Skocz do zawartości

Pierwsze kolumny do salonu 25m2


SlyNq13

Recommended Posts

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

Do spokojnego grania wystarczy, ale przy głośniejszym graniu trzeba uważać, aby nie spalić głośników odpowiadających za wysokie tony.

Używany będzie z wyższej półki niż nowy w tym budżecie, a mój typ podałem wyżej i jeszcze można negocjować cenę.

Dobrze, ale jak to podłączyć z samsung 65tu8502? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lysyrafal napisał:

W tej wersji wzmacniacza nie ma wejścia optycznego ( nowsza ma, Xindak A-06 New Edition ), a jak widać wyżej jest na to sposób. Nowsza wersja jest niestety poza budżetem.

Ok to optyk z głowy. Czyli taki wzmacniacz jak proponowałeś bez problemu obsłuży te kolumny? Czy np. Dużo droższy zrobi to dużo lepiej, jak to wygląda? Postraszyleś mnie z tym uszkodzeniem głośników. Ta cena koło tysiąca jest jak najbardziej spoko 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2022 o 17:46, lysyrafal napisał:

Nie korzystam z odtwarzaczy sieciowych, więc tu muszą się wypowiedzieć koledzy, którzy z tego korzystają. Podałem go jako inny przykład źródła.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-stereo-xindak-a06-CID99-IDPlr81.html

Wzmacniacz grzebany. Zalecam ostrożność.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

W tej wersji wzmacniacza nie ma wejścia optycznego ( nowsza ma, Xindak A-06 New Edition ), a jak widać wyżej jest na to sposób. Nowsza wersja jest niestety poza budżetem.

Dobra, czyli ostatecznie biorąc pod uwagę moje potrzeby to Klipsch RP260F to jedyny słuszny wybór? Kolumny wolałbym nowe bo nie mam takiej gotówki więc wziąłbym w raty. A wzmacniacz dokupić używany raczej zostaje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś ich?

Klipsch to nie kolumny dla każdego. Sporo dołu sporo góry, efektowe granie. Być może dla Ciebie.

Jesli kolumny nowe to RP 260 stawiam obok Magnat Quantum 507 oraz znacznie mniejszych Acustic Energy AE120. Te ostatnie dadzą Ci więcej średnicy względem poprzednich modeli.

Wśród kolumn używanych mógł bys polować na poprzednie serie Klipscha, modele RF 62II albo lepsze RF 82II, Ewentualnie na ciekawe, w lepszej kwocie do dostania, Monitor Audio RX8.

Pamiętaj jeszcze o wzmacniaczu. Ten też idzie na raty?

Xindak 06 to fajna propozycja. Dalej MR780 od Magnata czy już nieco wiekowe ale jednak wciąż super Denon PMA 860.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A słuchałeś ich?

Klipsch to nie kolumny dla każdego. Sporo dołu sporo góry, efektowe granie. Być może dla Ciebie.

Jesli kolumny nowe to RP 260 stawiam obok Magnat Quantum 507 oraz znacznie mniejszych Acustic Energy AE120. Te ostatnie dadzą Ci więcej średnicy względem poprzednich modeli.

Wśród kolumn używanych mógł bys polować na poprzednie serie Klipscha, modele RF 62II albo lepsze RF 82II, Ewentualnie na ciekawe, w lepszej kwocie do dostania, Monitor Audio RX8.

Pamiętaj jeszcze o wzmacniaczu. Ten też idzie na raty?

Xindak 06 to fajna propozycja. Dalej MR780 od Magnata czy już nieco wiekowe ale jednak wciąż super Denon PMA 860.

Piotr

Dzięki, przejrzę oferty z tymi kolumnami co pisałeś. Nie słuchałem jeszcze żadnych. Na razie ciągle bije się z myślami czy potrzeba mi zmiany z logitechów które mają 5.1 i grają wg mnie całkiem ładnie. Chciałbym realnie zobaczyć różnice wartą takiej kwoty. 

Co do brzmienia, które mnie interesuje łatwo sobie wyobrazić jeśli mam małe satelitki i subwoofer :) (z5500) 

Wzmacniacze pewnie używane bo kwota która wyjdzie za nowe kolumny i nowy wzmacniacz mnie przeraża. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SlyNq13 napisał:

Dzięki, przejrzę oferty z tymi kolumnami co pisałeś. Nie słuchałem jeszcze żadnych. Na razie ciągle bije się z myślami czy potrzeba mi zmiany z logitechów które mają 5.1 i grają wg mnie całkiem ładnie. Chciałbym realnie zobaczyć różnice wartą takiej kwoty. 

