Skocz do zawartości

zestaw do TV, do wszystkiego i do niczego


SybillasPlus

Recommended Posts

1 godzinę temu, robotnik napisał:

nie mam pojecia co to jest.  ale polecanie audiopro a36  przez osoby podobo znajace sie na sprzecie i potrafiace doradzic to herezja .... ciekawe ilu pracownikow tophifi ma w domu jako prywatne te gowniane kolumny :)

dla mnie za 3k polecaja natarczywie ten szit - a to dyskredytuje ich wkazdy mozliwy sposob jako rzetelny sklep i osoby . Liczy sie tylko to zeby klient kupil cos na czym maja najwieksza marze - a na te kolumienki z 4.5 calowymi wooferami stawiam ze marza jest ogromna

Jestem zwykłym Kowalskim poczytaj mój wątek z czym tu przyszedlem, i w pełni się z tobą zgadzam sklepy chcą sprzedać coś co nie jest tyle warte, i albo kogoś znajdą albo muszą zjechać z ceny i obniżyć "prestiż" producentowi przez sprzedawanie sprzętów o wątpliwym walorze dźwiękowym , ale jeżeli mówimy o głośniku z tej firmy to słuchałem go u znajomych to takie duże pudło i małe pudło i grało to przyjemnie ale mając wybór zostaje z swoim sprzęcie 😉wzmak i kolumny. 

Nic tak nie sprzedaje sprzętu jak własne uszy i polecam tą drogę ustalić budżet i do sklepu słuchać sprzętu w twoich widełkach cenowych. 

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Różnie z tym bywa.

Nvidia shield aktualizuje swoje urządzenia 7 lat do tyłu.

Cambridge tez wprowadzał aktualizację do urządzeń  które już były długo na rynku.

Malina ma faktycznie dożywotnio.

Na razie nowej i tak nie kupisz. Trzeba szukać używanego.

Piotr

 

Ok kupiłem dziś taga.... Jest dużo lepiej niż m5 audio cast 2 a nawet 3 razy lepiej, dźwięk jest pełny są niskie tony wysokie brzmi to dobrze nawet podłączając po analogu jest lepiej niż m5 po optyku czy cyfrowym wejściu jest" prawie" tak jak z płyty CD dźwięk słucham na tidal hifi. 

Bt5 dźwięk z niego wyraźnie mniej szczegółowy ale da się słuchać i jest lepszy niż z m5 po. WiFi sprawdzane przełączając wejścia na wzmacniaczu, jestem zadowolony są pewnie droższe konstrukcje ale dla mniej wymagających polecam 

IMG_20220719_213627.jpg

IMG_20220719_213756.jpg

IMG_20220719_213819.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 11:55, ROBIXXX napisał:

Malina z tym wyjściem cyfrowym i zasilaczem jest na olx ale cena przeraża za strimer https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-raspberry-pi-4b-8gb-allo-digione-signature-zasilanie-shanti-CID99-IDQ2yzf.html

Odnośnie taga ma ktoś z forum? 

Tu mamy nową malinę najwyższy model + Najlepsza nakładkę + zasilanie. Bardziej myslałem o Pi3 + Allo Digi one 1,2

Dnia 19.07.2022 o 13:36, robotnik napisał:

audiopro a26 w niczym sie nie bronia w swojej cenie

 

Dnia 19.07.2022 o 15:48, ROBIXXX napisał:

Z audio pro jedynym głośnikiem aktywnym wartym zakupu jest DRUMFIRE słuchałem jest ok 

No bo tu jest sub osobno.

Ale z drugiej strony czy to nie jest wtedy mono? Ja wiem że jeden głośnik może grac ale no głębia i szerokośc sceny to nie ma tu mowy.

Dnia 19.07.2022 o 23:39, ROBIXXX napisał:

Ok kupiłem dziś taga.... Jest dużo lepiej niż m5 audio cast 2 a nawet 3 razy lepiej,

Jestem w stanie w to uwierzyć :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinki już raczej nie kupię może kiedyś..... 

