Skocz do zawartości

Nagłośnienie podtynkowe w łazience


Recommended Posts

Cześć! Na wstępie z góry przepraszam ale nie mam pojęcia gdzie skierować moje pytanie na forum..

 

Do rzeczy więc. Chciałbym zamontować sobie dwa głośniki podtynkowe. Dokładnie to sufit - łazienka. Jestem laikiem w tym temacie więc na bank nie będę w stanie odpowiedzieć na zaawansowane pytania. Zakupiłem sobie takie oto dwa głośniki, które chcę zamontować:

https://allegro.pl/oferta/sony-xs-mp1611-glosniki-marine-jacht-lodz-160mm-11432209702

Otwory zrobione, elektryka również. Chciałbym operować nimi za pomocą bluetooth dlatego też zakupiłem poniższy wzmacniacz bluetooth:

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-audio-bluetooth-tpa3116d2-2x50w-10893546557

 

Teraz pora na pytania w takim razie.

1. Czym ze sobą połączyć głośniki oraz wzmacniacz dla najlepszych efektów? 

2. Czy potrzebne jest dodatkowo coś między wzmacniaczem, a zasilaczem?

3. Jakie wybrać zasilanie by wykluczyć wszelakie problemy w działaniu wzmacniacza oraz głośników?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @snup,

1. Do podłączenia głośników potrzebujesz kabel głośnikowy.

2. Nie

3. Zasilacz może być np. TAKI

W przypadku tego wzmacniacza nie ma opcji sterowania za pomocą aplikacji. Jeżeli będziesz miał do niego dostęp to nie powinno być problemu. Trudniej będzie jeżeli go gdzieś schowasz, musisz wtedy ustawić pokrętło tak aby sterowanie, np. w Tidal pokrywało Twoje zapotrzebowanie głośności. 
Gdybyś chciał uzyskać więcej informacji to zapraszam do kontaktu ;) 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć @snup,

1. Do podłączenia głośników potrzebujesz kabel głośnikowy.

2. Nie

3. Zasilacz może być np. TAKI

W przypadku tego wzmacniacza nie ma opcji sterowania za pomocą aplikacji. Jeżeli będziesz miał do niego dostęp to nie powinno być problemu. Trudniej będzie jeżeli go gdzieś schowasz, musisz wtedy ustawić pokrętło tak aby sterowanie, np. w Tidal pokrywało Twoje zapotrzebowanie głośności. 
Gdybyś chciał uzyskać więcej informacji to zapraszam do kontaktu ;) 

Piotr

 

 

Super! Dzięki za odpowiedź. Wzmacniacz oczywiście ma wejście JACK, natomiast głośniki nie mają same w sobie żadnego wejścia. Czy bez lutowania da radę przewód połączyć z głośnikami? Na przykład pewnego rodzaju rodzaju złączki/konektory. Musi być to przewód 'audiofilski' czy zwykły przewód głośnikowy również sobie poradzi?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, snup napisał:

Wzmacniacz oczywiście ma wejście JACK, natomiast głośniki nie mają same w sobie żadnego wejścia.

Złącze Jack Ci nie będzie potrzebne bo chcesz korzystać z bluetooth. Kable głośnikowe od strony wzmacniacza podłączysz bez lutowania. Od strony głośników możesz zamontować np. na konektorach. Zwykły kabel miedziany wystarczy w zupełności.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, snup napisał:

natomiast głośniki nie mają same w sobie żadnego wejścia.

Poszukaj dobrze, na pewno są tam gdzieś zaciski do kabla głośnikowego. A najlepiej nie szukaj, tylko po prostu przeczytaj instrukcję obsługi wzmacniacza oraz głośników. W obu instrukcjach powinieneś znaleźć schemat podłączenia, który w tym przypadku będzie bardzo prosty do zrozumienia. 

Zwykły kabel głośnikowy wystarczy, nie daj się nabrać na kable "audiofilskie".

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...