Skocz do zawartości

Nowe kolumny podłogowe około 2.5 k


spartan5213

Recommended Posts

Witam Panowie.

1.Chciałbym kupic jakies kolumny podłogowe w cenie około 2.5 tysiaca (moze byc delikatnie wyzej lub nizej nie przekraczajacej 3 tys) ale słabo sie znam na tym, dzwiek bardziej neutralny żeby kazdy styl muzyki dało sie słuchac.

2. Dodatkowo chciałbym kupic wzmacniacz zewnetrzny z daciem. Klasy D chyba najlpiej ? i jaki ?

3. Mam soobwofer yamaha ns-w-100 i chcę żeby była mozliwosc jego podlaczenie, a jeszcze lepiej by bylo jakbym mial mozliwosc ustawienia odciecia.

4. Pytanie z innej beczki. Mam w innym miejscu monitory studyjne, i jeden niestety musi stac na parapecie i z samego rana do godziny gdzies tak 10-11 jest nagrzewany przez słonce, jak sie go dotknie to jest bardzo ciepły. Czy to mu nie zaszkodzi że jest tak codziennie nasloneczniony ? 

Dziekuje za jakakolwiek probe pomocy. Pozdrawiam.

Edytowano przez spartan5213
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część .

Po co Ci podłogówki jak chcesz używać również subwoofera ? 

Nie obraź się ale miałem kupę lat temu sw012 i to jest totalna porażka , więcej szkody sobie zrobisz niż pożytku tym bardziej w muzyce . Sprzedaj to i zmień założenia na podłogówki . Poprawna konfiguracja to nie bułka z masłem nawet dla obytych w temacie i z wyżej klasy sprzętem 😏

Wzmacniacz , Nuprime , Nad, Primare , Topping, jeśli chodzi Ci o klasę D. 

Co do nasłonecznienia to ma to jakiś niekorzystny wpływ na obudowę ,oraz elementy wewnętrzne jeśli sam z siebie też dodatkowo się mocno nagrzewa. Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Część .

Po co Ci podłogówki jak chcesz używać również subwoofera ? 

Nie obraź się ale miałem kupę lat temu sw012 i to jest totalna porażka , więcej szkody sobie zrobisz niż pożytku tym bardziej w muzyce . Sprzedaj to i zmień założenia na podłogówki . Poprawna konfiguracja to nie bułka z masłem nawet dla obytych w temacie i z wyżej klasy sprzętem 😏

Wzmacniacz , Nuprime , Nad, Primare , Topping, jeśli chodzi Ci o klasę D. 

Co do nasłonecznienia to ma to jakiś niekorzystny wpływ na obudowę ,oraz elementy wewnętrzne jeśli sam z siebie też dodatkowo się mocno nagrzewa. Pzdr

 

Subwoofer był podłączony do monitorów i miał zadanie łapanie Hz które kolumny nie są w stanie. Sprawdzał się. Chce go użyć w ten sam sposób do podłogowek. Jakiś fajny duet kolumny +wzmacniacz d DAC możesz polecić które ładnie ze sobą współpracują i można w jakiś sposób subwoofer podłączyć? Potrzebowałbym rady bo nie wiem jak się za to zabrać . 

Edytowano przez spartan5213
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Ze wzmacniaczy miałbyś Topping MX5 oraz Taga Harmony HTR1000CD. Taga zaprezentuje brzmienie pełniejsze z mocniejszym dołem. Topping MX5 będzie bardziej techniczny, dynamiczny, niestety w tym przypadku nie masz możliwości podłączenia subwoofera. 

Z kolumn podłogowych wartych zainteresowania miałbyś Pylon Audio Pearl 25 oraz Heco Aurora 700. Cieplejsze brzmienie zapewnią Heco, natomiast większą przestrzeń i kontrolę zyskasz na Pylonach. 

Zapraszam do naszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spartan5213 napisał:

Bo jestem laikiem i znajomy mi tak podpowiedział oraz te pierwsze mają znakomite recenzje. 

To , może jakiś rekonesans praktyczny , odsłuch u znajomego , forumowicza , czy salon audio . 

Widzisz na dzień dobry STX zostały zjechane , ale może Tobie podejdą . 

Tak to już jest w audio . Więc do roboty 😉 

Albo będziesz przebierał jak nie jeden tu na forum metodą prób i błędów 😊 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieszkam na takim zadupiu ze najblizszy odsluch jaki moglbym znalezc jest 80 km od miejsca mojego zamieszkania. :) Brałem jeszcze pod uwage pylon pearl 25 lub 27 ale widze ze ludzie troche narzekaja na nie ze sa nijakie i na slabych glosnikach. Chcialbym wlasnie przesluchac Indiana Line tesli 561 bo maja bass port z przodu a ja mam maly pokoj 4,8 m na 4,5 m i staly by przy scianie to nadaly by sie w sam raz.

Potrzebowalbym pomocy z DAC-wzmacniaczem bo chcialbym koniecznie cos z klasy D ale tez zeby suba mi obsluzylo i z tymi Indiana tesli jakos wspolpracowalo.

P.S Wszyscy mi mowia ze mały pokoj to male glosniki a nie kolumny, ale nie mam zamiaru rezygnowac z dzwieku chociaz sredniej jakosci tylko dlatego ze nie mam warunkow . Dostosuje pokoj do kolumn a nie odwrotnie, zobaczymy co z tego wyjdzie i w najblizszych latach bede mial duzo wieksze lokum wiec na przysłosc juz tez bedzie. 