A odnośnie głośnika tak dźwięk mono jeden głośnik 🔊 i jeżeli komuś to odpowiada to nawet znośnie to gra choć ja bym się nie zamienił na audio pro. 

Odnośnie tagi to toroche pograła i tak to dobre urządzenie i zdecydowanie lepsze brzmienie od małych chromcastow ale znając życie malinka lub inne urządzenie za 100zl i więcej pewnie zagra lepiej,wszystko kwestia ile wydamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 13:36, robotnik napisał:

audiopro a26 w niczym sie nie bronia w swojej cenie . Prosze zaznaczyc ze jestescie ich JEDYNYM dystrybutorem na PL stad to zachwalanie a wrecz natarczywe wpychanie tego kazdemu i zawsze . A26 przegrywaja z kretesem z edifierami mk2000III , przegrywaja wlasciwie z wszystkim w tej klasie cenowej . ich jedyny atut to hdmi .

Mialem zarowno a26 i a36 - te kolumny w swojej cenie graja TRAGICZNIE . a36 poszly do zwrotu nastepnego dnia  po dostarczeniu , wystarczy poczytac mje posty i kipku innych osob. 

a26 powinny kosztowac z 1100zl MAKSYMALNIE i to tylko ze wzgledu na dobre wykonanie i hdmi. magnaty monitory 220 ( jak sie nie pomylilem ) graja lepiej w tej cenie , ale odstaja wykonaniem i brakiem hdmi. ( zreszta za 1100 zl tez nie sa to jakies wybitne kolumny - raczej przecietniaki )

 

Pamiętam Twoje wypowiedzi na ich temat. Powtórzyłeś zdania, które były przez Ciebie rzucane wcześniej. Masz prawo wyrazić to co Ci leży na sercu ale na szczęście jest duża grupa ludzi, która sądzi dokładnie odwrotnie.

Miłego dnia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pamiętam Twoje wypowiedzi na ich temat. Powtórzyłeś zdania, które były przez Ciebie rzucane wcześniej. Masz prawo wyrazić to co Ci leży na sercu ale na szczęście jest duża grupa ludzi, która sądzi dokładnie odwrotnie.

Miłego dnia.

 

 

Chyba nie ma ich na tym forum;) skoro takie swietnie to zakladam z góry że na pewno sa w domach pracowników tophifi ;) naprawdę nie osmieszajmy się twierdząc ze audiopro a36 w cenie ,3 tyś złotych to dobre kolumny;) bo graja w tej kategorii cenowej FATALNIE.  Edifier mk2000 za 1.5 tyś niszczą te 4.5 calowe pierdziawki w każdym aspekcie jak chodzi o dźwięk. Zresztą czy wylaczny dystrybutor na Polskę audiopro napisze inaczej?  Inna sprawa ze kulturę wypowiedzi pracownika tophifi można zobaczyć w tamtym temacie , o ile wszystko nie zostalo usunięte z wypowiedzi (bo częściowo zniknęło już dawno) , i jaka kultura taka sama rzetelność - dla mnie zerowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, robotnik napisał:

Chyba nie ma ich na tym forum;) skoro takie swietnie to zakladam z góry że na pewno sa w domach pracowników tophifi ;) naprawdę nie osmieszajmy się twierdząc ze audiopro a36 w cenie ,3 tyś złotych to dobre kolumny;) bo graja w tej kategorii cenowej FATALNIE.  Edifier mk2000 za 1.5 tyś niszczą te 4.5 calowe pierdziawki w każdym aspekcie jak chodzi o dźwięk. Zresztą czy wylaczny dystrybutor na Polskę audiopro napisze inaczej?  Inna sprawa ze kulturę wypowiedzi pracownika tophifi można zobaczyć w tamtym temacie , o ile wszystko nie zostalo usunięte z wypowiedzi (bo częściowo zniknęło już dawno) , i jaka kultura taka sama rzetelność - dla mnie zerowa. 

