Skocz do zawartości

System stereo


Mlody1985

Recommended Posts

To ma być Twój pierwszy zestaw stereo czy już coś miałeś? Ważna sprawa bo nie wiemy czy będziesz miał porównanie przy ewentualnych odsłuchach. Kolumny Ultima 40 są ok bo sam je posiadam. Za to ten amplituner Teufla jest słaby. Niemniej jednak w tych pieniądzach można lepiej dobrać granie. Napisz jakie lubisz brzmienie, jasne bardziej basowe czy może neutralne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mlody1985 napisał:

taga harmony htr-1000cd v.2

To jest dobry sprzęt w tej cenie, bo masz już CD + do tego np. Pearl 25 od Pylona, często polecany, gra solidnie basem, w tym pomieszczeniu Ci go raczej nie zabraknie przy tych kolumnach, a i jeszcze parę groszy zostanie :) Najlepiej, jakbyś mógł gdzieś podjechać i posłuchać, w granicach 2k za kolumny znajdzie się kilka propozycji.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nieco wiemy. Budżet nie jest wysoki jeśli bierzemy pod uwagę nowy sprzęt. Taga htr która bierzesz pod uwagę jest dobrze oceniana przez branże. Q21 może o niej więcej napisać. Kosztuje ok 1400zl ale pamiętaj w salonach audio możesz liczyć na zniżki. Pomyśl o kolumnach z outletu, będzie taniej a niekiedy są w idealnym stanie. Z używanych miałbyś w tym samym budżecie sprzęt o klasę lepszy i przede wszystkim wiecej opcji więc też się nie zamykaj na kolumny z drugiej ręki. Na szybko widziałem w outlecie melodike bl40 mk3 za 1200zl szt. Stan idealny. Bezpieczne rozwiązanie i równowaga tonalna. Indiana line tesi 561 jeśli lubisz ciepły dzwiek. Może ktoś coś więcej podpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Charicki napisał:

To już nieco wiemy. Budżet nie jest wysoki jeśli bierzemy pod uwagę nowy sprzęt. Taga htr która bierzesz pod uwagę jest dobrze oceniana przez branże. Q21 może o niej więcej napisać. Kosztuje ok 1400zl ale pamiętaj w salonach audio możesz liczyć na zniżki. Pomyśl o kolumnach z outletu, będzie taniej a niekiedy są w idealnym stanie. Z używanych miałbyś w tym samym budżecie sprzęt o klasę lepszy i przede wszystkim wiecej opcji więc też się nie zamykaj na kolumny z drugiej ręki. Na szybko widziałem w outlecie melodike bl40 mk3 za 1200zl szt. Stan idealny. Bezpieczne rozwiązanie i równowaga tonalna. Indiana line tesi 561 jeśli lubisz ciepły dzwiek. Może ktoś coś więcej podpowie.

Dziękuję za informację. Więc jako odtwarzacz i amplituner będzie Taga.  Będę poszukiwał głośników.Również nie zamykam się na głośniki z Outletu. 

Wczoraj znalazłem taki zestaw na którym się też bardzo zastanawiałem https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html?gclid=Cj0KCQjwkruVBhCHARIsACVIiOy8JtvDsXDDFoJQeQWQjqThHaHn-HkNxdLQXV-9pClyq_3SXkjAjdwaAvC7EALw_wcB . 

Ewentualnie Taga plus Ultima 40 (przy czym ludzie narzekają na dostawę i kontakt ze sprzedawcą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimy na 18m2 mogą się trochę dusić. Trzeba im dać trochę przestrzeni więc możesz mieć problem z ich optymalnym ustawieniem. Ja mam 23m2 i do dłuższego słuchania odstawiam je od ściany tylnej na ok 60cm bo jak stoją 30cm to dźwięk jest zupełnie inny. Za dużo basu a słucham na direct. Moim zdaniem masz na nie za mały pokój.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mlody1985 napisał:

Dziękuję za informację. Więc jako odtwarzacz i amplituner będzie Taga.  Będę poszukiwał głośników.Również nie zamykam się na głośniki z Outletu. 

Wczoraj znalazłem taki zestaw na którym się też bardzo zastanawiałem https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html?gclid=Cj0KCQjwkruVBhCHARIsACVIiOy8JtvDsXDDFoJQeQWQjqThHaHn-HkNxdLQXV-9pClyq_3SXkjAjdwaAvC7EALw_wcB . 

