Skocz do zawartości

Poszukiwanie następcy Panasonic TX-L55WT60E


Bogusław 66

Recommended Posts

Walczę ostatnio z kablem HDMI, Audioquest Carbon zastapil Wireworld Island 7 

Z minusów?  Mocno sztywny przewód,  trudny do układania. 

Z plusów?  Poprawił wszystkie krawędzie - przejscia, teraz widze że  przy ww są rozmazane. Materiałem testowym był blu-Ray Avatar z Panasonic BTT885 , no .... może jeszcze lepszy kolor u AQ ale tu bym się nie upieral. 

https://drive.google.com/file/d/1a34OVP0GsOnixX6l3HrI8o6JgzAAtSGa/view?usp=drivesdk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem jak ktoś doradzał komuś zakup lepszego kabla hdmi - był tam jakiś problem z obrazem.

Problemem było to iż problem dotyczył którejś z platform streamingowych , czyli odtwarzanych z tv :D 
Bogusławie oglądałeś już jakiś tv , czy nadal nie dostępne nic nowego ?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszasz takiego pana z skalibrujtv.pl robisz kalibrację za 1000zł a potem podłączasz wspaniały kabel AQ Carbon i całą kalibracja poszła w pizd.... bo kabel zmienił kolory i na dodatek wyostrzył obraz.

No cuda na wianku :) tego to nawet producenci kabli nie napiszą że kabel nie poprawia obrazu dlaczego? bo to byłaby wada i kabel hdmi nie ma prawa tak wspaniale "działać".

PS

Dlatego kolego Bogusławie zainwestuj te 9 setek w kalibrację profesjonalną albo dwoma suwakami w ustawieniach tv "nasyć" sobie obraz a nawet wyostrz jak chcesz... tylko skończ proszę pisać takie rzeczy bo to obraza dla ludzi którzy zajmują się profesjonalnie kolorem.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem ,że lepszy (dobrze izolowany) kabel za 100-200zł , robi różnicę względem takiego za 20zł. Nie łapie zakłóceń także sygnału nie odcina przy załączaniu światła :) 

Co do kalibracji , wprowadzałem ustawienia z dokładnie takiego samego tv , i tego oglądać się nie dało. Natomiast ustawienia kolegi z forum z tv o 1 czy 2 gen wstecz elegancko zadziałały.

Proszę nie atakować Bogusława , jak chce wydać więcej na kable niż na tv to jego wybór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Co do kalibracji , wprowadzałem ustawienia z dokładnie takiego samego tv , i tego oglądać się nie dało. Natomiast ustawienia kolegi z forum z tv o 1 czy 2 gen wstecz elegancko zadziałały

Nie ma to nic wspólnego z kalibracją.

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Ja się przekonałem ,że lepszy (dobrze izolowany) kabel za 100-200zł , robi różnicę względem takiego za 20zł. Nie łapie zakłóceń także sygnału nie odcina przy załączaniu światła

Ale nie zmienia koloru i ostrości, to niedopuszczalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Proszę nie atakować Bogusława , jak chce wydać więcej na kable niż na tv to jego wybór

To nie jest jakoś bardzo skomplikowane ... oglądam 2 kartki w kolorze szarym jedna po drugiej i są ... takie same, ale wiemy, odcieni szarości jest wiele i dobrze to widać przy bezpośrednim porównaniu obu, z kablami jest podobnie, jak podmieniam kable jest .... tak samo albo prawie tak samo, ale jak przełączam sekwencyjnie między obiema widać różnicę ... jak na dłoni.

Po prostu, kto nie wierzy w kable nie da tysiaka, bo dla niego to głupota, ale gdyby tak zadał sobie troche trudu i przełączał na przemiennie obecny z takim za 1k nie byłoby całego tego pisania, że to .... nie możliwe.

