Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

1 godzinę temu, TomekN napisał:

A propos cenzury. Mógłbyś Mariusz wyjaśnić dlaczego ocenzurowałeś / usunąłeś mój dowcip o Belmondo wrzucony na forum Off-topic Humor? Czy są jakieś nowe wytyczne administracji co do dozwolonego tutaj poczucia humoru? 😄

Już dostałem odpowiedź, w innym wątku. Podobno zacytowany dowcip "to było dno" 🙂 A usunięcie dowcipu z wątku dowcipów nie było dnem moderacji, lecz uchronieniem Waszych wrażliwych oczu i umysłów przed moim ewidentnie szkodliwym poczuciem humoru 💁‍♂️😆
 

PS.
Myślałem, że to już koniec legendy #belmondo, ale nie.... historia ma ciąg dalszy:

10 minut temu, MariuszZ napisał:

@TomekN Wytłumaczę tylko dlatego by przestrzec innych przed tego typem żartami. 

Ubrałeś w piórka humoru problematykę zapłodnień in vitro, przedmiotowe traktowanie i poniżanie kobiet oraz gwałt.

giphy.gif

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

Nie wiem o czym mowa , ale nie widać pkt ostrzeżeń , niekiedy z kimś prowadzi się dyskusję i nagle cisza , olał Nas czy bana złapał ? Nie ma jak tego sprawdzić ;) 

I dlatego i punkty i sam ban powninen być widoczny w profilu dla innych userów.

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2022 o 20:31, Kraft napisał:

@lysyrafal, "bluzg" to potocznie przekleństwo lub obraźliwe słowo.

PS podaję, bo jedynie nieznajomością powyższego potrafię sobie wytłumaczyć Twój przedostatni post.

Delikatnie mówiąc, sugerujesz mi, że jestem zbyt niekumaty, aby znać znaczenie tego słowa, przyjmuję do wiadomości. Powiem więcej, jest parę osób na forum, gdzie sugerują innym osobom, oczywiście nie wprost, tylko między wierszami, że są po prostu zacofani, aby nie powiedzieć mocniej. Faktem jest, iż piszę w sposób prosty, krótki, zwięzły i zrozumiały, aczkolwiek tak jest lepiej, uważam. Po drugiej stronie są osoby, które piszą dużo, ale nic z tego nie wynika, po prostu filozofują, a i są takie, które piszą dużo i z sensem. Tak sobie myślę od jakiegoś czasu, że niektóre osoby powinny zmienić hobby, ponieważ zabijają tę pasję tu na forum. Wszystko dla nich gra tak samo i ja się pytam, co dalej z fantem, bo to już wiemy i w sumie robią z siebie coraz większe pośmiewisko, może im to sprawia przyjemność, nie wiem?

Dnia 20.06.2022 o 21:19, Kraft napisał:

Właściwie dobrze, że sprawa lajkowania bluzgów powróciła. Proponuję za taki czyn również przyznawać punkty karne. Z paragrafów: podżeganie, pomocnictwo i współudział po fakcie. 

Kara: połowa głównego taryfikatora (zaokrąglenie w górę!). 

Tutaj już naprawdę grubo pojechałeś i widać, że zabolało to, co napisałem o lajkach. Brak akceptacji innych użytkowników do tego co sam piszesz i pokazujesz swoje prawdziwe oblicze.

Teraz nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać? Może skontaktuj się z radcą prawnym i udzieli Ci stosownych informacji, opowiedz mu jaki masz problem na forum. Dorosły chłop i takie dyrdymały pisze. Podsumowując, Twoje postulaty są niestety bardzo żenujące.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, misiek x napisał:

To ja z takim pytaniem do admina i moderatorów. 

Kiedy zakładałem tu konto , trwało to może z 2 minuty, z tego co pamiętam. Dlaczego przy chęci opuszczenia szanownego grona, są takie perypetie i jest co najmniej pod górkę? Jeżeli można było założyć tu konto bez problemu,tak samo powinno być z opuszczeniem. Opcja w moje konto -usun, potwierdzenie maila i dziękuję. Dlaczego trzeba się o to prosić, czasami kilka razy bezskutecznie, nawet bez doczekania się odp. nna priw? 

Chyba wiem dlaczego. Bo pewnie wtedy każdy kto jest niegrzeczny, po kilku awanturach usuwał by konto i zakładał nowe. Założyć nowego maila nie jest problemem. A tak, trzeba pisać pisma i dopiero po ich rozpatrzeniu przez osoby upoważnione, można opuścić "szanowne grono".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niestety nie ma możliwości ustawienia funkcji, żeby punkty ostrzeżeń przyznane osobie X były widziane przez osobę Y.

Nie ma i nie będzie możliwości samodzielnego usuwania profilu. Obecnie znika konto z postami (jeśli tych jest b.mało i nic nie wnoszą) albo samo konto (to najczęściej), takie narzędzia w rękach forumowiczów rozsypałyby niejedną dyskusję w drobny mak. Inna sprawa, że wiele osób chce usuwać profile, po czym zmienia zdanie. Dlatego procedury się czasem przeciągają w czasie.

@misiek x, wybacz moją opieszałość. Jeśli chcesz usunąć konto, napisz.

W ogromnym stopniu zgadzam się z poniższą opinią i po raz kolejny proszę piszących o wyczucie. 

"A ja będę wszystkim uporczywie wmawiał, że problemem forum nie jest różnorodność poglądów i zapał do ich wyrażania, tylko braki w kulturze niektórych piszących. A także deficyty empatii, sympatii, życzliwości, dystansu i poczucia humoru".

Automatyczne usuwanie punktów jest ustawione, ale chyba nie działa. Ten aspekt musimy dopracować, odezwę się w tej sprawie jutro.