Tak, wszyscy mamy w domu Audio Pro i jeszcze z kilka tysięcy naszych klientów :) :) i wszyscy są zadowoleni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Tak, wszyscy mamy w domu Audio Pro i jeszcze z kilka tysięcy naszych klientów :) :) i wszyscy są zadowoleni :)

Gratuluję poczucia humoru :) Audiopro a36 to janiwkesze gowno w swoim przedziale cenowym - nie ma nic gorszego . I stawiam ze tego szitu nikt normalny by nie kupil - patrz to forum :)  uzytkownikow tego szajsu jest pewnie 0 :)

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:

Robotnik - proszę o spokojniejsze wypowiedzi i bez wycieczek osobistych (nie jest ważne, czy wobec kolnretnej osoby czy wobec całej firmy).
Na wszelki wypadek dodam, że dotyczy to również innych użytkowników Forum AUDIO.

Pozdrawiam

Oczywiście , gdzie napisałem coś obraźliwego lub niestosownego?  Jedyne co napisałem to że kolumny audiopro a36 w swojej cenie grają tragicznie a tophifi jest ich wyłącznym dystrybutorem na Polskę stad brak u nich obiektywizmu .

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robotnik napisał:

Chyba nie ma ich na tym forum;) skoro takie swietnie to zakladam z góry że na pewno sa w domach pracowników tophifi ;)

Hehehe, no na tym forum ich nie ma. Na sąsiednim też nie.

Ale wszechświat jest duży.

Nie ma sensu jednak przepychać się z dystrybutorem o to. Bo po co?

Do tej pory każdy użytkownik zweryfikował ich jakość sam, i niech tak zostanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Hehehe, no na tym forum ich nie ma. Na sąsiednim też nie.

Ale wszechświat jest duży.

Nie ma sensu jednak przepychać się z dystrybutorem o to. Bo po co?

Do tej pory każdy użytkownik zweryfikował ich jakość sam, i niech tak zostanie.

Piotr

Nie przepycham sie bo jak napisales to bezsensu :) Natomiast forum jest od polecania sprzetu i szukania porad :) Jezeli ktos poleca audiopro a36 w cenie 3k jako dobry wybor - to jego opinie sa poprostu nic nie warte - kieruje sie zyskiem a nie dobrem klienta - kazdy to powinien wiedziec zanim poslucha sie "dobrej" rady tophifi .  Bo to chyba jest jeszcze forum do wymiany zdan czy juz platforma marketingowa ? :)

A Tophifi samo juz zapomnialo gdy pisalo mi ze kolumny od Q21 ( Elac DBR6.2 ) w cenie chyba 1550 to sa albo powystawowe , albo zwroty czy tam demonstracyjne ?   Oczywiscie kolumny dotarly  nowe fabrycznie zapakowane - ale Tophifi  swoje zdanie wydalo - nawet gdzy na stornie q21 nic takiego nie bylo napisane. Dlatego po tym wyrobilem sobie zdanie na ich temat . kazdy oceni sam

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, J4Z napisał:

Mi natomiast koło kija latałyby te kolumny gdyby nie robotnik. Teraz zwyczajnie mam ochotę je sprawdzić. Czy na prawdę są takie fatalne. 😄

@Piotr SonidoTy słuchałeś ich? 

Zapraszamy Cię do kontaktu. Bardzo chętnie Ci wypożyczymy obydwa modele do domu :) -Piszę o A26 i A36. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, J4Z napisał:

Mi natomiast koło kija latałyby te kolumny gdyby nie robotnik. Teraz zwyczajnie mam ochotę je sprawdzić. Czy na prawdę są takie fatalne. 😄

@Piotr SonidoTy słuchałeś ich? 

kolumny nie sa same w sobie fatalne - tylko fatalna jest ich cena . 3k za a36 to smutny zart , dlatego sa tak promowane bo jmusi byc na tym potezna marza... to ma 4.5 cali woofer i waska obudowa..

