Skocz do zawartości

Zestaw stereo do TV (film/muzyka) za ok. 2 tys. zł


matti05

Recommended Posts

Ostatnimi czasy eksplorowałem forum zastanawiając się na co się zdecydować i choć wiem więcej, to zagwozdka jest większa. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc i pokierowanie laika, w którąś stronę. Problem jak w temacie, poszukuję czegoś do podłączenia do TV z opcją na BT, oczywiście sprzęt używany wchodzi w grę.

Waham się pomiędzy zestawem pasywne kolumny podłogowe + wzmacniacz, gdzie już kompletnie nie mam pojęcia czego szukać, a aktywnymi kolumnami w postaci Magnat Monitor Reference 5A. Skąd akurat ten model? Wpadły mi w oko w którymś wątku na forum jako lepsza alternatywa dla Audio Pro A36, a jest możliwość dostać je za ok. 2.5k, co przy nowym sprzęcie z HDMI jest akceptowalnym naciągnięciem budżetu. Rzeczone HDMI jest pobożnym życzeniem, bo z tego co się zorientowałem przy tak niskim budżecie mało prawdopodobne do osiągnięcia w przypadku zestawu.

Będzie to grać w salonie (ok. 25 m2; 2,9 m wysokości) połączonym z kuchnią (ok. 12 m2), a odległość kanapy od TV/kolumn to ok. 3 m.

Edytowano przez matti05
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory - audiopro to porazka w swojej cenie . waskie male kolumny i woofery 4.5cala chyba . to pasuje do kolumienek komputerowych a nie do kolumn za 3k...

 

aktywne bez hdmi - zdecydowanie edifierk mk2000  najlepsze w cenie okolo 1.3-1.4k - nic jakoscia dziweku z aktywnych w tym przedziale sie nie zbliza

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o zakupie małego chińczyka jako wzmacniacza, kolumn pasywnych i ewentualnie subwoofera do filmów.  Wzmacniacz Ok 400zl mam sabaja a4 z bluetooth i wyjściem na sub plus kolumny https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podlogowe-q-acoustics-2050i-CID99-IDLQDs7.html I masz zestaw. Poszukasz za resztę subwoofera i rozkoszujesz się audio 🙃

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany że w tym budżecie warto iść w kolumny pasywne. Miałem kiedyś identycznie rozważania jak Ty. 

W tym wątku możesz przeczytać podsumowanie i porównanie kilku zestawów które u siebie przetestowałem. 

Finalnie wybrałem Airpulse A200. 

Dodam, że testowałem te  Magnat Monitor Reference 5A i one nie mają podjazdu ani do Airpulse ani do Edifierów. U znajomego porównywaliśmy również klipsch the sixes z audio pro i o ile klipsche zagrały lepiej od audio pro, tak ich brzmienie było dość agresywne, miały mocno podbity środkowy bas. Nie każdy takie brzmienie preferuje. Audio pro brzmią... wybrakowanie. Do mniejszych pomieszczeń może byłyby ok. Owszem można dorzucić subwoofer, ale wtedy robi się drożej. 

Dla mnie za całokształt najlepszy jest Airpulse i o ile u nas mało recenzji tego zestawu, tak na wschodzie zbiera bardzo dobre recenzje.  

--

ps. mam na sprzedaż A200, bo okazyjnie wyrwałem model A300 pro. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe propozycje są bardzo ciekawe, tylko do podstawkowych musiałbym dokupić jeszcze standy. Z nimi zbliżam się do granicy budżetu, ale wiadomo, że jakiś margines jest ;)

Za aktywnymi przemawia prostota, choć na wzmacniacz miejsce by się znalazło. Ta prostota Magnat 5A mnie do nich zachęciła, bo ani nie potrzeba wzmacniacza, ani standów.

 

@kowallosu, wątek bardzo ciekawy, na niego też trafiłem wcześniej, choć to nie był ten budżet :) A200 to interesująca propozycja, ale jak wyżej, ze standami zbliżam się do 3 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matti05 gdy je testowałem to nie używałem standów. Pewnie na standach grają jeszcze lepiej. standy zawsze możesz dokupić później, poza tym nie wspominałeś, że w cenie uwzględniasz również stojaki. A200 w stanie idealnym mam wystawione na forum za 2300 zł, oczywiście pełny komplet z gwarancją itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktywnych kolumn podstawkowych Triangle właśnie wypuściło model Borea BR03 w wersji aktywnej "Active BT". Takie same przetworniki jak w wersji pasywnej: tweeter tekstylny plus głośnik średnioniskotonowy z celulozową membraną 6,5 cala. Tunele bas reflex zostały przeniesione na tył, ze względu na wbudowany wzmacniacz w prawej kolumnie. Funkcjonalnie wypada bardzo dobrze, wejście liniowe RCA, cyfrowe (coaxial i optyk), Bluetooth, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy do wkładek MM, sterowanie z pilota z regulacją tonów. Dodatkowo ma wyjście na subwoofer, więc w przyszłości można uzupełnić zestaw o ten element jakby pojawiła się potrzeba większej ilości niskich tonów🙂 Góra dalej jest lekko podkreślona, natomiast dół pasma ma większą masę, ale nie sytuacji, że dominuje całe brzmienie i zalewa resztę pasm. Mając do wydania na całość kwotę do 3 tys. zł warto sprawdzić jak ten model gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...