Skocz do zawartości

Kino 5.1 do 6900


mjazzga

Recommended Posts

Dzień dobry. Potrzebuję kupić kino w budżecie nieprzekraczalnym 7tys.

Z dostępnych opcji widzę 

1. DENON 1700 (3500) 

2. Onkyo 6100 (4200) 

Do tego myślałem nad Polk 531 + PSW lub Magnat.

Czy jest sens dopłacać do Onkyo? Czy może ktoś zaproponować inne warianty? 

Zależy mi na dostępności i chcę ten zakup zamknąć do końca miesiąca. 

Jesteśmy audio noobami, im więcej czytam tym jestem bardziej przerażony, dlatego określam max bo zawsze ktoś powie to wszystko bez sensu i trzeba dołożyć tysiąc czy dwa, czego pewnie nie usłyszmy bo zaczynamy przygodę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mjazzga napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Czy ten model nie ma takiego problemu z HDMI 2.1?

yamaha i denon miały problemy bo jako pierwsi wypuścili sprzęt. Onkyo wtedy nie miał nic na rynku dlatego ich sprzęt od razu był wolny od wad. Jak się nie mylę nowe wersji yamahy i denona nie powinny mieć już problemów. Poszukaj informacji na sieci bo ludzie o tym pisali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

yamaha i denon miały problemy bo jako pierwsi wypuścili sprzęt. Onkyo wtedy nie miał nic na rynku dlatego ich sprzęt od razu był wolny od wad. Jak się nie mylę nowe wersji yamahy i denona nie powinny mieć już problemów. Poszukaj informacji na sieci bo ludzie o tym pisali.

Ok, natomiast cena jest wyższa niestety, na Ceneo jest 1 oferta z podaną bliska 4tys ale w sklepie sprzęt jest niedostępny :( Niestety muszę kupić coś z tego co jest 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele obecnej serii Denon (i Marantz) z początku produkcji miały problem z 4k120Hz wypuszczanym z konsol. Sound United wypuścił zewnętrzny adapter naprawczy SPK618 który po zawnioskowaniu przez klienta zostaje bezpłatnie dostarczony. Powyższy problem dotyczy modeli z numerami seryjnymi niższymi niż xxxxxxx70000 https://www.denon.com/pl-pl/hdmiadapter. Świeższe egzemplarze nie wymagają więc zewnętrznego modułu.

Ten sam problem miała Yamaha bo zastosowała identyczne układy, tu trzeba odesłać sprzęt do serwisu https://pl.yamaha.com/pl/news_events/2020/2020_avr-hdmi-caution.html

Onkyo i Pioneer przez problemy właśnościowe nie wypuściły wówczas swoich modeli, to i problemu nie miały :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do kina 5.1. Posiadam kolumny Tannoy Mercury V . Pomieszczenie ma ok 25 m, muzyka 60% kino 40%. Słucham głównie jazzu, rocka, czasem klasyki. Rozważam zakup amplitunera Marantz SR5015 lub Denona AVR-960H. Obawiam się, czy kolumny które posiadam nie są za słabe. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczgo akurat te dwa modele amplitunerów ze sobią zestawiasz, ale Marantz SR5015 jest lepszy pod każdym względem. Denon AVR-X2700H byłby bliższy do niego, dość podobna półka, kolejny Denon AVR-X3700H to już wyższa liga, ale i dużo więcej kosztuje.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma zbliżonych parametrów. Marantz ma sporo lepszy system kalibracji Audyssey MultEQ XT, komplet wyjść pre-out pozwalający w przyszłości podłączenie oddzielnych końcówek mocy lub wzmacniaczy i kilka innych mniej lub bardziej ważnych wyjść. Przede wszystkim ma jednak o wiele bardziej wydajny zasilacz 460W vs 650W. To spora różnica. Głośniki sobie poradzą, bez obaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. W związku z tym, że nie mam w planach rozbudowy sprzętu i przeważa muzyka rozważam też Danona AVC-S660H lub AVR-S660H , nie są dla mnie tak bardzo istotne efekty kinowe a cena jednak prawie o połowę niższa. Gdybym jednak zdecydowała się na Marantza to czy przy moich kolumnach usłyszę różnicę ? Przepraszam za tak infantylne pytanie  ale różnica w cenie jest zasadnicza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko obiektywnie doradzić, słabsze amplitunery też będą grać poprawnie. Zestawiłaś że sobą jednak podstawowy model z innym, który ma już zadatki na klasę średnią. Marantz szczególnie w odsłuchu stereo sobie lepiej poradzi. W efektach kinowych bardzo dużo potrzebnej energii przejmuje na siebie subwoofer i przy niewygórowanych oczekiwaniach słabsze amplitunery jakoś sobie radzą, ale różnice i tak byś odczuła dzięki lepszej kalibracji Marantza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęszczym problemem grzania amplitunerów i wzmacniaczy jest zbyt niska impendancja kolumn. Ta podana przez producentów głośników ma niestety niewiele wspólnego z prawdą, do tego wykres impendancji nie jest liniowy i... to czy się nasz system będzie grzać dowiesz się dopiero po podłączeniu głośników. Domyślnie Marantz ma ustawione 8Ω, jesli będzie się bardzo grzał należy zmniejszyć do ustawienie na 6Ω lub nawet na 4Ω - strona 37 w manualu. I nie wstawiaj nigdy sprzętu do szafki bez zapewnienia odpowiedniej wentylacji, najbezpieczniej by nie był w ogóle zasłonięty.

