Skocz do zawartości

Nowy TV


MarekPijowczyk

Recommended Posts

1 minutę temu, Butler napisał:

Dla jednego lepszy będzie OLED, dla innego LCD.

A dla innego plazma 😁

2 minuty temu, Butler napisał:

Przy 18m2 powiesiłem 75" który oglądam z 3 metrów

No i to jest prawidłowa odległość 😉

2 minuty temu, J4Z napisał:

Tutaj kalkulator: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ tylko że dla mnie to jakaś masakra

Też coś mam 😉

https://www.komputronik.pl/informacje/kalkulator-odleglosci-od-tv-jak-dobrac-rozmiar-tv/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy? Super obraz, choć też ma swoje wady i ulega degradacji z czasem. Przypomnij kiedy ostatni egzemplarz wyprodukowano? 2014? Biorąc pod uwagę że to było niemal dekadę temu to szkoda że zawieszono ich rozwój bo do dzisiaj w pewnych parametrach współczesne TV mają problem z utrzymaniem kroku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler jakoś tak, chyba 2014, nie pamiętam.

Ja mam na matrycy VT60 skalibrowaną sprzętowo przez Macieja ze skalibrujtv.

Z kalibracją sprzętową  monitora do fotografii sobie radzę, ale z TV już jest trochę inaczej. 

Żałuję, że jeszcze nie zrobiłem tak zwanej rekalibracji TV, a ceny teraz niewąskie.

Znalazłem teraz coś takiego, ciekawostki takie.

http://szymonadamus.pl/historia-plazm-panasonica/

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Ja nie lubię siedzieć blisko i latać wzrokiem po tv.

z zasady nie powinieneś latać tylko patrzyć na środek TV. Reszta powinna być widziana poprzez widzenie obwodowe dzięki czemu masz wrażenie, że jesteś w środku sceny, uczestniczysz w niej.

W momencie gdy taki mały TV 55" masz 3m od siebie, jesteś z boku, obserwujesz tylko niejako z zewnątrz zamiast z wewnątrz.

Największym problemem jest jednak kwestia przyzwyczajenia. Kiedyś mieliśmy małe TV o niskich rozdzielczościach, siedzenie daleko było normalne ze względu na jakość. W takim celu właśnie powstało 4K aby można było stworzyć duże telewizory które dadzą obraz również dla widzenia peryferyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam LG C1 i zgadzam się z kolegą powyżej. Autor wątku musi podać więcej szczegółów: budżet, technologia LCD/Oled, odległość od kanapy, kąty widzenia, ile godzin dziennie włączony (statyczny obraz), konsola/komp, co mu przeszkadza obecnie w technologi( banding,clouding,dse). Jeżeli nic i chce duży to brać LCD Philipsa i ambilight zrobi dodatkowo miłą atmosferę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...