Skocz do zawartości

JBL E80 potrzebny amplituner


Mef Mef

Recommended Posts

Przy serii Northridge wszystko zależy od tego w jaką stronę chciałbyś pójść i czy będzie to bardziej ta filmowo/gamingowa, czy muzyka będzie również stanowiła dużą część. Obecnie niestety jest problem z dostępnością nowych urządzeń, ale coś zawsze się uda polecić, tylko czy oczekujesz jakiejś konkretnej funkcjonalności od tego urządzenia, planujesz rozbudowę, albo jeżeli muzyka też ma stanowić sporą część, to jakiego brzmienia finalnie oczekujesz od tego zestawienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie będziesz słuchał muzyki to może w takim przypadku lepiej postawić na system 2.0 lub 2.1 jeśli lubisz mocniejszą podstawę basową? W takim przypadku mógłbyś dokupić wzmacniacz stereo, który w muzyce sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż amplituner kina domowego, a będziesz zawsze miał możliwość podłączenia TV przewodem optycznym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działają wszystkie wejścia i wyjścia  szczególnie HDMI i czy jest mikrofon kalibracyjny .

Najlepiej sprawdzać  osobiście 😏 AVR 255/260 355/360 

Wiem że to już starocie dla niektórych ale .... 

Ma być w miarę tanio i nie źle grały w stereo.

Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tu absolutnie nie widzę by miało coś być "taniego", zresztą to bardzo względne pojęcie. Autor pisał o rozsądnej cenie i nie wiemy zresztą jakie to sprzęty chce z tym używać. Trochę bez sensu kupować 5.1 i inwestować ponadto w zwykły wzmak/amp stereo. To już lepiej kupić dwie zwykłe kolumny jak zostajemy przy 2.0 i nie zagracać sobie piwnicy resztą głośników.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam okazję kupić zestaw głośników JBL E80 (zdj) za 200euro ,szukałem w miarę tanio samych kolumn przyzwoitych z wzmacniaczem w komplecie ale w cenie do 1500zl nic nie znalazłem , a wydaje mi się że ta cena jak za ten zestaw jest ok , biorąc pod uwagę że będę używał 2.1 i muszę dokupić wzmacniacz i tu problem bo nie mam pojęcia co kupić no i najlepiej jak najtaniej 

IMG_20220622_114128.jpg

Edytowano przez Mef Mef
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mef Mef napisał:

A co powiecie na HK970? 

masz cały zestaw, dlaczego chcesz iść w 2.0/2.1? Ja bym kupił amplituner. Najtaniej masz Onkyo TX-SR607 za około 700. Cierpi na wysychające kondensatory na płycie hdmi do naprawy w każdym sklepie elektronicznym.

Potem jest nic i dopiero model 656 ale to cena około 1500,-  Jeżeli chodzi o Onkyo akurat.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mef Mef napisał:

ten Onkyo TX-SR607 bez problemu uciągnie zestaw  ?

bez problemu, tylko ten sprzęt ma już trochę lat to jest rok około 2009. Obsługuje maksymalnie FullHD i niestety nie ma ARC. Gdybyś chciał coś nowszego to wspomniany 656 ma ARC oraz obsługę 4K.

Ale należy pamiętać, że z ARC lubią bywać problemy nie zależnie od tego jak stary jest sprzęt. Niestety jak chcesz np obsługę Atmosa (nie masz głośników w tym zestawie do atmosa) to musisz mieć amplituner który obsługuje Atmosa i aby go dostać z VOD to musisz obligatoryjnie mieć ARC ponieważ po s/pdif tego nie uzyskasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag bo miałem ten zestaw wraz z avr najwyzym lub prawie najwyższym z tego okresu.

Jbl e80 nie ma co stawiać w pomieszczeniu mniejszym niż 20-25m2. Strasznie dudnią niezależnie od wzmacniacza czy warunkow akustycznych. Tak, że subwoofer ( nie widzę na zdjęciu czy to 150 czy 250) do muzyki jest całkowicie zbedny lub nawet niewskazany.

Seria nordbridge była dedykowana do amplitunerow I wzmacniaczy hk. Dźwięk mocno rozrywkowy, dynamiczny ( szczególnie z E80). Nie doszukiwalbym się w nim smaczków czy niuansow.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prosta piłka.

Masz zamiar słuchać muzyki i to dla Ciebie priorytet, zostaw tylko frontowe kolumny i kup wzmacniacz stereo. Ale jeśli masz TV który często oglądasz i choć trochę kusi Cię zrobienie sobie kina domowego, do tego masz konsolę lub komputer i chciałbyś sobie pograć z efektami dookólnymi, kup amplituner kinowy i wykorzystaj potencjał kompletu kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w tym wypadku tak jak już tutaj kilka razy zostało napisane, w przypadku stargetowania się w dużej mierze na muzykę warto pójść w rozwiązanie stereofoniczne, ponieważ da Ci ono zdecydowanie większą frajdę i jakość. Żeby Ci coś zaproponować a nie tylko napisać to co już wiesz z poprzednich postów, to na pewno możesz spojrzeć w kierunku Cambridge Audio AXR100, Musical Fidelity M2si, a jeżeli chciałbyś trochę zbalansować zestaw, z kolei jeżeli chciałbyś zachować ten styl brzmienia kolumn i pójść we wzmacniacz o podobnej charakterystyce to NAD C356, ewentualnie Magnat MR780. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...