Co do brzmienia, które mnie interesuje łatwo sobie wyobrazić jeśli mam małe satelitki i subwoofer :) (z5500) 

Wzmacniacze pewnie używane bo kwota która wyjdzie za nowe kolumny i nowy wzmacniacz mnie przeraża. 

No to jeśli różnice chcesz usłyszeć, zobaczyć to musiał byś wziąć takowe do domu na testy i tam je sprawdzić.

Bo rozumiem że kluczem jest tu czy wydanie pewnej kwoty jest adekwatne.

To zrobisz tylko w ten sposób

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 1Ender napisał:

Licz się z przeglądem wzmacniacza używanego. Nie zależnie ile ma lat trzeba taki przegląd zrobić. Na tego xindaka bym uważał. Już nowe wymagały ustawienia prądów spoczynkowych. Słyszałem o takich przypadkach. 

Kolumny kup/ posłuchaj używane.

Przypomnij, jakiej muzyki słuchasz?

Pozdrawiam 

Ile kosztuje około taki przegląd? Cena nowego trochę zabija. Ok nie będę go brał. 

Muzyki głównie classic rock, heavy metal. Iron Maiden, system of a Down itd. 

Ale też całkiem inny gatunki bo często ktoś wpada jakaś domówka itd. Wtedy leci wszystko i to też pasuje by grało ładnie. Pop, rap, ruski hardbass itd. 

Lubię gdy bas trochę sobie mruczy, jest go czuć. I ogólnie gdy słyszałem raz dźwięk z kolumn to było to coś pięknego, nie potrafię opisać ale chodzi mi o te czystość? Wyrazistość? Nie wiem. Logitech niby grają czysto.. 

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to jeśli różnice chcesz usłyszeć, zobaczyć to musiał byś wziąć takowe do domu na testy i tam je sprawdzić.

Bo rozumiem że kluczem jest tu czy wydanie pewnej kwoty jest adekwatne.

To zrobisz tylko w ten sposób

Piotr

Tak słowo klucz to, że chciałem się zamknąć w 2 tys i była to kwota duża jak dla mnie na audio. Nie chciałbym żeby to był wymysł typu zostawiłem tyle kasy a różnicy nie widzę. A teraz kwota podniosła się dwukrotnie. Nie potrafię zdecydować czy jest to zachcianka czy rzecz którą naprawdę potrzebuje i odczuje na codzień. 

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. 98 procent słuchania muzyki to jest w tle żeby dało się rozmawiać, lub troszkę głośniej i wtedy żeby głośno rozmawiać. Raczej nigdy nie zagłusza rozmów. Plus zdecydowana większość będzie youtube z tv, filmy z platform też na tv, gry może pobiorę jakieś pliki na dysk i też puszcze z tv ale to się mija z celem na dłuższą mete

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli basowo i szczegółowo. Do metalu większość kolumn nie wyrabia, zwłaszcza przy podwójnej stopie. Jest ściana dźwięku i wszystko się zlewa. Pewniak to Phonar Laser 250. Są wystawione na olx. Dam Ci jeszcze solidny rabat. Przy innych gatunkach muzycznych też się sprawdzą.

Kolumny mają wysoką skuteczność 89dB. Więc napędzisz je czymkolwiek. :))) Grają dość neutralnie z lekko zaokrągloną górą bez utraty blasku i szczegółowości. Wyraźnie zaznaczonym szybkim mocnym dołem i bogatą średnicą. Brak buły na basie. Grają bardzo czysto.

Do słuchania w tle jak najbardziej, dobrze by wzmacniacz miał funkcję loudness lub korektę dźwięku (filtr) do podbicia skrajów pasm. Wzmacniacz powinien być dość szybki do takiej muzy. Możesz szukać czegoś wśród popularnych na forum chińczyków w klasie D. Koledzy pomogą dobrać coś szybkiego i z filtrami typu V.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku cięższej muzyki Klipsch RP260f mogą być dobrym kierunkiem. Warto jednak w tym przypadku iść w cieplej brzmiący wzmacniacz i tutaj poszukałbym na rynku wtórnym NADa C356bee lub Audiolaba 6000a. Oba wzmacniacze można znaleźć niekiedy w dobrych cenach. 

