Skocz do zawartości

Zestaw stereo do małego pokoju.


Arturro007

Recommended Posts

27 minut temu, Arturro007 napisał:

No właśnie. Wczoraj wieczorem przeczytałem też, że Rotel lubi się z Elac i stąd dobra synergia. I też zapomniałem napisać, że zestawienie potrafiło też grać cicho i dobrze co mnie cieszy.

Trochę się tylko zastanawiam tylko nad uniwersalnością Rotela. Jakbym chciał pokombinować kiedyś z lepszymi kolumnami to Rotel jest podobno jest wybredny?? W sumie to moja jedyna obawa.

 

nie martw się o to teraz. Spasował z ELACami to spasuje z czymś innym :)

Po za tym mając takie myślenie już teraz nie będziesz w stanie cieszyć się muzyką. To jaki jest tego sens?

Daj sobie forumowe wakacje teraz. Zapoznaj się ze sprzętem to jemu poświęcaj czas. Muzyce

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję - jesteście niezastąpieni!

 

Fakt trochę kombinowałem ale od prawie dwóch miesięcy o tym czytam wieczorami... starczy już ;)

 

Poprosiłbym tylko o podpowiedź jaki streamer będzie pasował do Rotela i ew dac.

Chwilowo będę streamował muzę z tabletu. DAC jakie posiadam to Chord Mojo (pierwsza wersja) i ifi Zen Dac (pierwsza wersja).

Zen jest bardziej liniowy i powinien się dobrze spisać z tabletem ale posiada tylko wejście usb in więc ze streamerem będzie problem. Chord by się nadał ale grzeje się,  jest nieco dyskotekowy i ma już specjalne przeznaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

No właśnie. Wczoraj wieczorem przeczytałem też, że Rotel lubi się z Elac i stąd dobra synergia. I też zapomniałem napisać, że zestawienie potrafiło też grać cicho i dobrze co mnie cieszy.

Trochę się tylko zastanawiam tylko nad uniwersalnością Rotela. Jakbym chciał pokombinować kiedyś z lepszymi kolumnami to Rotel jest podobno jest wybredny?? W sumie to moja jedyna obawa.

 

To ktoś inny z wzmacniaczami ;) ja nie mam pojęcia totalnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Była fajna barwa, kolumny się wyrabiały, średnica niezła, nie wycofana i nie nachalna jak przy wielu odsłuchach. Detal też niezły i bas potrafił też zejść jak było go potrzeba... Granie nie było mistrzostwem w metalu ale już w ostrym rocku się b.podobało i inne gatunki też fajnie prezentowało.

Potwierdzam, że Rock potrafi Rotel ładnie zagrać.

20 godzin temu, Arturro007 napisał:

Może jest odrobinę za dużo basu i ciepła ale zmiana kabli powinna pomóc (Kolumny znów miały za sobą tylko kilka godzin grania).

Tu mogą również pomóc zatyczki z gąbki do BR, aby uszczuplić bas.

44 minuty temu, Arturro007 napisał:

Rotel i Elac już zamówione :) 

Daj znać jak gra w domu ten zestaw i zapraszamy do Klubu Rotel na Forum.

6 godzin temu, robotnik napisał:

I dobry wybór. Elac debut b6.2 tanie i dobre :) ostatnio co zauważyłem jak znajomy przyniósł jakis wzmacniacz Cambridge to ze lubia chyba mocne wzmacniacze , szczególnie na niskiej głośności grają bardziej miesiscie

To prawda, lubią prąd te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

 

Tu mogą również pomóc zatyczki z gąbki do BR, aby uszczuplić bas.

Czasem lepiej zdjąć basu na bass/treble niż zamykać br. Efekt podobny a średnica nie zubożeje sonicznie. Zwłaszcza jesli mamy tę samą komorę np. 2.5 drozne.

Lub zmienić ustawienie kolumn

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym do tego zestawu wykorzystał Chorda + Wiim. Gdyz tu delikatne rozjaśnienie się przyda :)

Nowy streamer Tagi też wygląda bardzo ciekawie.

Piotr

Taga wygląda bardzo ciekawie, posiada już podobno niezły DAC oparty na Sabre więc może dodatkowy nie będzie potrzebny? 

