Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, 

jutro jadę oglądać Bowers'y podane w tytule i stanąłem przed problemem doboru amplituner'a bądź wzmacniacza. Wpadła mi w oko Yamaha RX-v673, przemawia do mnie, ponieważ ma 150W na kanał, co faktycznie z tego co przeczytałem jest wymagane przy tych Bowers'ach oraz posiada wbudowane już funkcje sieciowe takie jak np. AirPlay. Jednak moje doświadczenie z firmą B&W jest kompletnie zerowe, więc chętnie posłucham kogoś mądrzejszego przy doborze sprzętu. Moje wymagania są również dość skomplikowane, ponieważ zestawu używam w 50% do muzyki, a w 50% do kina. Bardzo zależy mi na jak najwyższej jakości w muzyce, nawet trochę bardziej niż na kinie, dlatego jeśli udałoby się ją osiągnąć przy pomocy amplituner'a łącząc ją z kinem domowym - byłbym w niebo wzięty. Z muzyki, którą słucham - głownie rap, trap, trochę pop'u, więc w teorii Bowers'y z mocnym basem powinny mnie uszczęśliwić. Oczywiście jestem w stanie skłonić się do zakupu wzmacniacza, ale łączy się z tym problem - będzie on podłączony kablem optycznym do telewizora, na którym muzykę mogę włączyć jedynie z youtube'a co bezpośrednio łączy się z utratą jakości muzyki. Dodatkowo, jeśli miałbym się zdecydować na wzmacniacz to mam apropo niego jedno wymaganie - chciałbym mieć w nim dwa zestawy frontów tak żeby jedne ustawić przed, a drugie za sobą. Mój budżet jest bliżej nie określony, ponieważ szukam na rynku wtórnym, więc ceny są różne, z tego też powodu poproszę o różne propozycje z różnych półek cenowych, najchętniej usłyszę także jaka firma najbardziej zgrałaby się z tymi Bowers'ami, by móc po prostu szukać używanych produktów w niej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale galimatias... Po pierwsze, odnośnie mocy

d2FjPTcwNXgyLjQ3NA==_src_32736-max_yamah

Jak byś chciał wykorzystać 4 kanały to jak powyżej wychodzi 4x69W a nie 150W. Ta podana moc to zagrywka producentów od dawna taka sama. Pierdylion watów na kanał, ale tylko jak jeden napędzany. Im więcej kanałów podłączonych tym mniejsza moc. Inna sprawa że moc to nie jest kluczowy parametr wzmacniacza, dużo lepszy dźwięk byś uzyskał z tradcyjnego wzmacniacza powiedzmy 2x50W

Po drugie, jak zależy Ci na muzyce to odpuść amplituner kinowy. Ten co masz na oku to już technologiczny dziadek. Ani to do (współczesnego) kina, ani do (dobrej) muzyki. Lepiej poszukaj klasycznego stereo bo budżet (mimo iż sugerujesz że bliżej nieokreślony) na ampituner kina który spełni Twoje warunki masz raczej za mały skoro rozglądasz się za 10-letnim klockiem. Do tego jakieś źródło i będzie ok.

Po trzecie, dwa zestawy przód/tył? Nie tędy droga, lepiej nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to nawet układ kwadrofoniczny, aczkolwiek po prostu jakoś spodobało mi się takie brzmienie . Apropo budżetu powiem szczerze, na ten moment jest dość niski bo tylko 1,5k na złożenie sensownego systemu, dlatego rzuciła mi się w oczy oferta, która jest w moim budżecie, ale dlatego, że dozbieranie i późniejszy w pełni satysfakcjonujący zakup nie stanowi żadnego problemu - poprosiłem o różne półki cenowe oraz najlepiej idące z nimi plusy i minusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jakub Gasinski napisał:

Apropo budżetu powiem szczerze, na ten moment jest dość niski bo tylko 1,5k na złożenie sensownego systemu,

przykro mi ale ten budżet może co najwyżej wystarczyć na amplituner kina domowego z lat 2015-2018 który już daje jakiś poziom dla kina domowego ponieważ "duże" zmiany były w roku 2015, następne weszły w 2021 ale tylko i wyłącznie dla tych co grają w gry i podpinają konsole/komputery pod telewizor/amplituner w przeciwnym razie zmian dla innych ludzi praktycznie nie było w ogóle.

Ze wzmacniaczami stereo jest lepiej, dużo lepiej. Ponieważ tam się nic nie zmienia poza dodawaniem jakichś usług sieciowych itp itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolekdrugi napisał:

przykro mi ale ten budżet może co najwyżej wystarczyć na amplituner kina domowego z lat 2015-2018 który już daje jakiś poziom dla kina domowego ponieważ "duże" zmiany były w roku 2015, następne weszły w 2021 ale tylko i wyłącznie dla tych co grają w gry i podpinają konsole/komputery pod telewizor/amplituner w przeciwnym razie zmian dla innych ludzi praktycznie nie było w ogóle.