Pozdrawiam serdecznie,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

niestety nie ma możliwości ustawienia funkcji, żeby punkty ostrzeżeń przyznane osobie X były widziane przez osobę Y.

A czy w takim razie może być chociaż info przy nicku że konkretny user jest na tą chwilę zbanowany? Prowadzimy z kimś dyskusję, nagle zero odpowiedzi i następuje dezorientacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, misiek x napisał:

Dlaczego nie ma opcji usuń ?

Zmagam się obecnie z gorączką i okazuje się, że ma ona pozytywny wpływ na moją inwencję. Co do opcji "usuń", proponuję następujące rozwiązanie systemowe:

Każdy forumowicz powinien mieć dostępny przycisk "usuń", który automatycznie usuwałby jego konto. Usunięcie wymagałoby podania powodu, który wyświetlałby się obok ikony usuniętego konta, np.: "w ramach protestu przeciw..." itp. Usunięte konto byłoby oznaczane jakimś krzyżykiem, przekreśleniem lub wyszarzeniem, żeby fakt usunięcia nie budził wątpliwości. Forumowicz oczywiście mógłby dalej brać udział w dyskusjach, zakładać nowe tematy itd., tyle tylko, że robiłby to wszystko w ramach już usuniętego konta! Dzięki temu wilk byłby syty i owca cała - forumowicze zaspokajaliby swoje potrzeby usuwania (np. w odpowiedzi na nieakceptowalne dla nich zachowania innych), a jednocześnie odbywałoby się to bez szkody dla reszty społeczności, która nie traciłaby ich towarzystwa. Oczywiście po usunięciu konta, dostępna stawałaby się opcja "przywróć", umożliwiająca powrót i kontynuację aktywności z - teraz już ponownie istniejącego - konta.

Co o tym sądzicie?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek x, mam nadzieję, zostanie. Zły jest, słusznie, na mnie, że mu długo nie odpisywałam. 

@Butler Przeczeszę dziś cały panel, może choć te ustawienia mówiące, że ktoś dostał bana, są. Może to przeoczyłam. Wydaje mi się, że na starym silniku forum taka funkcja była, ale może sama to sobie sugeruję 🙄 Może są kolory dla zbanowanych nicków? ... Dużo tego "może" 😛

@Rafał S opcja usuwania konta musi pozostać bez zmian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak. Konwersujemy, dyskutujemy, odpisujemy tylko z osobami, wobec których nasze emocje zawierają się w przedziale od sympatii do neutralności -  na wpisy pozostałych po prostu nie zwracamy uwagi.

Może to i trochę rasistowskie, ale moim zdaniem i tak lepsze niż nieustanna nawalanka o byle co bez brania jeńców. 

Spróbujmy przez tydzień. Może uznamy, że tak jest fajniej. Może nawey animozje przyschną, rany się zabliźnią i będzie git. 

Czyli tak. Jak ktoś naszym zdaniem pisze bzdury, prowokuje czy nawet obraża, a jednocześnie nie jest osobą z naszego zbioru sympatyczny-neutralny, to przemilczamy jego wpisy. Choćby nie wiem co.  Przez siedem dni. Tyle chyba każdy da radę?

Tydzień dobroci. Próbujemy? 

PS kto pierwszy się wyłamie ten stare gacie;) 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólne napisanie zwięzłego regulaminu mogłoby poprawić stosunki na forum. Jasna informacja co jest akceptowalne a co nie - pomogłaby zarówno forumowiczom jak i moderatorom. Również w podejmowaniu bardziej transparentnych decyzji co do ewentualnych kar. Pewne granice, szczególnie w tak dużej i niejednorodnej grupie, pozwoliłyby wielu zorientować się w tej współdzielonej przestrzeni. Bo jak widać nie każdy ma ten dar.

Obowiązkowym punktem takiego regulaminu powinien być taki mówiący o tym, że uporczywe i notoryczne posty o charakterze nawracania innych forumowiczów na swoją jedyną prawdę traktowane będą jako psucie dobrej atmosfery forum. Bo nie wiem czy takie osoby zdają sobie sprawę, że jest to nic innego jak agresja bierna (pasywna). Niby wszystko na pierwszy rzut oka jest OK. Słowa miłe. Pojawiają się nawet uśmiechnięte „buźki”. Ale przekaz jest jednak jednoznaczny: zawoalowane wyśmiewanie. I spróbuj na takiego fuknąć. To wyskoczy z garścią cytatów, gdzie udowodni, że słowa ładne a zdania poprawne i żadnych inwektyw.

Ja bardzo często zgadzam się z tym co takie osoby piszą: właśnie takie mam również zdanie o audio. Ale coś powtarzane uporczywie przestaje być smaczne nawet dla mnie. To po prostu irytuje. Czy nie wystarczy napisać o tym raz? Nie wystarczy wstawić sobie w stopkę przekaz jasno pokazujący co o pewnych zagadnieniach audio sądzimy? Naprawdę trzeba jeszcze męczyć wszystkich postami o takiej samej treści? Jest wielu użytkowników myślących tak samo. Ale z gracją i elegancko informują nas o tym „między wierszami”. Kto chce to znajdzie.

Niemal w każdym temacie technicznym sprawy wcześniej czy później przybierają ten sam kierunek: jazda bez trzymanki. A zaczyna się właśnie najczęściej od agresji biernej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień "Tygodnia dobroci" wyszedł rewelacyjnie. Czy uda się utrzymać nerwy na wodzy także dzisiaj? Niech patronem środy zostanie Matka Teresa z Kalkuty. Czyli dzisiaj jesteśmy mili nawet dla biednych, głuchych i trędowatych.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...