Skocz do zawartości

Aurora 700 i cxa61 - problem z rockiem


kusjes

Recommended Posts

12 godzin temu, kusjes napisał:

Słucham muzyki od kilku godzin. Przełączam źródła między Telewizorem (Spotify) a tym IFI Zenem (tidal Connect HIFI, spotify) i nie ma kompletnie ŻADNEJ różnicy zarówno pomiędzy spotify premium i tidal HIFI jak i pomiędzy źródłem TV vs ZEN Streamer.

Jesli chodzi o subskrypcje to mam tidal za 19zł (tidal hifi)

 

Głuchy jestem?

No to w takim razie nic tylko się cieszyć :) Oddać Ifi i zacząć słuchać muzyki. :)

9 godzin temu, kusjes napisał:

Wiesz co mnie rozwala najbardziej.... Rozmawiałem sobie dzisiaj z 2 miłymi panami z salonu audio we wrocku (z tego co wziąłem na testy tego ifi zen) o w sumie to mi powiedzieli że spoko inwestycja bo korzystać z tv jako źródło sygnału jest chaniebne ale prawdziwa różnice to poczuje dopiero jak sobie kupię zewnętrzny DAC. Myślę sobie kurde, no będą dwa skoki jakościowe, najpierw jak sobie kupię streamer a potem DAC - pięknie. Po czym ten drugi stwierdził że w sumie jak już zainwestuje w transport te 2k i potem drugie 2k w dac to kolumny które mam (heco aurora) będą najsłabszym punktem systemu i że je w następnej kolejności powinienem wymienić, najlepiej na jakieś focale za 10 patyków. 

Wędkę zarzucili :)

Ale fakt faktem, kolumny zostaw. Jeśli jest opcja to sprawdź dla świętego spokoju inny DAC.

Nic się nie zmieni dajesz sobie siana.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kusjes napisał:

Hmm to o ile mam rozbudować ten system? O 200 zł czy 20000 ?:p może od razu wymienię mieszkanie bo się może okazać że jak dokupie sprzętu za 20k to nie będę słyszał różnic bo akustyka jest chuj**a. :P xd

No tak właśnie wygląda świat audio 😁. Jak dasz się wciągnąć to często robi się gonitwą za własnym ogonem i workiem bez dna... Dlatego trzeba uważać by jak to nazwał @Piotr Sonido nie dać się złapać "na wędkę" tylko myśleć rozsądnie i skupić się na tym jakie brzmienie się podoba Tobie a nie jakie polecają Ci inni. U moim że tak powiem "systemie" prawdziwą rewolucję i przeskok na zupełnie inną galaktykę wprowadził dobry DAC. Próby testów innych streamerów oraz dac-a z niższej półki ( od obecnie posiadanego ) niczego nie wnosiły, nie widziałem żadnej różnicy ...a już namawiano mnie na wymianę całego sprzętu 😆😂 - o mieszkaniu nie myślałem 😁🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aprox napisał:

No tak właśnie wygląda świat audio 😁. Jak dasz się wciągnąć to często robi się gonitwą za własnym ogonem i workiem bez dna... Dlatego trzeba uważać by jak to nazwał @Piotr Sonido nie dać się złapać "na wędkę" tylko myśleć rozsądnie i skupić się na tym jakie brzmienie się podoba Tobie a nie jakie polecają Ci inni. U moim że tak powiem "systemie" prawdziwą rewolucję i przeskok na zupełnie inną galaktykę wprowadził dobry DAC. Próby testów innych streamerów oraz dac-a z niższej półki ( od obecnie posiadanego ) niczego nie wnosiły, nie widziałem żadnej różnicy ...a już namawiano mnie na wymianę całego sprzętu 😆😂 - o mieszkaniu nie myślałem 😁🤘

A jakiego masz DACa? To moze po testach odtwarzacza sieciowego zrobię próby z zewnętrznym DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aprox napisał:

RME Adi-2 DAC FS...powiem tak - nie jest to tanie urządzonko ale warte swojej ceny. 

Tez go mam i polecam.Wart tej ceny.Ale wiadomo ze nie kazdego stac na zakup daca za 5 koła.Wczesniejsze do 2 tys nie zmienialy niczego w brzmieniu.Jedynie Nostromo fajnie sie sprawdzil podpiety do Yamahy RN803.Ale juz np z Magnatem MR780 kiszka...Natomiast RME super do wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2022 o 13:35, kusjes napisał:

Cześć,

Mam takie pytanie / problem

 

Jako przykład posłużę się dwoma tytułami

Nocny kochanek - dziewczyna z kebabem

billie eilish happier than ever

 

Obie nutki i nie tylko te brzmią świetnie jak się mało dzieje. W momencie w którym wchodza gitary, perkusja słuchać jest jeden wielki jazgot jakby nagle ktoś przełączył mi zestaw na taki za 400 zł.

