Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne BT do 250zł Sennheiser?


Recommended Posts

Cześć 

Chcę zakupić Słuchawki nauszne BT do około 250zł. Z bezprzewodowych porównywałem Sennheiser HD350 oraz HD250.

Powiem tak HD350 grają zwyczajnie za cicho. Jak chcemy głośniej posłuchać wymagających utworów to natężenie dźwięku momentami bardzo niskie. No i ta mnogość przycisków trochę irytuje, brak automatycznego wyłączania po rozłączeniu z urządzeniem. Equalizer w aplikacji nie nadaje się do użytku :) Są bardzo neutralne ale to w sumie może być.

Na plus wygoda- małżowiny nie cierpią. 

HD250 dźwiękiem pasują mi lepiej - głośność jest wystarczająca - wysokie tony zwiększają dB i nie są natrętne. Za to wygoda i wykonanie fatalne. 

Powiem tak szukam słuchawek o wygodzie jak HD 350 a dźwiękiem takim jak HD250 lub Lepszym :)

Podsumowując : w miarę wygodne, aby całe małżowiny się schowały, brak ANC, skuteczność dość dobra, mogą być podkreślone wysokie tony, ale żeby nie kuly w uszy. 

Pomożecie? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki Audiotechnica, to myślę że trzeba by wydać dużo więcej aby sprostać Twoim wymaganiom. Słuchawek AKAI nie znam. Te Meizu o których wspomniałem miały od początku bardzo dobrą relację jakość/cena. Brakowało im jednak w swojej klasie ANC i pojawienie się wersji wyposażonej w nie spowodowało większy spadek ceny na wersję starszą. Z tego co wiem są zaprojektowane przez człowieka z Fostexa i stąd ich naprawdę dobry dźwięk. Są dobrze wykonane i gdyby były firmowane przez znaną markę słuchawkową zapewne kosztowały by sporo więcej. Jedyne do czego mogę się przy nich przyczepić to to że ich pady mogły by być trochę większe, bo z powodu zapewnienia im większej mobilności troszkę za bardzo zadbano o to aby były możliwie małe jak na słuchawki wokółuszne. Przestrzeń na uszy zapewnia sporą głębokość, jednak opuszki małżowin usznych będą w nich znajdowały się poza otworem na ucho. Do tego bez zdeformowania pałąka nadają się głównie na niezbyt duże głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lekkość i wygodę to nie do pobicia są Koss Porta Pro Wireless :) . To bardzo stara konstrukcja jeśli chodzi o słuchawki przewodowe, które są produkowane od kilkudziesięciu lat. Zostały zaprojektowane jako profesjonalne słuchawki do pracy w terenie. Kilka lat temu powstała ich wersja bluetoth. Początkowo kosztowała 400 zł. Od jakiegoś czasu można je kupić poniżej 250 zł. Firmowy klasyk gatunku. Może wyglądają trochę retro i niezbyt poważnie, ale warto ich posłuchać. Konstrukcja otwarta, więc nie izoluje od otoczenia, ale za to można w nich siedzieć bardzo długo bez zmęczenia. Maja system odciążania nacisku na uszy co czyni je pod tym względem wyjątkowymi jako słuchawki nauszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.06.2022 o 18:53, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o lekkość i wygodę to nie do pobicia są Koss Porta Pro Wireless :) .

Hej. Zakupiłem te Meizu. Ogólnie wykonanie ok. Jednak są trochę za małe na moją głowę i na dłuższą metę są dla mnie nie wygodne. Dużo lepiej grają na zewnętrznym sygnale. 

Doszedłem do wniosku że zamknięte słuchawki to nie to czego oczekuje. 

Co możecie polecić z konstrukcji otwartych lub półotwartych oprócz w/w Koss-a? 

Dzięki. 

Edytowano przez Pabloo223
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...