Skocz do zawarto┼Ťci

Pierwsze, powa┼╝ne kino domowe ­čśĆ

Recommended Posts

Witam szanownych u┼╝ytkownik├│w forum ­čÖé

A wi─Öc przyszed┼é ten czas, kiedy zapragn─ů┼éem wymieni─ç pierdziawki 5.1 Geniusa na powa┼╝ne kino domowe. A ┼╝e nie lubi─Ö wywala─ç kasy w b┼éoto, w poszukiwaniach zaw─Ödrowa┼éem na niniejsze forum ­čÖé

A wi─Öc pok├│j gdzie b─Ödzie u┼╝ytkowany sprz─Öt, wygl─ůda mniej wi─Öcej tak:

231307532_Pokj.png.13fcd7e43ff7f876e812f29ed4573f2e.png

Wymiary: 5,20m na 3,20m, bez zau┼éku z oknem. Wybaczcie za kiepskie skalowanie ­čśë

Zestaw b─Ödzie u┼╝ywany g┼é├│wnie do ogl─ůdania film├│w, po wymianie TV, mo┼╝e podepn─Ö tam PC do grania.

Na potrzeby inwestycji, b─Öd─Ö chcia┼é zrobi─ç przemeblowanie. Chc─Ö zrobi─ç tak, ┼╝e TV wyl─ůduje na ┼Ťcianie gdzie teraz stoi klatka z koszatniczkami, ┼é├│┼╝ko chc─Ö zamieni─ç z biurkiem i b─Ödzie sta┼éo w pionie patrz─ůc si─Ö na plan. Tak chyba b─Ödzie optymalnie, chyba, ┼╝e macie inne sugestie? Mieszkam sam, wi─Öc WA┼╗ nie bierzemy pod uwag─֭蜍

Jako, ┼╝e to moje pierwsze kino domowe, b─Ödzie to opcja bud┼╝etowa. Dopuszczam kupno u┼╝ywek lub z outletu, je┼Ťli chodzi o kolumny. Jako, ┼╝e amplituner, to serce ca┼éego zestawu, musi by─ç nowy ­čÖé

Zastanawiam si─Ö nad Denon AVR-X1700H. Mamy tam opcje, 7.2 lub 5.2.2. Nie ukrywam, ┼╝e chcia┼ébym spr├│bowa─ç Atmos/DTS:X, ale nic na si┼é─Ö ­čśë 7.1/2, te┼╝ spoko opcja.

Pierwsze pytanie, czym się różni powyższy amplituner DAB bez DAB? Rożnica kilku stówek, a raczej nie chciałbym dopłacać tylko za trzy literki.

Pytanie drugie, jest sens pcha─ç si─Ö w dwa subwoofery? Daje to jaki┼Ť fajny efekt? Czy to taka sztuka dla sztuki?

Najwa┼╝niejsze, bud┼╝et, bez tego nie ruszymy z miejsca ­čÖé Kolumny 5.0 - max 3000 PLN. Suba/y dokupi─Ö sobie w innym terminie, co by nie nadwyr─Ö┼╝a─ç bud┼╝etu.

W jeszcze p├│┼║niejszym terminie, rozbudowa┼é bym zestaw do 7.1/2 lub 5.1/2.2. Kolejne pytanie do opcji nr. 2. Nie mo┼╝na gdzie┼Ť kupi─ç jaki┼Ť statyw├│w pod Atmosy?

Moje dotychczasowe do┼Ťwiadczenia z audio w warunkach domowych. G┼éo┼Ťniki od TV ---> Genius 5.1 za 350 PLN --->Soundbar yamaha YSP 4300.

