myślisz że ja tu jestem z jakiegoś przymusu? Jakieś małżeństwo z forum? Jestem tu ponieważ myślałem że obcowanie z tutejszą społecznością przyniesie mi korzyści, że nawiążę jakieś kontakty, może przyjaźnie, spędzę miło czas. Z małymi wyjątkami totalnie się rozczarowałem. Czym? Butą i pychą grupy pseudo znawców którzy bezczelnie i bez konsekwencji rozpieprzają wolność i swobodę wypowiedzi. Po co mi to powiedz? Jedno piszesz, drugie robisz, to dopiero jest hipokryzja.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fafniak napisał:

Możesz napisać dokładniej na czym polega ta hipokryzja?

Ostatecznie słuch jest najważniejszy. Nawet u tych ortodoksyjnych obiektywistów. Reszta to ścieżka jaką podążamy. Jedni prawą inni lewą stroną. Nikt nie powinien nikomu narzucać ścieżki oraz wciskać na siłę swoich racji, którą stroną podążać do celu nawet wtedy gdy ma 100% pewności, że to jedyna słuszna droga. 

8 minut temu, Butler napisał:

Myślisz że ja tu jestem z jakiegoś przymusu?

Nikt Cię tu nie trzyma. Nie podoba się? Nie zaglądaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

A Ty nie rozumiesz, że je nie mam tego balansu?. Odsłuch to u mnie wynik równania a nie część składowa działania. Administracja wyraziła się jasno, pomiarowcom stanowcze nie, to forum audiofilskie.

Brednie. Weź sam siebie przeczytaj, cofnij się w czasie i spróbuj obiektywnie odnieść się do niewybrednych inwektyw na które w ogóle nie reagowałeś. Poczekaj... jestem Klakierem? A może migowego mam się nauczyć? 

Myślisz że ja tu jestem z jakiegoś przymusu? Jakieś małżeństwo z forum? Jestem tu ponieważ myślałem że obcowanie z tutejszą społecznością przyniesie mi korzyści, że nawiążę jakieś kontakty, może przyjaźnie, spędzę miło czas. Z małymi wyjątkami totalnie się rozczarowałem butą i pychą grupy pseudo znawców którzy bezczelnie i bez konsekwencji rozpieprzają wolność i swobodę wypowiedzi. Po co mi to powiedz? Jedno piszesz, drugie robisz, to dopiero jest hipokryzja.

Co za bzdury.... Z jednej strony tylko pomiary cię interesują a brzmienie to kwestia ich wyniku, z drugiej chcesz się spotykać ludzi poznawać na forum audi w jakim celu? Analizowania tych tabelek? 

To było najbardziej tolerancyjne forum audio jakie widziałem od dawna ja sam mówiłem że administracja w myśl ogólnie pojętej tolerancji daje sobie na głowę wejść. 

Ale kolego dobrze napisałeś że nikt z tym forum ślubu nie brał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, J4Z napisał:

Tyle fajnych osób odeszło przez TomkaN i Dzika że jak serio zdecydujesz się na odejście, przykro mi to mówić, ale będzie to mały koszt, w porównaniu do tego co wyrządzili ww. użytkownicy. 

Dokładnie, mały koszt, mała strata. I tak czuję że tu nie pasuję więc problemu nie widzę. Z jednej strony TomekN i Dzik czy inne Karaluchy. A drugą stronę widzisz? Jak z powodu jednych "fajne" osoby odeszły, to z powodu drugich też niemało zrezygnowało.

10 minut temu, Wing0 napisał:

z drugiej chcesz się spotykać ludzi poznawać na forum audi w jakim celu? Analizowania tych tabelek? 

Kwintesencja. Pomiary. Właśnie dlatego. Absurd nie? Dla Ciebie, ale nie dla mnie.

10 minut temu, Wing0 napisał:

To było najbardziej tolerancyjne forum audio

Może było. A jest? To Twoje subietywne zdanie bo forum rozwija się w stronę która Ci pasuje. Mam prawo mieć inne podejście? Punkty za to dostanę?

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

Ostatecznie słuch jest najważniejszy. Nawet u tych ortodoksyjnych obiektywistów. Reszta to ścieżka jaką podążamy. Jedni prawą inni lewą stroną. Nikt nie powinien nikomu narzucać ścieżki oraz wciskać na siłę swoich racji, którą stroną podążać do celu nawet wtedy gdy ma 100% pewności, że to jedyna słuszna droga.

To ciekawe. 

Ładnie nawiązuje do tego o czym kilka razy pisałem w kwestii pewnych 2 tematów.

Tyle że tamte nadzorcom pasują i nie ma znaczenia że psują atmosferę i też osoby odeszły z forum 

Też pisałem o hipokryzji ale ;)

Napiszę po raz kolejny. 

Sposób zarządzania uzależniony tylko i wyłącznie od widzimisię was/góry i tego co wam pasuje jest takim lustrzanym odbiciem tego co z takim zapałem krytykujecie w jednym ze wzmiankowanych tematów.

Hipokryzja do sześcianu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Butler napisał:

Kwintesencja. Pomiary. Właśnie dlatego. Absurd nie? Dla Ciebie, ale nie dla mnie.

Może było. A jest? To Twoje subietywne zdanie bo forum rozwija się w stronę która Ci pasuje. Mam prawo mieć inne podejście? Punkty za to dostanę?