Postaw je obok edifier mk2000 - ktore tophifi nazywa "chinczykami" ... cena 2 razy mniejsza , jakosc dziweku to przepasc

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, J4Z napisał:

Mi natomiast koło kija latałyby te kolumny gdyby nie robotnik. Teraz zwyczajnie mam ochotę je sprawdzić. Czy na prawdę są takie fatalne. 😄

@Piotr SonidoTy słuchałeś ich? 

Tak, mi też absolutnie nie podeszły. Ale śmiało im nas więcej tym lepiej. Sprawdź i jestem ciekaw czy dołączysz do naszego grona czy też nie :)

Top HiFi zaproponować wypozyczenie to się chwali.

J4Z testuj :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak, mi też absolutnie nie podeszły. Ale śmiało im nas więcej tym lepiej.

Czy Ty prowadzisz jakąś kampanię lub stowarzyszenie, że potrzebujesz poparcia?

Odpowiedz mi merytorycznie, czego brakuje temu zestawowi za cenę 3500 zł za parę?

Nie ma alternatywnego, lepszego zestawu, który wyposażony byłyby w streamer, w HDMI, kilka wejść, ładny wygląd i przede wszystkim niezły dźwięk, który deklasuje każdy soundabar.

Proponuję zająć się merytoryczną dyskusją na forum, a nie bawienie się w prześladowcę. 

Dnia 25.07.2022 o 22:12, robotnik napisał:

kolumny nie sa same w sobie fatalne - tylko fatalna jest ich cena . 3k za a36 to smutny zart , dlatego sa tak promowane bo jmusi byc na tym potezna marza... to ma 4.5 cali woofer i waska obudowa..

Postaw je obok edifier mk2000 - ktore tophifi nazywa "chinczykami" ... cena 2 razy mniejsza , jakosc dziweku to przepasc

"Edifier Technology Company Ltd. powstała w Pekinie w roku 1996 jako małe przedsiębiorstwo o zasięgu krajowym"

Napisaliśmy więc prawdę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, J4Z napisał:

Nie, nie dla mnie takie wycieczki. Już dogadana wysyłka na palecie, Kołobrzeg. 

Pytałem bo może bym pomógł ale to też nie moje rejony.

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Odpowiedz mi merytorycznie, czego brakuje temu zestawowi za cenę 3500 zł za parę?

Wszystkiego. Bas jest sztuczny, udawany, brakuje najniższych rejestrów w wyższy jest podrasowany. Nie ma stereofonii. Jest po prostu granie.

Jak mówie można je porównać z systemami Magnata, które grają lepiej. A streamer? Dodać Wiim mini albo Taga TWA10 i z glowy prawda ? :)

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Proponuję zająć się merytoryczną dyskusją na forum, a nie bawienie się w prześladowcę. 

Jestem za zakończeniem tej dyskusji. Powrócimy do niej kiedy znowu je komuś polecicie :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

hej, nie chcę zakładać nowego tematu, więc pozwolę sobie napisać tutaj:

Otóż zaistniały u mnie okoliczności powodujące konieczność zmiany aranżacji - pozbyłem się telewizora (wymiana na mniejszy) i docelowo idzie on na ścianę, szafka rtv zostanie zmieniona na większą i szerszą. 

dodatkowo zmieniłem preferencje - jeśli chodzi o samą muzykę, to jest to raczej jazz , wokale,  który dodatkowo gra raczej cicho. 

co najważniejsze, zmieniłem system audio na 

Cambridge Audio A1 v.2

i głośniki Magnat Monitor A Bulldog (trójdrożne) 

 

w porównaniu z pioneerem i eltaxami, o ile tamten system miażdżył w fimach i TV, o tyle muzyce, szczególnie przy cichym słuchaniu brakowało mi średnicy i szczegółów.

 

teraz sytuacja jest o wieeele lepsza, najlepiej pasuje ten zestaw do jazzu , którego obecnie słucham najwięcej,  wokali. I docelowo to będzie mój sprzęt muzyczny, który obecnie ma nie być zgodnie z tytułem tematu "do wszystkiego i do niczego", tylko do muzyki. 

albo zostanie on pod tv (jako kompromis, gdyż tak jak mówiłem, w filmach itp. jest taki sobie), albo pójdzie do sypialni.

