Skocz do zawartości

Oszukane wtyki bananowe Nakamichi


Recommended Posts

Czołem,

 

Niedawno rozbudowałem swój zestaw audio, a przy okazji nowych kabli dokupiłem wtyki bananowe Nakamichi.

Przy pierwszym podłączeniu zauważyłem, że głośniki grają inaczej. I finalnie po zdjęciu wtyków doszedłem do wniosku, że na pewno jest ciszej.

Okazało, się że wtyki gubią "warstwę 24k złota", a spod spodu wychodzi "nie-miedź".

Co myślicie?

 

Swoją drogą jakie moglibyście mi polecić wtyki kątowe?

 

 

IMG_20220611_120559.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Co myślicie?

Ile zapłaciłeś za te " miedziane " wtyki , czy w opisie było , że materiałem ma być miedź ? Czy możesz je zwrócić sprzedawcy ?

8 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Swoją drogą jakie moglibyście mi polecić wtyki kątowe?

https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-katowy-kacsa-bfa-pro-g-set---zlocone-24k---4-szt,77,10662.html

opcja druga nie zabierająca tyle miejsca za wzmacniaczem co wtyk z obudową 

https://blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303g---zlocony-24k,77,10660.html

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po pierwsze to wtyki bananowe o takiej konstrukcji nie mogą  być wykonane z czystej miedzi, bo ta nie wykazuje prawie żadnej sprężystości. Do tego jej wytrzymałość jest bardzo niska. Bardzo wiele podzespołów na płytkach drukowanych ma wyprowadzenia z niskowęglowej stali. Również w bardzo poważnych wzmacniaczach można potkać śruby do mocowania przewodów ze stali. Żadne wtyki nie poprawią brzmienia. Jeśli jest się purystą w tej dziedzinie to najlepiej z nich zrezygnować zupełnie, jeśli jest to możliwe. Takie elementy jak wtyk są na tyle krótkie że nawet gdy są ze stali nie mogą mieć wpływu na poziom głośności w stopniu odczuwalnym. Mosiądz i brąz są stopami miedzi i również bardzo dobrze przewodzą prąd elektryczny. Jeśli są pokryte złotem, to i ono pomaga w przekazywaniu sygnału i ułatwia przenikanie sygnału pomiędzy różnymi metalami z których mogą być wykonane złącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze jak jest :) . Choć muszę przyznać że wtyki bananowe mogą mieć wpływ na dźwięk. Jeśli jednak chcemy aby tego nie było, to najłatwiej zwykle z nich po prostu zrezygnować. Odizolowane końcówki miedzianych przewodów są z zasady z czystej miedzi :) i o problemie. Do tego zwykle z zacisków wychodzą na bok. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z tanimi wtykami Nakamichi z Aliexpress. Nic z nich się nie łuszczy, przewody wychodzą na bok i bez narzędzi można w nich umieścić dowolny goły przewód. Jakość dźwięku bez zarzutu.

HTB1HuURraSWBuNjSsrbq6y0mVXai.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...