Skocz do zawartości

Pierwsze kolumny do salonu 25m2


SlyNq13

Recommended Posts

Witam, posiadam głośniki logitech z5500, z których jestem zadowolony. Jednak od zawsze marzyły mi się kolumny właśnie za to ,,coś,, w dźwięku oraz wygląd. Upatrzyłem sobie Magnat supreme monitor 2002. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak one wypadają na tle tych moich głośników? Mam salon 25m2 na poddaszu więc ze skosem. Połączone optykiem do tv. Dzwiek z youtube także bez szału ale logitech dają radę. Myślę że jakość dźwięku z kolumn będzie dużo lepsza bo są trzydrożne a logitech to tylko satelitki i sub. Ale właśnie czy będzie spoko bas z magnatów? Czy jednak będę musiał dokupić subwoofer? A może polecacie inne kolumny z fajnym basem? W podobnym budżecie? 

Ja wiem, że budżet mały itd. Ale jak logitech mi wystarczają to myślę, że nie mam aż takich wymagań. Może zamiast zagłuszać subem niech to gra ładnie jako całość. Słucham rocka, lubię jak czuć bębny. Ale też innych typów muzyki jak ktoś wpadnie na domówkę. Raczej słucham cicho lub do połowy głośności, więc nie ma to nawalać na maksa tylko grać ładnie przy niskich głośnościach (co ważne z tym basem) 

Ps. Czym to napędzić? Tu już raczej bym chciał używane coś w cenie jak najtańszej ale, żeby było takie jak trzeba a nie za słabe. 

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
logitech Z5500 to typowe głośniki komputerowe oferujące głęboki bas za sprawą wydajnego subwoofera. Magnaty Supreme Monitor 2002 poprawią szczegółowość oraz zapewnią naturalniejszą średnicę. Basu oczywiście będzie mniej ale to się tyczy tak na prawdę większości monitorów. Polecam w przypadku tych monitorów wzmacniacz Taga Harmony HTR1000cd. 

Warto byłoby także spojrzeć w kierunku KEF Q350, które wyciągną więcej szczegółów z nagrań, przybliżą średnicą oraz dodadzą więcej głębokiego basu w stosunku do Magnatów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefy Q350 permanentnie pojawiają się na promocji, sam kupiłem swoje za 900zł za sztukę. Z jakimiś najprostszymi standami delikatnie przekroczysz 2000zł. Chyba, że jakimś cudem znalazłbyś jeszcze te https://www.ceneo.pl/69495700 i nie byłyby one zbyt wysokie (a są bardzo, jednak u mnie się sprawdziły) to może nawet się zmieścisz. Ja kupiłem je na stronie Abix z rok temu, za 80zł, przecierałem oczy ze zdumienia jak solidnie są wykonane i spakowane, w cenie niemalże samego materiału...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Taga harmony TAV 606? 

8 minut temu, Pajto02 napisał:

Kefy Q350 permanentnie pojawiają się na promocji, sam kupiłem swoje za 900zł za sztukę. Z jakimiś najprostszymi standami delikatnie przekroczysz 2000zł. Chyba, że jakimś cudem znalazłbyś jeszcze te https://www.ceneo.pl/69495700 i nie byłyby one zbyt wysokie (a są bardzo, jednak u mnie się sprawdziły) to może nawet się zmieścisz. Ja kupiłem je na stronie Abix z rok temu, za 80zł, przecierałem oczy ze zdumienia jak solidnie są wykonane i spakowane, w cenie niemalże samego materiału...

Ok to tak około 2 tysięcy. A czy coś taniej nie nada mi się równie dobrze biorąc pod uwagę moje myślę nie wygórowane oczekiwania? 

 

A Klipsch R610F? Lub całkiem tańsze Taga, które wspomniałem wyżej? 

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Ja bym Ci proponował uzywki. W tych pieniądzach będziesz miał klasę wyzej jeśli chodzi o dźwięk. 

Myślałem o ratach, ale tak czy tak boję się kupować używanych bo nie wiem jak sprawdzić czy są oryginalne głośniki i czy nie ma przedmuchów. Kiedyś kupiłem tak subwoofer koda. Nie był zbyt dobry. Ani nie wiem jak na olx wyplewić złe i wybrać dobre 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SlyNq13 napisał:

A coś do 2 tys ale znacząco lepszego od magnatów z dużym basem? Bo magnaty myślałem za około 1400 wyrwać na promocji. 

Aby mieć ten duży bas, trzeba również mieć dobry wzmacniacz. Można patrzeć na oferty outlet ze sklepów z pełną gwarancją. Poniżej masz kolumny Klipsch i może uda się coś jeszcze urwać z ceny po negocjacjach.