 

Próbowałem na kablach za 500 zł i za 50 zł. Brzmi tak samo. Próbowałem na tidal premium i YouTube - brzmi tak samo.

Dzieje się tak niezależnie od tego czy słucham na 10% mocy czy na 50% mocy.

 

Źródłem dźwięku jest tv podłączony do wzmacniacza przez kabel optyczny.

 

 

 

 

Zacznę od Billy. W większości nagrań tej artystki jakość realizacji dźwięku jest tragiczna i nie należy się tym przejmować. W nagraniu słychać przestery w sekcji perkusji. Posłuchałem dla odmiany tego samego utworu Kelly Clarkson i tego nie ma.

Teraz nocny kochanek, motywy gitarowe zarżnięte od Iron Maiden. Jakość słuchanego utworu może nie najlepsza, ale nic się nie zlewa, słychać ładnie perkusję i gitary. To o czym piszesz to może być zły dobór elementów audio. Nie będę rozwijał. I tyle w temacie.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kusjes napisał:

Przełączam źródła między Telewizorem (Spotify) a tym IFI Zenem (tidal Connect HIFI, spotify) i nie ma kompletnie ŻADNEJ różnicy zarówno pomiędzy spotify premium i tidal HIFI jak i pomiędzy źródłem TV vs ZEN Streamer.

Mnie zastanawia skąd taki hejt na forum na źródło w postaci TV. W ciągu ostatnich lat przerabiałem u siebie kilka wyższych modeli LG/Sony/Panas. Sygnał leciał przez HDMI z komputera PC do telewizorów, a wychodziłem z nich optykiem do przetwornika we wzmacniaczu i nigdy nie byłem w stanie wychwycić różnicy w dźwięku między takim połączeniem, a np. Maliną czy zewnętrznym streamerem jak np. Audiolab 6000N (przy połączeniu optycznym). Oczywiście TV upsampluje do 48kHz, ale ja nie słyszałem negatywnego wpływu na brzmienie. Może powłączane różne modyfikatory dźwięku w telewizorach wyrobiły im taką opinię. A może to powtarzana urban legend, której nikt nie miał zamiaru zweryfikować? Bo przecież jak to, telewizor jako źródło, kto to widział, toż to mało audiofilskie. A może jestem głuchy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

Mnie zastanawia skąd taki hejt na forum na źródło w postaci TV. W ciągu ostatnich lat przerabiałem u siebie kilka wyższych modeli LG/Sony/Panas. Sygnał leciał przez HDMI z komputera PC do telewizorów, a wychodziłem z nich optykiem do przetwornika we wzmacniaczu i nigdy nie byłem w stanie wychwycić różnicy w dźwięku między takim połączeniem, a np. Maliną czy zewnętrznym streamerem jak np. Audiolab 6000N (przy połączeniu optycznym). Oczywiście TV upsampluje do 48kHz, ale ja nie słyszałem negatywnego wpływu na brzmienie. Może powłączane różne modyfikatory dźwięku w telewizorach wyrobiły im taką opinię. A może to powtarzana urban legend, której nikt nie miał zamiaru zweryfikować? Bo przecież jak to, telewizor jako źródło, kto to widział, toż to mało audiofilskie. A może jestem głuchy ;)


Wychodzę z podobnego założenia a raczej wyrabiam podobne wnioski. Wiele osob na tym forum mi zarzucilo, ze sluchac muzyki na moim systemie to sie nie da poniewaz nie mam porzadnego zrodla to zaczalem sie bawic i testowac.


Zrobiłem wczoraj i dziś następujące testy:
IFI Zen, USB, USB pendrive - Formaty FLAC
IFI Zen, USB, Tidal Connect HIFI
IFI Zen, USB, Spotify Premium i Spotify NIE Premium
IFI Zen, Coax, Tidal Connect HIFI
TV, Optyczny, Wzmak
TV, ptyk-stary Dac za 100 zł-analog, Wzmak
Bluetooth, android, wzmak

Jedyne roznice jakie slyszalem to to ze bluetooth gralo nieco gorzej - tak jakby dzwiek byl przycmiony i scena bardzo wąska.
Przy wykorzystaniu transportu jako streamera albo TV nie slyszalem praktycznie zadnych roznic a jesli byly to nie wiem co gralo lepiej. Odpalalem pliki FLAC zarowno po USB ze streamera jak i z TV (pendrive w obu przypadkach). Odpalalem rozne serwisy od TIDAL Hifi po spotify i tez nie slyszalem zadnych roznic (jedynie youtube przez TV gra gorzej).

