Skocz do zawartości

Nagłośnienie


Recommended Posts

Witam. Na początku chciałem zaznaczyć że jestem nowy w tym temacie . Mam pytanie czy jeżeli mam standardowe nagłośnienie w samochodzie to gdy kupie dwa głośniki samochodowe przypuśćmy z innej marki i modelu auta czy mogę je jakoś podłączyć jako dodatkowe głośniki które znajdowały by się powiedzmy w bagazniku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie zrobione audio w aucie ma tylko cztery głośniki z przodu: dwa tweetery umieszczone na słupkach lub osłonach lusterek oraz głośniki średniotonowe w drzwiach. Warunkiem żeby to zagrało jest dobre usztywnienie drzwi oraz wyklejenie drzwi matami do tego dedykowanymi. Rzecz jasna można jeszcze umieścić sub w bagażniku, ale przesyci on ilość niskich tonów, choć bywa to przyjemne 😉 Ani w tylnej półce, tym bardziej w tylnych drzwiach według prawideł car audio nie powinno się żadnych głośników montować, choć o dziwo w większości aut ma seryjnie głośniki montowane są w tylnych drzwiach. Zaręczam że poprawnie zaimplementowany dobry woofer w przednich drzwiach potrafi zatrząść budą przyjemniej niż sub w bagażniku.

Ważną rzeczą jest jeszcze dostarczenie mocy głośnikom. Pojawia się zatem kolejne pytanie czy iść we wzmacniacz, co się wiąże z ciągnięciem osobnej wiązki elektrycznej czy też zasilać samym radiem? Wiązka musi posiadać bezpiecznik i odpowiedni przekrój kabla.

I tak zaczyna się zabawa nie mająca końca.

Polecam popatrzeć na realizację Michała z Redy z Audiomanufaktury. Gość naprawdę wie co robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...