Klipsch RP-260F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

Aby mieć ten duży bas, trzeba również mieć dobry wzmacniacz. Można patrzeć na oferty outlet ze sklepów z pełną gwarancją. Poniżej masz kolumny Klipsch i może uda się coś jeszcze urwać z ceny po negocjacjach.

Klipsch RP-260F

zawsze klipsch mi sie kojarzył dobrze, ale to by wyszło 2400zł, a jak byś miał się wypowiedzieć na temat tych magnatów to co byś powiedział? syf i nie ma co nawet patrzeć? czy też można by wziąć oszczędzając dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Moim zdaniem jeśli Magnat to z serii Quantum. Bas to nie wszystko. Szkoda ze masz daleko bo byś posłuchał moich bx6 które sprzedaje. Z nadem rock brzmi świetnie.

może mnie źle zrozumieliście, nie zależy mi na przytłaczającym basie, nie ma zagłuszać, ale ma być odczuwalny, żeby zamiast zmian na lepsze nie zrobić na gorsze z logitechów, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlyNq13 Klipsch w porównaniu do Magnat ( mowa o w/w modelach ) gra ładniej, wyższa jakość brzmienia, a myślę, że ze 200 PLN można urwać z tej ceny.

Klipsch gra skrajami pasma i przy cichym słuchaniu będzie ok, ale przy głośniejszym również się sprawdzą.

Druga sprawa, masz trudną akustykę ( poddasze ) i ja na Twoim miejscu, nie przesadzałbym właśnie z basem, może dudnić lub buczeć.

Powiedz mi z czego chcesz puszczać muzykę, tylko przez TV lub coś innego jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

@SlyNq13 Klipsch w porównaniu do Magnat ( mowa o w/w modelach ) gra ładniej, wyższa jakość brzmienia, a myślę, że ze 200 PLN można urwać z tej ceny.

Klipsch gra skrajami pasma i przy cichym słuchaniu będzie ok, ale przy głośniejszym również się sprawdzą.

Druga sprawa, masz trudną akustykę ( poddasze ) i ja na Twoim miejscu, nie przesadzałbym właśnie z basem, może dudnić lub buczeć.

Powiedz mi z czego chcesz puszczać muzykę, tylko przez TV lub coś innego jeszcze?

Obecnie tylko TV, sama jakość dźwięku pewnie mocno na tym oberwie, chyba, że bym załatwił sobie w dobrej jakości muzykę, kiedyś może gramofon cyfrowy i vinyle ale kto wie, PC raczej podłączał nie będę 

 

i kwestia czy będzie mnie stać na coś co napędzi te klipsch.. używanego

14 minut temu, Artur Charicki napisał:

Kolego kolumny za 2tys zł będą o niebo lepsze od logitechow. Chodzi o to, żeby w pewien sposób dobrze wykorzystać budżet. Tzn pod Twoje wymagania.

że będą lepsze to nie wątpię tylko boje się czy ja usłyszę różnice wydając takie pieniądze na to :D

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chyba, a na pewno oberwie, ponieważ TV to bardzo słabe źródło. Oczywiście, jeśli w przyszłości będzie rozbudowa systemu, to warto inwestować w lepsze kolumny. Wspominam o tym dlatego, aby nie było tak, że po zakupie nowych kolumn, będzie gorzej niż z obecnymi.

Z jakim wzmacniaczem grałyby w/w kolumny?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnach głośnikowych nie ma się za bardzo co popsuć. Spokojnie można kupić używane. Ważne: 

- przetworniki w dobrym stanie (bez wgniotek)

- całe zawieszenia głośników

- skrzynki szczelne (lekko otłuczone obudowy nie dyskwalifikuje jej) np. narożniki.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lysyrafal napisał:

Nie chyba, a na pewno oberwie, ponieważ TV to bardzo słabe źródło. Oczywiście, jeśli w przyszłości będzie rozbudowa systemu, to warto inwestować w lepsze kolumny. Wspominam o tym dlatego, aby nie było tak, że po zakupie nowych kolumn, będzie gorzej niż z obecnymi.

Z jakim wzmacniaczem grałyby w/w kolumny?

z ciekawości, jakie są inne źródła? chodzi o CD, pendrive? gramofon? z tv po optyku myślałem, że jakość jest taka jak ze źródła? tylko gorzej z youtube, że to źródło jest słabe

 

PS: jeszcze nie mam wzmacniacza, i zaczynają mnie przytłaczać koszta. liczyłem na wzmacniacz za około 7 stów używany i kolumny około 1400zł te magnaty na promocji

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...