Warto ją przynajmniej przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Warto jak najbardziej, ale ciężko nazwać ten streamer rozjaśniającym, więc tutaj przyda się sprawdzenie czy się polubicie :)

Ok, może jeszcze znajdę coś ciekawego. Streamer planuję nabyć za kilka tygodni .

Najpierw muszę dać szansę się wygrzać kolumnom, jak ogólnie będę zadowolony z dźwięku (bo nigdy nic nie wiadomo) to załatwię jakieś lepsze kable głośnikowe które też coś dodadzą od siebie i wtedy będę gotów na dobór źródła.

Teraz tylko planuję jakiś tani dac pod TV - jakieś fiio czy coś podobnego. Pomyślę też o jakimś cd bo trochę płyt mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC w Taga a Chord to dwa rózne światy.

Ale i cena trochę też.

Dnia 5.08.2022 o 12:48, Arturro007 napisał:

Teraz tylko planuję jakiś tani dac pod TV - jakieś fiio czy coś podobnego. Pomyślę też o jakimś cd bo trochę płyt mam.

TV z androidem?

Czego będziesz słuchał z tego TV?

Tylko programów i filmów TV to taki Fioo wystarczy.

Jak coś więcej to pomyśl od razu o docelowym DACu do którego podłączysz i TV i źrodło inne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

DAC w Taga a Chord to dwa rózne światy.

Ale i cena trochę też.

TV z androidem?

Czego będziesz słuchał z tego TV?

Tylko programów i filmów TV to taki Fioo wystarczy.

Jak coś więcej to pomyśl od razu o docelowym DACu do którego podłączysz i TV i źrodło inne.

Piotr

Chord fajny ale to bardziej przenośny wzmacniacz słuchawkowy. Stacjonarnie się nieco grzeje od ładowania - nie lubię go tak używać. Ale nic nie broni mi go przetestować.

 

Tak z androidem ale po optyku mam tylko 48kHz dla Deezer Hi-fi więc będę kombinował z innym streamerem. Nie zawsze też będę włączał TV aby posłuchać muzyki.

Planuję dodatkowy dac tylko pod TV (netflix i programy naziemne) dlatego myślę, że nie ma sensu przepłacać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To dobry pomysł gdyż takie TV dokonują resamplingu plików. Więc w tym momencie czy słuchasz Deezeta, Tidala czy Spotify nie ma różnicy, bo plik i tak nie jest oryginalny.

Piotr

No właśnie, mogli by się lepiej w tych TV postarać. Załatwię sobie streamer Wiim ale jest też opcja Apple Airport Express 2 gen. z AirPlay i dźwięk z maca. Ale to za jakiś czas.

 

Zastanawiam się bardziej nad CD. Akurat Rotel produkuje podobno trwałe CD więc ok jest opcja. Ale jakbym chciał wydać mniej niż 2000zł to co mi pozostaje?? Trochę poczytałem i polecane używane CD po przeglądzie chodzą po ok 500 zł, są jeszcze do nich części ale jak idę sypną to naprawa 300-500 zł. Nie wiem czy warto?

Jest jeszcze opcja z modowaniem niektórych DVD. Cenowo jak powyższa, ktoś tam robi na jednym forum, kilka osób zadowolonych ale czy warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony to świetny stosunek jakości do ceny i warto na pewno posłuchać tego streamera. Chord cenowo wychodzi drożej ale cena idzie w parze z jakością dźwięku. 

Z dobrze wycenionych urządzeń masz jeszcze Toppinga np M50 + D50s czy iFi Zen Stream + Zen DAC V2. 
 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw gra od wtorku, po pierwszej dobie nie słyszę już większych zmian, wiec po tych circa 30 godzinach chyba mogę już coś o brzmieniu napisać.

Zestaw (Elac Debut B6.2 + Rotel A11 Tribute) testowałem z Chordem Mojo, ifi Zen i po BT. Za źródło robi tablet po kablu.

Z Chordem granie podobało mi się tylko po wyciągnięciu z pudełka. Po pierwszej dobie Chord zamienił te kolumny w jakieś łupacze. Gra to zbyt gęsto i męcząco, podobają się tylko spokojne kawałki.

