Skocz do zawartości

Słuchawki do 1000zł


Recommended Posts

Siemanko, poszukuje słuchawek wokółusznych do 1000zł (max 1200 o ile będzie to game changer).  Posiadam wzmaka Topping DX3Pro+, tak że kosmicznie wysokie rezystancje raczej odpadają. Interesuje mnie jak najszersza scena i duża szczegółowość z lekko podkręconym bassem, ale nie na poziomie wstrząśnienia mózgu i krwi z nosa. W grę wchodzą zarówno otwarte jak i zamknięte. Doradzi ktoś?

Edytowano przez Grubasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że K701 są znane z dość szczupłego basu. Jeśli chodzi o szeroka scenę, to należy szukać wśród słuchawek otwartych, a te zazwyczaj basu maja niezbyt dużo. Ja bym przyjrzał się słuchawkom takim jak Philips Fidelio X2HR lub X3. Przy naciągnięciu budżetu jeszcze o 200 zł lub znalezieniu używanych, można by rozejrzeć się za planarami Monolith M1060. Tu docelowo przydałby się przynajmniej dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy taki jak np. Douk Audio U3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też słyszałem że K701 mają dosyć słaby bas. Douk Audio U3 daje 1300mW przy 32Ω, mój Topping 2x1800mW przy 32Ω ;) a przynajmniej tak wynika ze specyfikacji. A możesz coś powiedzieć na temat Audio-Technica ATH-AD900X? Mieszczą się w budrzecie i opinie całkiem spoko, ale ciężko powiedzieć czy recenzje nie są sponsorowane..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brzmienie jakie szukasz dobrze wpisuje się model HE400se Hifimana. Grają lekko podkreślonymi skrajami pasma, bas przy tym zachowuje zróżnicowanie odtwarzania tego pasma, górą detaliczna, a całość gra z odpowiednią dynamiką. Mają bardzo dobrą przestrzenność grania w kształcie elipsy i w kwocie do 1000zł za nowe słuchawki 1k, uważam że są w czołówce pod tym względem. W najnowszym modelu jest już poprawiony kabel. Polecam wybrać się do salonu ze swoim wzmacniaczem i posłuchać. A jak chcesz sprawdzić w domu na spokojnie to zapraszam na PW, z wypożyczeniem na testy nie ma problemu🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2022 o 17:02, Grubasek napisał:

No właśnie też słyszałem że K701 mają dosyć słaby bas. Douk Audio U3 daje 1300mW przy 32Ω, mój Topping 2x1800mW przy 32Ω ;) a przynajmniej tak wynika ze specyfikacji. A możesz coś powiedzieć na temat Audio-Technica ATH-AD900X? Mieszczą się w budrzecie i opinie całkiem spoko, ale ciężko powiedzieć czy recenzje nie są sponsorowane..

O Audio-Technica ATH-AD900X wiem tyle że są dobrze zrównoważone i pewnie warto ich posłuchać. Są lżejsze od Philipsów o których wspominałem. Czy są lepsze dla Ciebie, sam musiał byś ocenić. Przy cenie 1500 zł AD900X wiem że były zbyt wysoko wycenione, bo prezentują poziom zbliżony do tańszych, mniej basowych i nieco bardziej analitycznych AD700X. Troche mnie zmyliłeś pisząc o Twoim Topping DX3Pro+. Sądziłem ze to bardziej DAC z dodatkową funkcją wzmacniacza słuchawkowego o niewielkiej mocy, a on faktycznie ma deklarowane 1800mW mocy. Czasem tak moc w DAC/Ampach jest dość teoretyczna, bo ustawia się tak czułość wzmacniacza że faktycznie dostępne jest jej sporo mniej. Douk U3 ma dość spora czułość wejścia, przez co problemem są w nim dość wysokie szumy. Po części rozwiązuje w nim to gdy wymieni się w nim opampa na lepszy o niższych szumach, lecz problem rozwiązuje wymiana tanich nie firmowych kondensatorów elektrolitycznych na dobrej jakości o lepszych parametrach. W sumie 9 firmowych dobrze dobranych kondensatorów za około 20zł zrobił w nim ogromną różnicę w tej dziedzinie. Monolith M1060 maja opinię wybitnych przy swojej cenie i z brzmieniem jakiego chyba szukasz. HE-400se to jaśniej brzmiące słuchawki z większym naciskiem na niższy zakres wysokich tonów, choć jedne i drugie oscylują wokół brzmienia neutralnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

AD 900X

Podepnę się pod temat. Zaciekawił mnie ten model od AT. Czytam o nich trochę i wydaje się to być taki troszkę Hegel wśród nauszników. Zbite, zwarte, nieco krótkie, delikatnie zmiękczone niskie tony, środek neutralny bez podgrzewania atmosfery, góra wygładzona, bez wyostrzeń, ale z fajnym detalem. Dobrze kminię? Napiszcie o nich coś więcej :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ciekawszym wyborem były by słuchawki takie jak Hifiman HE5xx. Na Massdropie kosztują teraz 179$. To po opłaceniu vatu podobna cena. To faktycznie Hifiman Deva Wired z nieco zmienionym pałąkiem i innymi padami i innym kolorze :). Jeszcze kilka miesięcy temu można je było kupić w naszych sklepach za 900zł. Obecnie są dostępne za około 1200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2022 o 02:30, lpomis napisał:

Podepnę się pod temat. Zaciekawił mnie ten model od AT. Czytam o nich trochę i wydaje się to być taki troszkę Hegel wśród nauszników. Zbite, zwarte, nieco krótkie, delikatnie zmiękczone niskie tony, środek neutralny bez podgrzewania atmosfery, góra wygładzona, bez wyostrzeń, ale z fajnym detalem. Dobrze kminię? Napiszcie o nich coś więcej :)

Przede wszystkim, nie jest to model "z wczoraj" Bazuje on na starszych konstrukcjach, a to już dobrze :)

Po drugie, można je faktycznie porównać do barwy Hegla, -dobrze się ich słucha, choć nie należą do ciemnych. Dobrze rozciąga się bas, nie dudni, pokazuje klasę. Uważam, że trochę niedocenione na naszym rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejsze brzmienie z mocniejszą podstawą basową to rozważałbym między Meze 99 Neo a Audio Technica A990z ale z tymi jest problem z dostępnością. 

Większą przestrzeń uzyskasz na słuchawkach o konstrukcji otwartej i w takim przypadku miałbyś Hifiman HE400SE, które w dodatku są w bardzo dobrej cenie. Wyżej miałbyś Sennheiser HD600 czyli klasykę gatunku stawiającą na barwę.  Impedancją się nie sugeruj tak definitywnie, DX3 Pro + jest dosyć mocnym wzmacniaczem o jaśniejszym brzmieniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...