Skocz do zawartości

Sonus faber Sonetto III


Sebastian Grabow

Recommended Posts

Witam, jestem calkowicie zielony w temacie audiofilskim gościem, ale ostatnio stałem się posiadaczem Sonus faber sonetto III i mam mały problem z doborem odpowiedniego wzmacniacza z możliwością odsłuchu muzyki(zintegrowany spotify, tidal, dąb+itp) proponowano mi juz arcam avr 10 lub 20 nawet miałem go na testach, teraz mam sonos amp ale jednak czegoś przy odsłuchu mi brakuje. Dziś polecono mi Cambridge audio Evo 150. Jeśli patrzeć na arcam i Cambridge to mówiąc szczerze jak dla mnie trochę drogo. Proszę o podpowiedź czy można znaleźć coś co dobrze "napędzi" moje kolumny ale powiedzmy ze gdzieś po środku tych pozycji(cena) czy jednak muszę posiadać coś z tych droższych pozycji? 

Dzięki i pozdrawiam

Seba

IMG_20220607_164954.jpg

Edytowano przez Sebastian Grabow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, kup coś pokroju Audiolab 6000A Play czy NAD 338 lub 368 i po sprawie. No chyba, że masz problem z dudniącym basem, to wtedy wypróbuj coś z Dirac Live (ale będzie już znacznie drożej). 

Opcja sam wzmacniacz plus niedrogi streamer też sensowna. 

Ogólnie bym się tak wzmacniaczem nie przejmował. Większość się sprawdzi, szczególnie tranzystorowych. 

Może warto za to pomyśleć o aranżacji akustycznej i optymalnym rozstawieniu kolumn. Tu jest ogromny potencjał do poprawy brzmienia (jeśli tego jeszcze nie dopieściłeś). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastian Grabow napisał:

Czy jesteś w stanie wskazać jakieś konkretne urządzenia bo niestety ja nie mam zielonego pojęcia w tym temacie a mam wrażenie że ktoś próbuje mi "wcisnąć" Coś na siłę. 

To często spotykane zjawisko, szczególnie, gdy osoba nie ma dużego doświadczenia w temacie. Przykre tj. niestety.

Możemy podać jakieś typy wzmacniaczy do odsłuchu, ale to co nam się podoba, niekoniecznie Tobie się będzie podobać.

Podaj budżet na wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

To często spotykane zjawisko, szczególnie, gdy osoba nie ma dużego doświadczenia w temacie. Przykre tj. niestety.

Możemy podać jakieś typy wzmacniaczy do odsłuchu, ale to co nam się podoba, niekoniecznie Tobie się będzie podobać.

Podaj budżet na wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy?

Zakładałem 5-6 tys max 7

26 minut temu, Kraft napisał:

Sebastian, kup coś pokroju Audiolab 6000A Play czy NAD 338 lub 368 i po sprawie. No chyba, że masz problem z dudniącym basem, to wtedy wypróbuj coś z Dirac Live (ale będzie już znacznie drożej). 

Opcja sam wzmacniacz plus niedrogi streamer też sensowna. 

Ogólnie bym się tak wzmacniaczem nie przejmował. Większość się sprawdzi, szczególnie tranzystorowych. 

Może warto za to pomyśleć o aranżacji akustycznej i optymalnym rozstawieniu kolumn. Tu jest ogromny potencjał do poprawy brzmienia (jeśli tego jeszcze nie dopieściłeś). 

 

Dzięki za podpowiedź ale czy mocowo dadzą rade skoro kolumny mają zalecana moc od 50 do 250w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kraft napisał:

czy NAD 338 lub 368

Takie coś do takich fajnych kolumn? 🙄 

Przyznam że ich nie słuchałem i nie wiem z czym łączyć, ale to nie takie oczywiste jak pisze kolega wyżej który twierdzi że każdy wzmacniacz gra tak samo... 

Moja rada - wzmacniacz dobierz odsłuchując i przeznacz 96 % kasy. Do tego dorzuć Chromecast Audio na początek, z czasem kupisz coś lepszego a wzmacniacz już ciężej zmienić... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sebastian Grabow napisał:

czy mocowo dadzą rade skoro kolumny mają zalecana moc od 50 do 250w

Nawet jeśli poważnie traktować te wyssane z palca "zalecenia" producentów kolumn, to i tak wszystkie wymienione przeze mnie wzmacniacze w tym przedziale się mieszczą.

Nie wiem jakie masz duże pomieszczenie, ale prawda jest taka, że będziesz grał maksymalnie z mocami rzędu kilku watów, a nie kilkudziesięciu. Takie są realia elektryczne. Tym bardziej, że kolumny masz dość czułe. Ich 88 dB na pewno nie powinno Ci spędzać snu z powiek. Podsumowując. Mocą wzmacniacza się absolutnie nie przejmuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

Takie są realia elektryczne. Tym bardziej, że kolumny masz dość czułe. Ich 88 dB na pewno nie powinno Ci spędzać snu z powiek.

No właśnie, takie są realia i jest jeszcze taki parametr zwany impedancją.

Zrozum, że wcale nie chodzi o to, aby grać głośno, tylko o to, aby była swoboda grania, oddech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Akurat w przypadku tytułowych kolumn, impedancja jest słabo linearyzowana.

Można prosić o wykres na podstawie którego wysnułeś ten wniosek?

