Skocz do zawartości

Sonus faber Sonetto III


Sebastian Grabow

Recommended Posts

Dnia 8.06.2022 o 15:57, Kraft napisał:

Chyba go jednak nie przekonałeś, bo we wstępniaku do wspomnianego numeru 4/2022, pisząc o etapach rozwoju audiofilii, pisze o drugim stadium tak:

"Nowe zakupy są nie do końca przemyślane, jak choćby 400-watowy wzmacniacz do „trudnych” monitorów w 16-metrowym pokoju."

:)

Zakup 400W wAB i 100W wA był jednym z najlepszych zakupów audio jakie zrobiłem. Do 14m2. I do przyjaznych impedancyjnie kolumn.

O efekty tego mezaliansu zapytaj kolegów, którzy u mnie byli i słuchali muzyki.

Oczywiście takiego rozwiązania nie polecam autorowi wątku. Sebastian skorzystaj z rad Q21 i nie przejmuj się forumowymi przepychankami.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2022 o 22:12, lysyrafal napisał:

@Sebastian Grabow Kolumny są dość wymagające i ja jestem zwolennikiem stosowania górnej granicy zalecanej mocy wzmacniacza.

Małe sprostowanie. Nie widzę przeszkód, do stosowania wzmacniaczy o mocach dużo większych niż zalecają producenci kolumn. U mnie w systemie, moc wzmacniacza jest dwa razy większa niż zaleca producent kolumn. Kolumny dodatkowo, nie są zbyt wymagające jeżeli chodzi o przebieg impedancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn powinieneś spojrzeć rzeczywiście na odpowiedni wzmacniacz, bo rozumiem, że jakiś powód był wyboru tych kolumn i zapewne była to ich jakość dźwięku, dlatego szkoda ograniczać ich potencjał odstającym od nich wzmacniaczem. Do nich to raczej powinieneś patrzeć w kierunku takich jednostek jak Lyngdorf TDAI-1120, ale bardziej Naim Uniti Nova, a nawet Primare I35 Prisma. Chyba, że nie będzie problemem dla Ciebie posiadanie dwóch osobnych urządzeń (wzmacniacz + streamer), to wtedy tych opcji będzie zdecydowanie więcej i wybór spośród większej puli wzmacniaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2022 o 17:13, Sebastian Grabow napisał:

Witam, jestem calkowicie zielony w temacie audiofilskim gościem, ale ostatnio stałem się posiadaczem Sonus faber sonetto III i mam mały problem z doborem odpowiedniego wzmacniacza z możliwością odsłuchu muzyki(zintegrowany spotify, tidal, dąb+itp) proponowano mi juz arcam avr 10 lub 20 nawet miałem go na testach, teraz mam sonos amp ale jednak czegoś przy odsłuchu mi brakuje. Dziś polecono mi Cambridge audio Evo 150. Jeśli patrzeć na arcam i Cambridge to mówiąc szczerze jak dla mnie trochę drogo. Proszę o podpowiedź czy można znaleźć coś co dobrze "napędzi" moje kolumny ale powiedzmy ze gdzieś po środku tych pozycji(cena) czy jednak muszę posiadać coś z tych droższych pozycji? 

Dzięki i pozdrawiam

Seba

 

Czego dokładnie Ci brakuje?

Bo  patrząc na zdjęcie oczami wyobraźni widzę open space (salon+kuchnia)  z ~45m2.

Możliwe że Twoje "problemy" wynikają z akustyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...