Skocz do zawartości

Recommended Posts

Różnice między 12 i 13 są niewielkie. W nowszym modelu mamy nieco lepsze zarządzanie energią + odrobinę większą baterię. Jest też lepszy procesor, ale ten z dwunastki jest w zupełności wystarczający. Aparaty zostały minimalnie podrasowane, ale nie jest to absolutnie róznica dzień i noc. Ekran trzynastki ma minimalnie mniejszego notcha, ma też troszkę lepszą fabryczną kalibrację. W przypadku modelu 13 podstawowa wersja smartfona ma 128GB wbudowanej pamięci i w zasadzie to jest największa zmiana. 64GB to tak troszkę „na styk” jak na dzisiejsze standardy, zwłaszcza jak ktoś robi sporo zdjęć i filmuje. Szczerze, gdybym miał wybierać między 12, a 13 to wziąłbym tę pierwszą. Zaoszczędzony grosz można zainwestować w dobrej jakości etui (np. od Spigena) i wysokiej jakości szkiełko. A i jeszcze kilka stówek zostanie w kieszeni :)

Polecam śledzić okazje na Pepperze. Często trafiają się się fajne oferty. Aha, i najważniejsze. Jeśli iPhone to tylko od oficjalnego resellera, a nie od firm „krzaków”. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

W sumie musisz się sam zastanowić nad tym co brac. Dla mnie byłoby to zbyt mało/ Brałbym 128 GB. 

Z drugiej strony jeśli chcesz korzystać z icloud to możę być to wystarczające.

Nie wiem czy widzialeś, ale masz też mozliwość najmu https://imad.pl/dla_ciebie/najem Za ok 150 zł miesięcznie nie musisz kupować urządzenia ale możesz wynajac sobie na najnowszy Iphone (który po wyjściu nowszego modelu możesz wymienić na nowy). Dlatego jest to dobra opcja dla osób, które chcą przetestować czy będzie im odpowiadał ios, ale nie chcą kupować urządzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2022 o 09:17, Fafniak napisał:

Mam wielu znajomych z ajfonami. Ich problemy "bateryjne" są dla mnie codziennością. 

Pomijając specyfikę niektórych rozwiązań systemowych, to ten telefon brałbym tylko dla aparatu.

Cała reszta jest porównywalna

Ja wole poruszać się po Androidzie, mam służbowy iPhone i jakoś tak mi nie leży. Owszem do zdjęć ok, do rozmów ok. ale obsługa nawet SMS mnie wqrwia.

Na Antku wstawiasz zdjęcie do smsa i wysyłasz, srajfon sam przestawi się na dane komórkowe na moment wysyłania, a iPhone tego nie zrobi, musisz być online, czyli włączone dane komórkowe non stop. Czasem mam tak, że zwykłe smsy nie przechodzą dopóki nie włączę dostępu do internetu, nie wiem, mnie takie rozwiązanie wkurza.

Prywatnie za to mam iPada Pro 10 i jest spoko, chociaż brakuje mi funkcji jaką mam na tablecie z androidem, czyli np kopiuj/wklej przy użyciu skrótu klawiaturowego Ctrl+C/Ctrl+V.

Co do trzymania i żywotności baterii, to uważam, że ludzie są przyczyną skracania ich żywotności poprzez niewłasciwe traktowanie, czyli cykli ładowania i rozładowania.

Moje smartfony i tablety jakoś nie mają z tym problemu, ale znam takie osoby co by co 15min podłączali ładowanie, zamiast ładować kiedy pojawi się komunikat, a kończyć kiedy jest w pelni naładowana bateria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Co do trzymania i żywotności baterii, to uważam, że ludzie są przyczyną skracania ich żywotności poprzez niewłasciwe traktowanie, czyli cykli ładowania i rozładowania.