Belk─Ö od Yamahy mia┼éem po┼╝yczon─ů od kolegi, i przyznam, ┼╝e zrobi┼éa na mnie wra┼╝enie, prawie j─ů kupi┼éem :D Na szcz─Ö┼Ťcie, zacz─ů┼éem dr─ů┼╝y─ç temat i ostateczna decyzja pad┼éa na kino domowe. Skoro belka mnie zachwyci┼éa, to KD w gniecie mnie w pod┼éog─Ö ­čśë┬á

Na koniec, informacyjnie, mam zrobiony taki patent. ┼╣r├│d┼éem film├│w jest nie wielki komputer typu box na Linux Debian, pod┼é─ůczony do TV Samsung przez HDMI. Na komputerze zainstalowany Kodi + VOD przez przegl─ůdark─Ö. Do kompa pod┼é─ůczona jest zewn─Ötrzna karta d┼║wi─Ökowa 5.1 creativa na USB, geniusy oczywi┼Ťcie podpi─Öte pod kart─Ö.

Po zakupie KD, karta d┼║wi─Ökowa p├│jdzie w odstawk─Ö. Ostatnie pytanie, w kompie mam HDMI 1.4, specyfikacja nie m├│wi czy z ARC czy bez. Jest w takim przypadku opcja na ATMOS/DTS:X, gdzie box b─Ödzie pod┼é─ůczony pod amplituner?

Dzi─Ökuj─Ö za uwag─Ö, pozdrawiam ­čÖé

Udost─Öpnij na innych stronach

51 minut temu, Precell napisał:

┼╣r├│d┼éem film├│w jest nie wielki komputer typu box na Linux Debian, pod┼é─ůczony do TV Samsung przez HDMI. Na komputerze zainstalowany Kodi + VOD przez przegl─ůdark─Ö

ale czekaj, sk─ůd te filmy, z us┼éug streamingowych jak np Netlix, iTunes czy co┼Ť innego?

52 minuty temu, Precell napisał:

Ostatnie pytanie, w kompie mam HDMI 1.4, specyfikacja nie m├│wi czy z ARC czy bez

ARC interesuje Ci tylko gdy potrzebujesz wys┼éa─ç sygna┼é audio z wy┼Ťwietlacza na kino domowe. U Ciebie tego nie b─Ödzie zatem ARC ci─Ö nie interesuje.

3 godziny temu, Precell napisał:

Zastanawiam si─Ö nad Denon AVR-X1700H.

Jest ok, zbiera pozytywne recenzje.

Nie ukrywam, że chciałbym spróbować Atmos/DTS:X

No to g┼éo┼Ťniki w sufit. Je┼Ťli masz such─ů zabudow─Ö (p┼éyty gipsowe) to atmosowe instalacyjne. Je┼Ťli twardy strop to jakie┼Ť p┼éaskie ┼Ťcienne. ┼╗adne wynalazki co odbijaj─ů d┼║wi─Ök, tylko bezpo┼Ťrednie g┼éo┼Ťniki albo w og├│le.

Pierwsze pytanie, czym si─Ö r├│┼╝ni powy┼╝szy amplituner DAB bez DAB?

DAB to radio cyfrowe.

Pytanie drugie, jest sens pcha─ç si─Ö w dwa subwoofery? Daje to jaki┼Ť fajny efekt? Czy to taka sztuka dla sztuki?

Bez suba nie ma kina. Cho─çby┼Ť nie wiem jakie mia┼é kolumny, sub to podstawa.

Najwa┼╝niejsze, bud┼╝et, bez tego nie ruszymy z miejsca ­čÖé Kolumny 5.0 - max 3000 PLN.

Troch─Ö ma┼éo, mo┼╝e bran┼╝a co┼Ť Ci doradzi. U┼╝ywki bierzesz pod uwag─Ö?

Kolejne pytanie do opcji nr. 2. Nie mo┼╝na gdzie┼Ť kupi─ç jaki┼Ť statyw├│w pod Atmosy?

Tylko w sufit, ┼╝adne statywy czy podstawki. Ewentualnie co┼Ť jak KLIPSCH REFERENCE R-40 SA

Na koniec, informacyjnie, mam zrobiony taki patent. ┼╣r├│d┼éem film├│w jest nie wielki komputer typu box na Linux Debian, pod┼é─ůczony do TV Samsung przez HDMI. Na komputerze zainstalowany Kodi + VOD przez przegl─ůdark─Ö. Do kompa pod┼é─ůczona jest zewn─Ötrzna karta d┼║wi─Ökowa 5.1 creativa na USB, geniusy oczywi┼Ťcie podpi─Öte pod kart─Ö.

