Skocz do zawartości

Pierwsze kolumny do salonu 25m2


SlyNq13

Recommended Posts

1 minutę temu, SlyNq13 napisał:

znalazłem te polki nowe za 600zł za sztuke w media expert, one ogólnie powinny lepiej grać jak te logitechy?

Zadzwoń do gościa. Zapytaj czy możesz ich posłuchać przed kupnem i się dowiesz. Nie ma innego wyjscie. Ja je słyszałem dawno ale w pamięci został mi na prawdę fajny bas. To może być dobry trop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Charicki napisał:

Zadzwoń do gościa. Zapytaj czy możesz ich posłuchać przed kupnem i się dowiesz. Nie ma innego wyjscie. Ja je słyszałem dawno ale w pamięci został mi na prawdę fajny bas. To może być dobry trop.

dobra, jutro odsłucham, jak by mi to grało dobrze, to ile musze liczyć za wzmacniacz/ampli? około.

co do wymiany głośników, chce zmienić wystrój w salonie na coś poważniejszego niż głośniczki komputerowe jednocześnie nie tracąc na jakości dźwięku także ilości basu, jedyne dlaczego zmieniam to, żeby zejść z 5.1 na dwie ładne kolumny, byle nie gorsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlyNq13 napisał:

dobra, jutro odsłucham, jak by mi to grało dobrze, to ile musze liczyć za wzmacniacz/ampli? około.

co do wymiany głośników, chce zmienić wystrój w salonie na coś poważniejszego niż głośniczki komputerowe jednocześnie nie tracąc na jakości dźwięku także ilości basu, jedyne dlaczego zmieniam to, żeby zejść z 5.1 na dwie ładne kolumny, byle nie gorsze

Myślę że do nich max 1k wystarczy na elektronikę. Poszła do Ciebie wiadomość na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2022 o 16:39, SlyNq13 napisał:

póki co budżet mi nie pozwoli na wydanie takiej sumy, w cenie praktycznie moich z5500 po sprzedaży, mógłbym mieć taki zestaw, myślicie, że warto? https://www.olx.pl/d/oferta/sony-str-dh500-komplet-CID99-IDQjUX3.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=2

Nie warto.

16 godzin temu, SlyNq13 napisał:

obecnie słucham z5500, chce tylko zmienić na 2.0, żeby było dużo basu + czysty dźwięk, nie chce wydać nie wiadomo ile, jeśli wartają tej ceny to myślałem je odsłuchać dziś lub jutro, co masz na myśli mówiąc słabe?

No to Klipsch, miałeś juz jakieś modele na celowniku. Nie RP to starsze synergy F2 albo F3. Solidna podstawa basowa i są tanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie było mi dane nadal odsłuchać tych rp260, przeglądnąłem olx w poszukiwaniu klipsch ogólnie to wołają więcej za używane niż za nowe na outlecie, a obecnie moje wymagania to tylko zmiana patrząc na wygląd z plastikowych głośników na dwie ładne duże kolumny, nie tracąc na jakości dźwięku względem z5500, to nie może być aż tak drogie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu chcesz tanio, czy dobrze? Jaki masz teraz budżet na kolumny i wzmacniacz? Zmieniło się coś? Wiesz, nie rozumiem Cię. Najpierw chcesz coś fajnego co dobrze zagra w metalu, a później wyskakujesz z kinem. Do metalu musisz mieć szybkie kolumny z mocnym dołem. Musi być dobrze słychać podwójną stopę. Dźwięk musi być selektywny, czytelny we wszystkich pasmach. Inaczej będzie jeden wielki ulep. Słyszałem już takie kolumny. Masakra.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

To w końcu chcesz tanio, czy dobrze? Jaki masz teraz budżet na kolumny i wzmacniacz? Zmieniło się coś? Wiesz, nie rozumiem Cię. Najpierw chcesz coś fajnego co dobrze zagra w metalu, a później wyskakujesz z kinem. Do metalu musisz mieć szybkie kolumny z mocnym dołem. Musi być dobrze słychać podwójną stopę. Dźwięk musi być selektywny, czytelny we wszystkich pasmach. Inaczej będzie jeden wielki ulep. Słyszałem już takie kolumny. Masakra.