Już myślałem, że coś jest nie tak z ustawieniem ale po BT zestaw gra przyjemnie.

Podłączyłem ifi Zen i jest o wiele lepiej, słucha się tego przyjemnie, generalnie wszystkie rodzaje muzyki gra poprawnie... Nawet metal brzmi mi lepiej jak na odsłuchu w salonie :) 

Brakuje mi tylko odrobinkę energii zwłaszcza w wokalu i bas mógłby odrobinkę niżej schodzić albo stracić nieco kontroli i tyle. Jest ogólnie nieźle. 

 

Najlepiej w chwili obecnej zestaw gra mi po BT, naprawdę nie mam co do tej prezentacji uwag. Basu jest wystarczająco, wokal dobry, barwa dźwięku przyjemna. Detal też niezgorszy. Jak mi któreś źródła zagra podobnie tylko z lepszą szczegółowością to będę b.zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arturro007 napisał:

Zestaw gra od wtorku, po pierwszej dobie nie słyszę już większych zmian, wiec po tych circa 30 godzinach chyba mogę już coś o brzmieniu napisać.

Zestaw (Elac Debut B6.2 + Rotel A11 Tribute) testowałem z Chordem Mojo, ifi Zen i po BT. Za źródło robi tablet po kablu.

Z Chordem granie podobało mi się tylko po wyciągnięciu z pudełka. Po pierwszej dobie Chord zamienił te kolumny w jakieś łupacze. Gra to zbyt gęsto i męcząco, podobają się tylko spokojne kawałki.

Już myślałem, że coś jest nie tak z ustawieniem ale po BT zestaw gra przyjemnie.

Podłączyłem ifi Zen i jest o wiele lepiej, słucha się tego przyjemnie, generalnie wszystkie rodzaje muzyki gra poprawnie... Nawet metal brzmi mi lepiej jak na odsłuchu w salonie :) 

Brakuje mi tylko odrobinkę energii zwłaszcza w wokalu i bas mógłby odrobinkę niżej schodzić albo stracić nieco kontroli i tyle. Jest ogólnie nieźle. 

 

Najlepiej w chwili obecnej zestaw gra mi po BT, naprawdę nie mam co do tej prezentacji uwag. Basu jest wystarczająco, wokal dobry, barwa dźwięku przyjemna. Detal też niezgorszy. Jak mi któreś źródła zagra podobnie tylko z lepszą szczegółowością to będę b.zadowolony.

Bluetooth zawsze ogranicza brzmienie dlatego też warto w przyszłości wypożyczyć transport sieciowy typu iFI Audio Zen Stream, Topping M50 czy Primare NP5 MK2 i sprawdzić ponownie Chorda Mojo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

I tej jasności i niższego basu nie miałeś na Chord?

To polecam inne źródło sprawdzić. Nawet tani Wiim mini.

Piotr

 

Jest bas ale czy jasność? gra to trochę gęsto i męcząco - może wystarczy trochę więcej powietrza czego mojo nie posiada.

Mojo to dość specyficzny dac, albo go lubię albo nie. Na pewno nie mogę go nazwać referencyjnym. Potrafi wysterować przeciętne słuchawki klasę wyżej jak np: Philips Fidelio x2hr, fajnie napędza Grado ale czasem z innymi robi tanią dyskotekę.

No i jest to DAC/amp przenośny, jednocześnie zasilany i używany robi się gorący - zawsze boję się, że mu bateria strzeli.

 

Ale i Elac się chyba jeszcze trochę wyrobiły, napisałem, że po 30 godzinach już nie odbieram jakiejś większej zmiany ale dziś rano posłuchałem trochę rapu bo był i wcale tego basu (IFI ZEN) nie brakowało. Przydało by się tylko odrobinę jasności i nieco bardziej przejrzystego wokalu. Ogólnie zestaw robi i tak 2x lepsze wrażenie jak ten Pianocraft 670 który miałem okazję przesłuchać. No i wyraźnie pobił Onkyo 8250 z indiana tesli 620 czy QA 3030i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...