Owszem ale to nie ten przypadek. Jak popatrzy się na pojemności baterii w ajfonach i andkach to w andkach są zwykle większe pojemności. A to przekłada się tak czy inaczej na czas rozmów/używania itp. Powolny spadek pojemności bardziej dotyka akku które ma na "wejściu" 3000 niż 5000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony zarządzanie energia na iOS jest na dużo lepszym poziomie. Mnie do pelnej przesiadki na jablko zmusil przede wszystkim brak przewidywalnosci - na Androidzie wszystko fajnie, pieknie, a tu nagle przychodzila losowa aktualizacja jakiejs apki i cyk, drain - o godzinie co zazwyczaj mialem jeszcze 70% energii musialem szukac ladowarki :) i jak to w zyciu - dzialo sie to w tych momentach, kiedy bylo najbardziej problematyczne. Przynajmniej w aspekcie baterii ja jestem opini, ze Apple robi to lepiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Owszem ale to nie ten przypadek. Jak popatrzy się na pojemności baterii w ajfonach i andkach to w andkach są zwykle większe pojemności. A to przekłada się tak czy inaczej na czas rozmów/używania itp. Powolny spadek pojemności bardziej dotyka akku które ma na "wejściu" 3000 niż 5000

Android nie jest optymalizowany pod konkretne urządzenie i ma działać na sprzęcie różnych firm. Stąd pewnie na niektórych jego większy apetyt na energię (większe baterie).

Mam w domu niemal 5-cio letni iPhone 7 Plus i trzyma bez problemu cały dzień przy zwykłym używaniu. A mój osobisty prawie 3-letni iPhone 8 też nie daje mi powodów do myślenia o nowym - a szkoda;)

Legenda iPhone wzięła się z dawnych czasów gdy Android był małym przedszkolakiem przy dojrzałym systemie iOS (okolice iPhone 4, 4s).

Dzisiaj dla statystycznego iksińskiego nie ma już kompletnie żadnej różnicy między Android czy iOS bo ten pierwszy ma już wszystko. Wybór jednego czy drugiego to wyłącznie kwestia gustu i ewentualnie wygody (fakt posiadania innych urządzeń w domu w danym systemie).

Wciąż jednak rzadziej zdarza mi się widzieć ludzi z leciwymi smartfonami na Androidzie. Ci z leciwymi iPhonami to wciąż spora grupa. Więc może „Jabłka” są jednak nieco bardziej żywotne… Choć sam mając i jedne i drugie tego nie stwierdziłem.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfony osiągnęły już taki poziom doskonałości, że nawet kupując bardzo niski model z Androidem mamy więcej niż większości ludzi potrzeba. Chyba w zbyt dużym dobrobycie żyjemy, że pojawiają się takie wątki.

Nasuwa się również analogia do audio. Tutaj moim zdaniem poza rozwiązaniami elektroniczno-softwarowymi również nic więcej przełomowego wymyślić się już nie da. Jest już wszystko co trzeba. Do wyboru do koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64Gb u mnie w iphonie dopiero po 4 latach zaczyna doskwierać , trzeba kasować bo jak poniżej 10GB wolnego to coś zaczyna się przymulanie , zapewne stronicowanie systemu po tej pamięci leci ;)

Nie mniej wygoda użytkowania do mnie przemówiła , a i matce się sprezentowało iphona se (odpowiednik 8ki z nowszym procem) i zadowolona po przesiadce z xiaomi , na którym ciągle coś się działo , kalendarz dzwonił jak chciał :D 

Wg mnie warto patrzeć na modele w okolicy 3000-3500zł są najoptymalniejsze , może 13 mini ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jeszcze nie udało zajechać baterii wi żadnym smartfonie, czy takim  z poj. baterii 3000, czy też 5000.

Obecnie producenci muszą iść nie w pojemność, a w prędkość ładowania  baterii.

Teraz mam taki z androidem, który ma 5000 pojemności  baterii, a ładuje się w 30min do 100%.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...