Jak coś mamy dostępne raty 0% więc możesz rozłożyć płatność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

Czyli basowo i szczegółowo. Do metalu większość kolumn nie wyrabia, zwłaszcza przy podwójnej stopie. Jest ściana dźwięku i wszystko się zlewa. Pewniak to Phonar Laser 250. Są wystawione na olx. Dam Ci jeszcze solidny rabat. Przy innych gatunkach muzycznych też się sprawdzą.

Kolumny mają wysoką skuteczność 89dB. Więc napędzisz je czymkolwiek. :))) Grają dość neutralnie z lekko zaokrągloną górą bez utraty blasku i szczegółowości. Wyraźnie zaznaczonym szybkim mocnym dołem i bogatą średnicą. Brak buły na basie. Grają bardzo czysto.

Do słuchania w tle jak najbardziej, dobrze by wzmacniacz miał funkcję loudness lub korektę dźwięku (filtr) do podbicia skrajów pasm. Wzmacniacz powinien być dość szybki do takiej muzy. Możesz szukać czegoś wśród popularnych na forum chińczyków w klasie D. Koledzy pomogą dobrać coś szybkiego i z filtrami typu V.

Pozdrawiam 

Jesteś wstanie powiedzieć jak wypada bas porównując do Klipsch? Cena fajna za te Twoje, zamknąłbym zestaw dużo taniej. A chcąc dokupić subwoofer to jaki to mniej więcej koszt? Zakładając że będzie trzeba. Jakiej wielkości niskotonowe mają te phonary? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlyNq13 napisał:

Nie potrafię zdecydować czy jest to zachcianka czy rzecz którą naprawdę potrzebuje i odczuje na codzień. 

No to na chwile obecną zostań przy Z906

1 godzinę temu, SlyNq13 napisał:

Ps. 98 procent słuchania muzyki to jest w tle żeby dało się rozmawiać, lub troszkę głośniej i wtedy żeby głośno rozmawiać. Raczej nigdy nie zagłusza rozmów

Mam znajomych którzy też ich tak używali i szczerze jako zaznajomiony z tematem nie mogłem ich za bardzo przekonać do wymiany. Zasadnicze pytanie czy wykorzystasz to, po prostu.

Masz gdzieś za 2K RP260?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlyNq13 napisał:

Jesteś wstanie powiedzieć jak wypada bas porównując do Klipsch? Cena fajna za te Twoje, zamknąłbym zestaw dużo taniej. A chcąc dokupić subwoofer to jaki to mniej więcej koszt? Zakładając że będzie trzeba. Jakiej wielkości niskotonowe mają te phonary? 

Klipsche grają bardziej V-ką, Phonary  bardziej równo we wszystkich pasmach. Klipscha słuchałem w salonie audio. Po kilku minutach miałem dość. Osobiście bym ich nie kupił, ale Ty możesz. Niskie podobne, ale nie porównywałem bezpośrednio w tych samych warunkach akustycznych. Sam musisz zdecydować.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1Ender napisał:

Wzmacniacz grzebany. Zalecam ostrożność.

Powiem Ci szczerze, że nawet nie zwróciłem uwagi na defekt z tyłu panelu. W każdym bądź razie dziękuję za zwrócenie uwagi. Może to przez ten upał, nie wiem. Jedyne co przemawia za tym wzmacniaczem to opinie o użytkowniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SlyNq13 napisał:

Dobra, czyli ostatecznie biorąc pod uwagę moje potrzeby to Klipsch RP260F to jedyny słuszny wybór? Kolumny wolałbym nowe bo nie mam takiej gotówki więc wziąłbym w raty. A wzmacniacz dokupić używany raczej zostaje 

Po prostu poszukałem dobrej opcji w tym budżecie, a czy Tobie spodoba się ich granie, to już kwestia indywidualna. W tej chwili, przy takiej inflacji, warto szukać ofert z outletu z pełną gwarancją, albo zwiększyć budżet i wybór będzie większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wytłumaczyć moje oczekiwania co do dźwięku. Dynamika basu? Pewnie tak bym to opisał. Bas przyjemny, odczuwalny, mruczenie. Ale szybki tj. Nie jak subwoofer samochodowy, że zagłusza wszystko robiąc masaż pleców. Wydaje mi się, że właśnie kolumny mają taki bas ładny, w porównaniu do subwooferów. Ale może źle rozumuje.

Muszę się wybrać gdziekolwiek i odsłuchać. 

Np. Głośniki w samochodzie w drzwiach potrafią zrobić fajniejszy jak dla mnie bas niż subwoofer w samochodzie. Nie wiem jak opisać te różnice. Nie mam na myśli ilości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...