Skocz do zawartości

Wybór zestawu kolumn


secik85

Recommended Posts

Dzień dobry. Proszę o pomoc wyborze kolumn do Onkyo 6100 . 

Zastanawialem się nad

 Pearl pylon 25, 

Polk xt 60

Quantum Argentum 6000

Zestaw głównie miałby służyć do odtwarzania filmów ale myślę że muzyką też bym nie pogardził .

Jaki zestaw będzie praktyczniejszy .? Cenowo podobne wszystkie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczniejszy? Jedynie odsłuch da Ci odpowiedź. Barwne przymiotniki cech tych kolumn znajdziesz w necie bez problemu. Pamiętaj, jak one zagrają zależy w bardzo dużej mierze od własności akustycznych Twojego salonu gdzie zamierzasz oddać się rozrywce. Możesz w ciemno kupić opierając się na recenzjach które są bardziej przekonujące jak kazanie proboszcza na Wielkanoc, ale z tego co zauważyłem końcowe wybory (o ile ktoś się pochwali po kupnie bo zazwyczaj znika bo uzyskaniu "info") nijak mają się do propozycji branży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Praktyczniejszy? Jedynie odsłuch da Ci odpowiedź. Barwne przymiotniki cech tych kolumn znajdziesz w necie bez problemu. Pamiętaj, jak one zagrają zależy w bardzo dużej mierze od własności akustycznych Twojego salonu gdzie zamierzasz oddać się rozrywce. Możesz w ciemno kupić opierając się na recenzjach które są bardziej przekonujące jak kazanie proboszcza na Wielkanoc, ale z tego co zauważyłem końcowe wybory (o ile ktoś się pochwali po kupnie bo zazwyczaj znika bo uzyskaniu "info") nijak mają się do propozycji branży.

Rozumiem , ale nie mam możliwości odsłuchu kolumn. Jeśli chodzi o opis kolumn jak najbardziej znalazłem do dwóch , niestety za wiele informacji nie uzyskałem na temat quadral argentum 6000. Tutaj na forum myślałem że ktoś kto się zna mógłby się wypowiedzieć. 

 

Jeśli jest to możliwe czy warto byłoby kupić uzywki quadral argentum 07.1 znalazłem za set ok 2 tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

W kinie sprawdzą się wszystkie z wybranych kolumn, ale jeśli miałbym jeszcze na tym słuchać muzyki to przynajmniej dla mnie najlepiej wypada polski Pylon, który często wybierany jest również do budżetowych zestawów stereo.

No dobrze.... Więc pewnie wybiorę pylony. A jeśli chodzi o amplituner czy ten Onkyo 6100 będzie dobrym wyborem czy jednak pionier 935. Istnieją jakieś zasadnicze roznice w odsluchu oraz w jakości wykonania.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, secik85 napisał:

No dobrze.... Więc pewnie wybiorę pylony. A jeśli chodzi o amplituner czy ten Onkyo 6100 będzie dobrym wyborem czy jednak pionier 935. Istnieją jakieś zasadnicze roznice w odsluchu oraz w jakości wykonania.?

Wydaje mi się, że są to bliźniacze produkty. 

Jest duża szansa, że różnią się tylko oprogramowaniem. W Pionierze z różnic brakuje dts:x virtual. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...