Skocz do zawartości

Wzmacniacz ST-1000X


JACEK KOLCZYŃSKI

Recommended Posts

Witam, czy ma ktoś wiedzę nt. wzmacniacza o symbolu ST-1000X produkowanego w Japonii przez firmę SUGIDENSHIKOGYO Co. prawdopodobnie w latach 70/80. Model ten występował w wielu krajach pod różnym logo jak AudioSonic,  Tectronic, Namco czy Ceder. Pytam bo trafił mi się taki i zaskoczył jakością brzmienia. 

image.png.30f34334d1795fbd0529e215818bd781.png

image.png.f658f9cc962c4ba0827aff093757a4ba.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem miło zaskoczony bo tego modelu jeszcze nie widziałem. Piękny sprzęt , gratuluje! W wolnej chwili poczytam o nim. Ciekawi mnie co to za wytwórca a może to jest filia innej znanej firmy ..

A jak to jest z vintage? A jest tak ze jak trafisz na jakis fajny sprzęt który chcesz zostawić do końca życia lub dłużej:) to przychodzi czas na kompletowanie części zamiennych bo wiadomo dzisiaj są ale nie koniecznie będą jutro.. część podzespołów jest trudna do zdobycia a i swoje kosztuje żeby za tanio nie było :)

Przyszedł czas na zakup zapasowych wtyczek sygnałowych do systemu KH OX. Wtyczka typu Tuchel 3 pin. Ci to takiego? Trochę historii

Standard ten został opracowany w latach 30 w Niemczech przez inz o nazwisku Tuchel. W 1943 roku system został wdrożony jako dominujący wstydzącym nagraniowych, sprzęcie studyjnym i profesjonalnym. Po koniec lat 40 tych powstała firma Tuchel która z czasem przekształciła się w obecny Amphenol. Złącza Tuchel stosowane były do końca lat 80 tych w sprzęcie studyjnym a potem zostały zastąpione zminiaturyzowanymi system XRL. Typowy był system 3 pionowy do zbalansowanego przesyłania sygnałów lub 5 pin do stereo magnetofonów. Ciekawostka system Tuchel dotyczył również gniazd i wtyków zasilania. Wtyk Tuchel może być na gwint lub zatrzask. Wtyk jest pokaźnych rozmiarów - jak na zdjęciach ( kompletny wtyk oraz zapasowe wkłady). System Tuchel opierał się na specjalnie zaprojektowanych pubach stykowych, rolowanych co zapewniali bardzo dobry styk i samoczyszczenie punktów stykowych podczas rozłączania wtyku. Ceny? Ok 200 zł za wtyczkę NOS. Dostępność - słaba a wtyków zasilania - jako rarytas. Taka ciekawostka iż nie zawsze było XRL:)

17AF394D-AEF0-41C0-9D08-524A65846781.jpeg

A86DE4FF-98D5-46CC-9D03-7E08B598ECF0.jpeg

98639EC9-CADE-44D5-AEA4-38200EDDB0EA.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio mój staruszek zaczął dziwnie się zachowywać. Od kilku dni po wyłączeniu słychać kilka głośnych walnięć na niskich tonach. Trwa to 3-4 sek. Zdarza się to też czasem podczas grania ale dopiero po kilku godzinach. Gra zawsze na minimum mocy bo głośniki 4 ohm. Jest na to jakiś domowy sposób czy tylko serwis? Wyczytałem, że to wina któregoś kondensatora ale.....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...