Ewentualnie Taga plus Ultima 40 (przy czym ludzie narzekają na dostawę i kontakt ze sprzedawcą. 

Te Indiany Line wypadną sporo mniej efektownie, niż Pylony, czy Teufel - tu jeśli chodzi o samą sprzedaż, to odbywa się bezpośrednio od producenta, omijają dystrybutorów i sieć sprzedaży, przez co jest tak tanio, wysyłka z magazynów z Niemiec, produkt chiński, o ile nic nie pomyliłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam tą tage plus Monitor Audio Bronze 100, jak bym mial więcej miejsca to też bym kupił te podłogówki(mamy podobny metraż i powiem Ci ze na full wzmacniacz daje rade i te 18 m to będzie bardzo głośno i nie będzie mu brakować pary ) , z wzmacniacza będziesz zadowolony jak za te pieniądze 💵 gra dobrze, choć mi trochę brak czasem basu w moich kolumnach podstawkowych (jest ale jak słucham głośniej) A co do samej tagi jakość wykonania jest w porządku chyba nie ma konkurencji w tej kasie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Namieszamy i zaproponujemy Ci głośniki aktywne Audio Pro A26. Mamy je obecnie za 2000 zł. https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

Wszystko czego dusza zapragnie->wifi-bt-streaming-radio internetowe, HDMI i zestaw niemal bez kabli. Do tego dokupujesz CD Yamaszki CDS 303 https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/yamaha-cd-s303.html i mieścisz się w całości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w waszym salonie w Katowicach, i to jakie sprzedawca ma podejście do człowieka z ulicy to tragedia, chciałem tam kupić sprzęt ale sprzedający mnie tak zniechęcił że wolałem w innym sklepie dla którego nie było problemem, podłączyć sprzęt pobawić się jak to gra itd i nie umawiałem się na odsłuchy, a w waszym sklepie podłączenie głośników do wzmacniacza to problem jak z wejściem na k2 no ludzie wy sprzedajecie sprzęt który ma zachęcić do słuchania, a nie do oglądania bo to zobaczę w necie. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Byłem w waszym salonie w Katowicach, i to jakie sprzedawca ma podejście do człowieka z ulicy to tragedia, chciałem tam kupić sprzęt ale sprzedający mnie tak zniechęcił że wolałem w innym sklepie dla którego nie było problemem, podłączyć sprzęt pobawić się jak to gra itd i nie umawiałem się na odsłuchy, a w waszym sklepie podłączenie głośników do wzmacniacza to problem jak z wejściem na k2 no ludzie wy sprzedajecie sprzęt który ma zachęcić do słuchania, a nie do oglądania bo to zobaczę w necie. 

Jeśli tak było, to przepraszam Cię w imieniu kolegów.

Szkoda, że nie udało się ich posłuchać, bo mogłoby to "namieszać"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli tak było, to przepraszam Cię w imieniu kolegów.

Szkoda, że nie udało się ich posłuchać, bo mogłoby to "namieszać"...

Ludzie są tylko ludźmi każdy może mieć ciężki dzień i ja to rozumiem,i nie mam żadnych pretensji, ale jeżeli chcecie być TOP  hifi to musicie ludzi zachęcić, a nic tak nie zachęca jak słuch  pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga jak najbardziej ciekawa opcja, możesz jeszcze sprawdzić Denon RCD-M41 i do tego kolumny. W Twoim przypadku możesz pójść zarówno w podstawkowe jak i podłogowe. Jeżeli szukasz mocniejszego dołu, a tak wnioskuję po Teufel, to spójrz w kierunku JBL Stage A180, ewentualnie bardziej stonowane Indiana Line Tesi 561. Z podstawkowych ciekawe mogą być KEF Q350, lub Dali Oberon 3, aczkolwiek basowo będą oczywiście szczuplejsze obie propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ROBIXXX napisał:

Ludzie są tylko ludźmi każdy może mieć ciężki dzień i ja to rozumiem,i nie mam żadnych pretensji, ale jeżeli chcecie być TOP  hifi to musicie ludzi zachęcić, a nic tak nie zachęca jak słuch  pozdrawiam. 

Masz rację. Top trzeba być od początku do końca. Może wpadnij jeszcze raz i daj jak to się mówi "drugą szansę" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W 80 procent kolekcji moich płyt sprzęt jest genialny ,daje mega głowie i również bas daje radę. Trochę jakby przy heavy metalu i techno, eurodance mogło być trochę więcej. 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...