Ze wzmacniaczami stereo jest lepiej, dużo lepiej. Ponieważ tam się nic nie zmienia poza dodawaniem jakichś usług sieciowych itp itd.

A jeśli mogę spytać, jest jakiś sensowny wzmacniacz w takim budżecie, który super sobie poradzi z tymi Bowers'ami? Co byś polecił, może po prostu jakaś konkretna marka? Czy mimo wszystko lepiej się wstrzymać i dozbierać, jeśli tak to ile?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jakub Gasinski napisał:

A jeśli mogę spytać, jest jakiś sensowny wzmacniacz w takim budżecie, który super sobie poradzi z tymi Bowers'ami? Co byś polecił, może po prostu jakaś konkretna marka? Czy mimo wszystko lepiej się wstrzymać i dozbierać, jeśli tak to ile?

na start spokojnie znajdziesz coś od yamahy i nie będzie to zabytek jednak o obsłudze hdmi zapomnij raczej bo to bliżej 1k pln jak już wtedy na kolumny zostanie Ci 500,- a by się jakiś subwoofer jeszcze przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lolekdrugi napisał:

na start spokojnie znajdziesz coś od yamahy i nie będzie to zabytek jednak o obsłudze hdmi zapomnij raczej bo to bliżej 1k pln jak już wtedy na kolumny zostanie Ci 500,- a by się jakiś subwoofer jeszcze przydał.

Ale kolumny są już kupione, 1.5k to na ten moment budżet jedynie na wzmacniacz i zastanawiam się czy nie lepiej dozbierać do czegoś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jakub Gasinski napisał:

Ale kolumny są już kupione, 1.5k to na ten moment budżet jedynie na wzmacniacz i zastanawiam się czy nie lepiej dozbierać do czegoś 

a to zmienia postać rzeczy.

Z kina domowego obecnie używki w tym budżecie mamy:

Kino domowe:

Yamaha rx-v485 5.1, Yamaha RX-V483 5.1, Onkyo 656 7.1, Onkyo 676E 7.1, Pioneer VSX-830K 5.1, Pioneer VSX-933B 7.1, Denon X2300W 7.1,

Z tego wszystkiego, najnowsza będzie yamaha RX-V485 oraz RX-V483, zaraz potem Pioneer VSX-933B. Reszta jest starsza ale nie bardziej niż 2015rok.

Wszystkie obsługuję 4K z HDR w 60Hz, by mieć 120Hz potrzeba sprzętu z rocznika 2021/2022.  Jak nie grasz w gry na nowych konsolach/mocnym sprzęcie to Ci to nie jest potrzebne.

To co opisałem jako 5.1 nie ma atmosa, reszta ma obsługę atmosa.

Stereo:

Pioneer SX-10AE Stereo (nowy), Yamaha RN303D Stereo, Onkyo TX-8220 <- nie mają hdmi , trzeba porównać i poczytać który lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2022 o 18:06, Jakub Gasinski napisał:

Moje wymagania są również dość skomplikowane, ponieważ zestawu używam w 50% do muzyki, a w 50% do kina. Bardzo zależy mi na jak najwyższej jakości w muzyce, nawet trochę bardziej niż na kinie, dlatego jeśli udałoby się ją osiągnąć przy pomocy amplituner'a łącząc ją z kinem domowym - byłbym w niebo wzięty.

U mnie wzmacniacz stereo. Słucham głównie muzyki, a i film zobaczyć się da bez przeszkód. Jesli nie zależy Ci bardzo na super efektach przestrzennych (kinowych) myślę ze spokojnie możesz atakować stereo. No chyba że lubisz mocne "grzmoty" :) to dokup w przyszłości subwoofer/-y i stwórz na początek układ 2.1/2.2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

U mnie wzmacniacz stereo. Słucham głównie muzyki, a i film zobaczyć się da bez przeszkód. Jesli nie zależy Ci bardzo na super efektach przestrzennych (kinowych) myślę ze spokojnie możesz atakować stereo. No chyba że lubisz mocne "grzmoty" :) to dokup w przyszłości subwoofer/-y i stwórz na początek układ 2.1/2.2

 

Dokładnie na to się finalnie zdecydowałem, mimo wszystko wolę mieć wow podczas słuchania muzyki, a nie oglądania filmów, szczególnie, że zestaw, który teraz kompletuje idzie do sypialni, a oprócz tego mam kino domowe w salonie

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

pytanie czy to usłyszysz na używany wzmacniaczu?

Też właśnie się nad tym zastanawiałem i po prostu dochodzę do wniosku, że muszę dokładnie go sprawdzić przed zakupem

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

pytanie czy to usłyszysz na używany wzmacniaczu?

I jeszcze dodatkowe pytanie, umiałby Pan może wypowiedzieć się o wzmacniaczu NAD C355 BEE, z tego co udało mi się znaleźć to podobno ładnie gra z tymi kolumnami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie filmów w stereo ? 

Miro co ty gadasz ?

Może i wystarczające , ale wystarczające jest też słuchanie w kuchni muzy na radyjku .