 

Mnie fora audio ani nie grzeją ani nie ziębią. Mam na tyle roboty w życiu że zaglądam na szybko, a pisuje raz na jakiś czas, kiedyś było inaczej. 

Co do wrednych audiofilów wiesz że kiedyś tak nie było? Na forach gadało się otwarcie o brzmieniu o sprzęcie o muzyce. Z czasem zaczęło przybywać ludzi wszechwiedzących, oczytanych w internecie, dziś dostęp do pomiarów jest prosty i każdy uważa się za guru wszechwiedzącego bo ma dostęp do źródeł. Myślisz że dawniej gość który 30 lat siedzi w temacie nie korzystał z pomiarów nie czytał książek o akustyce? To są żadne nowinki, może pomiary deko dokładniejsze, ale to nie są żadne nowości. 

Weź Krafta on był pierwszą falą pomiarowców tzn bardziej "szperaczy internetowych", ale Kraft jest osobą mimo różnych przygód dobrze wychowaną i mimo poglądów odmiennych wiele rzeczy analizuje, testuje i stara się w wyważony sposób dyskutować. Po Krafcie pojawili się Dziki i inne Tomki tu już arogancja, wyśmiewanie, mimo inteligencji, dobrego pióra nie szukali dyskusji tylko chcieli dowalić debilnym audiofilom. To że z każdej strony są zapatrzeni w siebie idioci nie znaczy że na temat pomiarów czy grających kabli nie można pogadać. Trzeba tylko z wyczuciem to robić, a nie na chama forsować jedne lub drugie tezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Sorry chłopaki. Po prostu tu nie pasuję i po chwli przemyśleń to jest raczej mój problem nie Wasz, po prostu miałem inne oczekiwania, a im bardziej brnę wgłąb, tym gorzej. Humanista ze mnie żaden, nie mam złotego języka by prowadzić dysputy, argumentować skutecznie niczego nie potrafię. Jestem umysł ścisły, obliczenia, pomiary, testy, tu się czuję najlepiej. Tu jest inny klimat, dla mnie zbyt toksyczny. Na audiostereo też nie wytrzymałem mimo większego zaangażowania :D Czasem wpadnę, przeglądnę zawartość, ale z aktywności rezygnuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2022 o 11:21, Butler napisał:
Dnia 15.07.2022 o 12:35, Redakcja AUDIO napisał:

jest to forum audiofilskie, a nie pomiarowe

to ja nie mam czego tu za bardzo szukać

Polecam elektroda.pl 

Dnia 17.07.2022 o 11:21, Butler napisał:

Uważam że mam prawo budować system inaczej, zaczynając od pomiarów i "z kalkulatorem w ręce" oraz korzystając z bardzo dużego doświadczenia instalatorskiego członka mojej najbliższej rodziny. Odsłuch będzie tylko wynikową tego co z wielką dbałością i zaangażowaniem wybuduję/wybudowałem od podstaw

Żebyś się tylko nie zdziwił,  składać system z kalkulatorem i mikrofonem w ręku bez sluchania i osluchania sie ze sprzetem, no brawo.

Z powodzeniem świetnie grający zestaw można złożyć bez pomiarów,  ale o akustykę trzeba troszkę zadbać, jak się wie jak.

 

21 godzin temu, Kraft napisał:

Poczekaj. Zabieram się z Tobą. 

Obiecanki cacanki...

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2022 o 16:57, Butler napisał:

Czasem wpadnę, przeglądnę zawartość, ale z aktywności rezygnuję.

Szymon, namawiam Cię, żebyś zrobił sobie wakacyjną przerwę, ale nie rezygnował. :)Nawet ja, choć nie interesuję się KD widzę, ile dobrego zrobiłeś dla początkujących. No i liczę na kolejne spotkanie - chwilowo jestem poza Trójmiastem, ale zapraszam Cię już teraz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem szczerze, że nie wiedziałem, że tutaj te same problemy co na Audiostereo. Kurcze co się z ludźmi dzieje. 

Butler nie przesadzaj. Bądź twardy. Przecież to tylko tekst pisany. A nie face to face. Już Ci pisałem, że sam to przechodziłem (i wielu z nas) . Trochę czasu minie i zaczniesz inaczej na to patrzeć. 

I kino i stereo to super tematy. Forum takich ludzi jak Ty potrzebuje. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy moderacja zacznie egzekwować punkt regulaminu :

2.9. Publikowanie wpisów naruszających zasady poprawnej polszczyzny, niezrozumiałych i niedbałych.

@MariuszZ @RoRo @Redakcja AUDIO

@Redakcja AUDIO - co stało się z nadzorowaniem wpisów użytkownika który jest "na cenzurowanym" ? Pytałem o to chyba ponad miesiąc temu...(takie mam wrażenie, nie chce mi sie sprawdzać)

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 minut temu, Amarok napisał:

Tam było coś jeszcze o IQ.

Było, ale to przecież "kurturarne" jest prawda ?

11 minut temu, seba3002 napisał:

A kto, poza mosse, używał już tego pieszczotliwego zwrotu? 

 

15 minut temu, Wito76 napisał:

Tak z ciekawości -też nie jestem temacie - co, kto, gdzie i kiedy? Kto ma niby "zryty łeb" i kto tak uważa ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...