Skocz do zawartości

Gramofon do... kina domowego


Recommended Posts

OK proszę się nie śmiać 🙃 mam kolumny Pylon Pearl 25 oraz Denon AVR-2113. Wystarczy mi do stereo. Chciałbym do tego entry-level gramofon, oczywiście musiałby mieć już przedwzmacniacz - tylko interkonekty i gniazdko do prądu pls. Coś się znajdzie żeby dla klimatu posłuchać płyt? Jakiś budżetowy Denon jest...

Skoro ampli ma pre-out, czemu nie skorzystać?

 

Dodatkowe info:

Oprócz super filmów/seriali w 5.1, bardzo lubię słuchać w stereo muzyki (lub "Dolby Atmos" którego nie ma mój ampli, ale fajnie wrzuca w odpowiednie kanały i niektóre tracki spoko), czasem Pure Direct.

Zazwyczaj AirPlay/kabel USB do iPhone, CD jeszcze nigdy nie słuchałem, ale mam do tego stare Playstation 2 (ponoć niezłe CD) i Xbox Series X (Bluray, w przeciwieństwie do PSa nie odwrócił się od CD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

@Gumowe Ucho w jakim budżecie szukasz?

Piotr

Zasadniczo ten tysiąc zł, chyba że 1500 to byłby jakiś skok. Jak kolega powyżej zauważył, elektronika nie jest czymś niesamowitym (chociaż w porządku gra), więc to raczej fajna ciekawostka.

Tak jak wspominałem musi już raczej mieć końcówkę mocy/wszystko, co potrzebne żeby wpiąć do phono i prądu i odtwarzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2022 o 18:07, Gumowe Ucho napisał:

OK proszę się nie śmiać 🙃 mam kolumny Pylon Pearl 25 oraz Denon AVR-2113. Wystarczy mi do stereo. Chciałbym do tego entry-level gramofon, oczywiście musiałby mieć już przedwzmacniacz - tylko interkonekty i gniazdko do prądu pls. Coś się znajdzie żeby dla klimatu posłuchać płyt? Jakiś budżetowy Denon jest...

Skoro ampli ma pre-out, czemu nie skorzystać?

 

Dodatkowe info:

Oprócz super filmów/seriali w 5.1, bardzo lubię słuchać w stereo muzyki (lub "Dolby Atmos" którego nie ma mój ampli, ale fajnie wrzuca w odpowiednie kanały i niektóre tracki spoko), czasem Pure Direct.

Zazwyczaj AirPlay/kabel USB do iPhone, CD jeszcze nigdy nie słuchałem, ale mam do tego stare Playstation 2 (ponoć niezłe CD) i Xbox Series X (Bluray, w przeciwieństwie do PSa nie odwrócił się od CD).

Cześć, 

Jeżeli szukasz niedrogiego gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem, w budżecie ok 1500zł możemy zaproponować Pro-Ject'a Essential III Phono. Uważam, że w tej cenie będzie to jedna z najlepszych propozycji. W zestawie jest wkładka Ortofon OM-10 oraz przezroczysta akrylowa pokrywa. W tej cenie naprawdę nie ma uwag! Polecam! :) 

 

Pozdrawiam,

Q21

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...