Skocz do zawartości

Aurora 700 i cxa61 - problem z rockiem


kusjes

Recommended Posts

Cześć,

Mam takie pytanie / problem

 

Jako przykład posłużę się dwoma tytułami

Nocny kochanek - dziewczyna z kebabem

billie eilish happier than ever

 

Obie nutki i nie tylko te brzmią świetnie jak się mało dzieje. W momencie w którym wchodza gitary, perkusja słuchać jest jeden wielki jazgot jakby nagle ktoś przełączył mi zestaw na taki za 400 zł.

 

Próbowałem na kablach za 500 zł i za 50 zł. Brzmi tak samo. Próbowałem na tidal premium i YouTube - brzmi tak samo.

Dzieje się tak niezależnie od tego czy słucham na 10% mocy czy na 50% mocy.

 

Źródłem dźwięku jest tv podłączony do wzmacniacza przez kabel optyczny.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kowallosu napisał:

Hej,

Czy billie eilish happier than ever to aby na pewno dobra piosenka do testowania głośników? Ona na każdym sprzęcie zagra jak na starym radio, ale dlatego, że tak jest nagrana... 

To podaj mi nutkę które jest dobrze nagrana i przetestuję bo mam wrażenie, że każda w której jest tego typu wstawka rockowa brzmi podobnie.

Ciężko mi to określić, ciężko się słucha tego typu muzyki na tych głośnikach.

 

Ogólnie kolumny potężnie mi grają. Nutki w których jest sama gitara, jazz, nawet pop, techno brzmią bardzo dobrze. Problem jest tylko w momencie w którym wchodzi nagle kilka gitar elektrycznych. Czuje się jakbym siedział w pralce wtedy.

5 minut temu, J4Z napisał:

Kolumny są mało rozdzielcze ale żeby jazgot? Aurory są ciemne, delikatne na górze. Moim zdaniem uzupełniają się z cxa61. 

Masz źródło kiepskiej jakości i podejrzewam że duży pogłos w pomieszaniu. 

Nie zdziwiłbym się również jakby okazało się że kawałki są źle zrealizowane. Jak nie zapomnę to posłucham później u siebie. 

Odsłuchaj proszę oba kawałki i powiedz jakie masz odczucia. Źródło mam fatalne ale problem jest tylko wtedy jak się dużo dzieje (dużo gitar itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekN napisał:

Przesłuchałem u siebie ten drugi kawałek i u mnie podobnie. Gdzieś od połowy jest mętnie, a potem już coś co też nazwałbym jazgotem. Takie nagranie i tyle.

Kurde, mialem juz w zyciu kilka roznych setupów i ten aktualnie jest najdrozszy. Im drozszy zestaw tym coraz wieksze skrajnosci. Niektore nutki brzmia duzo lepiej a niektore jakby ktos nagrywał na kalkulatorze.  Takie gorzej nagrane nutki brzmialy o niebo lepiej na tanszych zestawach. Troche mnie to irytuje bo wrecz nie da sie sluchac momentami muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kusjes napisał:

Kurde, mialem juz w zyciu kilka roznych setupów i ten aktualnie jest najdrozszy. Im drozszy zestaw tym coraz wieksze skrajnosci. Niektore nutki brzmia duzo lepiej a niektore jakby ktos nagrywał na kalkulatorze.  Takie gorzej nagrane nutki brzmialy o niebo lepiej na tanszych zestawach. Troche mnie to irytuje bo wrecz nie da sie sluchac momentami muzyki.

Logiczne - im bardziej transparentny i precyzyjny system, tym wyraźniej słuchać ew. niedoskonałości.

Ja akurat rocka nie słucham - kompletnie nie moja bajka, ale mam dwa kawałki, które w jakiś tam sposób klasyfikuję sobie jako rockujące. One u mnie grają OK.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bo wiecie jak jest... kupowanie BSN 2i tylko jako transport za 2.5k traci troche sens w momencie w ktorym i tak mam uzywac zewnetrznego DACa. Wiec na prawde nie wiem co robic. Trudna decyzja bo kupię i bede musial z tym zyc iles tam lat zastanawiajac sie bo by bylo gdyby...