 

Moj wniosek jest nastepujacy - oddaje IFI Zen i sprobuje wypozyczyc jeszcze zewnetrzny DAC zeby zobaczyc czy ten skladnik systemu cokolwiek wniesie - IFI Zen nie wniósł dosłownie nic i nie wiem czy sie bawic w jakies bluesondy (bo jednak bluesond jakiegos tam DACa ma ktory pewnie jest lepszy niz w CXA61). 

Zobacze czy DAC cos wniesie - jesli tak to dorzuce do niego jakis transport i przetestuje, jesli nie wniesie nic to oleje testy i zostane przy tym co mam.

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zastosujemy taniego daca to niestety ale nie wniesie on zadnych zmian.Przerabialem to wszystko.Dopiero po konkretnej inwestycji zachodza prawdziwe zmiany.Niestety inaczej sie chyba nie da.Taka smutna prawda.Ale chcac nie wydawac fortuny to mozna pojsc w Smsl.Chinczyk ale niezwykle udany.Ja mam tylko wzmacniacz cyfrowy Q5 ale ten maly skurczybyk potrafi naprawde zadziwic i przepieknie zagrac zarowno z tv jak i cd czy streamera.Jest duzo pozytywnych opinii o przetwornikach tej firmy.Maja w ofercie i te tansze i te drozsze.Oczywiscie daca RME u mnie poki co nic nie przebije ale to inna liga i cena wysoka.Ale Smsl to moze byc dobry trop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Ale Smsl to moze byc dobry trop

Oczywiście ...własne ucho to najlepszy doradca. Mój transport to Denon DNP-800Ne który jest już wyposażony w dac. W swoich poszukiwaniach udoskonalenia brzmienia miałem u siebie BS Node 2i podłączonego samotnie oraz z użyciem dac-a SMSL SU-9 oraz NAD-a C658 i zdecydowanie mogę stwierdzić że zarówno i BS, NAD jak i SMSL niczego nie wnosiły pod względem jakości brzmienia -NULL, zero 👌. Hmm ...ale co ja tam wiem, widocznie skuli wieku jestem już zupełnie głuchy i nie mam prawa głosu 😁🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz na co zwracać uwagę w muzyce, by wyłapać różnice?

W ogóle jakiego rodzaju muzykę zapuszczasz?

 

 

6 godzin temu, lpomis napisał:

wychodziłem z nich optykiem do przetwornika we wzmacniaczu i nigdy nie byłem w stanie wychwycić różnicy

Ani optyk, ani DAC wbudowany we wzmacniacz, to nie jest dobry wybór, nie słyszałem jeszcze dobrego DACa we wzmacniaczu, jako dodatek podobnie jak dziurka do słuchawek. 

Kiedy ja miałem na stanie kilka wzmacniaczy do ok 18tys zł z wbudowanym dakiem, zawsze zewnętrzy DAC nawet w roli pre pokazał lepszą jakość brzmienia, tylko, że nie po optyku, a po coaxialu źródło wchodziło do daka.

 Może tu trzeba szukać,  a optyk sobie odpuścić?

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od kolumn. Nie nowych, ale używany. To bezpieczniejszy wybór niż przy używanej elektronice. Bo w kolumnach oprócz piankowych zawieszeń, nie ma się co zepsuć. Szukałbym wśród starszych konstrukcji nawet 20-30 letnich, które były uważane za np. hi-end. I teraz wszystko zależy od budżetu. Ile jesteś w stanie dać. Ja kupiłem kolumny które kosztowały w latach produkcji około 15-16k, szukałem ponad 2 lata. Udało się kupić za 3,5k. Teraz pewnie musiałbym zapłacić trochę więcej??

Kryteria mojego wyboru: Mocny dół, dociążenie, w pozostałych pasmach całkowita neutralność, dużo szczegółów, liniowość. Jak sprawiasz sobie odpowiednią podstawę to elektronikę dobierzesz już łatwiej. Inaczej jak 🐕 (pies) biegasz za swoim ogonem. I nic z tego nie wynika. 

Tak to widzę.

