Skocz do zawartości

Pierwsze, poważne kino domowe 😏


Precell

Recommended Posts

16 godzin temu, Precell napisał:

i tu mam dwa problemy. Przy dźwięku 5.1, dialogi czasami są słabo słyszalne, zagłuszają je pozostałe dźwięki w tle.

Polska ścieżka dźwiękowa czy oryginalna też?

16 godzin temu, Precell napisał:

Drugi problem, to subwoofer. Basy z niego są mało słyszalny, zapewne to kwestia ustawień.

Zdjęcie poglądowe tylnego panelu suba:

Cossover dajesz na maksa.

Level masz na maksa??? Daj na poł i przeprowadź kalibracje jeszcze raz.

Co pokazuje amplituner? Jaki level subwoofera?

Najoptymalniej gdyby wartość oscylowała w okół zera.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie proszę jak Ci kalibracja ustawiła level na kolumnie centralnej, oraz subwooferze. Niestety często się spotykamy z tym problemem, że algorytm mocno przycisza oba wspomniane kanały i prawdopodobnie będzie tak, że są one np. ustawione na -6dB lub więcej. 

Gdyby jednak nie było tak jak piszę powyżej, to daj znać, będziemy dalej szukać przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odpisuje z poślizgiem, ale w między czasie poznałem fajną niewiastę, a wiecie jak to jest z kobietami 😉

 

Dnia 4.08.2022 o 08:39, Piotr Sonido napisał:

Polska ścieżka dźwiękowa czy oryginalna też?

Lektor, dubbing.

 

Dnia 4.08.2022 o 08:39, Piotr Sonido napisał:

Level masz na maksa??? Daj na poł i przeprowadź kalibracje jeszcze raz.

Level miałem na pół, zdjęcie z wcześniejszego postu nie było moje. Teraz mam tak:

PXL_20220805_203927205.thumb.jpg.c7c2bcb62a7ea6b34ae25186f5ea63ce.jpg

Powiedzcie mi jeszcze jak ustawić te dwa przełączniki poniżej?

Po kalibracji mam taki wynik:

PXL_20220805_205053792.thumb.jpg.82edef560b4ac0ffe8118512efc2781a.jpg

Odcięcie:

Fronty pełny zakres

Centralny 60Hz

Surround 60 Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten po lewej decyduje o sposobie pracy subwoofera

ON - zawsze włączony subwoofer (warto na czas kalibracji ustawić go w tej pozycji), cały czas pod zasilaniem

AUTO - załącza subwoofer gdy pojawi się sygnał z przedwzmacniacza amplitunera - musisz sobie sprawdzić (najlepiej gdyby była jakaś dioda czy jest włączony - zasilany) czy po włączeniu w trybie auto mimo braku sygnału pozostaje włączony, czy wyłącza sie od razu po zaniku sygnału, miałem tak w sub-ie TAGA i korzystałem z ON, bo zawsze się "spóźnił", w Klipsch-u jest duża zwłoka i jak się włączy to mimo braku sygnału kilka minut pozostaje włączony więc mam na AUTO

ten po prawej pozwala na odwrócenie fazy, jak jest wszystko OK powinien być na 0, jeżeli słyszysz "niespójność" spróbuj odwrócić fazę czyli ustaw 180 stopni

Co do centralnego zerknij tutaj i tu może to coś pomoże, na pewno powinieneś podnieść jego poziom, bo -8dB to zdecydowanie za bardzo go "przytępiło"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2022 o 23:29, Precell napisał:

Wybaczcie, że odpisuje z poślizgiem, ale w między czasie poznałem fajną niewiastę, a wiecie jak to jest z kobietami 😉

Zostaw to audio, skup się na miłych rzeczach :)

Dnia 5.08.2022 o 23:29, Precell napisał:

Lektor, dubbing.

No i na tym kończymy.

Zatem to jest standard. W Polskich filmach tak jest. W porównaniu do zagranicznych musisz je podbijać na centralnym.

Standard.

I co tak ustawiony sub nie gra?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zostaw to audio, skup się na miłych rzeczach

Łączę przyjemne z pożytecznym :P

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

I co tak ustawiony sub nie gra?

Robiłem ponowną kalibrację, wcześniej było 0,5 db. Ale przy obecnych ustawieniach, dalej mam wrażenie, że te basy są jakieś biedne.

 

Dzisiaj śmigam na mazury, wracam za tydzień, także po powrocie będę się tym bawił 🙂 

Także daje wam spokój na tydzień czasu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W końcu jestem 🙂

Ściągnąłem demka DTS HD i Dolby True HD, niestety mój samsung z 2014 radośnie oznajmił, że nie obsługuje tego drugiego :D

Przy DTS HD amplituner pokazuje DTS neural: X, bez możliwości zmiany na DTS HD.

Demka najpierw odpalałem na kompie, kodi normalnie pokazywał ścieżki audio jako DTS HD i Dolby True HD.

Więc ktoś tu kłamie albo kodi albo amplituner. Albo ja czegoś nie kumam :D

Dema ściągałem z https://thedigitaltheater.com

 

Aha i podjąłem decyzję, że TV jednak kupię jeszcze w tym roku, ale do tego założę oddzielny temat 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...