Skocz do zawartości

Stereo pod amplituner


Damian Olewnik

Recommended Posts

Witam, zamierzam zmienić kiepskiej jakości głośniki 5.0 marki każdemu chyba znajej, a mianowicie Prism. Kiedyś kupione na dobrej promocji wraz z Yamaha HTR 2067. I odnośnie tego amplitunera mam pytanie. Z czasem z oglądania telewizji głośniki stały się źródłem dla gramofonu. Chciałbym kupić głośniki podstawkowe, mam na oku Heco Aurora 300 (w bardzo korzystnej cenie). I tutaj pojawia się pytanie, czy jest sens podłączyć je pod ten amplituner? Nawet w okresie przejściowym? Bo na ten moment wydatek dodatkowych 1.5-2k nie wchodzi za bardzo w grę. 

 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Damian Olewnik napisał:

czy jest sens podłączyć je pod ten amplituner? Nawet w okresie przejściowym?

A czemu nie? Szał to nie jest, uboga konstrukcja, nawet podstawowych funkcji sieciowych nie ma. Ale na jakiś czas będzie Ci to grało. Na pokładzie 4K Ultra HD, ARC. Dolby Digital Plus, DTS.

yamaha-htr2067_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Damian Olewnik napisał:

czy jest sens podłączyć je pod ten amplituner? Nawet w okresie przejściowym? Bo na ten moment wydatek dodatkowych 1.5-2k nie wchodzi za bardzo w grę. 

Amplituner co prawda podstawowy model ale spokojnie możesz do niego podłączyć Heco, tym bardziej, że nie planujesz obecnie go zmieniać :) 

10 godzin temu, Damian Olewnik napisał:

mam na oku Heco Aurora 300

słuchałeś już ich czy to będzie zakup w ciemno? jakie masz pomieszczenie, nie będą one za małe?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Amplituner co prawda podstawowy model ale spokojnie możesz do niego podłączyć Heco, tym bardziej, że nie planujesz obecnie go zmieniać :) 

słuchałeś już ich czy to będzie zakup w ciemno? jakie masz pomieszczenie, nie będą one za małe?

Piotr

Pomieszczenie małe, ok. 15 M2. Słuchać nie słuchałem, bazuje na opiniach bardziej. A akurat mam okazję kupić nówki za ok 1000 zł. Patrzyłem jeszcze na Pylony. Budżet tak ok. 1500 zł max. Zależy mi na pełni dźwięku oraz przyzwoite doły jak na półkowe, chociaż z czasem jakiś sub planuje kupić. Podłączone tylko pod gramofon, muzyka rockowa przeważnie. 

Edytowano przez Damian Olewnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że masz jakieś Onyx 100, albo Onyx 200, tylko pytanie czy chcesz zmienić te fronty na podstawkowe Aurora 300? Jeżeli tak, to oczywiście jakość będzie zdecydowanie lepsza przy gramofonie (w stereo), ale basu będziesz miał mniej, więc w filmach musisz się liczyć, że będzie nieco mniej efektów i jak szukasz obszerniejszego dźwięku z solidniejszą podstawą basową, to może być trochę mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogówek do wyboru jest kilka wartych uwagi modeli: Polk Audio T50, Pylon Pearl 20, Taga TAV-607, Pure Acoustic Nova 8. Przy delikatnym powiększeniu budżetu: STX Quant 300, Pearl 25, Indiana Line Nota 550. Jest w czym wybierać ;) 

Wszystko będzie uzależnione od tego, które brzmienie będzie Ci najbardziej odpowiadało.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 300 to bardzo dobre kolumny o muzykalniejszym charakterze brzmienia. Q Acoustic 3020i zapewnią lepszą dynamikę oraz kontrolę dołu.  W podobnym budżecie miałbyś jeszcze Kefy Q350, które zaprezentują najpotężniejsze brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. 
Jeśli bierzesz pod uwagę wymianę amplitunera to nie skupiaj się na siłę aby dobrać kolumny pod obecją Yamahę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

A czemu nie? Szał to nie jest, uboga konstrukcja, nawet podstawowych funkcji sieciowych nie ma. Ale na jakiś czas będzie Ci to grało. Na pokładzie 4K Ultra HD, ARC. Dolby Digital Plus, DTS.

yamaha-htr2067_1.jpg

W tych czasach gdzie niczego nie ma, to ten amplituner ma zupełnie inną wartość. Zostaw go na razie i dobierz do niego głośniki. Dziś, to chyba RXV4a byłby lepszy ale też i dużo droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...