Jak tylko będę przejeżdżał przez Sopot to do domu wrócę z AQ Carbon 2m a może lepszym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemeklbn napisał:

To zdanie jest zaprzeczeniem rozumienia celu kalibracji TV.

czytałem o tym , przychodzi facet ustawia ciemno / ciepłą barwę bo tak ma być zgodnie z tym co stwierdzono na soborze kalibracyjnym i sobie oglądaj :P 

z paru takich kalibracji otrzymałem pliczki , wybrałem najbliższy temu co mi się podoba , jak chce mieć efekt "kalibracji" to odpalam ustawienie kino :D 

PS: coś wyczuwam ukrytych Panów od skalibruj.tv czy tego forum tamtejszego gdzie ten ktoś włada

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jak tylko będę przejeżdżał przez Sopot to do domu wrócę z AQ Carbon 2m a może lepszym?

 

ale co to za magia w tych kablach powoduje takie zmiany obrazu ? chociaż AQ Carbon brzmi zacnie

Czy taki profi kabel ogarnąłby przymulanie na niektórych kanałach nieogarniających 120Hz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz, profesjonalna kalibracja trwa kilka godzin, dane są wgrywane do telewizora i dodatkowe do ustawień użytkownika. Po przywróceniu ustawień domyślnych przepisujemy ustawienia z raportu natomiast te wgrane w tv są na stałe.

Twoje przepisywanie czyiś danych jest bezużyteczne ponieważ najważniejsze dane są wgrane w tv to one decydują jak telewizor ma mocno świeci, jak szybko ma to światło narastać i wiele innych aspektów.

Panasonic(tryby kinowe) to dobry tv i tutaj kalibracja nie jest już np tak potrzebna jak w tv lg które są rozjechane za przeproszeniem w 3 dup...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To nie jest jakoś bardzo skomplikowane ... oglądam 2 kartki w kolorze szarym jedna po drugiej i są ... takie same, ale wiemy, odcieni szarości jest wiele i dobrze to widać przy bezpośrednim porównaniu obu, z kablami jest podobnie, jak podmieniam kable jest .... tak samo albo prawie tak samo, ale jak przełączam sekwencyjnie między obiema widać różnicę ... jak na dłoni.

Po prostu, kto nie wierzy w kable nie da tysiaka, bo dla niego to głupota, ale gdyby tak zadał sobie troche trudu i przełączał na przemiennie obecny z takim za 1k nie byłoby całego tego pisania, że to .... nie możliwe.

Jak tylko będę przejeżdżał przez Sopot to do domu wrócę z AQ Carbon 2m a może lepszym?

 

Ja od kilku tygodni parzę kawę w ekspresie, w którym podmieniłem kabel zasilający na jeden z tych, które kiedyś miałem i sobie chwaliłem w systemie audio. Początkowo trudno mi było uwierzyć, ale moje wrażenia potwierdzili też pozostaili domownicy - kawa ewidentnie zyskała na wyrazistości i przede wszystkim na głębi smaku... Zupełnie inna bajka teraz. Kto nie wierzy niech spróbuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2022 o 14:45, Jasiek88 napisał:

Zapraszasz takiego pana z skalibrujtv.pl robisz kalibrację za 1000zł a potem podłączasz wspaniały kabel AQ Carbon i całą kalibracja poszła w pizd.... bo kabel zmienił kolory i na dodatek wyostrzył obraz.

Dlatego podczas kalibracji Maciej Koper powinien wpiąć się AQ Carbon 😉

4 godziny temu, Kubakk napisał:

czytałem o tym , przychodzi facet ustawia ciemno / ciepłą barwę bo tak ma być zgodnie z tym co stwierdzono na soborze kalibracyjnym i sobie oglądaj :P 

Hahaha, dobre.

Akurat nie tak przebiega kalibracja.

3 godziny temu, vesper napisał:

Ja od kilku tygodni parzę kawę w ekspresie

 

1 godzinę temu, vesper napisał:

Więc nie wyśmiewaj moich wrażeń nt. kawy.

Z ekspresu pewno automatycznego na kawie z marketu?

No to muszą być te wrażenia nie do przełknięcia 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...