Zalezy mi tez na funkcjonalnosci bo z systemu nie bede korzystal tylko ja - apka ogolnie ma byc prosta i obslugiwana z tabletu, nie zawieszac sie, nie przymulac itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, 1Ender napisał:

Dobry dac to podstawa. 

Pozdrawiam 

No i uważasz, że dobry DAC to Nostromo?

42 minuty temu, 1Ender napisał:

W budżecie do 1,5 k zł kup Nostromo Wolf 2. https://nostromo.audio/pl/zestawy/119-zestaw-promocyjny-wolf-2-rozszerzony-zasilacz-liniowy.html

Za resztę streamer. 

Pozdrawiam 

 

49 minut temu, kusjes napisał:

Bo wiecie jak jest... kupowanie BSN 2i tylko jako transport za 2.5k traci troche sens w momencie w ktorym i tak mam uzywac zewnetrznego DACa. Wiec na prawde nie wiem co robic. Trudna decyzja bo kupię i bede musial z tym zyc iles tam lat zastanawiajac sie bo by bylo gdyby...

Zalezy mi tez na funkcjonalnosci bo z systemu nie bede korzystal tylko ja - apka ogolnie ma byc prosta i obslugiwana z tabletu, nie zawieszac sie, nie przymulac itp.

Przyjrzyj się produktom S.M.S.L.

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/26488-odtwarzacz-audio-smsl-dp3

Albo inny przykład SMSL SD-9 streamer , możesz też poszukać coś na rynku wtórnym jak np CA SM6 streamer z w porzo dakiem na pokładzie, na giełdzie wisi jakaś Yamaha NP-S2000.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/28/454108.php

W hifi i muzyka, popełnili jakiś test tej Yamahy.

https://hi-fi.com.pl/testy/streamery/1864-yamaha-np-s2000.html

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, T Z6 napisał:

Wszelkie problemy z dzwiekiem zalatwil mi dopiero RME.Cena oczywiscie dosc wysoka.Ale Nostromo tez jest fajny.Jednak Nostromo nie bedzie lekiem na wszystko.W pewnych systemach sie sprawdzi ale w wielu niestety nie...

Jedni polecają DAC za 5k...

35 minut temu, DiBatonio napisał:

na giełdzie wisi jakaś Yamaha NP-S2000.

...drudzy 15 letnie streamery albo sprzet marki o ktorej nie slyszalem.

 

Dzieki. Jest tego cala masa i kazdy poleca co innego. Bede musial chyba zgwałcić jakiś salon odłuchowy żeby złożyli mój setup i podłączyli wszystko co mają jeśli chodzi o DAC + streamer albo sam streamer.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kazdy ma swoj gust...Bez wlasnych odsluchow mozna wtopic kupe kasy.Trzeba sluchac i jeszcze raz sluchac.Szukac tego co bedzie dla naszego ucha najlepsze.Moj brat ostatnio po zakupie Magnata MR780 wymyslil jeszcze zakup wzmacniacza.Wypozyczal kilka modeli i na koniec wybral cos co dla mnie brzmi slabo.Ale jemu sie bardzo podoba i o to chodzi.Bez odsluchu w domu ciezko cos wybrac tak zeby bylo naprawde dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kusjes napisał:

drudzy 15 letnie streamery albo sprzet marki o ktorej nie slyszalem.

Nie słyszałeś o marce Yamaha, czy SMSL?

Skąd pewność, że 15letni?

Teraz widzę, że zniknął z ogłoszenia, ciekawe czemu.

Może warto spojrzeć na funkcjonalność takiego streamera z wbudowanym dakiem.

Co Tobie proponować do 2tys?  poczytaj o tych propozycjach, poszukaj testów, a później decyduj.