Po zakupie KD, karta d┼║wi─Ökowa p├│jdzie w odstawk─Ö. Ostatnie pytanie, w kompie mam HDMI 1.4, specyfikacja nie m├│wi czy z ARC czy bez. Jest w takim przypadku opcja na ATMOS/DTS:X, gdzie box b─Ödzie pod┼é─ůczony pod amplituner?

Teraz pod┼é─ůczysz komputer (i inne ┼║r├│d┼éa jak masz) via HDMI do wej┼Ťcia amplitunera, a wyj┼Ťcie z amplitunera do TV. ARC (e-ARC) jest potrzebne pomi─Ödzy amplitunerem a TV, to zwrotny sygna┼é audio niezb─Ödny w przypadku gdy jakiekolwiek ┼║r├│d┼éo d┼║wi─Öku pochodzi od TV lub jego akcesori├│w.

W kt├│r─ů stron─Ö otwieraj─ů Ci si─Ö drzwi? Tak chcia┼ée┼Ť to ustawi─ç?

1.thumb.PNG.c0807559b736c576fae785e52fa8d739.PNG

2.PNG.13c660eb5f84811698dd7f845513546d.PNG

3.thumb.PNG.e12a14ddfe33cf7a1e7aac2b873ec91b.PNG

Edytowano przez Butler

5 godzin temu, Butler napisał:

Bez suba nie ma kina. Cho─çby┼Ť nie wiem jakie mia┼é kolumny, sub to podstawa.

Wiem, pytam si─Ö czy warto pcha─ç si─Ö w dwa suby, skoro amplituner na to pozwala, a nie czy w og├│le pcha─ç si─Ö w subwoofer ­čśë

Jest ok, zbiera pozytywne recenzje.

Tylko cena w polskich sklepach, to jaki┼Ť kosmos, wi─Öc na pewno kupi─Ö na amazonie. Z 500 PLN w kieszeni zostanie.

┼╗adne wynalazki co odbijaj─ů d┼║wi─Ök, tylko bezpo┼Ťrednie g┼éo┼Ťniki albo w og├│le.

Dlatego zrezygnowa┼éem z kupna soundbara ­čÖé

Troch─Ö ma┼éo, mo┼╝e bran┼╝a co┼Ť Ci doradzi. U┼╝ywki bierzesz pod uwag─Ö?

Napisa┼éem w pierwszym po┼Ťcie, ┼╝e dopuszczam tak─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç.

W kt├│r─ů stron─Ö otwieraj─ů Ci si─Ö drzwi? Tak chcia┼ée┼Ť to ustawi─ç?

Mniej wi─Öcej tak. Drzwi niestety otwieraj─ů si─Ö do ┼Ťrodka pokoju, ale chyba nie b─Öd─ů przeszkadza─ç.

3 minuty temu, Precell napisał:

Wiem, pytam si─Ö czy warto pcha─ç si─Ö w dwa suby, skoro amplituner na to pozwala, a nie czy w og├│le pcha─ç si─Ö w subwoofer

Fakt, zamuli┼éem ;)┬áZawsze lepiej mie─ç dwa, ale bud┼╝et s┼éaby masz na razie by o tym my┼Ťle─ç.

6 minut temu, Precell napisał:

Tylko cena w polskich sklepach, to jaki┼Ť kosmos, wi─Öc na pewno kupi─Ö na amazonie.

Był za 2800zł i... się zmył. Znowu ponad 3500zł. Szukaj, poluj.

6 minut temu, Precell napisał:

Mniej wi─Öcej tak. Drzwi niestety otwieraj─ů si─Ö do ┼Ťrodka pokoju, ale chyba nie b─Öd─ů przeszkadza─ç.

