Skocz do zawarto┼Ťci

Pierwsze, powa┼╝ne kino domowe ­čśĆ

Recommended Posts

16 godzin temu, Precell napisał:

i tu mam dwa problemy. Przy d┼║wi─Öku 5.1, dialogi czasami s─ů s┼éabo s┼éyszalne, zag┼éuszaj─ů je pozosta┼ée d┼║wi─Öki w tle.

Polska ┼Ťcie┼╝ka d┼║wi─Ökowa czy oryginalna te┼╝?

16 godzin temu, Precell napisał:

Drugi problem, to subwoofer. Basy z niego s─ů ma┼éo s┼éyszalny, zapewne to kwestia ustawie┼ä.

Zdj─Öcie pogl─ůdowe tylnego panelu suba:

Cossover dajesz na maksa.

Level masz na maksa??? Daj na poł i przeprowadź kalibracje jeszcze raz.

Co pokazuje amplituner? Jaki level subwoofera?

Najoptymalniej gdyby warto┼Ť─ç oscylowa┼éa w ok├│┼é zera.

Piotr

Udost─Öpnij na innych stronach

Sprawd┼║ sobie prosz─Ö jak Ci kalibracja ustawi┼éa level na kolumnie centralnej, oraz subwooferze. Niestety cz─Östo si─Ö spotykamy z tym problemem, ┼╝e algorytm mocno przycisza oba wspomniane kana┼éy i prawdopodobnie b─Ödzie tak, ┼╝e s─ů one np. ustawione na -6dB lub wi─Öcej.┬á

Gdyby jednak nie było tak jak piszę powyżej, to daj znać, będziemy dalej szukać przyczyny.

Wybaczcie, ┼╝e odpisuje z po┼Ťlizgiem, ale w mi─Ödzy czasie pozna┼éem fajn─ů niewiast─Ö, a wiecie jak to jest z kobietami ­čśë

Dnia 4.08.2022 o 08:39, Piotr Sonido napisał:

Polska ┼Ťcie┼╝ka d┼║wi─Ökowa czy oryginalna te┼╝?

Lektor, dubbing.

Dnia 4.08.2022 o 08:39, Piotr Sonido napisał:

Level masz na maksa??? Daj na poł i przeprowadź kalibracje jeszcze raz.

Level mia┼éem na p├│┼é, zdj─Öcie z wcze┼Ťniejszego postu nie by┼éo moje. Teraz mam tak:

PXL_20220805_203927205.thumb.jpg.c7c2bcb62a7ea6b34ae25186f5ea63ce.jpg

Powiedzcie mi jeszcze jak ustawi─ç te dwa prze┼é─ůczniki poni┼╝ej?

Po kalibracji mam taki wynik:

PXL_20220805_205053792.thumb.jpg.82edef560b4ac0ffe8118512efc2781a.jpg

Odci─Öcie:

Fronty pełny zakres

Centralny 60Hz

Surround 60 Hz

Ten po lewej decyduje o sposobie pracy subwoofera

ON - zawsze w┼é─ůczony subwoofer (warto na czas kalibracji ustawi─ç go w tej pozycji), ca┼éy czas pod zasilaniem

AUTO - za┼é─ůcza subwoofer gdy pojawi si─Ö sygna┼é z przedwzmacniacza amplitunera - musisz sobie sprawdzi─ç (najlepiej gdyby by┼éa jaka┼Ť dioda czy jest w┼é─ůczony - zasilany) czy po w┼é─ůczeniu w trybie auto mimo braku sygna┼éu pozostaje w┼é─ůczony, czy wy┼é─ůcza sie od razu po zaniku sygna┼éu, mia┼éem tak w sub-ie TAGA i korzysta┼éem z ON, bo zawsze si─Ö "sp├│┼║ni┼é", w Klipsch-u jest du┼╝a zw┼éoka i jak si─Ö w┼é─ůczy to mimo braku sygna┼éu kilka minut pozostaje w┼é─ůczony wi─Öc mam na AUTO

ten po prawej pozwala na odwr├│cenie fazy, jak jest wszystko OK powinien by─ç na 0, je┼╝eli s┼éyszysz "niesp├│jno┼Ť─ç" spr├│buj odwr├│ci─ç faz─Ö czyli ustaw 180 stopni

Co do centralnego zerknij tutaj i tu mo┼╝e to co┼Ť pomo┼╝e, na pewno powiniene┼Ť podnie┼Ť─ç jego poziom, bo -8dB to zdecydowanie za bardzo go "przyt─Öpi┼éo"

Dnia 5.08.2022 o 23:29, Precell napisał:

Wybaczcie, ┼╝e odpisuje z po┼Ťlizgiem, ale w mi─Ödzy czasie pozna┼éem fajn─ů niewiast─Ö, a wiecie jak to jest z kobietami ­čśë

Zostaw to audio, skup się na miłych rzeczach :)

Dnia 5.08.2022 o 23:29, Precell napisał:

Lektor, dubbing.

No i na tym kończymy.

Zatem to jest standard. W Polskich filmach tak jest. W por├│wnaniu do zagranicznych musisz je podbija─ç na centralnym.

Standard.

I co tak ustawiony sub nie gra?

Piotr

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zostaw to audio, skup się na miłych rzeczach

┼ü─ůcz─Ö przyjemne z po┼╝ytecznym :P

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

I co tak ustawiony sub nie gra?

Robi┼éem ponown─ů kalibracj─Ö, wcze┼Ťniej by┼éo 0,5 db. Ale przy obecnych ustawieniach, dalej mam wra┼╝enie, ┼╝e te basy s─ů jakie┼Ť biedne.

Dzisiaj ┼Ťmigam na mazury, wracam za tydzie┼ä, tak┼╝e po powrocie b─Öd─Ö si─Ö tym bawi┼é ­čÖé┬á

Także daje wam spokój na tydzień czasu :P