SMSL znana marka, Yamaha również,  wspomniany CA SM6 z rynku wtórnego również.

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Bo kazdy ma swoj gust

To raczej kwestia pytania i kwoty do jakiej ktoś szuka streamera. Z proponowanych przeze mnie miałem CA SM6, a przecie nie zaproponuje tego co mam, bo to nie ten pułap cenowy.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o marce SMSL. Zarówno Yamaha jak i CA są mi dobrze znane, z CA obecnie korzystam.

 

Oczywiście poczytam ale czytam te testy już od dłuższego czasu i całego rynku nie jestem w stanie / nie chce mi się ogarniać. Chyba jest to bez sensu. Doszedłem do etapu w którym z chęcią bym już coś kupił bo bujam się bez źródła dźwięku od ponad pół roku. (TV). 

 

Parę miesięcy temu miałem na to do 1k to pomyślałem że pójdę po najniższej linii oporu i kupię Chromecast audio aby cos było. Okazało się że ciężko dostać i w między czasie składałem kasę i czytałem o malinach, wiimach i że to ma przyjazne GUI a gdzieś tam indziej apka się wiesza... To zwiększyłem budżet do 2-3k i zdecydowałem się na bluesound node 2i. 

 

Ale znowu teraz polecacie zupełnie inny sprzęt, owszem za około 2-3k ale używany. W między czasie pojawiła się wątpliwość bo przecież BSN ma słaby DAC wedle niektórych i kupowanie sprzętu za 2.5 dla samego transportu nie ma sensu... To zacząłem myśleć nad DAC + transport ale tu znowu budżet się zwiększa bo przecież nic sensownego do 3k nie kupię i albo składam kasę dalej albo rynek wtórny...

 

:)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kusjes napisał:

Kwestia druga - czy jest sens od razu kupować zewnętrznego DACa?

To po co ci wtedy Node 2i?

Lepiej kupić tańszy stremer i lepszy DAC

https://darko.audio/2022/03/a-short-film-about-the-wiim-mini-w-chord-mojo-2/

To zestawienie gra lepiej niż Node.

14 godzin temu, kusjes napisał:

Bo wiecie jak jest... kupowanie BSN 2i tylko jako transport za 2.5k traci troche sens w momencie w ktorym i tak mam uzywac zewnetrznego DACa.

Transport ma znaczenie ale w tym przypadku jest po prostu drogo. Masz wiele tańszych rozwiązań. A wybierzesz wtedy znacznie lepszy DAC

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłem sobie i podłączyłem IFI ZEN stream Audio. Cały dzień się jarałem aż w końcu przyszła długo oczekiwana chwila i ...
Nie widzę żadnej różnicy. Podpiąłem go po LAN i wpiąłem po USB do wzmacniacza. Wykorzystuję ten DAC w wzmacniaczu.

Słucham muzyki od kilku godzin. Przełączam źródła między Telewizorem (Spotify) a tym IFI Zenem (tidal Connect HIFI, spotify) i nie ma kompletnie ŻADNEJ różnicy zarówno pomiędzy spotify premium i tidal HIFI jak i pomiędzy źródłem TV vs ZEN Streamer.

Jesli chodzi o subskrypcje to mam tidal za 19zł (tidal hifi)

 

Głuchy jestem? Jak ktoś jest z Wrocławia to aż zaproszę z chęcią. Poprzełączałem źródła żonie i teściowi nie mówiąc czego słuchają i też nie widzą żadnej różnicy.

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kusjes napisał:

Wypożyczyłem sobie i podłączyłem IFI ZEN stream Audio. Cały dzień się jarałem aż w końcu przyszła długo oczekiwana chwila i ...
Nie widzę żadnej różnicy. Podpiąłem go po LAN i wpiąłem po USB do wzmacniacza. Wykorzystuję ten DAC w wzmacniaczu.