Jak tak si─Ö b─Öd─ů otwiera─ç, to b─Ödzie to kolidowa─ç z lew─ů kolumn─ů - masz to na rysunku z zaznaczonym szkicem ruchu skrzyd┼éa. Przemy┼Ťl na┼Ťcienne g┼éo┼Ťniki, albo... zmian─Ö drzwi na przesuwne.

12 minut temu, Butler napisał:

Jak tak si─Ö b─Öd─ů otwiera─ç, to b─Ödzie to kolidowa─ç z lew─ů kolumn─ů - masz to na rysunku z zaznaczonym szkicem ruchu skrzyd┼éa. Przemy┼Ťl na┼Ťcienne g┼éo┼Ťniki, albo... zmian─Ö drzwi na przesuwne.

Wiesz, albo mi si─Ö miarka omskn─Ö┼éa, jak mierzy┼éem pok├│j, albo ┼║le wyskalowa┼ée┼Ť sw├│j rysunek. Bo jak si─Ö teraz patrz─Ö, drzwi nie powinny przeszkadza─ç ­čÖé

15 minut temu, Butler napisał:

Fakt, zamuli┼éem ;)┬áZawsze lepiej mie─ç dwa, ale bud┼╝et s┼éaby masz na razie by o tym my┼Ťle─ç.

Sub nie zaj─ůc, nie ucieknie ­čśë Mog─Ö dokupi─ç p├│┼║niej. Poza tym te 3 ko┼éa chc─Ö przeznaczy─ç tylko na g┼éo┼Ťniki 5.0. Reszta p├│┼║niej ­čÖé

16 minut temu, Butler napisał:

Był za 2800zł i... się zmył. Znowu ponad 3500zł. Szukaj, poluj.

Jeszcze w ┼Ťrod─Ö by┼éy co najmniej dwie sztuki za ok 3k PLN. Masakra ­čĄČ

31 minut temu, Precell napisał:

Wiesz, albo mi si─Ö miarka omskn─Ö┼éa, jak mierzy┼éem pok├│j, albo ┼║le wyskalowa┼ée┼Ť sw├│j rysunek. Bo jak si─Ö teraz patrz─Ö, drzwi nie powinny przeszkadza─ç

Wymiary 1:1 narzuci┼éem w CAD wi─Öc proporcje masz u mnie w┼éa┼Ťciwe w┼é─ůcznie z kolumnami, sof─ů czy szafk─ů. Drzwi 80cm otwierane do ┼Ťrodka pokoju, no nie ma bata by┼Ť ustawi┼é tam prawid┼éowo kolumn─Ö kt├│ra by nie kolidowa┼éa ze skrzyd┼éem. No chyba ┼╝e te drzwi nie s─ů na zupe┼énie na ko┼äcu ┼Ťciany. Zerknij na rzut z g├│ry... Musia┼é by─ç kolumny rozstawi─ç du┼╝o w─Ö┼╝ej by nie wadzi┼éy, a to bez sensu b─Ödzie.

TV w wizualizacji to 75"┬á­čśç, a szafeczka to taka podwieszana.

1345286968_zdjcieszafkiwiszcej.thumb.PNG.c675348a6d4cce3391f9746b2d23190a.PNG

Edytowano przez Butler

17 minut temu, Butler napisał:

Wymiary 1:1 narzuci┼éem w CAD wi─Öc proporcje masz u mnie w┼éa┼Ťciwe w┼é─ůcznie z kolumnami, sof─ů czy szafk─ů.

W takim razie omskn─Ö┼éa mi si─Ö r─Öka, bo na kr├│tszej ┼Ťcianie na pewno jest wi─Öcej miejsca. M├│j TV ma 40 cali, w nast─Öpnym roku planuje wymieni─ç na 55" - 65". Jutro po pracy jeszcze raz zmierz─Ö t─ů nieszcz─Ösn─ů ┼Ťcian─Ö i dam zna─ç ­čÖé

Kolumny jakie narysowa┼éem to┬áKlipsch RP-6000F. Wymiary (wys. x szer. x g┼é─Öb.) 100.6 x 23.7 x 43.2 cm. Wytnij sobie z kartonu prostok─ůt 24cm/44cm i ustaw na pod┼éodze przy drzwiach tak jak by tam sta┼éy te g┼éo┼Ťniki. Pami─Ötaj ┼╝e nie mog─ů sta─ç bezpo┼Ťrednio przy ┼Ťcianie, zreszt─ů tak jak ka┼╝de inne wolnostoj─ůce, skieruj je te┼╝ troch─Ö w stron─Ö ods┼éuchu (nie prostopadle do ┼Ťcian)

Tylko czy bud┼╝et zostaje?

