Skocz do zawartości

Beyerdynamic który model wybrać? Szukam słuchawek z mocnym basem.


Recommended Posts

12 minut temu, MobyDick napisał:

Ilość basu możesz sobie zawsze podrasować jakimś korektorem lub regulacją. Jaki masz system operacyjny w tym laptopie ? Jeśli Windows to w ustawieniach urządzenia audio może znajdziesz jakieś regulacje.

a to mi sie już pomyliło z tymi ohm ale dam im szanse jak przy wzmacniaczu będą lepiej grały to będę zadowolony jak nie to sprzedam i kupię tamte

system win 10,ściągłem z neta eq peace bass lepszy ale ciszej gra,tak to już działa niestety :P

no cóż zostaje czekać na wzmacniacz,myślę że ten poradzi sobie z tą wersją 80ohm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Pewnie z wzmacniaczem będzie znacznie lepiej.

DT 770 może nie są bardzo wymagające jeśli chodzi o moc, ale do wyjątkowo skutecznych też nie nalezą.

a pytanie mam bo słyszałem gdzieś że (nie koniecznie akurat do beyerów) ale jak się wymieni inne nauszniki(pady) to lepszy jest bas

jak myślisz o tym? 

nie było by lepiej w tych? https://www.olx.pl/d/oferta/nowe-nauszniki-pady-beyerdynamic-dt770-880-990-akg-k240-270-i-inne-CID99-IDH9Fb4.html

bo w sumie jak dla mnie wygodniejsze by były to i tak bym wymienił za jakiś czas

Edytowano przez Dragoz123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe ze w stosunku do welurowych, w tych będzie więcej basu. Często tak jest, jednak na dźwięk mają wpływ jeszcze inne elementy padów, głównie ich przepuszczalność. Robi się specjalne pady do tych słuchawek, które zmniejszają ilość basu, aby nie górował nad resztą pasma. Materiał z którego są pady po wewnętrznej stronie ma często większy wpływ na bas. Również grubość padów ma wpływ na dźwięk.

Tu masz poradnik jak zwiększyć ilość basu w DT770pro na przykładzie wersji 250 Ω przez usunięcie filcowego pierścienia. : https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt770-pro-250ω/                                                                              

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten wzmacniacz za 70 zł z Ali jest już zamówiony :) . Zapewne warto kupić do tych słuchawek wzmacniacz lampowy za kilka tysięcy, jednak tu ten podłączony do wyjścia laptopa powinien sobie dać radę zupełnie nieźle. Myślę że zdziwiłbyś się jakością jego dźwięku, jak za tak małe pieniądze :) . To że pracuje w klasie A wydaje się mało prawdopodobne. Jednak zupełnie nieźle wyszła tu koncepcja takiego wzmacniacza na elementach dyskretnych. Wykonanie też jest zupełnie niezłe. Na obudowie piszą że obsłuży słuchawki do 300Ω i w instrukcji podają 2000mW mocy. Bez specjalnych problemów potrafi napędzać dość wymagające słuchawki typu planarnego. Jak na tak niewielkie przenośne coś, za tak śmiesznie małe pieniądze jest zupełnie nieźle. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Nie ma szans, żeby DT770 zagrały dobrze dociążonym basem bez przyzwoitego wzmocnienia. Nie kombinuj z żadnymi equalizerami ani modyfikacjami samej konstrukcji słuchawek. Kup wzmacniacz słuchawkowy. Tylko nie jakiś wynalazek za 40zł z aliexpress.

kupiłem za 7 dych na aliexpress  na promocji wzmacniacz i zobaczymy co z tego będzie,jak nie będzie dobrego basu to sprzedam i kupię typowe basowe słuchawki jak 

Fidelio X2HR/00 z tego co słyszałem. lub inne.  (Kiedyś kolega pewnie za jakieś 3,4 stówy) przyniósł i bas zajebiście napier***ał :D i po co tu komu wzmacniacz. 

Jestem dobrej myśli i dam szanse tym słuchawkom,tymbardziej że studyjne mi dobrze grają w fl studio wszystko wyraznie słyszę. więc myślę że nie będzie zle... kto by pomyślał że do słuchawek trzeba mieć wzmacniacz żeby był większy bass i głośniej grały za taką cenę to już lepiej kupić specialne słuchawki bassowe.

