Skocz do zawartości

słuchawki nauszne/wokółuszne w granicy około 1000zł, tylko do podpięcia do telefonu lub komputera


Recommended Posts

Witam, pierwszy post na forum! Przeglądam czasem, kiedy próbuję się zdecydować na zakup, ale planuję poważniejszą inwestycję, więc pomyślałem, że może się zarejestruję! :)

Słucham bardziej świadomie muzyki od bodaj pięciu lat, całkiem intensywnie i całkiem często, ale zawsze opierałem się na zwykłych, poczciwych, dokanałowych SoundmagikachE10. Z racji tego, że zepsułem sobie już chyba czwartą parę, pomyślałem, że warto byłoby zainwestować w coś na znacznie dłużej i o znacznie lepszej jakości.

Sprzęt chciałbym przede wszystkim do muzyki; wszelakiej, od jazzu, przez metal, rock, folk, hip-hop, klasyczną, jakieś progresywne rocki, elektronikę po różne twory eksperymentalne; mam też takiego pecha, że słucham powyższych w dosyć równomiernych proporcjach, więc nie mam jakiejś preferencji ku jednemu gatunkowi. W mniejszym stopniu słuchawki służyłyby do filmów, jeszcze dalej do rozmów i do gier, toteż wyczesany mikrofon nie jest niezbędny. 

Szukam takiego modelu słuchawek, który byłby najwygodniejszy do nawet kilkugodzinnych seansów z muzyką i zarazem mógł dać jak najwięcej szczegółów w różnych partiach muzycznych. Istotna kwestia jest taka, że funduszy na wzmacniacz za bardzo nie ma, tak samo jak miejsca i podpinąłbym go po prostu (na ten moment) do zwykłego iPhone'a 6 oraz MacBooka Air z 2015, które jeszcze nieźle trzymają.

Muzyki słucham tak samo dużo w domu jak i w plenerze przemieszczając się pieszo czy komunikacją, więc spoko, gdyby były w miarę poręczne, i jeśli się da, to coby wygłuszały co nieco z zewnątrz, nie jest to jednak jakiś must have, szczególnie, jeśli działa dosyć miernie.

niekoniecznie muszą to być słuchawki bezprzewodowe, szczególnie, jeśli miałaby z tego powodu stać jakaś utrata jakości dźwięku. jeśli znalazłyby się - super, aczkolwiek nie mam awersji do słuchawek z kablami, a wręcz przeciwnie :) 

przez różne wątki przetaczały się takie nazwy jak:

AKG K702

Bowers&Wilkins PX7

Bose QuietComfort 35 II

Beyerdynamic Lagoon

Sony WH-1000XM3

Denon AH-GC25W

Shure Aonic 40

aczkolwiek jestem otwarty na wiedzę i doświadczenia z innymi modelami. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja z kolei mam prośbę o doradzenie w wyborze słuchawek bezprzewodowych z ANC - póki co wpadły mi tylko dwa typy:

  • Bowers & Wilkins PX7 S2
  • Sony wh 1000xm5

Z uwagi, że słuchawki będą używane w pracy mają ograniczyć hałas z zewnątrz - dlatego potrzebne jest ANC. Muzyka będzie odtwarzana z iPhone + TIDAL Master.
 

Jeśli potrzeba jakiegoś wzmacniacza do słuchawek także bardzo proszę o włączenie go do zestawu.

Budżet na słuchawki 2000pln + ewentualnie przytoczony w/w wzmacniacz.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...