Skocz do zawartości

Porównanie, wybór wzmacniaczy do kolumn KEF


maskun

Recommended Posts

Temat podobny do wielu innych ale tutaj prośba o porade na jaki wzmacniacz się zdecydować. Sprzęt musi być dopasowany do kolumn podłogowych KEF Q700. 

Wzmacniacz używany do ok 2000zl

Mogę kupić 

1.Marantz PM6006

2.Cambridge CXA60

Co wg was lepsze i bardziej dopasowane do tych kolumn a zależy mi na szczegółowych wysokich tonach ale bas musi być również dobrze wyczuwalny;-)

PS. Był wcześniej arcam sa20 ale coś mi w tym duecie nie pasowało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody dlaczego chce przejść na gorszy sprzęt to słaba akustyka w salonie otwartym i niezbyt dużo czasu na słuchanie i delektowanie się muzyka z takiego sprzętu. 

Kolumny mam uszkodzone wbite kopułki (dzieci) ale nie ma kompletnie znaczenia dla dźwięku dlatego kolumny zostawiam. 

Jakbyście brali dla siebie z tych dwóch co napisałem albo coś innego do ok 2000zl to co najlepsze do KEF q700? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew. Wiem że Arcam był lepszy ale przemyślałem kilka razy sprawę i chce kupić najlepsze co można w niższym budżecie (musi być z DAC). 
Rzadko się zdarza żeby ktoś tak robił 😅 bo zazwyczaj się idzie do góry ze sprzętem ale nie ma szans u mnie poprawić akustyki. Uwielbiam dobrą muzykę na dobrym sprzęcie ale nie bede przez to dywanów w salonie dodatkowych ustawiał czy opakowań z jajek na ścianę przyklejał.

Próbowałem walczyć już z tym pogłosem i nie ma szans. Sprzęt typy Arcam SA20 nie był kompletnie wykorzystywany i jak chciałem dobrej muzyki to lepsze słuchawki na głowę i jakość odsłuchu wzrastała kilku krotnie.

Oprócz tych wymienionych w takim budżecie można jeszcze NADa C338 dostać czy Audiolab 6000a - dlatego jestem dalej mocno niezdecydowany. Zapewne CXA60 mi w zupełności wystarczy jednak dalej będe szukał i czytał może jakiś inny uda się jeszcze znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maskun napisał:

Audiolab 6000a

Odebrałem brzmienie tego piecyka jako mocno ocieplone, górny środek nie jest problematyczny, wysokie tony też. Piszesz, że masz duży pogłos w pokoju, charakter brzmienia tego piecyka powinien Ci pomóc w przyjemnym słuchaniu w obecnych warunkach akustycznych. Warunek drugi to paczki, które nie jazgoczą, niestety nie znam żadnych głośników od Kef-a i nie wiem czy z Audiolabem 6000 i Kef nie przedobrzysz w drugą stronę ( zamulenie i zgaszenie). 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione CXA60 i podłączone do moich KEF Q700

Napisze jeszcze na gorąco że dźwięk bardzo mi się podoba. Scena, separacja poszczególnych instrumentów oraz moc w zupełności wystarczy. Arcam był dobry ale nie napiszę że Cambridge jest lepszy bo po prostu się znudziłem już tamtym.. być może troszkę inny dźwięk i mi się bardziej podoba😅 Basu to jest aż nadto i to w Direct Mode. 

Jestem zaskoczony bo kupiłem używany, sprawny sporo poniżej 2000 zł

Proszę jeszcze o ostatnie odpowiedzi na dwa pytania 

1. Czy możecie mi polecić inne kolumny podłogowe które wg Was lepiej się zgrają z tym Brytyjczykiem?

 Budżet obojętnie bo używane pewnie kupię. Moj szwagier mocno napalił się na te moje Q700 i może odsprzedam jak jest coś znacznie lepszego pod mój sprzęt. 

2. Czy ktoś z Was używa tego modułu Cambridge Bluetooth Bt100 który niby jest do przesyłania dźwięku ze smartfona itp? Jestem tylko ciekawy bo to kosztuje 400 zł a czy ktoś to ma, używa i jest to warte? 

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Zacznę może od końca czyli Cambridge Bluetooth Bt100. W nieco wyższej kwocie masz iFi Audio Zen Air Blue, który zapewni wyższą jakość dźwięku. 

