Skocz do zawartości

Wtyk C7 (ósemka) do zasilającego? DIY


Recommended Posts

Cześć,

Szukam jakiegoś wtyku typu c7 czyli ósemka do przewodu zasilającego DiY, ale nic nie mogę znaleźć. Tylko Furu, albo jakieś drogie wtyczki po 150 zł w gore. A nie ma może czegoś w tylu kaisera? 
 

Znalazlem coś takiego https://allegro.pl/oferta/wtyk-osemka-c7-c079-zlocony-8-10097313880

Ale wielka bulwa, która mi w moim bluesoundzie gniazdo ulamie pod swoim ciężarem. Mi chodzi o coś takiego bardziej klasycznego. Jak to:

Duzo widzę kabli DiY właśnie z tak zakończonymi wtykami c7. Skąd oni je biorą?

96391043-1099-4180-B0C6-F86067D4E641.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mateolo2 napisał:

Duzo widzę kabli DiY właśnie z tak zakończonymi wtykami c7. Skąd oni je biorą?

Możesz kupic taki zwykły kabel z ta końcówka. Uciąć 2cm od końca, dosztukować audiofilski kabel zasilajacy i zamaskować czarną koszulka termokurczliwą. Ćsssiiii 🤫 nikt sie nie dowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.06.2022 o 13:47, mateolo2 napisał:

Duzo widzę kabli DiY właśnie z tak zakończonymi wtykami c7. Skąd oni je biorą?

Też akurat rozkminiam taki kabelek, ale do odtwarzacza CD. Na allegro, to pewnie widziałeś jest w miarę sensownie wyglądający TAGA, jest też sporo ciekawie wyglądających "boa" na Aliexpress z wtykami IEC C7 - ale oczywiście te grubasy potrafią unieść lekki sprzęt, z CD nie powinno być problemu. Ewentualnie na Ali są adaptery C7->Schuko proste i kątowe. Stosując adapter możesz pod niego podpiąć "normalny komputerowy". Oczywiście pisząc komputerowy nie mam na myśli stricte kabelka od komputera tylko jakiś audiofilski.

 

c7 IEC.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wito76 napisał:

Też akurat rozkminiam taki kabelek, ale do odtwarzacza CD. Na allegro, to pewnie widziałeś jest w miarę sensownie wyglądający TAGA, jest też sporo ciekawie wyglądających "boa" na Aliexpress z wtykami IEC C7 - ale oczywiście te grubasy potrafią unieść lekki sprzęt, z CD nie powinno być problemu. Ewentualnie na Ali są adaptery C7->Schuko proste i kątowe. Stosując adapter możesz pod niego podpiąć "normalny komputerowy". Oczywiście pisząc komputerowy nie mam na myśli stricte kabelka od komputera tylko jakiś audiofilski.

 

c7 IEC.jpg

Myślałem o tym, ale wtedy ten wtyk się robi bardzo długo i z takim audio kablem, który ma spora wtyczkę mogą wyłamać na luzie takie gniazdo. https://allegro.pl/oferta/wtyk-osemka-c7-c079-zlocony-8-10097313880
Jest sporo takich podróbek c7 na Ali i w PL. Można tez na Ali kupowac te gotowce na c7. Może warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też naszukałem się wtyczki 8 do samodzielnego montażu. Nic nie znalazłem. Ani na Ali :) , ani na allegro, ani gdziekolwiek indziej. Tzn są wtyczki, ale ogromne, wielkości takiej jak na załączonym u kolegi wyżej linku. Albo gdy już znalazłem wtyczkę, to kosztowała kilkaset zł (chyba Furutecha). Przeszukałem cały internet :) , i skończyło się tym,że upolowałem promkę na gotowy przewód  Audioquesta NRG-Y2 (zapłaciłem niespełna 300 zł).

image.png.bb45f37dc3efe09064b2f624f9107ab4.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...