Słucham muzyki od kilku godzin. Przełączam źródła między Telewizorem (Spotify) a tym IFI Zenem (tidal Connect HIFI, spotify) i nie ma kompletnie ŻADNEJ różnicy zarówno pomiędzy spotify premium i tidal HIFI jak i pomiędzy źródłem TV vs ZEN Streamer.

Jesli chodzi o subskrypcje to mam tidal za 19zł (tidal hifi)

 

Głuchy jestem? Jak ktoś jest z Wrocławia to aż zaproszę z chęcią. Poprzełączałem źródła żonie i teściowi nie mówiąc czego słuchają i też nie widzą żadnej różnicy.

Zdecydowanie nie jesteś głuchy... Często "niby" lepszy sprzęt jest w przypadku Twojego toru tylko "lepszy" na papierze, a to zupełnie nie przekłada się na rzeczywistość. Sam w testowanych 2 innych streamerach od obecnie posiadanego ( jeden z podobnej półki cenowej a drugi że znacznie wyższej) nie widziałem jakikolwiek różnicy w jakości dźwięku... Jarałem się jak Ty a wyszła wielka 💩😁 - czyli nie wszystko złoto co się świeci 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Aprox napisał:

Zdecydowanie nie jesteś głuchy... Często "niby" lepszy sprzęt jest w przypadku Twojego toru tylko "lepszy" na papierze, a to zupełnie nie przekłada się na rzeczywistość. Sam w testowanych 2 innych streamerach od obecnie posiadanego ( jeden z podobnej półki cenowej a drugi że znacznie wyższej) nie widziałem jakikolwiek różnicy w jakości dźwięku... Jarałem się jak Ty a wyszła wielka 💩😁 - czyli nie wszystko złoto co się świeci 

Wiesz co mnie rozwala najbardziej.... Rozmawiałem sobie dzisiaj z 2 miłymi panami z salonu audio we wrocku (z tego co wziąłem na testy tego ifi zen) o w sumie to mi powiedzieli że spoko inwestycja bo korzystać z tv jako źródło sygnału jest chaniebne ale prawdziwa różnice to poczuje dopiero jak sobie kupię zewnętrzny DAC. Myślę sobie kurde, no będą dwa skoki jakościowe, najpierw jak sobie kupię streamer a potem DAC - pięknie. Po czym ten drugi stwierdził że w sumie jak już zainwestuje w transport te 2k i potem drugie 2k w dac to kolumny które mam (heco aurora) będą najsłabszym punktem systemu i że je w następnej kolejności powinienem wymienić, najlepiej na jakieś focale za 10 patyków. 

 

A najśmieszniejsze jest to że cała masa ludzi mówiła mi... Kup se Chromecast audio za 200 zł.  Zobaczysz co to jest prawdziwe granie. Hmm to o ile mam rozbudować ten system? O 200 zł czy 20000 ?:p może od razu wymienię mieszkanie bo się może okazać że jak dokupie sprzętu za 20k to nie będę słyszał różnic bo akustyka jest chuj**a. :P xd

 

 

 

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem jest po stronie dacia. Różnicę poczujesz jak do tego ifi stream dołożysz za 500 zł używkę ifi zen dac2 chociażby

8 godzin temu, kusjes napisał:

A najśmieszniejsze jest to że cała masa ludzi mówiła mi... Kup se Chromecast audio za 200 zł.  Zobaczysz co to jest prawdziwe granie. Hmm to o ile mam rozbudować ten system? O 200 zł czy 20000 ?:p może od razu wymienię mieszkanie bo się może okazać że jak dokupie sprzętu za 20k to nie będę słyszał różnic bo akustyka jest chuj**a. :P xd

Wiele się nie mylą 😉 jeszcze raz: źródło jest ważne bo coś do dacia wysyłasz jak wyślesz g.... to dac nie przrobi tego na pączka 😉 potem dac - który wcale nie musi kosztować milionów - chociaż może 😉 co do kolumn to już ucho podpowie Ci czy jest ok czy też nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...