Przechwytywanie.thumb.PNG.af1c652079dcaed8f781fd6c322d1a8a.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu tego Denona 2700, którego nigdzie nie ma w normalnych pieniądzach (jak ktoś chce to w media ekspert w Kutnie mają 1 za 3900 mnie się ta wycieczka ze Śląska nie opłaca)

trafiłem na sklep Denona i tam są zestawy z Wilson Movix/Cinematic względnie wychodzi ten aplituner blisko 4tys tylko czy te kolumny to się do czegoś nadają?

Realnie widzę teraz jest tylko 1700 lub Onkyo 6100 (Pioneer analogiczny) i nic więcej w tej półce nikt nie ma :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi szczególnie na dobrej jakości dźwięku więc rozważam jeszcze przejście na stereo z możliwością podłączenia tv. Znalazłam dwa modele Marantza, które by chyba się nadawały, chociaż cena jak za stereo wygórowana Marantz NR 2100 (ma wyjście na subwoofer) i trochę tańszy ale chyba gorszy Marantz PM6007. Czy sprawdzą się w kinie domowym 2,1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krystyna Ewa napisał:

Zależy mi szczególnie na dobrej jakości dźwięku więc rozważam jeszcze przejście na stereo z możliwością podłączenia tv. Znalazłam dwa modele Marantza, które by chyba się nadawały, chociaż cena jak za stereo wygórowana Marantz NR 2100 (ma wyjście na subwoofer) i trochę tańszy ale chyba gorszy Marantz PM6007. Czy sprawdzą się w kinie domowym 2,1 ?

Bez najmniejszego problemu sobie poradzą i efekt będzie zdecydowanie lepszy niż z amplitunera kina domowego (o ile nie planujesz rozbudowy do większej ilości kanałów, bo dźwięku przestrzennego jak z klasycznego kina nie dostaniesz). Wynika to z tego, że wzmacniacze stereo są zbudowane z lepszych podzespołów kosztem nieco mniejszej funkcjonalności. Jak uzupełnisz stereo subwooferem to i efekty w filmach będą fajne, a w muzyce jakość dźwięku będzie o niebo lepsza niż z tych samych kolumn napędzanych amplitunerem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję. Domyśliłam się, że nie będzie dźwięku przestrzennego jak w kinie, w końcu 2 głośniki to nie pięć :) Miałam dotąd kino domowe z głośnikami Tannoy Mercury V plus subwoofer i  amplituner Onkyo TX-SR608. Chyba z powodu przepięcia (burza), amplituner się zepsuł. Powiedziano mi (bez zaglądania do środka), że naprawa wyniesie ok 1.200 zł. Od początku byłam rozczarowana brzmieniem, mam do dzisiaj niewielkich gabarytów wieżę stereo Technicsa i muzyka na tym maluchu brzmi o niebo lepiej, nawet bas jest soczysty. W pierwszym odruchu po awarii kina pomyślałam, że skoro naprawa taka droga to już lepiej trochę dołożyć i kupić nowy. Poczytałam co też fachowcy na forach napisali i zrozumiałam, że prawdopodobnie każde kino będzie przy odtwarzaniu muzyki gorsze niż mój malutki 20 letni Technics :)Kierując się świeżo zdobytą wiedzą postanowiłam więc kupić amplituner stereo ale taki, do którego będę mogła podpiąć telewizor  po HDMI ,  jak by jeszcze miał 4K to by już pełnia szczęścia była :)  Wydaje mi się, że ten Marantz NR 2100 ma takie funkcje i jeszcze znalazłam NAD C368 ale nie jestem pewna czy ma 4k, no i który wybrać, który ładniej zagra w stereo ? A może jest jeszcze coś innego w okolicach 4.000 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Krystyna Ewa napisał:

amplituner Onkyo TX-SR608

 

26 minut temu, Krystyna Ewa napisał:

Od początku byłam rozczarowana brzmieniem,

coś było nie tak ustawione. Te amplitunery naprawdę dobrze grały. Kalibracja była uruchomiona i odcięcia dobrze ustawione?

 

27 minut temu, Krystyna Ewa napisał:

Poczytałam co też fachowcy na forach napisali i zrozumiałam, że prawdopodobnie każde kino będzie przy odtwarzaniu muzyki gorsze niż mój malutki 20 letni Technics

to nie jest prawda, to jest mit który branża uparcie powiela. Tak było lata temu ale to się zmieniło. Dla większości użytkowników nie ma aż tak dużej różnicy. Co nie znaczy, że ona nie istnieje ale nie jest aż taka.

 

28 minut temu, Krystyna Ewa napisał:

który wybrać, który ładniej zagra w stereo ?

to nie amplituner gra tylko kolumny. Amplituner bez żadnych funkcji gra neutralnie. To kolumny i akustyka pomieszczenia sprawia, jak to wszystko brzmi. Dalej mamy systemy korekty w amplitunerach i to one mają również wpływ ale te można wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację i amplituner ustawiał pan z salonu, w którym dokonałam zakupu. W kinie było bez fajerwerków ale przyzwoicie, muzyka nijako. Widocznie te kolumny badziewne mi wcisnął. Ech..... to pozamiatane ?

Chociaż z drugiej strony te kolumny Technicsa są stare i małe a naprawdę muzyki słucha się z przyjemnością . Nie jest to mistrzostwo świata ale bas soczysty, średnie są, wysokich trochę mało a brzmią lepiej niż ten kombajn Onkyo co go piorun trafił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...