10 godzin temu, Jakub Gasinski napisał:

Po prostu wydaje mi się, że lepszą jakość dźwięku mogę w ten sposób osiągnąć 

A jakie kolega ma doświadczenie z dac-ami ?  

Jakie ma  zadanie ? Pzdr 

Ps kwadrofonia to coś co zanim się dobrze narodziło to umarło.

Sprzęt z tym systemem prawie nie spotykany i mało tego, nagranie też musi być  w kwadrofonii  .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz kino, miałeś , czy mówisz to bo poszedłeś na kompromis?

Bo mniejsze wymagania , brak miejsca czy względy finansowe by wpakować pieniądze w 2 systemy mnie nie przekonują 😊 .

5 tys na amplituner i 5 tys na wzmacniacz tak , ale w swoich dziedzinach  nie wzmak w kinie a ampli w stereo nie oszukujmy się. Bo nie wierzę że ktoś celowo zrezygnuje z kina by filmy w stereo oglądać , bo też jest dobrze 😜 , po to jest ścieżka dźwiękowa 5.1 i wyżej . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

9 godzin temu, Jakub Gasinski napisał:

Dokładnie na to się finalnie zdecydowałem, mimo wszystko wolę mieć wow podczas słuchania muzyki, a nie oglądania filmów, szczególnie, że zestaw, który teraz kompletuje idzie do sypialni, a oprócz tego mam kino domowe w salonie

no to od razu trzeba było tak pisać.

9 godzin temu, Jakub Gasinski napisał:

Też właśnie się nad tym zastanawiałem i po prostu dochodzę do wniosku, że muszę dokładnie go sprawdzić przed zakupem

masz jakiś sprzęt pomiarowy dostępny? Na ucho tego nie wykryjesz. Sprzęt się zużywa - głównie kondensatory które są stosowane głównie w torze filtra. Z czasem wysychają i w teorii już nawet kilkuletni sprzęt może mieć je wyschnięte, oczywiście zależy od użytkowania itp itd.

 

9 godzin temu, Jakub Gasinski napisał:

I jeszcze dodatkowe pytanie, umiałby Pan może wypowiedzieć się o wzmacniaczu NAD C355 BEE, z tego co udało mi się znaleźć to podobno ładnie gra z tymi kolumnami

nie umiałbym się wypowiedzieć ponieważ wzmacniacz z natury ma być neutralny dla toru audio. To kolumny odpowiadają za dźwięk wzmacniacz ma go tylko wzmocnić. Jeżeli wpływa na dźwięk, jego barwę, to znaczy, że coś z nim jest nie tak.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Ale masz kino, miałeś , czy mówisz to bo poszedłeś na kompromis?

Bo mniejsze wymagania , brak miejsca czy względy finansowe by wpakować pieniądze w 2 systemy mnie nie przekonują 😊 .

5 tys na amplituner i 5 tys na wzmacniacz tak , ale w swoich dziedzinach  nie wzmak w kinie a ampli w stereo nie oszukujmy się. Bo nie wierzę że ktoś celowo zrezygnuje z kina by filmy w stereo oglądać , bo też jest dobrze 😜 , po to jest ścieżka dźwiękowa 5.1 i wyżej . Pzdr

Nie mam kina, nie miałem i nie zamierzam jak narazie.

2 systemy - fajna sprawa. Jednak wolałbym mieć specjalny pokój do tego, a nie salon. Wiesz... taki pokój za jakiś czas sie pojawi :) wyrzucę wtedy tv i sprzet stereo z salonu, i wyedy i tylko wtedy będą dwa systemy. Chociaż... jestem średnim fanem ogladania filmów, wiec nie zdziw sie jesli nawet wtedy nadal bedzie tylko stereo ale "dopieszczone" w cenie tych dwóch systemów. 

Wracając do pierwszego pytania...  tak! Większość rzeczy w życiu to kompromisy (wieksze lub mniejsze) pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam już teraz  , czy nerkę zastawiać 😋 za tego flagowca . 

Wracając do tematu , Advance Acoustic Map 105  z przyzwoitą mocą, dual mono , i do jasnych B&W by przypasował może . Niestety czy jest z tych poprawnych info nie mam . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie mam kina, nie miałem i nie zamierzam jak narazie.

2 systemy - fajna sprawa. Jednak wolałbym mieć specjalny pokój do tego, a nie salon. Wiesz... taki pokój za jakiś czas sie pojawi :) wyrzucę wtedy tv i sprzet stereo z salonu, i wyedy i tylko wtedy będą dwa systemy. Chociaż... jestem średnim fanem ogladania filmów, wiec nie zdziw sie jesli nawet wtedy nadal bedzie tylko stereo ale "dopieszczone" w cenie tych dwóch systemów. 

Wracając do pierwszego pytania...  tak! Większość rzeczy w życiu to kompromisy (wieksze lub mniejsze) pozdr.

Kino miałem i ... więcej nie chcę. Pokój odsłuchowy mam - polecam. A czemu tylko dwa systemy? Mam 4 i nie uważam, aby to było za duzo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...