 

I teraz pytanie. JEśli chodzi o źródło muzyki, to chciałem się tutaj ukierunkować, rozpatruję dwie opcje:

1. "tańszą" (mniej wydanej kasy na początek) - odtwarzacz CD

jestem kompletnie zielony - czy ktoś zna jakiś tani używany/nowy odtwarzacz który byłby ok?  tak powiedzmy do 400 zł.

 

2. droższą (więcej kasy na sprzęt, mniej na muzykę) :stremer wifi lub bluetooth + DAC / strreamer z dac-iem

posiadam już DAC Taishan D03K w razie czego. 

 

dziękuję z góry za odpowiedź

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

podbijam temat, i zwracam się z prośbą o pomoc.

Zmieniłem szafkę RTV na docelową, ma 180 cm szerokości. Telewizor idzie na ścianę, jednak głośniki nie będą "pod" nim, bo by musiał wisieć za wyosko, lecz w linii. Stąd , zostaje niestety niedużo miejsca na głośniki.

Magnaty mieszczą się na szafce, telewizor pójdzie na ścianę, więc między kolumnami będzie miejsce na wzmak

I teraz tak: 

co do grania, Magnaty są o wiele bardziej szczegółowe i wyrafinowane niż te ELTAX-y, natomiast , szczególnie przy cichym graniu, brakuje trochę basu i ogólnie bas jest mało punktowy, dość wolny i nie schodzi nisko. 

Jest to dotkliwe zarówno w muzyce, jak i w filmach.

Jeśli chodzi o muzykę, to w Jazzie, soulu, super dają radę, średnica jest wyeksponowana, plus jest jakby bliżej mnie niż instrumenty. stereofonia jakaś tam nawet występuje. 

Z uwagi na fakt, że zgodnie z pierwotnym zamierzeniem ten zestaw ma być trochę do wszystkiego (szerokie upodobania muzyczne + film), chciałbym zmienić ten zestaw tak by grał szerszym zakresem pasma, plus, po prostu - lepiej. 

Co do wzmacniacza, to tak jak wspomniałem - jest to Cambridge Audio A1 w wersji v2. 

źródło - zdecydowałem się na Wiim Pro do Tidala plus jakiś cedek - moje najulubieńsze albumy będę miał w formie fizycznej. 

jeśli chodzi o zmianę kolumn, to co byście polecili? niestety, i ttutaj żąłuję, że szafka nie ma tych 10 cm więcej , maksymalna szerokość kolumny to 25 cm :(

w którę stronę iść? czy tutaj np. bass reflex coś by zmienił? jak rozumiem mam szukać jednak monitorów z jak największym niskośredniotonowcem dla basu? 

z góry dzięki za odpowiedzi : ) 

376395858_657627506354495_906577865427207594_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SybillasPlus napisał:

zdecydowałem się na Wiim Pro

Dorzuć grosza do wersji Pro Plus. Dostaniesz pilota i lepszy DAC.

Ja bardzo polubiłem Opera Prima 2015. Do jazu i wokali świetne według mnie. Jeśli się nie wyprzedały to powinny do wzięcia za około 5k PLN para.

Tylko nie wiem jak z tym CA zagrają bo potrafią bardzo różnie grać z różnymi wzmacniaczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają ładnie, natomiast chciałbym przeznaczyć 5k na kolumny + ew. wzmacniacz, lub po prostu kolumny aktywne (uprzedzam, produkty firmy audiopro odpadają) .używane lub nowe. myślałem o grundig box 8000 ale niestety za szerokie. 

czytałem o Audio Monitor Pro 100 7G, ponoć generują sporo basu, czy zetknął się ktoś z nimi?

 

ogólnie szukam czegoś z równie ładną średnicą ale jednak żeby trochę bardziej pompowały powietrze, jeśli chodzi o niskie.

 

co z Klipschami? czy tutaj 2.0 czy opcja z subem byłaby ok?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...