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Oczywiście masz rację, można podłączyć dowolny wzmacniacz i będzie grało, pozostaje kwestia jakości brzmienia.

Dyskutowaliśmy już o tym. Skoro artykuł w AUDIO VIDEO 01/2022 (który sam mi zresztą poleciłeś!) nie był w stanie naprostować Twoich poglądów, to nie warto mi nawet próbować. Uznajmy, że mamy zupełnie odmienne rozumienie zagadnienia i zostawmy sprawę. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim odpuść sobie amplituner kina domowego i idź w dobre stereo. W przypadku Sonus Fabera Sonetto III proponowałbym posłuchać cieplejszego wzmacniacza takiego jak Audiolab 6000a Play lub Quad Artera Solus Play jeśli chciałbyś poprawić przestrzeń i zapewnić lepszą kontrolę basu. 

Bardzo dobrym połączeniem w przypadku Sonetto byłby węgierski Heed Elixir w połączeniu z Silent Angel B1. Jest to mały, niepozorny wzmacniacz o bardzo dynamicznym brzmieniu. Zyskujesz zróżnicowany bas oraz dużą szczegółowość bez wyostrzeń. Silent Angel B1 posiada Tidala connect, Deezera, dostęp do radia internetowego i brzmi przede wszystkim naturalnie i ciężko w tych pieniądzach znaleźć alternatywę. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch w naszym salonie. Możemy także wysłać Ci wzmacniacz na testy. Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Dyskutowaliśmy już o tym. Skoro artykuł w AUDIO VIDEO 01/2022 (który sam mi zresztą poleciłeś!) nie był w stanie naprostować Twoich poglądów, to nie warto mi nawet próbować. Uznajmy, że mamy zupełnie odmienne rozumienie zagadnienia i zostawmy sprawę. 

To prawda, sam Ci poleciłem ten artykuł, a ostatnio także drugi w Audio Video nr 04/2022. Sam pisałem w sprawie pierwszego artykułu do redaktora naczelnego Pana Filipa Kulpy i przedstawiłem mu swoje racje. W drugim artykule zostało napisane, że nawet jeśli tej mocy nie wykorzystujemy wprost, to jej zapas ma pozytywny wpływ na brzmienie. Wniosek: moc ma znaczenie, przynajmniej dla mnie, a autor tematu zrobi jak uważa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lysyrafal napisał:

W drugim artykule zostało napisane, że nawet jeśli tej mocy nie wykorzystujemy wprost, to jej zapas ma pozytywny wpływ na brzmienie. 

Właściwie to nie ma w tym artykule takiej konkluzji. Jest coś w rodzaju, że tak uważają właściciele wzmacniaczy dużej mocy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Sam pisałem w sprawie pierwszego artykułu do redaktora naczelnego Pana Filipa Kulpy i przedstawiłem mu swoje racje. W drugim artykule zostało napisane, że nawet jeśli tej mocy nie wykorzystujemy wprost, to jej zapas ma pozytywny wpływ na brzmienie.

Chyba go jednak nie przekonałeś, bo we wstępniaku do wspomnianego numeru 4/2022, pisząc o etapach rozwoju audiofilii, pisze o drugim stadium tak:

"Nowe zakupy są nie do końca przemyślane, jak choćby 400-watowy wzmacniacz do „trudnych” monitorów w 16-metrowym pokoju."

:)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Takie coś do takich fajnych kolumn? 🙄 

Przyznam że ich nie słuchałem i nie wiem z czym łączyć, ale to nie takie oczywiste jak pisze kolega wyżej który twierdzi że każdy wzmacniacz gra tak samo... 

Moja rada - wzmacniacz dobierz odsłuchując i przeznacz 96 % kasy. Do tego dorzuć Chromecast Audio na początek, z czasem kupisz coś lepszego a wzmacniacz już ciężej zmienić... 

do tych głośników, nie żaden 338 czy też 368, tylko co najmniej C388 lub wyżej. 

p.s

a później się dziwić, że ktoś kupił lepsze głośniki i "nie grają"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze cena co najwyżej wyznacza limit w jakim możemy się zmieścić. Ważniejsze, aby dobrać wzmacniacz odpowiedni do kolumn i naszych potrzeb związanych z głośnością oraz wymagań funkcjonalnych. Jeśli chodzi o moc, to często przywiązuje się do niej zbyt dużą wagę i niekoniecznie wzmacniacz droższy musi być lepszy, nawet od tego samego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2022 o 21:26, Kraft napisał:

Sebastian, kup coś pokroju Audiolab 6000A Play czy NAD 338 lub 368 i po sprawie. No chyba, że masz problem z dudniącym basem, to wtedy wypróbuj coś z Dirac Live (ale będzie już znacznie drożej). 

Opcja sam wzmacniacz plus niedrogi streamer też sensowna. 

Ogólnie bym się tak wzmacniaczem nie przejmował. Większość się sprawdzi, szczególnie tranzystorowych. 

Może warto za to pomyśleć o aranżacji akustycznej i optymalnym rozstawieniu kolumn. Tu jest ogromny potencjał do poprawy brzmienia (jeśli tego jeszcze nie dopieściłeś). 

 

Dzięki za podpowiedź ale czy mocowo dadzą rade skoro kolumny mają zalecana moc od 50 do 250w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...