Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza i kolumn ll


Damdam

Recommended Posts

Witam chciałbym kupić wzmacniacz  z radiem dąb + i kolumny w budżecie około 3 tysięcy .. mile widziane bt 

 

Myślę o takim wzmacniaczu 

Amplituner TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2  

 

Plus kolumny najlepiej podłogowe zależy mi na muzycznym dynamicznym przyjemnym dźwiękiem o szerokim paśmie   gdzie będzie słychać poszczególne instrumenty  lubię dobre soprany i nie męczący bas czyli szybki nie dudniący  i średnicę  która sprawia dużo przyjemności z odsłuchu..

Nie znam się za bardzo na tym i dlatego zapyt o kolumny jakie można by dobrać do tego wzmacniacza lub też może  należy wybrać inny wzmacniacz bo w tym układzie hybrydowym zastanawia mnie nie tyle co lampy co wzmacniacz klasy d czy będzie mi odpowiadał ..

 

Kolumny myślę o klipsch, taga tav, lub pylony . Mogą być inne szczególnie jestem ciekaw co sądzicie o kolumnach podłogowych taga tav..

 

Dla przykładu przypadł mi ostatnio do gustu  znajomego wzmacniacz Denona nie jakiś drogi podstawowy który miał dość przyjemny dźwięk

Pokój to 5 na 4 metry mało umeblowany 

Dziękuję pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku wzmacniacza Taga Harmony HTR1000CD warto byłoby spojrzeć w kierunku Pylon Audio Pearl 25, które zapewnią dynamiczne i przestrzenne brzmienie z precyzyjnym basem. Bardzo udane połączenie. 
Jeśli chciałbyś postawić na jaśniejsze brzmienie z na prawdę mocną podstawą basową to warto byłoby posłuchać Klipsch RP260f, które są teraz w dobrej cenie do kupienia. Jednak w przypadku tej opcji proponowałbym odsłuch, ponieważ dla niektórych osób może to być nieco za ostre brzmienie. 

Zapraszam po wycenę oraz na odsłuch w naszym salonie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysyrafal przede wszystkim zależy mi na dab+ i na bt na CD mniej jeżeli będzie USB bo CD można zawsze dokupić .. jeszcze   gdyby była możliwość radia internetowego było by super ale za te pieniądze to i tak taga chyba niezły kompromis ...

Pylony Pearl 25  zainteresowały mnie trochę mocniej .. 

Obecnie nie nastawiam się jeszcze na kupno a raczej  poszukuje czegoś co mi będzie odpowiadać i dopiero wtedy  podjade posłucham i zakupie dlatego dziękuję za pomoc ..

Edytowano przez Damdam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2022 o 10:15, Damdam napisał:

Plus kolumny najlepiej podłogowe zależy mi na muzycznym dynamicznym przyjemnym dźwiękiem o szerokim paśmie   gdzie będzie słychać poszczególne instrumenty  lubię dobre soprany i nie męczący bas czyli szybki nie dudniący  i średnicę  która sprawia dużo przyjemności z odsłuchu.

Kupiłeś już kolumny bo wg mnie do tego opisu pasują monitor audio bx6? Zastanawiam się nad sprzedażą. Jak coś to pisz na priv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2022 o 16:08, Damdam napisał:

Lysyrafal przede wszystkim zależy mi na dab+ i na bt na CD mniej jeżeli będzie USB bo CD można zawsze dokupić .. jeszcze   gdyby była możliwość radia internetowego było by super ale za te pieniądze to i tak taga chyba niezły kompromis ...

Pylony Pearl 25  zainteresowały mnie trochę mocniej .. 

Obecnie nie nastawiam się jeszcze na kupno a raczej  poszukuje czegoś co mi będzie odpowiadać i dopiero wtedy  podjade posłucham i zakupie dlatego dziękuję za pomoc ..

Wzmacniacz i kolumny, tu rozłożyłbym budżet. Do tego tani streamer i masz radio internetowe. Polecam apkę Replaio radio, multum stacji w tym stacje o jakości 192.

Dab sobie daruj.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję  za rozjaśnienie wielu moich myśli..  poczytałem trochę to forum audio . Com .pl i faktycznie doszedłem do wniosku że lepiej będzie kupić sam wzmacniacz a z czasem oddzielnie radio .

 

Zatem nie będę zakładał nowego wątku zapytam tutaj .. jaki wzmacniacz około 2k do kolumn Pearl pylon 25. Do pokoju 25 m z dźwiękiem opisanym wyżej .. kolumn jeszcze nie posiadam ale wydają mi się dosyć sensowne ..

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już masz w domu? 

Do 2000 zł to ciężki wybór. Używany tranzystor to dla świętego spokoju trzeba oddać na serwis celem przejrzenia, nie ważne ile wzmacniacz ma lat. Nowy będzie przeciętnie sonicznie. Może za wyjątkiem klasy D. Jeszcze chodzi mi po głowie taki wzmacniacz od Projekt Nostromo. Aktualnie nie ma go w magazynie, ale zapytać możesz. Ostatnia cena była 1600 zł. A z racji tego że wszystko bardzo podrożało cena może być inna. Z rozmowy z p. Markiem wynikało że jego produkty grają równo w zakresie wyższych i średnich tonów oraz mocnym szybkim zróżnicowanym basem. 

https://nostromo.audio/pl/wzmacniacze-przedwzmacniacze/110-wzmacniacz-nostromo-ws1.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...