Skocz do zawartości

Słuchawki otwarte a zamkniete


Recommended Posts

Bo nie jest tak że sam fakt konstrukcji otwartej sprawia ze słuchawki są od razu lepsze. Z zasady słuchawki otwarte dają bardziej przestrzenny dźwięk. Najczęściej podobne słuchawki o budowie otwartej maja słabszy i nie schodzący tak nisko jak w słuchawkach zamkniętych bas. Bywają jednak słuchawki otwarte które z tym nie mają żadnego problemu. Niektóre słuchawki zamknięte również potrafią zaoferować dość otwarte brzmienie. Zdarzały się również konstrukcje słuchawek które umożliwiają ich użycie w obu opcjach. Niezaprzeczalną zaleta słuchawek zamkniętych jest jak już wspominałeś możliwość odizolowania się od otoczenia i to że inni nas nie słyszą. Czasem jednak możliwość słyszenia to co dzieje się wokół jest jednak zaletą. Słuchawki otwarte wymagają pewnej bezkompromisowości i często właśnie te droższe słuchawki są właśnie takie. W zależności co ktoś woli zawsze moze wybrać jedne lub drugie. Ewentualnie można się wyposażyć w oba ich rodzaje w zależności  od sytuacji. Gdy słuchamy z użyciem kolumn znacznie nie jesteśmy odizolowani od otoczenia w ogóle. Gdy w słuchamy w słuchawkach otwartych bardzo głośno, nadal otoczenie nie jest narażone na zbyt wysokie poziomy dźwięków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2022 o 14:15, mike85 napisał:

Jak to się przedkłada na jakość ? Dużo konstrukcji senheisera jest typu otwartego.moje 569 są zamknięte i nie odczuwam różnicy od 555 które były udana konstrukcja oprócz pękających pałąków.jakosc na plus 569 no i domownicy nie słyszą w 2 pokoju co slucham

Witaj

Najczęściej słuchawki "otwarte" oferują więcej powietrza i przestrzeni. W tych "zamkniętych" no też to znajdziesz, ale będzie ciężej, przez tą konstrukcję :):)

Najczęściej wysoka klasa tych słuchawek jest w stanie pokazać wiele atutów "w każdą stronę" . 

Po prostu musisz posłuchać żeby nabrać doświadczenia ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2022 o 14:56, MobyDick napisał:

Bywają jednak słuchawki otwarte które z tym nie mają żadnego problemu. Niektóre słuchawki zamknięte również potrafią zaoferować dość otwarte brzmienie

11 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Najczęściej słuchawki "otwarte" oferują więcej powietrza i przestrzeni. W tych "zamkniętych" no też to znajdziesz

Najczęściej tak, ale kiedy miałem Audeze LCD XC nie czułem na nich dyskomfortu w odniesieniu do Audeze LCD X.

Mógłbym z tymi pierwszymi też zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2022 o 21:35, DiBatonio napisał:

Najczęściej tak, ale kiedy miałem Audeze LCD XC nie czułem na nich dyskomfortu w odniesieniu do Audeze LCD X.

Mógłbym z tymi pierwszymi też zostać.

Racja, dlatego byłem ostrożny pisząc te stwierdzenie :)

Jakby nie było, tych słuchawek "otwartych" jest dość mało a to dlatego że rynek zdominowały słuchawki bluetoot których jest od zatrzęsienia (zamkniętych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2022 o 22:36, MobyDick napisał:

Często jeśli porównuje się dwie pary słuchawek podobnych lecz różniących się właśnie tym że jedne są zamknięte a drugie otwarte, to wygrywają właśnie zamknięte ze względu na lepszy bas. Dość często lepszy bas wygrywa z przestrzennością lub naturalnością wokali bo jest ważny. 

Może tak być, ale ja nie jestem basolubem, podstawa basowa jest ważna, ale nie ma mi nachodzić na reszte pasma w słuchawkach. 

Pamiętam Takstary 80 Pro 😉

Musiałem je modyfikować, bo za bardzo mnie grzmociły basem, takie wtedy miałem wrażenie. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeśli porównuje się z z ciężkimi Audeze podobne ale lżejsze słuchawki, to wypomina się im że są mniej solidnie wykonane :D . A bywa ze ludzie narzekają na to że zbyt ciężkie są słuchawki ważące ponad 300 gram. Słuchawki planarne są zwykle cięższe, szczególnie te z dużymi przetwornikami i jeśli są dobrze skonstruowane to ich duża masa nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kaczadupa napisał:

Nie tylko Ty ale za te pieniądze powinny być zdecydowanie lżejsze. Jakoś "Pan Głośniczek" potrafi robić znikające na głowie "planary" a Audeze kładzie nam z kablem prawie kilogram na głowę... 

 

Przestań narzekać z nowym pałąkiem są o wiele wygodniejesze,  ja z LCD X mogę ze 3 godziny słuchać, a może i dłużej. 😛

Ale jak kiedyś w Topach wziąlem do ręki topowe ATH to myślałem, że rozlecą mi się w rękach były bardzo lekkie, ale spociłem się podczas zakładania 12koła na uszy.😂😂😂

Nie chciałbym ich za połowę tej ceny, tym bardziej, że to nie moje brzmienie. 

To już Senki HD600 były piórkiem do Audeze, ale jak można nie kochać Audeze, no jak? 😉

Słyszałeś o ABYSS, coś wspaniałego 😉

https://eu.abyss-headphones.com/products/abyss-ab-1266-phi-headphone?variant=32082740969575

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco dobrze dla mnie to było zaskoczenie, chociaż po tych kilku latach szczegółów nie pamietam. Audeze były chyba LCD 2 brzmienie bez fajerwerków, ale wyważone i relaksujące. A Oppo to PM3- te wypadały bardziej rześko, ale one mają chyba też wyższą skuteczność (ale,mogę się mylić) i niższą impedancję od Audeze.

Wtedy gdybym miał wybierać z tym Mojo 2, to chyba bym wziął PM3. 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słuchawki otwarte zazwyczaj oferują bardziej przestrzenne brzmienie wszerz i liniowe pasmo, a zamknięte bardziej dociążony/podbity dół.  Wybierając sobie i tak najlepiej wybrać się do salonu, bo np. co jednemu będzie odpowiednią ilością basu, drugiemu może być go za dużo i nie będzie odpowiadał jego charakter. Inna sprawa sprawa, przy długich odsłuchach słuchawki zamknięte mogą powodować dyskomfort cieplny dla naszych uszu, zwłaszcza w taką pogodę jaką mamy obecnie:60_sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...