Bo pocz─ůtkowo bvy┼éo 3000 z┼é na komplet 5.0 czy 5.0.2?

No ot nie mo┼╝emy m├│wi─ç o klipsch w ┼╝adnym wypadku.

No chyba ┼╝e si─Ö uda dorwa─ç a jest szansa u┼╝ywane Klipsch F2/B2, C2 mo┼╝e nawet z subem.

Albo zestaw Missiona M34i w komplecie z subem. Lolek mi kiedy┼Ť wysy┼éa┼é wi─Öc si─Ö da

Denon 1700 jest fajn─ů opcj─ů. To dobry amplituner. Na Amazonie bywa w cenie 3000 z┼é. Kolega go kupi┼é w tym tygodniu z forum.

Jak nie to w Polsce troszke dro┼╝ej ale go kupisz.

Co do kolumn to nowe systemy w tej cenie to jeszcze

https://audioplaza.pl/products/29840-quadral-argentum-6000-5-0-set-czarny-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=82e000a0-20fd-1b49-eaed-ba835c3d4af9

https://www.oleole.pl/zestawy-kolumn/magnat-tempus-77-33-c22-mocca.bhtml?from=pla&cd=13138691451&ad=121923052746&kd=&gclid=CjwKCAjwq5-WBhB7EiwAl-HEkmR2hkOcW9w80Tijp06wY-ec_H974uGDPcAT475i_pM8l-WKXry7OBoC1OgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Piotr

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No ot nie mo┼╝emy m├│wi─ç o klipsch w ┼╝adnym wypadku.

Klipsch da┼éem tylko dla wizualizacji bo sam sobie go kiedy┼Ť prymitywnie drapn─ů┼éem w CAD na w┼éasny u┼╝ytek. Chodzi o og├│ln─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç ustawienia kolumny przy drzwiach.

26 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Albo zestaw Missiona M34i w komplecie z subem. Lolek mi kiedy┼Ť wysy┼éa┼é wi─Öc si─Ö da

@Precell w sumie to jest obecnie zestaw M3 z Missiona: M35i, M34i, M3C2i z amplitunerem Pioneera za 3600,-. Mo┼╝na kupi─ç i amplituner odda─ç do antykwariatu bo to rocznik 2005 ewentualnie na test zostawi─ç albo spr├│bowa─ç wystawi─ç za 600,- bo to chyba by┼é jaki┼Ť wy┼╝szy model to si─Ö mo┼╝e kto┼Ť trafi.

jak szukam dalej to m33 z subem tonsila za 1k sa. M64i za 850, M34 za 1.1k

O, Mission SX-4 za 3600 i to jest co┼Ť ciekawego ale powalczy─ç z cen─ů by nale┼╝a┼éo.

I to chyba tyle z Mission├│w na teraz.

Edytowano przez lolekdrugi

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Bo pocz─ůtkowo bvy┼éo 3000 z┼é na komplet 5.0 czy 5.0.2?

W tym miesi─ůcu chc─Ö kupi─ç amplituner i kolumny 5.0. Reszta przy kolejne wyp┼éacie, na spokojnie, nie ┼Ťpieszy mi si─Ö ­čÖé Jak uda mi si─Ö wyhaczy─ç amplituner na amazonie za 3k PLN, to ┼é─ůczny koszty na ten miesi─ůc b─Ödzie wynosi┼é mniej wi─Öcej 6k PLN.

