Skocz do zawartości

Marantz PM/ND8006 plus głośniki.


CC09

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Chciałem prosić o poradę, ewentualne sugestie. Używam obecnie Marantza PM8006 z odtwarzaczem sieciowym ND8006 zakupionego w Q21. Kolumny to Dali Zensor 7 które pozostały mi po amplitunerze Denon oraz subwoofer Dali E-12F, przewody Melodika MDC2250. Gra to wszystko ładnie, ale czy może lepiej? :) Głośniki między sobą mają 180 cm, od słuchacza 300 cm, 20 z tyłu do ściany oraz prawa kolumna 40 cm od ściany bocznej. Stoją na kolcach bo nie szło opanować echa od basu. Chciałem zmienić kolumny ponieważ te kończą już 5 letnią gwarancję, mimo że są jak nowe. Do dyspozycji mam 15 tys zł za parę. Czy jest coś wartego polecenia gdzie naprawdę będzie słychać różnicę? (tylko nowy sprzęt) Słucham wszystkiego, od radia internetowego typu Eska czy Maxxx, poprzez amerykański i polski rock, pop, trochę rapu i hip-hopu. Wiem, że muzyki pop i ogólnych "zwykłych" utworów o wiele lepiej nie usłyszę, ale zespoły typu Perfekt, Metalica itd myślę, że mogły by lepiej zagrać. Pomieszczenie to niestety salon, podłoga twarda, powierzchnia ok 34 m2. Z góry dziękuję wszystkim za zaangażowanie :)

Damian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W budżecie ok 15.000zł masz już naprawdę całkiem niezły wybór. Bez problemu uzyskasz progres jakościowy. Oczywiście, najlepiej jakbyś poprzedził zakup odsłuchem aby zminimalizować ryzyko nietrafienia w swój gust. Nasze propozycje do elektroniki Marantz to kolumny o cieplejszej barwie. Np. Polk Audio Reserve R700, Kef R-7, Dynaudio Evoke 30. Ewentualnie coś o bardziej zrównoważonym brzmieniu, np. Opera Grand Mezza, Xavian Madre Perla czy Audio Physic Tempo Plus (lub niższa seria Classic 8.)

Tak czy siak, wybór masz spory... Zapraszamy na odsłuchy przed decyzją zakupu.

 

Pozdrawiam,

Q21. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może, natomiast warto w tym celu odsłuchać kilku opcji. Z moich propozycji spróbowałbym Focal Aria 936, chociaż musiałbyś je podłączyć w tym pomieszczeniu, ponieważ skoro z Dali Zensor 7 było sporo basu, to tutaj pomimo tego, że jest to inny styl grania, to jednak też się go trochę pojawia. Jako kolejna propozycja, mogą się okazać ciekawe Audiovector QR5 i tutaj raczej powinny się wpisać fajnie w gatunki muzyczne oferując fajną dynamikę, ale i przestrzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę elektronikę, wcześniejsze kolumny oraz metraż pomieszczenia celowałbym w odsłuch Opera Seconda SE. Będziesz miał analogowe, ciepłe, dobrze dociążone brzmienie, które na pewno nie zmęczy. Fajnie zgra się to z posiadanym przez Ciebie Marantzem. Moim zdaniem warto posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Audio Jasper (niezależnie od modelu - kwestia wielkości pomieszczenia) również mogą bardzo dobrze zgrać się z Marantzem. Ich trochę ciemniejszy charakter oraz zdecydowanie rozbudowany ale dobry bas pomogą szczuplejszemu marantzowi, który doda lekkości i powietrza. Powinna być synergia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...