Skocz do zawartości

Pierwsze, poważne kino domowe 😏


Precell

Recommended Posts

28 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zadzwoń do Q21 do Nautilus 2 w Rzeszowie do LBX Audio i zapytaj o ceny na te komplety.

Na allegro jest fajna cena na QA 5.1, do tego rabat 200 PLN. Wychodzi ok 700 PLN taniej niż w innych sklepach. Co ciekawe sprzedawcą na allegro jest właśnie LBX 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No widzisz. ale zadzwoń i niech wycenią także te Acustic Energy.

Właśnie odezwał się do mnie przedstawiciel LBX, także będziemy jutro coś negocjować 🙂 Ale skłaniam się ku QA + denon avr-x1700h. Jak dadzą mi sensowny rabat, to biorę za gotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Precell napisał:

Bo kupowałem w dwóch oddzielnych sklepach 🙂

No czytałem, że Denona na Amazonie, a kolumny osobno - dlatego pytam, z ciekawości, czemu nie razem z kolumnami :) Ja bym szukał kabli z czystej miedzi, bez fajerwerków, coś rozsądnego cenowo i tyle. Pospinasz sprzęt, posłuchasz i wtedy dopiero zabieraj się za sugestie innych, wg mnie to jedyna droga :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Precell napisał:

Kable pewnie kupię tam gdzie kolumny

tylko dlaczego chcesz przepłacać?

W sklepie elektrycznym/hurtowni elektrycznej kable głośnikowe są super tanie. Tylko trzeba prosić o miedź OFC, tam Cię nie oszukają raczej. I zapłacisz pewnie około 6,-/mb zamiast jakichś  wydumanych wartości. No chyba, że zależy Ci na wyglądzie kabli to wtedy ok.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Precell napisał:

Aplituner zamówiłem na niemieckim amazonie. Co prawda nie w tej cenie co chciałem, ale zawsze, to mniej niż w polskich sklepach.

Tak, zdarzają się tam oferty coraz częściej.

Światełko w tunelu

17 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

No czytałem, że Denona na Amazonie, a kolumny osobno - dlatego pytam, z ciekawości, czemu nie razem z kolumnami :)

Takie małe uchylenie rąbka tajemnicy z Polskiego rynku.

Na Denona są mikro rabaty. Zapewne sklep dał dobra oferte na kolumny ale ta oferta + Denon była juz normalna.

16 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Nie rozumiemy się.. zostawmy Denona w spokoju. Dlaczego kabli, nie kupiłeś tam, gdzie kolumny? :) Już i tak nieważne, w sumie. Pozdrawiam.

A ja też nie skumalem :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Precell napisał:

owiedzcie mi, zarobienie końcówek bananami, to jakaś filozofia, czy mogę to zrobić w warunkach domowych?

jak kupisz normalne banany to bez problemu.

 

57 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z tym że wiele takich kabli które są określone jako OFC w rezultacie nimi nie są.

Kupowałem kiedyś z hurtowni takie kable i strasznie ,śniedziały.

Oehlbach, najtańszy który mam od 18 lat prawie do tej pory ma kolor miedzy na końcówkach. Nie używam go

no fajnie, fajnie, tylko jak widzisz tutaj masz renomowanego polskiego producenta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Precell napisał:

Powiedzcie mi, zarobienie końcówek bananami, to jakaś filozofia, czy mogę to zrobić w warunkach domowych?

Bez żadnego problemu dasz sobie radę, jest to łatwe do wykonania, najczęściej ogranicza się do skręcenia dwóch śrubek, czasem są takie które wymagają lutowania, jedynie musisz tylko patrzeć, czy nie potrzeba zagniatarki, bo wtedy jest więcej zachodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł amplituner i kolumny. Kurier z poczty polskie niemalże idealnie zgrał się w czasie z kurierem DHL, kolumny przyjechały jakieś 10 min po amplitunerze 🙂 Jeszcze dzisiaj zamówię kable i banany i gdzieś w sobotę, może w piątek, będę to wszystko ogarniał 🙂

 

Z tego miejsca dziękuję wszystkim za rady, bez was pewnie kupiłbym jakiś szajs 😉

Mój zestaw:

Denon AVR-X1700H

2 x kolumna podłogowa QA 3050i
2 x kolumna podstawkowa QA 3010i
1 x kolumna centralna QA 3090Ci
1 x subwoofer QA 3060S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przemeblowanie zrobione, aczkolwiek inaczej niż planowałem na początku, z racji na kable do tylnych kolumn, których nie mógłbym puścić pod dywanem według pierwotnego planu.

Banany jednak sobie darowałem, wpiąłem gołe kable :-)

Zestaw został skonfigurowany, i tu mam dwa problemy. Przy dźwięku 5.1, dialogi czasami są słabo słyszalne, zagłuszają je pozostałe dźwięki w tle. Opcja w amplitunerze, wyostrzania dialogów w zasadzie nic nie daje, dopiero jak podbije w aplikacji dźwięk w głośniku centralnym, film da się normalnie oglądać.

Drugi problem, to subwoofer. Basy z niego są mało słyszalny, zapewne to kwestia ustawień.

Zdjęcie poglądowe tylnego panelu suba:

sub.thumb.jpg.d64095512990c0952062a6b6a947e0b5.jpg

Jakieś sugestie jak to ogarnąć? 🙂

 

Edytowano przez Precell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...