Jeśli chodzi o kolumny to na pewno warto byłoby posłuchać Monitor Audio z serii Bronze lub Silver. Model zależy od zakładanego budżetu oraz metrażu. 
Bardzo dobrym połączeniem w przypadku CXA60 byłyby Audio Physic Classic 8, na które do końca czerwca jest akcja promocyjna, możesz także rozważyć cieplej brzmiące Pylony z serii Diamond. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super decyzja 👍 Co do kolumn używanych, bo widzę, że tutaj o takich wspominasz, to napisz proszę do jakiej wielkości pomieszczenia chciałbyś je wstawić, bo chyba nigdzie nie wspominasz o tym (jeżeli gdzieś przeoczyłem to przepraszam) i jakiego brzmienia poszukujesz. Czy ma to być kontynuacja szkoły grania Q700, czy coś byś w stosunku do nich zmienił? 

Jeżeli chodzi o BT100, to szczerze mówiąc dla wygody można iść w tą stronę, ale jak weźmiesz coś nawet nieco tańszego z aptX, itd jak nawet Pro-Ject Bluetooth Box E, który ma wyjście optyczne, dzięki któremu skorzystasz z DAC wzmacniacza to nie wiem czy nawet nie wyjdziesz na tym lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

napisz proszę do jakiej wielkości pomieszczenia chciałbyś je wstawić, bo chyba nigdzie nie wspominasz

30m2

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czy ma to być kontynuacja szkoły grania Q700, czy coś byś w stosunku do nich zmienił? 

Szukając recenzji q700 większość stwierdza ze to "ciemne" granie i dobrze spasować z jasno grającym wzmacniaczem... Czy bym coś zmienil? Dlaczego nie. Zauważyłem że można sporo się zdziwić słuchając całkiem innego sprzętu który wcześniej się wyeliminowało bo np. ktoś opisywał w sieci jego dźwięk, barwę. Takze oczywiście proszę coś zaproponować,,, cena nie istotna ale wiadomo bez przesady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:
4 godziny temu, 1Ender napisał:

Trochę daleko. Chyba, że chcesz podjechać do Legnicy?

 

Tak daleko trochę.. 

 

22 godziny temu, Q21 napisał:

W nieco wyższej kwocie masz iFi Audio Zen Air Blue, który zapewni wyższą jakość dźwięku

Napisz mi proszę czy ja tylko mam tak że z Raspberry Pi muzyka przez niego jest ewidentnie przyciszona. Było tak na starym wzmacniaczu jak i na obecnym. Podłączając z innego źródła na przykład jakiegoś telefonu, iPoda do wejścia analogowego jest dużo lepsza dynamika muzyki.. nie umiem tego opisać, jest na pewno głośniej A przez optyka lub coaxial jest ciszej jakby delikatnie przytłumiony. 

Obawiam się właśnie czy to co podałeś będzie tak samo.. 

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maskun napisał:

Napisz mi proszę czy ja tylko mam tak że z Raspberry Pi muzyka przez niego jest ewidentnie przyciszona. Było tak na starym wzmacniaczu jak i na obecnym. Podłączając z innego źródła na przykład jakiegoś telefonu, iPoda do wejścia analogowego jest dużo lepsza dynamika muzyki.. nie umiem tego opisać, jest na pewno głośniej A przez optyka lub coaxial jest ciszej jakby delikatnie przytłumiony. 

Obawiam się właśnie czy to co podałeś będzie tak samo.. 

W przypadku Zen Air Blue czy Blue V2 wszystko zależy od źródła czyli telefonu. Porównywaliśmy telefon Apple iPhone 12 pro i Huawei P30 Pro i tutaj różnica w głośności była na duży plus dla P30 Pro, o samej jakości się nie wypowiadam. Także tutaj może być problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Porównywaliśmy telefon Apple iPhone 12 pro i Huawei P30 Pro i tutaj różnica w głośności była na duży plus dla P30 Pro

Heh no widzisz a mam prywatnie właśnie P30 Pro od ponad 2 lat. 

Szkoda ze takiego urządzenia nie można wypożyczyc.. Wtedy na miejscu jak się będzie podobać to zostanie albo zwrócić.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...