 

Edytowano przez Dragoz123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dragoz123 napisał:

kupię typowe basowe słuchawki jak 

Fidelio X2HR/00 z tego co słyszałem

To źle słyszałeś. To nie są „typowe basowe słuchawki”. Mam wrażenie, że obrałeś zły kierunek i masz inne oczekiwania. A tego czego szukasz nie dadzą ani Beyery, ani Philipsy. Kierunek poszukiwań to pierwszy lepszy elektromarket i wybór słuchawek z reklamy w TV.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio X2HR to nie są słuchawki typowo basowe. One po prostu mają dobry bas i to szczególnie jak na słuchawki otwarte. Mimo ze stosunkowo mało wymagające w napędzeniu, to aby cieszyć się w pełni ich potencjałem również wymagają wzmacniacza słuchawkowego. One są w stanie przyjąć dużą moc i ją oddać. Jak już Ci pisałem słuchawki które są zbudowane do napędzania ze słabych źródeł mogą grać głośniej bez wzmacniacza do tego, jednak nie są w stanie grać tak głośno jak takie studyjne monitory z przetwornikami o dużej mocy. DT770pro są budowane w trzech wersjach impedancji. Nowsze DT1770 są budowane już tylko w jednej wersji i to o wysokiej impedancji 250Ω. Alternatywą dla nich są inne słuchawki studyjne Beyerdynamic DT 700 PRO X z przetwornikami o większej skuteczności lecz mniejszej mocy o impedancji 48Ω . To nie są słuchawki lepsze. Tylko mniej wymagające i tańsze. Gdy chodzi tylko o to aby napierdalał mocno bas, to są do tego słuchawki i nie musza być bardzo drogie ( choć mogą ). Jest też wiele słuchawek o mocnym basie i zupełnie niezłym brzmieniu.

A ja myślę ze lepiej obrać taki kierunek z dobrymi słuchawkami, które mają nie tylko mocny bas. Po wyposażeniu ich w lepszą elektronikę można poznać dobre brzmienia muzyki której się słucha. Akurat takie Bayery nie są tu najlepsze, bo jak już wspominałem aby uzyskać z nich dobry dźwięk potrzeba bardzo drogiej elektroniki. Wielu się o tym przekonało i potem stwierdzali że lepiej było kupić inne słuchawki które będą lepiej grały już z czymś tańszym. Często lepszym wyborem są droższe słuchawki które zagrają z niezbyt droga elektroniką. Te akurat słuchawki są dość specyficzne. Bo to relatywnie tanie słuchawki do drogiej elektroniki, choć wersja 32Ω jest z założenia przewidziana nawet do tego aby można było je podłączyć do telefonu. Wyższe impedancje z zasady są tu przewidywane do podłączania pod wzmacniacz słuchawkowy, przynajmniej taki z dobrej karty dźwiękowej komputera, ale nie bezpośrednio do przeciętnego laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

Dnia 27.06.2022 o 19:19, Dragoz123 napisał:

Witam który model beyerdynamics ma dobry,mocny bass? interesują mnie nauszne słuchawki od 500 do 1 tyś zł.

jestem zainteresowany ogólnie tym modelem ale czy on ma dobry bass? DT 770 PRO 32 Ohm

jeśli ktoś posiada ten model to jak mocny jest bass w sklali od 1 do 10 ? 

nie muszą to być słuchawki całkiem studyjne bardziej chodzi mi do słuchania muzyki elektronicznej. 

skullcandy crusher wireless rozwalają głowę basem nawet na najniższym poziomie głośności. Posiadają regulację niskich częstotliwości suwakiem z boku.Posiadam te słuchawki i na telefonie czy laptopie grają aż nadto głośno,basowo.Na odtwarzaczu xduoo x3 II to już kosmos.

Chodzi dokładnie o taki model,bo z tego co widzę pod podobną nazwą jest kilka modeli i nie wszystkie mają suwak natężenia basu.

Screenshot_20220925-114044_Chrome.jpg

Edytowano przez RoRo
Usunąłem zdublowany fragment postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...