Skocz do zawartości

Recommended Posts

16 minut temu, MobyDick napisał:

Trudniej jest przerobić gdy od splitera biegną 3 przewody, bo wtedy trzeba wymieniać kabel. Jeszcze trudniej gdy słuchawki mają kabel wyprowadzony z jednej strony kablem z trzema przewodami

Zastanawiałem sie nad tym właśnie ostatnim razem, przeróbka miała dotyczyć flagowych Philips-ów, ale dałem sobie spokój z tym.

20 minut temu, MobyDick napisał:

Ja z zasady wymieniam  w Kossach tego typu kable bo fabrycznie są bardzo niskiej jakości.

Nie ukrywam ze może pojawić sie chęć rekablingu w kossach. Jak narazie jestem zadowolony i cieszą ucho podczas aktywnego wypoczynku w terenie👍

30 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

portapro maja niezalezne kable dla kanałów lewy i prawy, i biegna tak aż do wtyku zbalansowanego - czyli mozna powiedzieć że sa teraz "full balanced" 😎

Musze sprostować bo zabrzmiało tak jakby kosy były "balanced". Chciałem przez to powiedzieć ze moje po przeróbce wtyku sa teraz "full balanced" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zastanawiałem sie nad tym właśnie ostatnim razem, przeróbka miała dotyczyć flagowych Philips-ów, ale dałem sobie spokój z tym.

Przy słuchawkach tego typu z moich obserwacji zazwyczaj montuje się przewody na stałe, bardzo często rezygnuje się z wyprowadzenia przewodu na jedną stronę i montuje się kabel ze spliterem jak w Fidelio X3 które są wyposażone z tego co wiem w kable zbalansowane fabrycznie, kable są jednak wymienne. Zawsze można pobawić się w zamontowanie odpowiednich złącz. Najłatwiej jest jeśli słuchawki są wyposażone w złącza do podłączenia zupełnie niezależnego obu kanałów. Ciekawostką są Hifimany Deva Pro, posiadające w lewej muszli złącze zbalansowane jack 4-ropolowe do podłączenia modułu R2R i w prawej muszli gniazdo które wraz z tym z lewego pozwala na użycie kabla Y. Takie rozwiązanie pozwala również  na użycie pojedynczego kabla zbalansowanego do jednej muszli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2022 o 11:06, MobyDick napisał:

Widziałem na Aliexpress same przetworniki do Porta Pro wyposażone w gniazda MMCX do łatwej zmiany przewodów w takich słuchawkach

Pytanie, jak one wypadają przy oryginałach, bo Kossy chyba nie oferują czegoś takiego.

Fajna opcja, jak ktoś chce się bawić zmianą kabelków w słuchawkach. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam można kupić przetworniki do Porta Pro w różnych kolorach wyglądające jak/na oryginalne, a te mają po prostu wstawione gniazda MMCX, które można również kupić same. Kabelki są najwyraźniej przewidywane przy produkcji do słuchawek dokanałowych z przewodem zawijanym za ucho z powodu odpowiednich usztywnień w rejonie wtyczki. Takie zainstalowanie złącz do szybkiej wymiany kabli pozwala na dobieranie ich w zależności do czego są podłączane. Można wtedy przypinać również zestaw bluetooth. Same gniazda MMCX bez przylutowanych odcinków przewodów również można nabyć. Również dostępne są różnego rodzaju przewody z wtyczkami w tym standardzie, często bez usztywnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

Tam można kupić przetworniki do Porta Pro w różnych kolorach wyglądające jak/na oryginalne, a te mają po prostu wstawione gniazda MMCX, które można również kupić same. Kabelki są najwyraźniej przewidywane przy produkcji do słuchawek dokanałowych z przewodem zawijanym za ucho z powodu odpowiednich usztywnień w rejonie wtyczki. Takie zainstalowanie złącz do szybkiej wymiany kabli pozwala na dobieranie ich w zależności do czego są podłączane. Można wtedy przypinać również zestaw bluetooth. Same gniazda MMCX bez przylutowanych odcinków przewodów również można nabyć. Również dostępne są różnego rodzaju przewody z wtyczkami w tym standardzie, często bez usztywnień.

Tak, wiem.

Podobnie jest z kabelkami do KZtów  oczywiście ze stosownym złączem 😉

Do senków PX100 by się przydały takie gniazda lub gotowe przetworniki z gniazdami.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...