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola... Zanim kupiłem heco 700 i cxa 61 byłem na odsłuchach w s4home. To co mi podłączano to wzmacniacze od audiolab, nad, Ca i rozniaste kolumny od pylonów po focale. Ten zestaw który wybrałem nie brzmiał hmm... Najlepiej ze wszystkich konfiguracji, ale brzmiał gęsto i w stosunku jakość do ceny wybrałem właśnie taki. Wtedy była jakaś promka dodatkowo więc dlatego się zdecydowałem.

Z tego co pamiętam to puszczano mi go z cxn V2 bez zewnętrznego DAC. Tam to brzmiało inaczej niż u mnie. Mam wrażenie że ciepłej, bardziej gęsto. U mnie momentami jest twardo, sztywno, oschle. Są utwory przy których się rozplywam a potem wchodzi kolejny i bolą mnie uszy i to wszystko na 30, max 40% mocy. Co prawda ja nie mam cxn V2 ale to robiłoby aż taka różnice?

Odpalilem sobie używana yamaszke dvd s657 i odpaliłem płyty CD. Tutaj jest lepiej, nie ma drażniących utworów i wszystko jest spójne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

To S4 mają audiolab? 

Kolego odsłuch w salonie a zapoznanie się ze sprzętem przez kilka tygodni / miesięcy w domu to co innego. Niektóre brzmienia ucho docenia po czasie, a niektore przestają się podobać, a jak  te  ucho ma mało doświadczenia to już w ogóle. 

Uważam że nawet doświadczony meloman /audiofil nie  wyłapie wszystkiego od razu. Choćby nawet dlatego że ogarnicza go ilość utworów którą może odsłuchać przez tę godzinę czy tam dwie. 

Akustyka pewnie 

Nie jestem pewny co to było. Chyba coś z NAD jednak.


Nie zrozum mnie źle - ja sobie doskonale zdawałem sprawę z tego, że to zabrzmi inaczej. Ja nie mam większych pretensji o mój zestaw bo gra świetnie - Niektóre utwory są po prostu nagrane tragicznie i nic tego nie zmieni jak to co podałem w pierwszym poście.- - Bellie.

Zawiodłem się po prostu na tym, że modyfikując źródło dźwięku za 2000 PLN i korzystając z plików MQA czy FLAC nie usłyszałem żadnej różnicy niż ze zwykłego TV korzystając nawet z darmowej wersji Spotify. Myślałem, że będą tu różnice rzędu 10-20% a były rzędu 1-2%. Tak na prawdę nie byłem w stanie stwierdzić co gra lepiej i jestem po prostu mega zdziwiony.

Będę teraz testował zewnętrznego DAC'a i podmienię wzmacniacz na inny na chwilę, dla testów.

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lpomis napisał:

Mnie zastanawia skąd taki hejt na forum na źródło w postaci TV. W ciągu ostatnich lat przerabiałem u siebie kilka wyższych modeli LG/Sony/Panas. Sygnał leciał przez HDMI z komputera PC do telewizorów, a wychodziłem z nich optykiem do przetwornika we wzmacniaczu i nigdy nie byłem w stanie wychwycić różnicy w dźwięku między takim połączeniem, a np. Maliną czy zewnętrznym streamerem jak np. Audiolab 6000N (przy połączeniu optycznym). Oczywiście TV upsampluje do 48kHz, ale ja nie słyszałem negatywnego wpływu na brzmienie. Może powłączane różne modyfikatory dźwięku w telewizorach wyrobiły im taką opinię. A może to powtarzana urban legend, której nikt nie miał zamiaru zweryfikować? Bo przecież jak to, telewizor jako źródło, kto to widział, toż to mało audiofilskie. A może jestem głuchy ;)

Powiem Ci ja słyszę. Teraz testowałem Shielda jako źródło muzyki i jak do filmów jest super tak do muzyki tak samo słabiej :/

No nie wiem dlaczego tak jest.

Może miałeś bardziej udane TV?

23 godziny temu, J4Z napisał:

Mój sony Xf90 dawał gorsze brzmienie w kinie niż nVidia shield, według mnie. 

Nie wykluczam że miałem coś namieszane w ustawieniach tv, ale wątpię. 

W kinie czy w stereo?

Bo shield w kinie gra rewelacyjnie :) Jeśli mówimy o 5.1

19 godzin temu, kusjes napisał:

Odpalalem rozne serwisy od TIDAL Hifi po spotify i tez nie slyszalem zadnych roznic (jedynie youtube przez TV gra gorzej).

O widzisz, czyli między Tidalem a Spotify też nie słyszysz różnicy?

Opcje są dwie. Albo za szybko przełączasz i nie zdążysz wychwycić różnicy.

Albo jesteś zadowolony z systemu i nie doszukujesz się potrzeby aby było lepiej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...