Edytowano przez spartan5213
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spartan5213 napisał:

Chcialbym wlasnie przesluchac Indiana Line tesli 561 bo maja bass port z przodu a ja mam maly pokoj 4,8 m na 4,5 m i staly by przy scianie to nadaly by sie w sam raz.

Po pierwsze, obecność BR z przodu czy z tyłu nie definiuje możliwości ustawienia kolumn pod ścianą. Tak czy siak musisz je odsunąć co najmniej 15cm.

Po drugie, 21,6m2 to nie taki mały pokój i spokojnie możesz tu stawiać średniej wielkości podłogówki. To wręcz górna granica dla znacznej części podstawkowych konstrukcji.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli używasz już subwoofera to nie złym pomysłem jest użycie monitorów zamiast podłogowych, tym bardziej ze w cenie zakładanej przez Ciebie na podłogówki, kupisz lepszej klasy monitory ;)

chyba, ze w opcji drugiej ,lubisz duży, obszerny bas, to wtedy wdrażamy podłogówkę.

w przypadku monitorów sugeruje Ci sprawdzić Kefa Q350 , jeśli podłogowe to Indiana Line Tesi 561. Dwie, różne propozycje

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spartan5213 napisał:

Chcialbym wlasnie przesluchac Indiana Line tesli 561

Zjechałem STXy to teraz jeszcze pojadę trochę po tych Indiana. 3 lata temu ich słuchałem w salonie, bo właśnie ciągle pojawiały się w propozycjach. I zagrały właśnie tak ciepło misiowato, bez pazura, fajna podstawa basowa ale średnica i góra już mało rozdzielcze były. To był mój pierwszy odsłuch w salonie i chciałem posłuchać tych wszystkich oklepanych forumowych propozycji typu Pearl 27, Heco Aurora, Melodika BL40, STX250.  Z tego wszystkiego chyba Pearl 27 zagrały najbardziej uniwersalnie i zadowalająco, choć kupiłem wtedy jeszcze coś innego. To były Klipsche, które po 3 miesiącach poszły do innego właściciela bo po początkowym och ach pokazały swoje braki.

A spróbuj coś z Monitor Audio może, detaliczne granie, basu też im nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wito76 napisał:

Zjechałem STXy to teraz jeszcze pojadę trochę po tych Indiana. 3 lata temu ich słuchałem w salonie, bo właśnie ciągle pojawiały się w propozycjach. I zagrały właśnie tak ciepło misiowato, bez pazura, fajna podstawa basowa ale średnica i góra już mało rozdzielcze były. To był mój pierwszy odsłuch w salonie i chciałem posłuchać tych wszystkich oklepanych forumowych propozycji typu Pearl 27, Heco Aurora, Melodika BL40, STX250.  Z tego wszystkiego chyba Pearl 27 zagrały najbardziej uniwersalnie i zadowalająco, choć kupiłem wtedy jeszcze coś innego. To były Klipsche, które po 3 miesiącach poszły do innego właściciela bo po początkowym och ach pokazały swoje braki.

A spróbuj coś z Monitor Audio może, detaliczne granie, basu też im nie brakuje.

Co Ci nie odpowiadało w Klipsch? Stoję przed decyzją zakupu Klipsch RP260F. I chętnie przyjme każda opinie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Klipscha słuchałem z Onkyo 8250 i to połączenie była fajne. Średnica jest lekko wycofana a w niektórych przypadkach wysokie potrafiły zakłuć ale tylko w słabych realizacjach - stary punk i metal gdzie wiadomo że jakość nagrań jest słaba. Przy cichych odsłuchach świetna dynamika. Jak dobierze się dobry wzmacniacz to kolumny godne polecenia szczególnie że teraz mają świetną cenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Józef Herczek napisał:

Ten model Klipscha słuchałem z Onkyo 8250 i to połączenie była fajne. Średnica jest lekko wycofana a w niektórych przypadkach wysokie potrafiły zakłuć ale tylko w słabych realizacjach - stary punk i metal gdzie wiadomo że jakość nagrań jest słaba. Przy cichych odsłuchach świetna dynamika. Jak dobierze się dobry wzmacniacz to kolumny godne polecenia szczególnie że teraz mają świetną cenę.

 

Korzystam z Logitech Z5500 myślisz, że jako laik zobaczę różnice? Czy bass względem suba logitech mnie nie zawiedzie? Słuchałem go i tak na połowie mocy. To dla mnie dużo kasy licząc z amplitunerem.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Logitecha więc trudno mi się odnieść, jedno jest pewne - basu Klipschom nie brakuje, sub absolutnie zbędny ale odsłuch niezbędny :) Jak lubisz taki charakter grania to raczej nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Tylko elektronika jest tutaj bardzo ważna aby wysokie Cię nie zabiły. No i akustyka. Ten zestaw słucham czasami u kumpla i zrobiliśmy raz próbę - zagraciliśmy salon, materace na ścianach (za głowami i kolumnami, przy pierwszych odbiciach itp) - mieszkać się tak nie da ale kopary opadły jaka była różnica na plus. A zrobione trochę na pałę bez pomiarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Józef Herczek napisał:

Ja słuchałem tylko ze wspomnianym Onkyo więc nie pomogę w tej kwestii, na pewno nic ostrego na górze, z dobrą średnicą i dołem. Zapewne bardziej doświadczeni forumowicze doradzą tylko muszą znać budżet. 

Do Twojego opisu pasuje jakiś Nad. Np. 316bee, 325bee, 326bee. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...