Nie masz wielkiej przestrzeni do ogarni─Öcia dlatego proponowa┼ébym co┼Ť z kolumn o nieco mniejszych gabarytach takich jak na przyk┼éad zestaw┬áWharfedale Diamond 330 + 310 + 300C, albo je┼Ťli chcesz przyoszcz─Ödzi─ç Polk T531. Subwoofer oczywi┼Ťcie obowi─ůzkowy, bez niego tracisz po┼éow─Ö efektu.

Napisano (edytowany)

Jeszcze raz zmierzy┼éem kr├│tsz─ů ┼Ťcian─Ö, niestety nie wyd┼éu┼╝y┼éa si─Ö od ostatniego pomiaru (320cm) :D Zmierzy┼éem te┼╝ TV, wysz┼éo 92cm szeroko┼Ťci. Szafka ma 101cm szeroko┼Ťci. Zak┼éadaj─ůc ┼╝e szafka b─Ödzie sta┼éa na ┼Ťrodku, mamy ok 110cm z ka┼╝dej strony. Drzwi maj─ů 84cm szeroko┼Ťci. Wi─Öc mamy na styk ok 26cm na kolumn─Ö przy drzwiach. A ┼╝e ca┼éy zestaw mo┼╝na jeszcze przesun─ů─ç w prawo, wi─Öc wszystko powinno si─Ö ┼éadnie zmie┼Ťci─ç ­čÖé┬á Nie uwzgl─Ödni┼éem suba w powy┼╝szym ustawieniu, ale jak mia┼éem yamah─Ö kolegi u siebie, to subwoofer mia┼éem przy ┼é├│┼╝ku i taka opcja mi jak najbardziej odpowiada┼éa ­čÖé

Dzi─Ökuje za propozycj─Ö r├│┼╝nych kolumn, teraz zosta┼é ten trudniejszy etap, czyli wyb├│r odpowiedniego zestawu ­čÖé

Edytowano przez Precell

Sub w systemie to podstawa .

Będę namawiał Ciebie na sub/ Sat. 

Tannoy Hts 101 XP , 101 , Monitor Audio Minx , Wharfadale DX 1 lub 2 , Q Acoustics 7000 , B&W M1 (MT 50/60 ) 

┬áWszystkie takie zestawy maj─ů chwyty do monta┼╝u na ┼Ťcianie.┬á Szukaj u┼╝ywek , Sub mo┼╝e by─ç inny jak w zestawach .

Sam u┼╝ywam takie maluchy w 25m2 i nie narzekam . Sub , to podstawa . G┼éo┼Ťniki i tak "skr─Öcisz" na 80┬á Hz

Sub postawisz tam gdzie ewentualnie miałaby stać kolumna 

Sam u┼╝ywam ich od 2 do 11 :) w zale┼╝no┼Ťci od formatu d┼║wi─Öku┬á ( stero , DD , Atmos , Auro )

W suficie mam takie same :)1641028604842-592524227.thumb.jpg.9a181d542a56b2773c773e5dd5692539.jpg1641049952206706087012.thumb.jpg.710a1d7ea957bec8dc6c5cca35bcb398.jpg1655049054209777965444.thumb.jpg.30b3dc923fa5dac86a1f268ce31f83d2.jpg

Ale jak ma być tanio i minimalistyczne to Sony HT IS 100 . Tylko DD i DTS  . Brak arc  i innych pierdół  :)

Szczęka opada :) Nie mam pojęcia jak oni oszukali prawa fizyki  :)

1000 x lepsze od soundbar! 

Całkiem udany zestaw ale mniej popularny niż 606 czy 607. Prawdopodobnie przez cenę.

By─ç mo┼╝e tez dlatego ┼╝e w tej cenie masz Quadral Argentum 6000 i je┼Ťli masz miejsce z boku na g┼éosnik basowy to jest to lepsze rozwi─ůzanie.

Dalej Heco Victa 702 w secie 5.1 Od razu z subem!

https://www.uniwexaudio.pl/pro,940,heco-victa-prime-702-202-c102-sub252a-rybnik-.html

Serio o tym pomy┼Ťl.

https://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/magnat-tempus-77-33-c22-czarny.bhtml

Piotr