Pozdrawiam 

spytałem o to kino dlatego, że było prawie w cenie moich z5500, praktycznie wymiana z niewielką dopłatą, a że obecnie mam 5.1 to myślałem, że większe kolumny sony zagraja lepiej niż małe logitech, także z kinem dajmy spokój, co do budżetu na klipsch + sensowny wzmacniacz musiałbym mieć niestety prawie 4tys. czyli około 3.5tys dołożyć po sprzedaży z5500. 

obecnie pytam czy istnieje rozwiązanie lepsze niż z5500 do coś nie wiele ponad 1.5k na używanych oczywiście sprzętach? z tą podwójną stopą to chodzi może o to, że w z5500 zlewa mi się to w jedno buczenie? chce zmienić logitech bo są małe i brzydkie, na coś nie gorszego od nich, ładnego i bardziej dojrzałego (jak właśnie dwie duże drewniane kolumny) ale z racji, że to fanaberia nie chce wydawać nie wiadomo ile

 

wybaczcie, że tak mieszam, wyskoczenie z kinem itd. to głównie efekt mojej niewiedzy na temat sprzętu, ale sądzę, że mając z5500 nie jestem jakoś super wymagający, i nie trzeba aż 4tys żeby je przebić, może być to zestaw 2.1 jeśli same kolumny nie dadzą mi tyle radości co z5500. filmy na tym też będą oglądane, może więcej jak muzyka

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę panowie, że macie tu wiele fajnych pomysłów ale czytając posty autora tego wątku to ja bym zaproponował inna opcje i myślę, że to może być coś w guście autora postu. Zupełnie przewrotnie zaproponuje Tonsil Voyager 200 i do tego jakiś wzmacniacz streo ;). "Duże drewniane  ciężkie kolumny";) używki na olx w fajnym stanie można kupić za 700 zł i taniej. Potrafią zagrać głośno, mają dużo basu a i reszta jakoś gra ;) tak coś czuję, że czegoś takiego szuka autor wątku;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Ja myślę panowie, że macie tu wiele fajnych pomysłów ale czytając posty autora tego wątku to ja bym zaproponował inna opcje i myślę, że to może być coś w guście autora postu. Zupełnie przewrotnie zaproponuje Tonsil Voyager 200 i do tego jakiś wzmacniacz streo ;). "Duże drewniane  ciężkie kolumny";) używki na olx w fajnym stanie można kupić za 700 zł i taniej. Potrafią zagrać głośno, mają dużo basu a i reszta jakoś gra ;) tak coś czuję, że czegoś takiego szuka autor wątku;)

i wtedy jaki jest ewentualny koszt napędzenia tego? :) nie wiem czy dam rade kupić używane, żeby ktoś nie zrobił mnie w balona wymieniając głośniki robiąc jakąś pseudo renowacje czy coś, skąd wiedzieć że oryginalne głośniki itd. ?

 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-tonsil-voyager-200-CID99-IDNWsqc.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

przykład

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Wymienić X5500 możesz na cokolwiek. Ale faktycznie czy jest sens kupowac byle czego?

Nie lepiej dozbierać? A kupić raz a porządnie na kilka lat?

Piotr

nie do końca chodzi o to by kupić byle co, ale nie wierze, że reprezentują one taki poziom, że trzeba by było wymienić je na sprzęt za 5k (klipsch + dobry wzmacniacz) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-monitor-audio-mr4-kino-domowe-CID99-IDO4pBw.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3

w mojej okolicy są te i dali 450 za 1290zł ale już troche dalej, które lepsze? dali 450 wartają 1290zł?

 

jak się mają mr4 do bx5, które mi polecaliście? mają coś basu? wartają tej kwoty?

ewentualnie może ktoś podrzuci jakiś link z olx po który warto by było podjechać rzeszów + 100km, około 1300zł do negocjacji

Edytowano przez SlyNq13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...