Skocz do zawartości

Subwoofer - do muzyki i kina


Jespers

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Szukam subwoofera do swojego zestawu 5.1 Klipsch F1 +  B2 + C1. Amplituner to Yamaha rx-v673

Zastanawiałem się nad używanym Magnat 302A, jednak czytałem, że do muzyki może być zbyt mało dynamiczny. Wykorzystanie dźwięku w moim przypadku to około 35 % muzyka, 65 % filmy.

Drugą opcją, nad którą myślałem to ewentualne kupno nowego subwoofera do kwoty max 2000zł. Tylko teraz pytanie, czy dostane coś dużo lepszego od Magnata? Czy jest sens w to wchodzić? Oczywiście pomijając fakt, że nowe to nowe.

Metraż pokoju to około 12m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jespers napisał:

A co myślicie o subwooferach Klipsch ?

bardzo dobre - najlepsze w kategori jakosc/cena.  chcesz muzyka i film to polk hts10 - do muzyki mimo BR sie nadaje , dobry duzy magnes i jest szybki ... a testowalem kilka na forum np sb2000pro ktory jako zamkniety mi kompletnie nie podszedl .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofery Klipsch od wielu lat cieszą się dużą popularnością właśnie ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Są to typowe subwoofery do kina. Oczywiście są lepsze opcje jak SVS PBxxxx czy REL HTxxxx ale te są znacznie droższe. W cenie subwoofera Klipsch nie mamy zbyt wiele alternatywnych rozwiązań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Subwoofery Klipsch od wielu lat cieszą się dużą popularnością właśnie ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Są to typowe subwoofery do kina.

A co z subwooferem do kina Wharfedale  diamond sw150? Cena nowego to ok £150.

Miał ktoś "styczność" z tym produktem? 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2022 o 07:40, Jespers napisał:

Drugą opcją, nad którą myślałem to ewentualne kupno nowego subwoofera do kwoty max 2000zł.

Jeżeli szukasz subwoofera do kina i muzyki zainteresuj się (poza wspomnianymi już Magnatem 302A czy Heco 30A) Polk Audio HTS10 lub Pylon Audio Sub.

3 godziny temu, Jespers napisał:

A co myślicie o subwooferach Klipsch ?

ciekawe konstrukcje, głównie do filmów.

Jeżeli masz możliwość to zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak masz możliwość podjechania do salonu i odsłuchu dwóch, trzech opcji, to warto tak zrobić, bo propozycji jest dużo w tym przedziale cenowym każda będzie grała nieco inaczej, pytanie tylko która Ci najbardziej będzie pasować, ponieważ styl grania, rozkład częstotliwości będzie inny i jeżeli będziesz lubić wzmocnienie w konkretnym zakresie pasma basowego i jakiś subwoofer będzie odpowiadał temu, to wybór będzie prosty :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

Jeżeli szukasz subwoofera do kina i muzyki zainteresuj się (poza wspomnianymi już Magnatem 302A czy Heco 30A) Polk Audio HTS10 lub Pylon Audio Sub.

ciekawe konstrukcje, głównie do filmów.

Jeżeli masz możliwość to zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

Czy to ten sam Piotr z s4, home?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2022 o 11:30, Chyba Miro 84 napisał:

A co z subwooferem do kina Wharfedale  diamond sw150? Cena nowego to ok £150.

Miał ktoś "styczność" z tym produktem? 

W takiej cenie jest w porządku choć nie wiem czy nie poszedłbym bardziej w kierunku Magnata 302a jeśli zależy Ci na głębokim basie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2022 o 11:30, Chyba Miro 84 napisał:

A co z subwooferem do kina Wharfedale  diamond sw150? Cena nowego to ok £150.

Miał ktoś "styczność" z tym produktem? 

Wafle mają swoją specyficzną charakterystykę, ale oczywiście jak najbardziej do rozważenia, chociaż w tym zakresie cenowym Magnat czy Heco według mnie mają więcej do zaoferowania w kontekście stosunku ceny do jakości.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie szczerze wam powiem, że przeszukałem trochę rynek, zglębiłem temat i przemyslałem do czego dokładnie mi będzie potrzebny głośnik.. Zauważyłem, że większą uwagę przy jakości dźwięku zwracam jednak przy słuchaniu muzyki, niż przy KD. Moje proporcje zmieniły się na odwrotne proporcje -

65 % muzyka, 35% filmy. Zależy mi jednak by bass w muzyce był fajny, szybki dynamiczny i dawał dobrą jakość i po prostu dawał radę w filmach, by też był jakiś fajny efekt.

Jak myślicie czy przy nastawieniu się jednak bardziej na muzykę, muszę szukać tego samego?  Wyczytałem trochę o SVS SB-1000, ale niestety nie dostanę go w cenie do 2000zł.. A ponoć świetny w muzyce i dobry w KD. Co wy o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem REL HT 1003. Ten jest lepszy od SVS 1000.

Masz bardzo dobry trop do połączenia stereo z kinem.

Piotr

Słyszałem wiele dobrego o Rel, ale niestety ta cena.. Z tego co widzę, to minimum 3000 trzeba na niego mieć.

 

9 godzin temu, robotnik napisał:

kup uzywanego suba ts300 tannoya . Cena ponizej 1k , a i w kinie sie sprawdzi i w muzyce . Sam niedawno takiego kupilem na allegro i jestem w tej cenie naprawde zadowolony ( a mam tez np sw115 czy hts 10 )

Ciekawa opcja, jednak ten wygląd troche mnie przeraża :D

 

Edytowano przez Jespers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

W cenie do 2000 zł to możesz spojrzeć w kierunku Heco Aurora SUB30A, ewentualnie masz jeszcze Monitor Audio Bronze W10 w konstrukcji zamkniętej (nieco droższy), a jak już iść w REL-a jeżeli muzyka jest priorytetem, to raczej seria Tx i nawet T5x w tej powierzchni sobie poradzi dobrze.  

A jak się mają do SVS SB1000 ?

I jeżeli chodzi o tego rela HT1003, to lepiej sprawdzą się w moim przypadku te, które wymienialiście tutaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...